PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta pamięci do NIKOSIA D70S



bialy260
20-03-2006, 19:41
Witam zastanawiam sie nad kupnem dobrej karty do NIKONA D70S 1GB (chyba wystarczy) firmy KINGSTON lub SANDISK którą wybrać SANDISK znowu ma jakies dwa modele CF lub SD jaka jest różnica?? Wiem tylko tyle ze SANDISK EXTREME jest ok a poza tym nic konkretnego POMÓŻCIE!!!!

sinner
20-03-2006, 19:47
od takich pytań jest funkcja szukaj :evil:
bierz San Diska lub Lexara

MYSZ
23-03-2006, 23:53
Pretec 1 GB 80X , żadnych problemów , stosunek cena/jakość co najmniej dobry

Paweł
24-03-2006, 00:02
Do D70s pasyje tylko CF czyli Compact Flash (czy jakoś tak się to pisze) inne jak np SD Secury Digital (czy jakoś tak - nie ważne) NIE PASUJE polecana jest CF SanDisk wystarczy II bo za III (Extreme) dopłacasz troszkę kasiory a aparat i tak tej "dodatkowej prędkości" nie wykorzysta.

Pozdrawiam i pujdź za dobrą radą SZUKAJ to nie gryzie
Pwodzenia

Paradox
24-03-2006, 09:07
Ja doradzam zdecydowanie albo Scandisk albo Lexar Professional.
Różnica cenowa na tym rynku między różnymi firmami nie jest obecnie na tyle wysoka, aby miało sens oszczędzanie. Jeszcze nie tak dawno za 256 Mb płaciłem coś koło 300 zł.
Dobra karta przeżyje Twój obecny aparat. Zastanów się więc czy oszczędność rzęduu 50-100 zł jest sensowna.
Praeteca nie używałem- przyznaję.
Ale przede wszystkim Lexar i Scandisk posiadają akceptację Nikona .
Co do wielkości to radzę dwie mniejsze niż jedną wiekszą- jak jedna padnie zawsze masz drugą.
Ale to już było... wystarczyło wpisać w search

chalzen
24-03-2006, 10:59
Praeteca nie używałem- przyznaję.


Ja używam i to w przeważającej części.Mam też i Sandiska. Rożnic w prędkości nie zauważysz, a w przypadku padu (co niestety się mi zdarzyło) Pretec wymienia bez żadnego problemu.Nie trzeba mieć paragonu czy innej faktury,karta może być zakupiona gdziekolwiek, i nie ważne kiedy. Sandisk ogranicza gwarancję do 5 lat.

bregalad
21-04-2006, 15:51
Ludzie pomóżcie!!
Jestem od niedawna posiadaczem SanDiska Extreme III 1Gb no i jest tu mały problem bo procuje mi z taką samą szybkością co karta o prędkości 50x......
Posiadam D70s. co jest nie tak? czy trzeba coś zmieniać czy jak?? nie wiem.......

pyetya
21-04-2006, 21:31
Mój 1gb extreme III zawiesił się jakieś siedem razy podczas robienia zdjęć na gali mma w Poznaniu. Później dziwnym trafem zniknęło mi kilka zdjęć.

karta wędruje do reklamacji

cypherdid
22-04-2006, 17:39
tak dla wszystkoich na przyszłość...nie brać KINGSTONA elite pro do nikona d70 i pewnie pochodnych kostrukcji też..wyczytałem o problemach z tymi kartami i nikonami...lepiej lexar lub san disk...sam miałem problem z kingstonem, czasem się wieszał przez karte z powodu nie zapisania do końca zdjęcia, koleś ze strony nikon USA powiedział że takie problemy występują czasem [ale nie muszą] z kartami ELITE PRO

R
22-04-2006, 18:08
mowiac szczerze nigdy nie mialem problemow z elite pro... :?

irekka
22-04-2006, 20:05
Czy moderator może zamknąć wątek? Temat wielokrotnie poruszany.

