PDA

Zobacz pełną wersję : nowe 50 1.4



samek
18-03-2008, 10:10
http://www.dpreview.com/news/0803/08031801sigma50mm.asp
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7056

cinki23
18-03-2008, 10:27
Zapewnie spora czesc uzytkownikow D3 bedzie zainteresowana tym szkielkiem.

Niech tylko ten af bedzie "stabilniejszy" i moze byc hit na miare 30 1.4

Nikon do roboty !!!! Czekamy na takie szkło !!!

kowalski
18-03-2008, 10:36
http://www.dpreview.com/news/0803/08031801sigma50mm.asp
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7056

Kurde, fajny poranny news :)

prz3mo
18-03-2008, 10:40
Jak zobaczyłem tytuł posta to pierwsze skojarzenie było - "Czyżby odświeżona wersja z AF-S Nikkora?" :)
Myślę, ze wiele osób tak pomysli jak zobaczy tytuł posta ;)

Ale fajnie, ze Sigma cos takiego wypuściła, ciekawe jaka cena tego bedzie...

shaolin
18-03-2008, 11:34
No w koncu ktos cos zaczal dzialac... Moze to obudzi Nikona ;) chociaz ktos tam zapowiadal, ze w tym roku wpadnie jeszcze pare szkielek od tych zoltoczarnych lobuzow... tylko pewnie nie tych, na ktore wszyscy czekaja ;)

Erie
18-03-2008, 11:36
ech liczyłem na Nikkora AF-S :(

kowalski
18-03-2008, 12:02
ech liczyłem na Nikkora AF-S :(

Na Sigmę mnie będzie stać - na Nikkora pewnie nie :)

swider
18-03-2008, 12:04
Jak zobaczyłem tytuł posta to pierwsze skojarzenie było - "Czyżby odświeżona wersja z AF-S Nikkora?" :)
Myślę, ze wiele osób tak pomysli jak zobaczy tytuł posta ;)
np. ja tak pomyslalem :D szkoda, ze nie Niki, ale nie narzekajmy, wazne, ze cos sie dzieje :)

KJO
18-03-2008, 12:14
http://www.dpreview.com/news/0803/08031801sigma50mm.asp
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7056


Jeśli cenowo będzie podobnie do nikkora 50 1.4 i bokeh będzie jak w 30stce to szykuje się miód szkiełko :-D Nikon jak wreszcie wypuści nową 50tkę to pewnie będzie kosztowała co najmniej 2kzł czyli imho za dużo jak za tak mało poręczne szkło na DX'ie

Rycerz
18-03-2008, 12:31
ale ciekawe czy wersja do nikoneczka ma pierscien przyslony...bo bez tego kicha...

KJO
18-03-2008, 21:10
ale ciekawe czy wersja do nikoneczka ma pierscien przyslony...bo bez tego kicha...

na pewno nie będzie miała skoro ma HSM'a. Po co komu teraz pierścień przysłon

Trevor
18-03-2008, 22:14
EEE tam,
do obecnej 50-tki to bym się nie czepiał.
Lepiej jakiś 35/2 tylko naprawdę ostry od pełnej dziury i na pełną klatkę.

Co do pierścienia, to jest on obowiązkowy, bo na FE nieużywalne (praktycznie) będzie ustrojstwo bez niego.

Rycerz
18-03-2008, 22:33
na pewno nie będzie miała skoro ma HSM'a. Po co komu teraz pierścień przysłon

1. sigma 100-300/4 ma HSM i ma pierscien przysłony wiec nie bac taki pewien ;)
2. obiektyw bez pierscienia to rurka ze szkiełkami... do bani... :mrgreen:

arwic
19-03-2008, 09:31
No i proszę będzie jasna stalka dla "nierozwojowego" korpusu (d40,d60) :). Ciekawe co na to mędrcy z tego forum, którzy jeszcze niedawno twierdzili ze do tych body to tylko ciemny kit zapniesz. Jak jeszcze cena będzie podobna do nowych EX-ów Sigmy (1600 - 1800), to biorę w ciemno i będzie jasno :)

