PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiego D200 chcielibyscie ujrzec???



Sylwiusz
23-11-2004, 10:53
Ciekaw jestem, jakiego D200, jako nastepce D100, chcielibyscie ujrzec w rzeczywisctosci. Moje wymagania sa skromne - uszczelniona magnezowa obudowa (moze byc z F100), duzy wizjer HP z okragla muszla (jak w F100), modul AF - Multi-CAM-1300 (tez z F100), 5 kl/s z buforem na 20 klatek, matryca LBCAST 9MPix (zeby byc ciut lepszym od 20D ;-). Cos pominalem? ;-) Byloby idealnie, jako ze plastikowy korpus, odpowiadajacy z grubsza F80 jest obecnie w ofercie, wiec cos takiego byloby idealnym wypelnieniem luki miedzy najtanszym D70 i najdrozszymi D2X lub D2H. Oczywiscie wszystko to w cenie z grubsza 20D, zeby nie stracic na konkurencyjnosci :-) Jak by Wam sie cos takiego podobalo???

Bogdan
23-11-2004, 11:01
Jak by Wam sie cos takiego podobalo???

bardzo, kiedy zaczynasz produkcje? :wink:

Sylwiusz
23-11-2004, 11:02
Wkrotce, potrzebuje jeszcze tylko kogos do malowania na czarno, moze sie podejmiesz? ;-)

Bogdan
23-11-2004, 11:08
zaden klopot; moze byc sprayem, czy lepszy ławkowiec ?

Sylwiusz
23-11-2004, 11:09
zaden klopot; moze byc sprayem, czy lepszy ławkowiec ?
Mysle, ze klasyczna chlorokauczukowa w puszce wystarczy ;-) Przynajmniej bedzie mozna zaoferowac rozne wersje kolorystyczne :-) Tylko trzeba zdobyc firmowe pedzle Nikona :-P

Kaleid
23-11-2004, 11:20
Coz...mysle ze niedlugo sie przekonamy :) Po D70 mozna by wywnioskowac iz bedzie to aparat miedzy 8-10 MPIX CMOS/LBCAST, buforem ok 20 kl, i-TTL. Byc moze moduł Cam 1300...lub jesli Nikon zaszaleje...moduł AF z D2h/D2x. Obudowa stylistyką pewnie nawiąze do ostatnich modeli N..czyli D2 oraz D70.

Sylwiusz
23-11-2004, 11:28
Coz...mysle ze niedlugo sie przekonamy :)
No, no, w lutym juz PMA 2005. Czlowiek jakos tak zyje od PMA do Photokiny ;-)


Po D70 mozna by wywnioskowac iz bedzie to aparat miedzy 8-10 MPIX CMOS/LBCAST, buforem ok 20 kl, i-TTL. Byc moze moduł Cam 1300...lub jesli Nikon zaszaleje...moduł AF z D2h/D2x. Obudowa stylistyką pewnie nawiąze do ostatnich modeli N..czyli D2 oraz D70.
Mysle, ze zeby usrednic, to moga uzyc CAM-1300, ale mysle, ze prawdziwa bomba, ktora zrobilaby wrazenie w tej klasie, to bylaby porzadna obudowa, jak w F100 - czyli jeszcze nie klasa D2, ale zdecydowanie lepiej niz D70. No i przyjemnie wytlumione lustro, zeby odroznic sie od walacego lustrem 20D (wlasciwie nie wiem, czemu Canon zrobil taka kiszke - starszy 10D mial przepieknie wytlumione lustro, ale widac klania sie ekonomia i bylo to za drogie...)

Kaleid
23-11-2004, 11:32
Niestety...calkiem fajnego 20D psuje mocno bijące lustro....i do tego cholernie głośna migawka. Aparat chodzi jak karabin maszynowy..a szkoda bo to calkiem przyjemny aparacik

Sylwiusz
23-11-2004, 11:38
Niestety...calkiem fajnego 20D psuje mocno bijące lustro....i do tego cholernie głośna migawka. Aparat chodzi jak karabin maszynowy..a szkoda bo to calkiem przyjemny aparacik
Jak powiedzial moj kolega nie zwiazany ani z N ani z C po malych testach, "20D ma swietne parametry i jakosc obrazu, ale jako aparat fotograficzny - jest mierny".

admin
23-11-2004, 11:41
Interesujaca opinia ;) Rozwijal temat, czy to byla konkluzja Sylwiuszu?

