PDA

Zobacz pełną wersję : Inspirowane muzyką - wybór utworu.



jakubs
18-03-2008, 17:53
Zapraszam do głosowania na utwór, który będzie osnową, inspiracją i czym tam jeszcze dla naszego kolejnego projektu :).

Ankieta jest wielokrotnego wyboru.

hedgehog
18-03-2008, 18:00
Ni ma ankiety pane? :/

jakubs
25-03-2008, 09:41
O, już jest ;)

adrian
25-03-2008, 09:54
Hyh... cięzki wybór, rozrzut tematyczno-koncepcyjno-muzyczny przeogromny ;]

anchel
25-03-2008, 11:27
Fak. Już po oddaniu głosu przeczytałem, że można zaznaczyć kilka opcji...
Czy ktoś może za mnie jeszcze kliknąć na Lenona i The Dorsów? :mrgreen:

Jas_
25-03-2008, 17:15
Głos oddany, chyba już wiem, co wygra, ale... zobaczymy :)

sea21
25-03-2008, 17:24
glos oddany. tym razem nie odpuszcze. ostatnio byl ciezki temat i nie dalem rady ale teraz musze cos przyslac :)

swiatlo
25-03-2008, 23:30
Fak. Już po oddaniu głosu przeczytałem, że można zaznaczyć kilka opcji...
Czy ktoś może za mnie jeszcze kliknąć na Lenona i The Dorsów? :mrgreen:

Podobnie i ja - nie zauważyłem tego. Czy wobec tego podobnie ktoś może za mnie kliknąć na Sounds of Silence? Thanks!

jakubs
26-03-2008, 01:42
OK, poprawię ten rozmiar czcionki na czerwono :D...

PaRaGaS
26-03-2008, 04:06
E, też mi ankieta. Nic postrockowego. Nic industrialowego. Jakieś elektro, gotyk. Nic.
Zagłosowałem na Joy Division, oczywiście :mrgreen:

hedgehog
26-03-2008, 10:56
E, też mi ankieta. Nic postrockowego. Nic industrialowego. Jakieś elektro, gotyk. Nic.

Hej, ja też chciałbym stworzyć zdjęcia pod - na przykład - Textures "Stream of consciousness", ale przecież tego nikt tu nie zna ;)

jakubs
26-03-2008, 11:20
Hej, ja też chciałbym stworzyć zdjęcia pod - na przykład - Textures "Stream of consciousness", ale przecież tego nikt tu nie zna ;)

Nic prostszego, jak zaproponować pojedynek w oparciu o swoje upodobania :).

hedgehog
26-03-2008, 11:22
Nic prostszego, jak zaproponować pojedynek w oparciu o swoje upodobania :).

Brzmi interesująco ;) Zastanowię się.

anchel
26-03-2008, 12:33
E, też mi ankieta. Nic postrockowego. Nic industrialowego. Jakieś elektro, gotyk. Nic.
Zagłosowałem na Joy Division, oczywiście :mrgreen:

Kryteria były - minimum 25 lat wstecz. Że standard to już niby. A kto bronił dać swoją propozycję?

Ps. Dobry wybór ;]

josoko
26-03-2008, 14:47
"Ta ankieta zakończy się 18-03-2009 o 17:01"

Ankieta z rozmachem czasowym jak widzę :mrgreen:

jacoslavgth
26-03-2008, 20:12
E, też mi ankieta. Nic postrockowego. Nic industrialowego. Jakieś elektro, gotyk. Nic.
Zagłosowałem na Joy Division, oczywiście :mrgreen:

rownie dobrze moge napisac ze nie ma nic z death czy blackmetalu :) ale wybrałem 2 klasyki, ot taka odskocznia od brutal music :twisted:

swiatlo
26-03-2008, 20:36
rownie dobrze moge napisac ze nie ma nic z death czy blackmetalu :) ale wybrałem 2 klasyki, ot taka odskocznia od brutal music :twisted:


E, też mi ankieta. Nic postrockowego. Nic industrialowego. Jakieś elektro, gotyk. Nic.
Zagłosowałem na Joy Division, oczywiście :mrgreen:

Kochani, kochani, niektórzy tutaj mają prawie 50 lat, litości! Nie chcecie mieć ich na sumieniu!