KJO
19-03-2008, 10:45
O kurcze, front obrony pierścienia przysłon obudziłem :mrgreen::wink:

swider
19-03-2008, 15:23
Ciekawe co na to mędrcy z tego forum, którzy jeszcze niedawno twierdzili ze do tych body to tylko ciemny kit zapniesz.
Szczerze powiem, ze jak takich opinii na forum nie widzialem, ale jak ktos tak napisal to jego wiedza na temat 'oszklenia' systemu Nikona z wbudowanym silnikiem jest bliska zeru :P pierwsze lepsze jasne standardy S 18-50/2.8, 17-70/2.8-4.5, nie wspomnie o N 17-50/2.8, a jasna stalka? Prosze bardzo S 30/1.4 :D

pioter m
19-03-2008, 15:42
Sa tacy. Zajrzyj uwaznie do kazdego postu o d40/40x/60. Dwoch jest szczegolnie zajadlych...

gALL
19-03-2008, 15:48
O pierscieniu przyslon zapomnijcie raz na zawsze. Za skomplikowane mechanicznie, nowe puszki tego nie potrzebuja, niepotrzebnie poniesiony koszt przy produkcji szkla i mozna powiedziec, ze szklo bez niego jest o 2g lzejsze oraz 2centy tansze. A ludziska w to uwierza i powiedza, ze to postep.

Vadim
19-03-2008, 18:56
na pewno nie będzie miała skoro ma HSM'a. Po co komu teraz pierścień przysłon

Pewnie dlatego AF-S Nikkor 28-70/2.8 ma pierścień przysłon przez pomyłkę...:mrgreen:
A co do malkontentów D40 i pozostałych kastratów, to osobiście zaliczam się do nich jak najbardziej. Wymieniliście raptem cztery szkła, w tym jedną szeroką stałkę i Nikkora trzy razy droższego od tej puchy... Wybór rzeczywiście powalający, biorąc pod uwagę, że kastraci są w sprzedaży od dawna.:twisted:

Pozdrawiam

pioter m
19-03-2008, 19:07
Jak taki nie ma na co zrzedzic, to bedzie marudzil na brak pierscienia przyslony. Potrzebne to, jak umarlemu swiece.
Jak wam przeszkadza rozwoj techniki to 'cykajcie' przez otworek :evil:

Vadim
19-03-2008, 19:15
Jak taki nie ma na co zrzedzic, to bedzie marudzil na brak pierscienia przyslony. Potrzebne to, jak umarlemu swiece.
Jak wam przeszkadza rozwoj techniki to 'cykajcie' przez otworek :evil:

Grzeczniej trochę kolego. :evil: I uważaj, żeby ten rozwój techniki do reszty nie zastąpił Ci myślenia.

Pozdrawiam

swider
20-03-2008, 12:31
Pewnie dlatego AF-S Nikkor 28-70/2.8 ma pierścień przysłon przez pomyłkę...:mrgreen:
A co do malkontentów D40 i pozostałych kastratów, to osobiście zaliczam się do nich jak najbardziej. Wymieniliście raptem cztery szkła, w tym jedną szeroką stałkę i Nikkora trzy razy droższego od tej puchy... Wybór rzeczywiście powalający, biorąc pod uwagę, że kastraci są w sprzedaży od dawna.:twisted:

Pozdrawiam


Jak taki nie ma na co zrzedzic, to bedzie marudzil na brak pierscienia przyslony. Potrzebne to, jak umarlemu swiece.
Jak wam przeszkadza rozwoj techniki to 'cykajcie' przez otworek :evil:


Grzeczniej trochę kolego. :evil: I uważaj, żeby ten rozwój techniki do reszty nie zastąpił Ci myślenia.

Pozdrawiam

Vadim, spokojnie! Ja jednak uwazam, ze szkiel z AF-Sem jest sporo. Jesli chodzi o Nikkora to wiekszosc standardow juz ma silnik, zarowno te jasne-drogie jak i te ciemne-tansze. Narazie brakuje tylko odswiezenia stalek, no, ale juz cos sie dzieje np. nowy N 60/2.8, ( o 105/2.8 nie mowie bo wyszla juz jakis czas temu ). Takze jest w czym wybierac :) Choc przyznam Ci racje, ze dziwnie wyglada obiektyw pokroju 24-70 na powiedzmy D40 :mrgreen:

Vadim
20-03-2008, 12:41
swider, ależ ja jestem niespotykanie spokojny człowiek...:-D
Mierzi mnie tylko, jak ktoś uważa ograniczenia za słuszny rozwój techniki...:twisted:
Pomijając nawet ilość szkieł z AF-S (w miarę tanich stałek zero), trudno piać zachwyty nad sporym ograniczeniem w korzystaniu ze szklarni Nikona użytkownikom D40.