Sylwiusz
23-11-2004, 11:56
Interesujaca opinia ;) Rozwijal temat, czy to byla konkluzja Sylwiuszu?
To byla konkluzja niestety. Jak widac swietne parametry np. ilosc MP to nie wszystko. Licza sie takze inne, istotne z punktu widzenia komfortu fotografowania, parametry. Dlatego czytajac sobie testy D2H i dla porownania EOS-D1 Mk II - stwierdzam, ze ten pierwszy jako narzedzie pracy fotografa jest lepszy - nie dosc, ze lzejszy prawie 400g (chyba te dodatkowe 4MPiksle w Canonie waza wiecej ;-) to w dodatku ma szybszy AF, lepsza ergonomie (co potwierdza tez Phil Askey w podsumowaniu testu D2H) i pare innych, malo dostrzegalych na pierwszy rzut oka szczegolow. Bardzo dobrym mysle przykladem, jest powrot "na lono" fotografa, ktory juz prawie byl zdecydowany kupic D1 Mk II i wysprzedac swoj sprzet Nikona:
http://www.imagepower.de/IMAGES/imgEQUIPMENT/D2H.htm
polecam lekture, bardzo ciekawa i pouczajaca i co wazniejsze obiektywna.

admin
23-11-2004, 12:34
Rozsadek i raz jeszcze rozsadek. Podoba mi sie takie podejscie, choc zdaje sobie sprawe ze mowimy o innym poziomie potrzeb w tym przypadku. Jeszcze tydzien temu zastanawialem sie czy nie przywiezc 20D do przetestowania, ale darowalem sobie. Inni napisali juz tak wiele o tym aparacie ze nie bylo sensu. Pewnie za jakis niedlugi czas wpadnei w moje rece i porownam to czego najbardziej pragne - ergonomie i jakosc zdjec.

Tr0n
23-11-2004, 12:36
Rozsadek i raz jeszcze rozsadek. Podoba mi sie takie podejscie, choc zdaje sobie sprawe ze mowimy o innym poziomie potrzeb w tym przypadku. Jeszcze tydzien temu zastanawialem sie czy nie przywiezc 20D do przetestowania, ale darowalem sobie. Inni napisali juz tak wiele o tym aparacie ze nie bylo sensu. Pewnie za jakis niedlugi czas wpadnei w moje rece i porownam to czego najbardziej pragne - ergonomie i jakosc zdjec.

Mam nadzieje że nie złozysz potem rezygnacji z funkcji ;)

admin
23-11-2004, 12:44
E tam, zaloze drugie forum i rusze w obu firmach ;)

c2h5oh
23-11-2004, 12:47
Obawiam sie Adminie, ze to niewykonalne bez rzucenia snu i zlamania paru praw fizyki ;-)

Mateusz
23-11-2004, 13:11
Niestety...calkiem fajnego 20D psuje mocno bijące lustro....i do tego cholernie głośna migawka. Aparat chodzi jak karabin maszynowy..a szkoda bo to calkiem przyjemny aparacik


Przecież to plus :mrgreen:

Sylwiusz
23-11-2004, 13:34
Przecież to plus :mrgreen:
Hehe, no tak jak ktos chce zwrocic uwage czym fotografuje, to pewnie, ze zaleta i to duza ;-)

c2h5oh
23-11-2004, 13:44
Od razu przypomina mi sie jak kolezanki kwestia "jak ja nie lubie jak mi robia zdjecia, szczegolnie jak o tym nie wiem" zostala przerwana odglosami serii z mojej strony.. a potem druga kosmiczna ze startu zatrzymanego zeby nie zostac zatluczonym uprzednio urwana wlasna noga ;-)

Niedzwiedz
23-11-2004, 15:13
ja to bym widzial w 200d mniejsze szumy na wyzszych iso :)

Kaleid
23-11-2004, 15:20
Eeee...szumofoby. Fajny szum wygladajacy jak ziarno filmu zupelnie mi nie przeszkadza, a nawet w wielu przypadkach jest porządany. Dla ludzi lubujacych sie w plastikowo-wygladzonych zdjeciach stworzono programy typu noise ninja, neat image itd... Plasticzanym fotkom mowie stanowcze NIE :)

Sylwiusz
23-11-2004, 15:32
Eeee...szumofoby. Fajny szum wygladajacy jak ziarno filmu zupelnie mi nie przeszkadza, a nawet w wielu przypadkach jest porządany. Dla ludzi lubujacych sie w plastikowo-wygladzonych zdjeciach stworzono programy typu noise ninja, neat image itd... Plasticzanym fotkom mowie stanowcze NIE :)
Wlasnie, cos w tym jest, za duzo tragizowania na temat w sumie nie tak duzych roznic. W prowadzonych tu i owdzie testach autorzy zapominaja tez o tym, ze aparaty maja rozny stopien ostrosci generowanych zdjec. Zeby np. fotografie z Canona 10D mialy ostrosc tych D70, trzeba je wyostryc , co nieuchronnie wzmacnia takze szumy... Zreszta Michael Weber - znany niemiecki fotograf ladnie opisal ten "problem" w tescie D2H. Polecam jego strone i zawarte tam ladne zdjecia oraz testy przeprowadzone z punktu widzenia wielokrotnie nagradzanego zawodowca: http://www.imagepower.de/

admin
23-11-2004, 15:40
Znakomite zdjecia. Jestem pod duzym wrazeniem...