PaRaGaS
26-03-2008, 22:03
Kochani, kochani, niektórzy tutaj mają prawie 50 lat, litości! Nie chcecie mieć ich na sumieniu!

Scene nowofalową (wszystkie gotyki, industriale, post-punki - w tym JD) tworzyło pokolenie dzisiejszych 50-latków.
Scena ekstremalnie metalowa jest odrobinę młodsza, ale niewiele.

No i powiedzmy sobie szczerze, po przesłuchaniu takiej płytki "Hliðskjálf" Burzuma, czy chociażby samego "Rundgang um die transzendentale Säule der Singularität" z "Filosofem" przychodzą do głowy nadzwyczaj fajne pomysły :D
Przydałaby się podobna ankieta, tylko w klimatach industrial/dark ambient/neofolk/neoclassical.
Obowiązkowo z samplami utworów.

Na marginesie, kiedyś bawiłem się moim wiesłem, na którym to nie umiem grać (jak już wspominałem w paru wątkach). Do tego efektami w Guitar Rigu. Wyszedł mi z tego całkiem fajny ambiencik (http://media.putfile.com/nudny-delay), chociaż widać, że improwizowany i kompletnie nieprzemyślany.

swiatlo
26-03-2008, 22:26
Uff, cieszę się że przegapiliście panowie moment kiedy można było zgłaszać propozycje muzyczne! :)
Już sobie wyobrażam horror wyboru pomiędzy death przez zarżnięcie piłą, death przez zmiażdżenie młotem, albo death przez powolne rozpruwanie flaków.
Panowie, zróbcie sobie osobny temat fotograficzny na temat rozpruwania flaków. Ja na pewno tam nie będę zaglądać! :)

jacoslavgth
27-03-2008, 17:32
Uff, cieszę się że przegapiliście panowie moment kiedy można było zgłaszać propozycje muzyczne! :)
Już sobie wyobrażam horror wyboru pomiędzy death przez zarżnięcie piłą, death przez zmiażdżenie młotem, albo death przez powolne rozpruwanie flaków.
Panowie, zróbcie sobie osobny temat fotograficzny na temat rozpruwania flaków. Ja na pewno tam nie będę zaglądać! :)

:)
ja nie mowie ze to zle ze nia ma takich gatunków muzycznych w ankiecie, to co jest bardzo mi sie podoba, chociaz rzeczywiscie burzum daje rade.

mikkay
29-03-2008, 00:44
Ech rozumiem, że przerwa w zadaniach tematycznych na rok? ;)

Artur Jonik
29-03-2008, 02:15
Dla mnie tylko pierwsze szesc. Z tym ze nie moglbym sie zdecydowac np na jedno. Brakuje mi jeszcze do szczescia zapomniana ju troche kapelke Lynyrd Skynyrd z kawalkiem "Sweet home Alabama"

jakubs
29-03-2008, 11:39
Ech rozumiem, że przerwa w zadaniach tematycznych na rok? ;)


Tak, jak wszyscy wrócą z wakacji ;).

A na poważnie, to ankiety i tak trzeba zamykać ręcznie, więc wszystko jedno, co się napisze w dacie zakończenia.

rastula
29-03-2008, 20:16
wybór utworów typowy dla "smęcącego prawie 40 latka" :-P


ps. pozdrawia rocznik 1972 :-)

eef
30-03-2008, 01:50
:-P

ps. pozdrawia rocznik 1972 :-)

dobry rocznik, ech... :)

Rob123
30-03-2008, 18:29
Widać że na forum jest sporo miłośników muzyki metalowej wiec można zorganizować mała bitwę w pojedynkach, chętnie dołączę :) A wracając do naszego zadania tematycznego to szykuje sie moim zdaniem najtrudniejsze
zadanie jak do tej pory .... moje typy z ankiety to Pink Floyd i M Grechuta.

jakubs
30-03-2008, 20:18
O, chyba dawno Cię nie było... fajnie, że się pojawiłeś :).



ps


Posty z metalem przeniosłem do Wyzwań.

