PDA

Zobacz pełną wersję : Zapasowy aparat > jaki?



rockabilly
19-03-2008, 20:07
Witam, mam mały dylemat i mysle ze pomożecie.

Chodzi mi o zapasowy aparat w razie awarii Nikonika d70s ,którego posiadam.

Nie chce d40, d60 zbyt drogi.

Myśle nad Olym e-410 ( w mediach dzis z kitem za 1159 zl ! ) lub Fuji s9600 ( ok 1200 zł )

Za fuji przemawia jego uniwersalność i nie bez znaczenia jest tez fakt, że s9600 powinien współpracowac z sb800, którą posiadam.
Mialem kiedys fujika i sprawował sie wysmienicie, stad taki a nie inny wybór.

Podkreślam, aparat zapasowy czyli na dopstrykanie jakiejś imprezy, pleneru etc.

co myślicie?

za rady i opinie o tych aparatach będe wdzięczny

whatsilenceknows
19-03-2008, 20:13
Drugi D70s. :mrgreen:

Paprycjusz
19-03-2008, 20:14
Czemu nie D40? Za 1350zł?

rockabilly
19-03-2008, 20:29
czemu nie d40?
bo nie mam az tylu szkieł żeby podpinac do d40, poza tym brak srubokreta troche mi komplikuje sytuacje.
d40 mi nie lezy

jak widzicie tego s9600 w zestawie z sabiną? śmiga to tak jak trzeba ?

Erie
19-03-2008, 20:35
jak widzicie tego s9600 w zestawie z sabiną? śmiga to tak jak trzeba ?

a wogóle będzie działać?

Paprycjusz
19-03-2008, 21:05
Będzie działać na automatyce lampy.

MicSzu
19-03-2008, 21:07
Jeszcze jeden nikuś, bo nie widzę sensu kupywania czegoś z innego systemu...Fujik da Ci wszystko co sprzyda się czasem na wypadzie gdzie nie chcesz targac gratów, choc myśle że drugie body zdecydowanie;) Przy większej ilości szkieł łatwiejsza praca itd...

124miko
19-03-2008, 23:38
Ja mam D40 jako drugie body i jestem b.zadowolony, ale jeśli dla Ciebie brak śrubokręta jest problemem, to faktycznie zastanów się nad drugim D70(s). Moim zdaniem optymalne rozwiązanie ( cena, obsługa, wymienność optyki).

pozdrawiam 124miko

Władca Pixeli
20-03-2008, 02:02
Myśle nad Olym e-410 ( w mediach dzis z kitem za 1159 zl ! ) lub Fuji s9600 ( ok 1200 zł )


czemu nie d40?
bo nie mam az tylu szkieł żeby podpinac do d40, poza tym brak srubokreta troche mi komplikuje sytuacje.

To Olympus i Fuji mają srubokręt? :mrgreen:
D40 jest sprzedawany tylko z kitem więc będziesz miał obiektyw.

rockabilly
20-03-2008, 10:59
nie chodzi o to czy maja czy nie mają ale o to że szkoda mi kasy na cos , co na maxa jest okrojone-tylko po to zeby miec Nikona.
szkłem kitowym , nie zrobie zadnych zdjęć w ciemnych pomieszczeniach, a i jego ostrośc pozostawia wiele do zyczenia- nie potrzebuje zestawu z którego z miejsca bede musiał opylac obiektyw za jakies marne grosze.
plusem zuiko w tym momencie jest szeroki kąt i wzglednie dobra optyka i ...cena zestawu,przeglądając inne fora narzekań na ten model raczej nie ma zbyt dosadnych.
plusem fuji jest uniwersalność , co w połączeniu z lampą myśle że da rade- choc to nie lustro.

oczyscie chetnie bym kupił np d70s albo d50 ale trafic na dobra sztukę z pewnego źródla moim zdaniem ciężko- ilości upadków nie pokaże programik kontrolny.

nowe to nowe

transporter
20-03-2008, 12:44
Tylko drugie body NIKON-a. Po co sobie komplikować życie? Ja używałem przez długi czas D70 i D50 i taka konfiguracja daje najlepszy komfort, bo wszystkie szkła i lampy pasują bez żadnych problemów. D50 zresztą sobie zostawiłem.


