PDA

Zobacz pełną wersję : Waz z interwalometrem ;)



shaolin
23-03-2008, 00:37
Ktos zna cos takiego do D70s? Zrobilem rekonesans i nic, procz zwyklego weza spustowego MC-DC1, nie znalazlem...

Chcialem sie pobawic w tajmlaps fotografy ;) [tu testowy przyklad z dzisiaj -> klik (http://www.trial.auto-spec.com.pl/test2.avi) - tylko sie nie przestraszcie ;)] i myslalem ze moj Nikus D70s cos bedzie mogl zdzialac...

Moze byc schemacik, moze byc kupowany - wazne zeby istnial ;)

p.s. Wesolych ;)

shaolin
24-03-2008, 10:48
Wiem, ze Nikon Camera Control by tu duzo mogl pomoc... ale sa dwa problemy:
a) nie wszedzie zabieram lapa [tak naprawde to go w ogole nie zabieram :mrgreen:]
b) bateria lapa nie wytrzyma tyle co ta w aparacie
Do domowego tajmlapsa to oprogramowanie wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem.

Znalazlem jakies weze, ktore wygladaja jak MC-36 tylko maja inna wtyczke [no i nie nazywaja sie Nikon tylko np Yongnuo itp ;)] - ktos uzywal takiego wynalazku?

Tofifik
24-03-2008, 11:30
fajna sprawa, a mozesz powiedziec jaki dales interwał czasowy?

shaolin
24-03-2008, 11:42
Interwal 6sek, 600 zdjec, co dalo godzine - a ja zamknalem to w 25sek ;) ale chcialem robic troche dluzsze [typu 12h]...

ekonet
24-03-2008, 12:01
Są gripy z interwałometrami. Myślałeś nad tym?

shaolin
24-03-2008, 12:10
Masz na mysli te gripole DeltaPro? Z tego co wiem to sa tylko do D40/40x/60/80/200, wiec D70s odpada... chyba ze malo wiem ;)

Wezyk bylby najlepszym wyjsciem bo ograniczam gadzety do minimum...

wigi
24-03-2008, 17:11
shaolin, fajny filmik, a nie lepiej użyć do takich celów kamerę ;)

shaolin
24-03-2008, 17:57
Dzieki ;)

Myslalem nad kamerka ale niestety zadna nie zrobi mi takich ladnych obrazkow [i to minimum w rozdzialce ~2k px po dlugim boku czyli pelnym HD ;)] jak moj Nikus [w koncu to D70s, najlepszy Nikon w historii ;)]. Poza tym cena weza, a cena kamerki HD [i nosnikow na ktorych zgrany material musialbym trzymac :D] to drobna roznica ;) chociaz plan niezly - niestety poza moimi mozliwosciami finansowymi... ale oczywiscie kamerka przydala by sie rowniez do innych rzeczy - nie tylko do tajmlapsa ;)

Jest jeszcze jedna mozliwosc - jak ktos ma zalatwic za 100pln Red One albo Dalsa Origin to biore 10 sztuk od razu :mrgreen:

Poki co moj Nikus musi je zastapic i wiem, ze mu sie to uda! :) tylko musze mu pomoc wezem z interwalem ;) Wiec ponawiam pytanie - czy ktos uzywal tych nibypodrobek MC-36 z D70s? Albo innego wynalazku z interwalometrem, ktory dzialal dobrze?:)

Tofifik
25-03-2008, 00:17
jak bedzie pogoda to sprobuje pomeczyc interwalomierz w delcie :) przy dlugich czasach minimalnie oszukuje a tu bedzie jak znalazl :)

maroo
25-03-2008, 01:22
W Chinach i w Polsce węża do D70s z interwałometrem dostaniesz bez problemu.
W Chinach jeszcze bardziej bez problemu.

shaolin
25-03-2008, 01:39
Znalazlem, nie ma to jak rekonesans poswiateczny ;) W sumie temat mozna zamknac.

Tofifik, jak cos zmontujesz to podaj na PW albo cos ;)

mpwt
26-03-2008, 10:50
Hej

To daj namiar na taki zamiennik jak możesz? A ktoś to widział na allegro może (albo w innym sklepie foto)?


http://www.allegro.pl/item329729939_nowosc_wezyk_spustowy_timer_programa tor_.html

tylko drogo...

rabijki
26-03-2008, 12:55
http://www.bmumford.com/photo/camctlr.html

robi to i wiele wiecej
olo

mpwt
26-03-2008, 13:20
I tylko 325$.

fIlek
26-03-2008, 13:44
Na ebay u skośnych jest sklepik z tymi gadżetami - ci kolesie z Allegro wszystko od nich biorą, między innymi ringflasha

shaolin
26-03-2008, 15:45
I u skosnych kupie, bo cena w PL troche smieszna ;)

Poki co walcze bez weza - wczoraj robilem test 4h, ale mialem baterie na wyczerpaniu wiec zdechla po 300 zdjeciach, a zdjec lacznie zrobionych z 1450 ;) -> tu link (http://www.trial.auto-spec.com.pl/shao/test2.wmv) jakby ktos chcial obejrzec [to samo miejsce co poprzednio, tylko interwal wiekszy - 10sek ;)].

mpwt
26-03-2008, 16:09
I u skosnych kupie, bo cena w PL troche smieszna ;)

A kiedy ponownie będziesz w Polsce? :)

Teraz za bardzo poszarpany jest filmik. Poprzednia wersja lepsza.

shaolin
26-03-2008, 16:25
Ja teraz jestem w Polsce ;) A nastepnym razem bede w sierpniu czy kiedys tam ;)

Drugi filmik poszarpany bo interwal byl za duzy i za malo fps pozniej ;)

Jak bedzie waz [za miesiac?] to zrobie testy i wrzuce z filmidlo.

mpwt
26-03-2008, 16:31
Ja teraz jestem w Polsce ;) A nastepnym razem bede w sierpniu czy kiedys tam ;)

Szkoda :(


Drugi filmik poszarpany bo interwal byl za duzy i za malo fps pozniej ;)

Wiem, to taka tylko uwaga :)

shaolin
26-03-2008, 16:43
Ja tam sie ciesze, ze jestem w PL :mrgreen:

fIlek dal dobry pomysl - mozesz zamowic weza z ebay. Sam bym to zrobil gdyby nie to, ze moge za chwile kupic na miejscu ;)

p.s. Bez uwag nie ma progresu ;)

shaolin
30-03-2008, 21:34
Zamowilem, mam nadzieje, ze bedzie waz jak przyjade do Zoltolandii [bo zakupami zajmie sie przyjaciolka ;)]. Jak bedzie to zrobie test i opisze wrazenia [za ~miesiac].

drhardware
03-04-2008, 20:20
A Camremote? Produkcja naszego kolego z forum, Aarthx? Ja sam uzywam jego pilota. tutaj (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26917) więcej