Pozdrawiam

swider
20-03-2008, 12:44
swider, ależ ja jestem niespotykanie spokojny człowiek...:-D
Mierzi mnie tylko, jak ktoś uważa ograniczenia za słuszny rozwój techniki...:twisted:
Pomijając nawet ilość szkieł z AF-S (w miarę tanich stałek zero), trudno piać zachwyty nad sporym ograniczeniem w korzystaniu ze szklarni Nikona użytkownikom D40.

Pozdrawiam
No z tym postem moge sie zgodzic w 120% w szczegolnosci ze stwierdzeniem, ze tanich stalek z AF-Sem nie ma :) dobrze, ze jestes spokojny, tak trzymaj! ;)

gmoszkow
21-03-2008, 03:12
swider, ależ ja jestem niespotykanie spokojny człowiek...:-D
Mierzi mnie tylko, jak ktoś uważa ograniczenia za słuszny rozwój techniki...:twisted:
Pomijając nawet ilość szkieł z AF-S (w miarę tanich stałek zero), trudno piać zachwyty nad sporym ograniczeniem w korzystaniu ze szklarni Nikona użytkownikom D40.

Pozdrawiam

Większość skrajnych opinii po upływie czasu jest narażona na sporą śmieszność.

Z pierścieniem przysłony jest trochę jak z korbą w samochodzie. Kiedyś bez tego nie dało się uruchomić samochodu, później było na "w razie czego" a teraz nikt o tym nie myśli.

To że niektórym z nas marzy się ten pierścień przysłon na każdym obiektywie - to fakt, ale to też historia, nowe pokolenie lewą ręką zoomuje a prawą robi nastawy (oczywiście nie wszyscy - ale znaczna większość) i czasem nawet się zapyta o co chodzi z tym FE na wyświetlaczu ...

Więc - trochę luzu i więcej akceptacji dla zmieniającego się świata - bo czy ten pierścień jest do życia Wam potrzebny


Grzegorz

Władca Pixeli
21-03-2008, 06:29
Z pierścieniem przysłony jest trochę jak z korbą w samochodzie. Kiedyś bez tego nie dało się uruchomić samochodu, później było na "w razie czego" a teraz nikt o tym nie myśli.
Tylko jak kiedyś były mrozy i akumulator był słaby, to zakręcił korbą i silnik zapalił.
Jak ktoś ma ręczną skrzynię biegów to kilku chłopa na "popych" po problemie.
Jak ktoś ma nowoczesną automatyczną skrzynię biegów to w takim wypadku zostaje iść na piechotę :mrgreen:

cypherdid
21-03-2008, 11:30
to chyba będzie najsolidniej robiona 50tka f/1.4...bardzo ciekawa propozycja..nie mogę się doczekać aż trafi w moje ręce ;))

pioter m
21-03-2008, 11:33
Tylko jak kiedyś były mrozy i akumulator był słaby, to zakręcił korbą i silnik zapalił.
Jak ktoś ma ręczną skrzynię biegów to kilku chłopa na "popych" po problemie.
Jak ktoś ma nowoczesną automatyczną skrzynię biegów to w takim wypadku zostaje iść na piechotę :mrgreen:
Samochod zamarznie, rower ukradna, a autobus utknie w korku. Chodzenie pieszo niewatpliwie jest alternatywa na przyszlosc. :-D
Nie ma to, jak odrobina humoru na dzien dobry. :-D

Do kolegi Vadima.
Ja rozumie, ze mozna miec pewne przyzwyczajenia nabyte poprzez dziesiatki lat fotografowania, ale ja nie widzialem niczego trudego w zmienieniu tych nawykow. Ba! Uwazam, ze bez dodatkowego pierscienia jest zdecydowanie wygodniej. Lewa reka poprawiam ogniskowa/ostrosc, a prawa w tym czasie moge zmieniac nastawy. Z dwoma pokretlami w d70s jest naprawde szybko i wygodnie. Zdecydowanie lepiej niz z trzecim (czasem drugim) dodatkowym pierscieniem na obiektywie.
Na dzien dzisiejszy pierscien przydaje mi sie tylko do mieszka.

whatsilenceknows
21-03-2008, 11:36
Ja rozumie, ze mozna miec pewne przyzwyczajenia nabyte poprzez dziesiatki lat fotografowania, ale ja nie widzialem niczego trudego w zmienieniu tych nawykow. Ba! Uwazam, ze bez dodatkowego pierscienia jest zdecydowanie wygodniej. Lewa reka poprawiam ogniskowa/ostrosc, a prawa w tym czasie moge zmieniac nastawy.

