PDA

Zobacz pełną wersję : Karta pamieci do nikona D40



Tomek-_-
25-03-2008, 18:22
witam.

mam pytanie, jaka kartę pamięci o pojemności 4GB kupić do d40ski?
mogę kupić panasonica o rzekomo minimalnej prędkości zapisu na poziomie 4MB/s i odczytu 6MB/s za 43zł, warto? czy dołożyć i kupić np sandiska ultra II lub extreme III ? ;)

sToh
25-03-2008, 18:25
Ja mam Sandisk'a Extreme III 2gb i daje jej 6-7/10

pietruss
26-03-2008, 19:50
Hm, na pytanie "co kupić" raczej nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak odkryłem coś, co może dać do myślenia.
Mam tu trzy karty sandiska: zwykłą niebieską 1GB, ultra II 2GB, oraz extreme III 1GB. Postanowiłem zrobić mały teścik na moim D40 i dla każdej z tych kart robiłem seryjnie RAWy przez 10 sekund. Przez ten czas aparat wyprodukował następującą liczbę zdjęć:

niebieska - 11
ultra II - 14
extreme III - 22

Widać więc, że różnica jest zauważalna, jak komuś zależy na szybkości to pewnie warto zainwestować.

swider
26-03-2008, 20:09
Ja mam Sandisk'a Extreme III 2gb
ja rowniez posiadam taka karte i jestem b. zadowolony (mam jeszcze 1GB) :)

Domis
26-03-2008, 22:06
Polecam Sandiska U III, ta szybka [hssd ?] w zestawie z czytnikiem tych kart na USB.

deejay3x
26-03-2008, 22:25
A ja myślę że nie warto tyle dopłacać do szybszej karty, zdjęcia seryjne robię przynajmniej ja bardzo bardzo rzadko i jeśli będzie mi zależeć na zdjęciach seryjnych to zmienię RAW na jpg i basta:)

Blister
27-03-2008, 12:02
A moim zdaniem warto kupić dobrą kartę typu SanDisk czy to UII czy EXIII, ponieważ tu nie chodzi już tylko o szybkość zapisu fotek co o bezpieczeństwo zdjęć, które są zapisane na danej karcie. Ja nie ufam zadnym Panasom czy Kingstonom. Od dawna używam SanDiska (nie tylko w lustrze) i nigdy mnie nie zawiodły.

Bonthyc
27-03-2008, 14:22
A ja od ponad 4 lat użytkuję kartę SmartMedia Kingstona w kompakcie Olympusa i działa (puk puk ;)) po dziś dzień.

kroliczy
12-10-2008, 16:14
wracajac do tematu - wiem ze d40 czyta 4 GB SDHC - sprawdzalem na SanDisk Class 6. co natomiast z SDHC 8 GB ? Sprawdzal ktos, dziła komus?

sebal87
20-05-2009, 18:19
Witam, to jak jest z kartą 8 GB i d40? aparat będzie ją widział i działał bez problemu?

pixel-x
21-05-2009, 19:12
Może podepnę się pod temat by nie zakładać nowego.Kupiłem Kingstona 4GB SDHC i w D40 wszystko ok. gorzej z zrzutem na komputer.Wkładam do czytnika i w USB.Nie mogę otworzyć ani przenieść folderu /raz się udało/ Wyskakuje mi komunikat o konieczności formatowania dysku wymiennego.Wcześniej używałem Kingstona 1 GB i nie było żadnych problemów.Czy może być to wina czytnika /kosztował całe 3 zł / bo nie "wyrabia" z większa kartą.Karta raczej bez wad bo zapisuje zdjęcia i w aparacie działa ,więc podejrzewam czytnik.Może jakaś sugestia.Dzięki.

pepsi90
21-05-2009, 22:06
d40 obsługuje max 4gb... z reszta napisane jest to w instrukcji :)

pixel-x
22-05-2009, 10:08
d40 obsługuje max 4gb... z reszta napisane jest to w instrukcji :)

No i co z tego wynika, karta ma dokładnie 4GB? Przecież napisałem ,że w aparacie karta działa,tylko problem jest we współprcy karta -czytnik-komputer