cypherdid
22-04-2006, 23:44
mam wogóle pytanie...co z tego że wątek był poruszany?? irekka..co ci to szkodzi>?? nie musisz czytać :P ktoś potrzebuje info to niech sobie pisze post...czasem warto na nowo postawić pytanie

irekka
23-04-2006, 11:02
Forum jak to forum, ma swój regulamin. Zanim zapytasz poszukaj. Zadający pytanie nie nacisnął nawet klawisza szukaj. Krótki opis kart np tu:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=10664
Można w nieskonczoność pytać o to samo - Ci z długim starzem na tym forum znaja te pytania. Do nich nalezy też pytanie o karty. Na innych forach za takie pytanie można otrzymać bardzo cięte odpowiedzi. I nie moge się zgodzić z tezą, że jak ktos potrzebuje info to niech sobie pisze post. Jeżeli nie znajdzie odpowiedzi w archiwum to oczywiście powinien. Co mi szkodzi ? - Szkodzi w tym sensie, że odpowiedzi będą rozproszone, generuje się ruch dodatkowy, za który ktos płaci, w tym czasie gdy przeglądam nowe wiadomości może w tym czasie zdołałbym pomóc komuś w miarę swojej skromnej wiedzy itd.

Smurf
23-04-2006, 15:00
Forum jak to forum, ma swój regulamin. Zanim zapytasz poszukaj. Zadający pytanie nie nacisnął nawet klawisza szukaj. Krótki opis kart np tu:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=10664
Można w nieskonczoność pytać o to samo - Ci z długim starzem na tym forum znaja te pytania. Do nich nalezy też pytanie o karty. Na innych forach za takie pytanie można otrzymać bardzo cięte odpowiedzi. I nie moge się zgodzić z tezą, że jak ktos potrzebuje info to niech sobie pisze post. Jeżeli nie znajdzie odpowiedzi w archiwum to oczywiście powinien. Co mi szkodzi ? - Szkodzi w tym sensie, że odpowiedzi będą rozproszone, generuje się ruch dodatkowy, za który ktos płaci, w tym czasie gdy przeglądam nowe wiadomości może w tym czasie zdołałbym pomóc komuś w miarę swojej skromnej wiedzy itd.
Link ktory zamieściłeś w żaden sposób nie jest pomocny w wyborze karty pamięci do aparatu - elementarne informacje, z ktorych nic w zasadzie nie wynika.

irekka
23-04-2006, 16:04
Pytający nie rozróznia SD od CF - ten krótki post gmoszkowa powienien wyjasnieć kilka elementarnych rzeczy. Gmoszkow bardzo byłby się zdziwił, że z jego postu w zasadzie nic nie wynika - proponuje napisac artykuł szerzej traktujący temat - moderator lub admin na pewno chętnie go przyklei i będzie to z pozyutkiem dla wszystkich

poniżej kilka linków znalezionych - moze to zachęci kogoś do uzywania opcji szukaj

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=234586#234586
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=20393
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=19869
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=4899
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=7828
i duzo dużo więcej

PawełAmator
24-04-2006, 10:20
już na dwa miesiące przed zakupem d70s przeszukałem TO forum i poznałem opinie Kolegów Zawodowców co do kart pamięci (bo po co otwierać drzwi które już dawno zostały otwarte) uniknąłem błędów przy wyborze karty. kupiłem sandisk ultra II 1.0GB oraz pretec 2GB obie karty sprawdzają się w 100% -tach polecam (prawie reklama).

jurgen
24-04-2006, 10:53
pretec
2GB80* za 230 pln
kart o różnych pojemnościach Preteca mam 5
śmigaja aż miło, zero padów
za to oryginalne czytniki lexara współpracują tylko z oryg kartami