Rob123
30-03-2008, 22:40
No tak ludzie powracają z urlopów oby z inwencja do podjęcia tematu :)

eef
30-03-2008, 23:26
no dobra, to kiedy się dowiemy, jakie są wyniki? :D

jakubs
30-03-2008, 23:32
jutro :)
Sam czekam z utęsknieniem, co prawda dorsi pewno nie przejdą :(
chciałem dać czas na głosowanie

eef
30-03-2008, 23:34
no to do jutra w takim razie :)
...już się cieszę - choć moje typy pewnie też nie przejdą ;)

swiatlo
31-03-2008, 07:14
jutro :)
Sam czekam z utęsknieniem, co prawda dorsi pewno nie przejdą :(


Co ty mówisz? Ludzie, głosować na dorsów, szybko!
Jakub, czy nie możesz jako admin tak po cichu dorzucić parę głosów na dorsów? No tak jak to kiedyś na głosowaniach bywało? Nikt nie będzie wiedział, nikt nic nie powie... :)

jakubs
31-03-2008, 09:09
W sumie mogłem na szybko stworzyć sobie kilka dodatkowych kont i zanim się inni modaratorzy połapią- zagłosować, ale teraz to już trudno ;). A Ty tak nie zrobiłeś? ;)

anchel
31-03-2008, 10:03
Nie no słabo... Temat samograj.

jakubs
31-03-2008, 10:08
No fajnie... myślę, że to taki temat kompromis :).

swiatlo
31-03-2008, 17:41
Tak dla informacji coby obrazek miał coś wspólnego ze źródłem:

We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey! Teachers! Leave them kids alone!
All in all it's just another brick in the wall.
All in all you're just another brick in the wall.

We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey! Teachers! Leave them kids alone!
All in all it's just another brick in the wall.
All in all you're just another brick in the wall.

anchel
31-03-2008, 22:05
Tak dla informacji coby obrazek miał coś wspólnego ze źródłem:

We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey! Teachers! Leave them kids alone!
All in all it's just another brick in the wall.
All in all you're just another brick in the wall.

We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey! Teachers! Leave them kids alone!
All in all it's just another brick in the wall.
All in all you're just another brick in the wall.


Qrva. Znam aż za dobrze. A nie wspominałem, że moja żona jest dyrektorem szkoły? Trochę mnie zatem temat odrzuca... :mrgreen:

jakubs
31-03-2008, 22:34
A ja tam będę pracował nad pierwszą częścią, ten krzyk protestu jakoś do mnie nie przemawia, part 1 jest jakoś subtelniejsza...

PaRaGaS
31-03-2008, 23:04
Chyba najsłabszy kawałek z "The Wall". Co nie zmienia faktu, że znośny.

swiatlo
31-03-2008, 23:22
A ja tam będę pracował nad pierwszą częścią, ten krzyk protestu jakoś do mnie nie przemawia, part 1 jest jakoś subtelniejsza...

Co nie zmienia faktu że podobnie jak Anchel jestem zawiedziony. Ale coś trzeba będzie wymyśleć. Nie mam zupełnie pomysłu. Może moja muza żona pomoże....?

