Zobacz pełną wersję : Waz z interwalometrem ;)
Ktos zna cos takiego do D70s? Zrobilem rekonesans i nic, procz zwyklego weza spustowego MC-DC1, nie znalazlem...
Chcialem sie pobawic w tajmlaps fotografy ;) [tu testowy przyklad z dzisiaj -> klik (http://www.trial.auto-spec.com.pl/test2.avi) - tylko sie nie przestraszcie ;)] i myslalem ze moj Nikus D70s cos bedzie mogl zdzialac...
Moze byc schemacik, moze byc kupowany - wazne zeby istnial ;)
p.s. Wesolych ;)
Wiem, ze Nikon Camera Control by tu duzo mogl pomoc... ale sa dwa problemy:
a) nie wszedzie zabieram lapa [tak naprawde to go w ogole nie zabieram :mrgreen:]
b) bateria lapa nie wytrzyma tyle co ta w aparacie
Do domowego tajmlapsa to oprogramowanie wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem.
Znalazlem jakies weze, ktore wygladaja jak MC-36 tylko maja inna wtyczke [no i nie nazywaja sie Nikon tylko np Yongnuo itp ;)] - ktos uzywal takiego wynalazku?
fajna sprawa, a mozesz powiedziec jaki dales interwał czasowy?
Interwal 6sek, 600 zdjec, co dalo godzine - a ja zamknalem to w 25sek ;) ale chcialem robic troche dluzsze [typu 12h]...
Są gripy z interwałometrami. Myślałeś nad tym?
Masz na mysli te gripole DeltaPro? Z tego co wiem to sa tylko do D40/40x/60/80/200, wiec D70s odpada... chyba ze malo wiem ;)
Wezyk bylby najlepszym wyjsciem bo ograniczam gadzety do minimum...
shaolin, fajny filmik, a nie lepiej użyć do takich celów kamerę ;)
Dzieki ;)
Myslalem nad kamerka ale niestety zadna nie zrobi mi takich ladnych obrazkow [i to minimum w rozdzialce ~2k px po dlugim boku czyli pelnym HD ;)] jak moj Nikus [w koncu to D70s, najlepszy Nikon w historii ;)]. Poza tym cena weza, a cena kamerki HD [i nosnikow na ktorych zgrany material musialbym trzymac :D] to drobna roznica ;) chociaz plan niezly - niestety poza moimi mozliwosciami finansowymi... ale oczywiscie kamerka przydala by sie rowniez do innych rzeczy - nie tylko do tajmlapsa ;)
Jest jeszcze jedna mozliwosc - jak ktos ma zalatwic za 100pln Red One albo Dalsa Origin to biore 10 sztuk od razu :mrgreen:
Poki co moj Nikus musi je zastapic i wiem, ze mu sie to uda! :) tylko musze mu pomoc wezem z interwalem ;) Wiec ponawiam pytanie - czy ktos uzywal tych nibypodrobek MC-36 z D70s? Albo innego wynalazku z interwalometrem, ktory dzialal dobrze?:)
jak bedzie pogoda to sprobuje pomeczyc interwalomierz w delcie :) przy dlugich czasach minimalnie oszukuje a tu bedzie jak znalazl :)
W Chinach i w Polsce węża do D70s z interwałometrem dostaniesz bez problemu.
W Chinach jeszcze bardziej bez problemu.
Znalazlem, nie ma to jak rekonesans poswiateczny ;) W sumie temat mozna zamknac.
Tofifik, jak cos zmontujesz to podaj na PW albo cos ;)
Hej
To daj namiar na taki zamiennik jak możesz? A ktoś to widział na allegro może (albo w innym sklepie foto)?
http://www.allegro.pl/item329729939_nowosc_wezyk_spustowy_timer_programa tor_.html
tylko drogo...
http://www.bmumford.com/photo/camctlr.html
robi to i wiele wiecej
olo
Na ebay u skośnych jest sklepik z tymi gadżetami - ci kolesie z Allegro wszystko od nich biorą, między innymi ringflasha
I u skosnych kupie, bo cena w PL troche smieszna ;)
Poki co walcze bez weza - wczoraj robilem test 4h, ale mialem baterie na wyczerpaniu wiec zdechla po 300 zdjeciach, a zdjec lacznie zrobionych z 1450 ;) -> tu link (http://www.trial.auto-spec.com.pl/shao/test2.wmv) jakby ktos chcial obejrzec [to samo miejsce co poprzednio, tylko interwal wiekszy - 10sek ;)].
I u skosnych kupie, bo cena w PL troche smieszna ;)
A kiedy ponownie będziesz w Polsce? :)
Teraz za bardzo poszarpany jest filmik. Poprzednia wersja lepsza.
Ja teraz jestem w Polsce ;) A nastepnym razem bede w sierpniu czy kiedys tam ;)
Drugi filmik poszarpany bo interwal byl za duzy i za malo fps pozniej ;)
Jak bedzie waz [za miesiac?] to zrobie testy i wrzuce z filmidlo.
Ja teraz jestem w Polsce ;) A nastepnym razem bede w sierpniu czy kiedys tam ;)
Szkoda :(
Drugi filmik poszarpany bo interwal byl za duzy i za malo fps pozniej ;)
Wiem, to taka tylko uwaga :)
Ja tam sie ciesze, ze jestem w PL :mrgreen:
fIlek dal dobry pomysl - mozesz zamowic weza z ebay. Sam bym to zrobil gdyby nie to, ze moge za chwile kupic na miejscu ;)
p.s. Bez uwag nie ma progresu ;)
Zamowilem, mam nadzieje, ze bedzie waz jak przyjade do Zoltolandii [bo zakupami zajmie sie przyjaciolka ;)]. Jak bedzie to zrobie test i opisze wrazenia [za ~miesiac].
drhardware
03-04-2008, 20:20
A Camremote? Produkcja naszego kolego z forum, Aarthx? Ja sam uzywam jego pilota. tutaj (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26917) więcej
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.