Twister
29-04-2006, 12:50
Mam 1GB CF SanDiska Extreme III, zdjęcia zapisuję w Raw + jpg basic, gdyby nie to, że dioda mignie zielonym kolorkiem, to nie wiedziałbym, kiedy zdjęcie się zapisuje, polecam. Kartę sformatowałem w fat32, w czytniku USB.

kalio
17-05-2006, 22:50
a ja polece PQI x100 :)) i co wy na to ??? bije SanDiska II na głowe a i cena lepsza. I jeszcze jedno moze SanDisk jest juz troche przereklamowany. Szkoda kasy na placenie za marke. PQI ma tak zwana dozywonia gwarancje. Do pstrykania fotek w aparacie starczaja karty z predkoscia x66 jesli zgrywamy przez aparat pomimo ze jest niby USB 2.0 to wlecze sie jak stado krow na druga strone ulicy, a jesli chodzi o czytnik, ba wszystko zalezy od czytnika, kabla polaczeniowego itp.
Pamietajcie mamy manie predkosci i tego co naj markowe i naj lepsze i naj moze nie wyjsc nam na zdrowie.

tomekdomek
22-05-2006, 23:01
Jeśli masz odpowiedni korpus który wykorzysta kartę SanDisk Extreme III - to polecam takową.

Bardzo dobrą alternatywą jest również Pretec High Speed i inne tej firmy. Ja usyskiwałem 2 krotnie dłuższą żywotność akumulatora na 2-ch różnych cyfrakach stosując Preteca zamiast SanDiska. Mają naprawdę niski poziom zużycia energii.

Pozdrawiam.

irekka
23-05-2006, 18:59
Raczej nie jest możliwe uzyskanie az 2 większego przebiegu z jednego akumulatorka zmieniając kartę. Na pewno mniejsza ilośc zdjęć uda się zrobic używając microdrive.
Dla microdrive pobór prądu: 275 mA - przy zapisie, 18 mA - w stanie spoczynku
Dla zwykłej CF wg specyfikacji ektrycznej pobranej ze strony zajmującej się standardem CF http://www.compactflash.org/cgi-bin/specdl2.cgi - wynika, że max prąd to 100mA. Ponieważ to standard podejrzewam, ze producenci zeszli grubo poniżej. To niewielki prąd - więc powtarzam, że nie widze możłiwości podwojenia ilości zrobionych zdjęć zmieniając tylko typ karty - różnicce o ile będa widoczne powinny byc minimalne.

tomekdomek
23-05-2006, 19:13
Opisuję to co zauważyłem, nie robiłem pomiarów laboratoryjnych. Zarówno NIKON Coolpix 4500 jak i CANON G3 pracując z kartą CF 256 MB PRETEC HS (Niebieska) uzyskiwał około 2x dłuższą żywotność akumulatorka niż pracująć z SANDISK 1GB EXTREME III. Stwierdziłem tą zależność po częstotliwośći ładowania. Nie wynika to z żadnych teoretycznych wyliczeń.

shados
09-03-2007, 23:04
Odkopie ten watek i spytam inaczej: czy D70s wykorzysta wieksze predkosci niz x60 (Sandisk ultra II)? Na ile wiarygodne sa zapewnienia producentow innych firm, gdy pisza na swoich kartach x100 czy x133?
Mam porownanie tylko z PQI HS x40 - w porownaniu do tylko o polowe szybszego Sandiska to straszny zolw - w mojej poprzedniej KM A2 rawa zapisywal na pqi ok 50s, natomiast Sandisk tylko 8s, a deklarowana roznica w predkosci to tylko roznica 50%...
JAk to z tymi kartami w koncu jest?

tomekg
09-03-2007, 23:37
Podpinam się do pytania... jest sens kupić do D70s http://www.apollo.pl/store/show_detail/51/24465 ?

mini21
23-04-2007, 06:45
Ja też jestem ciekaw odp. na pytanie:
Z jaką max. prędkością D70s zapisuje na karcie.
Bo czy kupowanie San Diska III do D70s ma sens?