Chyba nie łapiesz do końca o co chodzi z tą batalią przeciwko serii G. :-) Po prostu obiektywy bez pierścienia przysłon są nieużytecznie lub tylko połowicznie użyteczne ze starszymi Nikonami (tak, nawet tymi z AF). Także to nie jest kwestia kaprysu, tylko chęci używania szkła na ulubionych, nadal sprawnie działających puszkach. Ew. na Canonach... :mrgreen:

Pozdrawiam.

Vadim
21-03-2008, 11:40
Samochod zamarznie, rower ukradna, a autobus utknie w korku. Chodzenie pieszo niewatpliwie jest alternatywa na przyszlosc. :-D
Nie ma to, jak odrobina humoru na dzien dobry. :-D

Do kolegi Vadima.
Ja rozumie, ze mozna miec pewne przyzwyczajenia nabyte poprzez dziesiatki lat fotografowania, ale ja nie widzialem niczego trudego w zmienieniu tych nawykow. Ba! Uwazam, ze bez dodatkowego pierscienia jest zdecydowanie wygodniej. Lewa reka poprawiam ogniskowa/ostrosc, a prawa w tym czasie moge zmieniac nastawy. Z dwoma pokretlami w d70s jest naprawde szybko i wygodnie. Zdecydowanie lepiej niz z trzecim (czasem drugim) dodatkowym pierscieniem na obiektywie.
Na dzien dzisiejszy pierscien przydaje mi sie tylko do mieszka.

Bywają i takie sytuacje, że psi zaprzęg nie daje rady...:(
Widzisz pioter_m, czasami jednak do czegoś Ci się ten pierścień przydaje. Mnie również dobrze pracuje się bez niego, szkopuł jednak w tym, że niekiedy bywa użyteczny, a nawet konieczny.

Pozdrawiam

Wini
21-03-2008, 11:48
... Ew. na Canonach...
No właśnie, ile więcej sztuk 14-24 by się sprzedało gdyby nie G. Sam bym kupił :-D

Co do 50 Sigmy - pewnie będzie niezła i może jakiś ruch wymusi u innych producentów. Największa zaleta to HSM. Optycznie nie spodziewam się rewolucji, bo 50-ki z dawnych czasów bardzo wysoko podniosły poprzeczkę.

Zbigniew
21-03-2008, 11:50
Jeżeli AF i QC w tej 50-tce będzie na poziomie 30-tki, to tylko czekać aż zacznie się lamentowanie ...

Rycerz
21-03-2008, 12:00
bo czy ten pierścień jest do życia Wam potrzebny


nio...jak sie ma starą puszkę z jednym pokrętłem to jest potrzebny...

przemo_k
21-03-2008, 12:14
swider, ależ ja jestem niespotykanie spokojny człowiek...:-D
Mierzi mnie tylko, jak ktoś uważa ograniczenia za słuszny rozwój techniki...:twisted:
Pomijając nawet ilość szkieł z AF-S (w miarę tanich stałek zero), trudno piać zachwyty nad sporym ograniczeniem w korzystaniu ze szklarni Nikona użytkownikom D40.

Pozdrawiam

zgadzam sie w 100%, z tym, że nie nazwałbym tego rozwojem techniki co marketingu :(,
byc może nastawy przysłon na body to ułatwienie i obnizenie kosztów produkcji, ale jesli wymusza to zakup nowej puszki bo do starej nie załozysz nowgo szkła to jest to moim zdaniem markieting a nie rozwój techniki

każde przyzwyczajenie mozna zmienić, pytanie tylko jakim kosztem i po co, skoro jest nam dobrze tak jak jest?
czasami lepsze jest wrogiem dobrego :(
i o tym warto pamiętać

Rycerz
26-03-2008, 21:40
niestety...ten obiektyw na 100 % jest typu G...czyli obiektyw nie dla mnie...stracili klienta...

stig
27-03-2008, 07:56
niestety...ten obiektyw na 100 % jest typu G...czyli obiektyw nie dla mnie...stracili klienta...;(Na pewno bardzo sie tym przejeli... ;)