swiatlo
31-03-2008, 23:30
Jakby się na to spojrzeć, to The End jest najbardziej isnpirujące fotograficznie. Bez wątpliwości. Pewnie uczestnicy bardziej głosowali na preferencje muzyczne, bez pomyślenia o konsekwencjach fotograficznych. Jak na przykład można zrobić zdjęcie do Scarborough Fair? Ładna piosenka, owszem, ale jak to sfotografować? No może i można, ale nie ma aż tyle możliwości na kreatywną interpretację.
The End jest potężne i otwiera cały kosmos kreatywności wizualnych. Podobnie Imagine oraz Shine On. Shine On byłby też świetny. Nawet Sound of Silence byłby lepszy od The Wall. Powtarzam - nie chodzi o gusta muzyczne, ale o potencjalną kreatywność fotograficzną.
No ale trzeba teraz główkować jak to piwo wypić.... :)

jm
01-04-2008, 00:23
Głosowałam na "Imagine" - z nadzieją, że wyobraźnia fotograficzna ;) przeważy głosy większości...

stało się inaczej i teraz poważnie obawiam się, że czeka nas zalew testowych fotek od Canonierów - Oni mają bzuma na punkcie testowania nowych szkieł na ścianach z cegieł.....

Na dziś nie ma kompletnie pomysłu:( No chyba, że znowu zejdę do ...piwnicy?:mrgreen:

swiatlo
01-04-2008, 00:38
Głosowałam na "Imagine" - z nadzieją, że wyobraźnia fotograficzna ;) przeważy głosy większości...

stało się inaczej i teraz poważnie obawiam się, że czeka nas zalew testowych fotek od Canonierów - Oni mają bzuma na punkcie testowania nowych szkieł na ścianach z cegieł.....

Na dziś nie ma kompletnie pomysłu:( No chyba, że znowu zejdę do ...piwnicy?:mrgreen:

Oh My God! Jak ktoś przyniesie zdjęcie ściany ceglanej to oświadczam że sprzedam sprzęt i rzucę całą tą fotografię! :)
W "Another Brick" chodzi o zniewolenie umysłu, o wprzęgnięcie człowieka w bezlitosne tryby matriksa, o zatracenie indywidualizmu na rzecz bezwyrazowego tłumu, o konformizm.
Proszę, nie zamieszczajcie zdjęcia ściany!

hedgehog
01-04-2008, 09:49
Proszę, nie zamieszczajcie zdjęcia ściany!

He he he, obawiam się, że niejedno zobaczymy ;)

Ja też wolałbym Shine on... czy The end - ale ten kawałek z The Wall także powinien się obronić :)

SecondHead
07-04-2008, 22:33
Oh My God! Jak ktoś przyniesie zdjęcie ściany ceglanej to oświadczam że sprzedam sprzęt i rzucę całą tą fotografię! :)
W "Another Brick" chodzi o zniewolenie umysłu, o wprzęgnięcie człowieka w bezlitosne tryby matriksa, o zatracenie indywidualizmu na rzecz bezwyrazowego tłumu, o konformizm.
Proszę, nie zamieszczajcie zdjęcia ściany!

Słuchaj, z tym sprzętem to lepiej uważaj na słowa, bo wiesz jacy złośliwi bywają ludzie ;).

Co do samego utwaru, to tak jak jest napisane w oficjalnym zaproszeniu obok: można o czym innym od biedy...

Ja powiem, ze nie wiem dokładnie jeszcze, co powstanie z mojej strony... nie jestem człowiekiem krzyku, więc raczej głośny protest nie dla mnie... Pewno będę chciał pokazać jakiś cichy indywidualny dramat, a co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

swiatlo
07-04-2008, 22:46
... Pewno będę chciał pokazać jakiś cichy indywidualny dramat, a co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

No to przynajmniej masz dobrze że wiesz co chcesz zrobić. Bo ja myślę, myślę i wciąż nie mam pojęcia. A czas płynie...

SecondHead
07-04-2008, 23:00
Posznupałem sobie trochę po necie, poczytałem, co myślą ludzie... wtedy jest trochę łatwiej, przynajmniej w wyobraźni, coś przeprowadzić. Po angielsku jest super stronka, przy moim angielskim, to raczej w niektóre sensy nie wchodziłem zbyt głęboko, ale dla kogoś biegłego w sam raz: http://www.thewallanalysis.com/