Jak na razie mam 2 karty firmy TRANSCEND, jedną 80x, drugą 120x.
Nie narzekam, a cena bardzo konkurencyjna, ale czy aparat w ogóle to wykorzystuje?

prz3mo
24-04-2007, 20:05
A ja dzis sobie kupilem SanDisk Extreme III 1GB, dodatkowo dorzucają programy RescuePRO do odzyskiwania danych oraz kod do Capture One RAW :) Pewnie szybkosci tej karty D80 i tak nie wykorzysta, ale moze kiedys sie przyda ;)

Tommy
30-04-2007, 15:34
ja się przesiadłem kiedyś z Kingstona Elite PRO 512mb(zostało ze starego sprzętu) na zwykłego Kingstona 1gb, a teraz na SanDiska Extrem III 4gb i wszystkie karty tak samo chodzą na d70s, możliwe że jest jakaś różnica z 5% ale zupełnie niezauważalna, dużo więcej zależy od fotografowanej sceny (ilości kolorów na zdjęciu) niż od szybkości karty jeśli chodzi o to body

mini21
30-04-2007, 16:02
No bo właśnie muszę kupić nową karte (3 z kolei) i nie wiem czy jest sens kupowania takie 120x.
Widziałem takie platinium 4 GB 80x za 130 zł, chyba ciekawa cena?

bears_company
30-04-2007, 22:33
Witam zastanawiam sie nad kupnem dobrej karty do NIKONA D70S 1GB (chyba wystarczy) firmy KINGSTON lub SANDISK którą wybrać SANDISK znowu ma jakies dwa modele CF lub SD jaka jest różnica?? Wiem tylko tyle ze SANDISK EXTREME jest ok a poza tym nic konkretnego POMÓŻCIE!!!!

He he a czytałeś moze instrukcje ??

A tak na marginesie to ja polecam 2 Gb n ochyba że nie zamierzasz fotek w RAW robić (format RAw na 2 Gb wchodzi 263 zdjęcia)

Tommy
03-05-2007, 13:40
to albo masz okrojone 2gb albo ja mam 4gb+ kilkanaście % gratis :P ....bo do mnie wchodzi 638rawów+jpg (tyle deklaruje aparat na wyswietlaczu, a w sumie to i pewnie sporo wiecej wejdzie bo scena scenie nierówna)

mini21
03-05-2007, 15:08
Na moją 2GB wchodzi coś koło 340 nefów (bez jpg).
Odświeżam pytanie-czy warto kupować do D70s kart z speedem 120x ?

Paweł M
03-05-2007, 15:44
Na moją 2GB wchodzi coś koło 340 nefów (bez jpg).
Odświeżam pytanie-czy warto kupować do D70s kart z speedem 120x ?

myślę, że warto. Mam jedną x120 i drugą x133 i przy serii nie udało mi się jeszcze zapełnić bufora na tyle aby aparat przestał robić zdjęcia (oczywiście w jpg)

mini21
03-05-2007, 15:49
Ja robie tylko w nefach.
Zastanawiam się jeszcze nad data bankiem.
Obudowę można kupić za 60-70 zł a dysk używany to już kwestia ok. 100 zł, ale mam 40 GB a nie 4 GB.

Może ktoś miał styczność z databankami?