To Olympus i Fuji mają srubokręt? :mrgreen:


Fuji ma w zestawie - do odkręcania obiektywu ;-)

Jacek B.
20-03-2008, 12:59
Ja tak jak niektórzy przedmówcy upieram sie na D70s, to jak na cenę świetny aparat, duzy wygodny korpus i migawka która wytrzymuje grubo ponad 100 000. Stan wizualny łatwo ocenić i to czy aparat spadł komus czy nie. Jest to jak na amatorski sprzęt udana konstrukcja. Ja uzywałem rok. Zrobiłem nim prawie 30 000 zdjęć i działał i wyglądał jak nowy, czyli wykonany z dobrych materiałów. Polecam wszystkim do celów amatorskich. Za 1000 zł można dziś kupić kompakt lub D70s którego zalet nad kompaktem nie muszę chyba wymieniać. Nie biorę tu oczyscie pod uwagę kompaktów za 500 ZŁ bo to inna półka.

badi
21-03-2008, 02:00
a nie lepiej dolozyc troche do d200 sa teraz w niezlych cenach, i na rezerwe przerzucic d70s?

GrzegorzPPP
21-03-2008, 07:53
ja również planuję zakup zapasowej puchy, narazie póki nie mam kasy będę pożyczał od kumpla D80, później planuję D70s lub D200 jak będzie kasa to ten drugi, jak nie to D70s też nie pogardzę, coraz bardziej podoba mi się ta puszka :)

velaskez
21-03-2008, 10:11
To Olympus i Fuji mają srubokręt? :mrgreen:

zauważ, że ten Fuji ma niewymienną optyke...

transporter
21-03-2008, 10:28
a nie lepiej dolozyc troche do d200 sa teraz w niezlych cenach, i na rezerwe przerzucic d70s?

I to jest słuszna koncepcja :-)

A poważnie to oczywiście masz rację, żeby "słabsze" lub starsze body przerzucać na zapsa a kupować nowe, ale nie zawsze jest kasa na taki zakup. Najlepiej jesli możesz wykazać się cierpliwością i poczekać na spadek ceny lepszej puszki i starszą dać wtedy na zapas.

do rockabilly:
Naprawdę moim zdaniem nie ma co pchać się w dwa systemy, a wierz mi, wiem co mówię, bo całe lata jeździłem na analogu Minolty i miałem niezłą szklarnię do tego systemu. Serce mnie bolało, kiedy musiałem przesiąść się na inny system, ale Minolta zabierała się do cyfry jak pies do jeża, więc nie pozostało nic innego jak zdecydować się na innego z wielkich producentów.

rockabilly
21-03-2008, 12:08
moze i racja z tym d200...w takim razie trzeba bedzie jeszcze troche usupłac grosza i do tej pory pozyczac jakies lustro na zapasik- zobaczymy co i jak.
chyba ze ktos ma jakies body d7os lub d50 w nienagannej kondycji..
W sumie ta puszeczka mi wystarczy w zupelnosci do tego co robie, kaske lepiej przeznaczyc na szkła.

Co do fuji to oczywiscie ze wiem, ze to w sumie lepszy kompakt ale zdjęcia i mozliwosci tego aparatu, jak za 1200 zł...zarąbiste

oki, kupilem jednak tego fujika za 990 zł, nówke w saturnie. raty tak małe ze nie poczuje-jakby nie było.
dodatkowo zamówilem sobie 50 1.4D więc mysle ze dobrze wydałem 1700 zł...mam spokojną głowę i dobre, jasne szkiełko do pomieszczeń.