Tommy
03-05-2007, 20:57
też planowałem data bank i zostać z moimi 512mb ale narazie nie planuje wycieczki do amazonii więc 4gb i ponad 600nefów+jpg wg mnie spokojnie starcza na jakiś wyjazd(a zawsze mozna zgrac w kafejce na dvd), a takie wkładanie i wyciąganie karty to kolejna upierdliwość więc jeśli koniecznie już jakiś bank to tylko typu OTG.
A co do serii to kingston elitePRO robił mi koło 13-14 jpegów z zachowaniem równych odstępów serii a po zmianie na sandiska extreme III to robię około 15jpgów i seria się dławi (na dodatek nie robiłem ich w najwyższej jakości tylko albo mniejsze albo bardziej skompresowane, nie pamiętam), więc zależy kto jakie serie robi:
http://plfoto.com/1189369/zdjecie.html
(na tej fotce pamiętam zdławiło go na szczęście na styk więc seria się udała)
Koniec końców, szybką kartę wykorzystasz może w przyszłości w jakimś lustrze z ładną przepustowością lub zgrywając czytnikiem, w moim przypadku szybka karta okazała się zwykłą fanaberią :P

bootz
24-05-2007, 16:15
czy orientujecie sie moze czy D70s "łyka" karty 4gb?
w instrukcji sa wymienione sandisk 1GB i 2 GB, zakladam ze w czasie drukowania instrukcji jeszcze nie bylo 4GB
wiec stad moja watpliwosc

stig
24-05-2007, 16:55
Ciagle te pytania czy warto szybka karte, czy nie...
Czy wszyscy, ktorzy twierdza, ze sie nie oplaca kupowac szybkich kart, kopiuja zdjecia do komputera przez aparat?
Wg Was nie oplaca sie dolozyc kilkudziesieciu zlotych do szybszej karty, dzieki ktorej nie trzeba czekac calych wiekow na przegranie zdjec z czytnika do komputera?

Bartek-Kacper
24-05-2007, 17:24
Masz rację Stigu...Ja może od jutra nie będę musiał kopiować zdjęć z aparatu do kompa tylko z czytnika cf...
Według mnie opłaca się dołożyć parę złotych do np: Extreme III (prędkość zapisu 20 mb/s) ale po co taką jak np można mieć czytnik z kablem równoległym i przegranie zdjęć może odbyć się o wiele szybciej niż w przypadku karty - hipotetycznie możliwe :)..........Na marginesie, Stig nie odpisze bo ma jakiś uraz do mnie >>>>>><<<<>>>><<<< bez prowokacji oczywiście :P

hhaczyk
20-06-2007, 19:47
Ja mam D70s i Sandiska 4GB extrIII i działa bez zarzutów, włazi ponad 700 nefów :)
zdecydowanie polecam czytnik :) tylko też trzeba taki co działa na USB 2.0 highspeed a nie 2.0 fullspeed (bo i takie sie zdarzają a wtedy to jak przez aparat :D )

GrzegorzPPP
21-06-2007, 07:58
Ja też mam 4gb tyle że ultra II, ostatnio zrobiłem 805 NEFów z tym, że większość to fotki niebieskiego nieba + jakiś samolocik :)

lechupe
21-06-2007, 09:34
Oczywiscie, po co szybka (i pojemna) karta jak mozna mieć wolną...

na ostatnim reportażu - ok 350 nefów, w tym rzecz jasna wiele serii - łącznie ponad 2GB zdjęć...

karta SanDisk III Extreme 4GB + czytnik SanDisk Extreme 2.0 USB Reader i nie ma sie zadnego problemu ani z szybkoscia zapisu zdjęć (d70s), ani z transferem

mikkay
21-06-2007, 09:50
Osobiście mam Sandiska 1GB Extreme III i jestem zadowolony - jak na razie nie miałem żadnych problemów. Następną jaką kupię to również Sandiska, ale Ultra II. Słyszałem wiele dobrego na temat tych kart i chce sprawdzić czy jest jakaś różnica - domniemywam, że poza cenową to nie :)

Trader
26-06-2007, 17:02
Ja po raz drugi kupiłem sobie Transcend-a x120 i jestem zadowolony. Przez czytnik I-Tec-a zrzucam na kompa i jest cacy. To czy zdjęcia zgram w 5 czy 10 minut nie robi mi większej różnicy, więc czy to szybsza karta od x120 nie ma dla mnie już takiego znaczenia