Niedzwiedz
23-11-2004, 15:41
dobra dobra "szumofoby" moze i jestem szumocos.... :) ale ja nie lubie zdjec z lampa blyskowa a czasmi brakuje iso :( i wyglada to np na 1600 juz nieciekwie (nieostro itd) wiec wiecie :)

Sylwiusz
23-11-2004, 15:44
Znakomite zdjecia. Jestem pod duzym wrazeniem...
Dokladnie, jest na co popatrzec, nie dziwie sie, ze facet zebral sporo nagrod, nie raz tez widzialem jego prace w niemieckiej prasie... Dlatego tez z przyjemnoscia czytuje jego testy (jak np. AF-S VR 200/2, ktory swietnie sprawdzil sie do gimnastyki, albo AF-S VR 200-400/4, ktory przekonal jego przyjaciol do nieprzechodzenia do Canona :-) - wszystkie sa takie "z punktu widzenia zawodowego fotografa" a nie "technika-amatora", jak niestety wiekszosc innych ;-)

maniek
23-11-2004, 21:40
może Nikon jako pierwszy wykorzysta w DSLR-u ekran typy OLED?

Anonymous
23-11-2004, 21:41
Co bym chciał widzieć w D200 ? D90 czy jak tam będzie nazywał się następca D100 ...

- Gripa
- Solidniejszą puszkę
- uszczelnienia przeciw zasysaniu kurzu
- lepszy AF (więcej punktów AF)
- Custom matrix metering (czytałem kiedyś ploty o czymś takim)
- Lepszą matrycę swiatłoczułą(CMOS, LBcast..?) , która nie będzie dawała różowych zafarbów przy długich ekpozycjach a Zdjęciach nocnych
- Crop 1,3 ... ;)

A tak wogóle to jestem ciekaw nowych szkiełek nikkora

Zmianą puszki narazie nie zawracam sobie guowy

Pozdro

antonjo
23-11-2004, 21:42
TO napisał JA ...

jarząbek

:oops:

maniek
23-11-2004, 21:56
Faktycznie-Nikon cholernie ociąga się z wprowadzaniem nowych szkieł z niższej półki. Przykładowo 70-300 D ED juz dawno powinien wyfrunąć z produkcji (i ta chora cena...). Licze, że zastapi go czymś z mniejszym zakresem ogniskowej i lepszą optyką, za to z AF-S i może ze stałym swiatłem (np. F4 wzorem Canona), VR-odpuszczam :) . marzenia marzenia :lol: poczekamy chyba do PMA 2005, bo narazie cisza straaaszna.

pozdrowienia od Mariana

MARCIN.
26-11-2004, 01:00
W każdym bądź razie w marcu Nikon coś wypuści i ja to na pewno kupie bo myślę że to będzie odpowiedź na mój dylemat co kupić D100 czy D70 ? A puki co to wytrzymam jeszcze te pare miechów na analogach (które nota bene moim skromnym zdaniem nadal robia duuuużo lepsze fotki niż te płaskie z cyfraków !)

maniek
27-11-2004, 10:04
hmmm.... http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=11216906

Anonymous
27-11-2004, 10:17
hmmm.... http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=11216906
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=11219142

Kaleid
27-11-2004, 11:12
Dajcie sobie luz z tym dpreview...to forum neistety strasznie zeszło na psy ostanimi czasy....a kiedys je nawet lubilem czytac :)

maniek
27-11-2004, 11:25
racja, okrutną kasznke tam podają ostatnio :lol: bzdury, badziewie,komety inne bezmózgie bzdety :evil:

Adams
29-11-2004, 12:26
A ja bym chciał tanio :lol:

Niedzwiedz
29-11-2004, 12:29
z VR wbudowanym w body ! widzialem zdjecia z minolty d7d 560mm lufa i czas 1/60 !!!!! rany boskie niemozliwe :)))

Kaleid
29-11-2004, 16:29
ALe niestety wrzucając AS w body Minolta zamknela sobie droge do szkiel o mniejszym krazku rozproszenia...wiec raczej baj baj tani szeroki kącie :(

Niedzwiedz
29-11-2004, 16:31
jak to baj baj szeroki kacie !!!! mogbys rozwinac temat bo nie wiem o co co chodzi

Kaleid
29-11-2004, 16:43
Tani szeroki kacie. Stosujac AS Minolta uniemozliwila sobie sotosowanie wlasnego odpowiednika EF-S/DX . Minolta twierdzi ze ruch matrycy wynosi ok 1cm. Nawet jesli zalozyc ze jest to 5 mm z kazdej strony matrycy wielkosci APS...otrzymujemy tym samym dosc spore wymagania co do krycia pola obiektywu. Z tym systemem nie będą działały poprawnie szkła niezależnych producentów takich jak sigma, czy tamron którzy już mają opracowane konstrukcje przeznaczone do cyfrówek.(o mniejszym krazku rozproszenia) AS do prawidlowego dzialania wymaga krycia zblizonego praktycznie do klatki pelnego filmu 35 mm W związku z tym obiektywy Minolty będą miały większe wymiary, wyższą cenę...badz tez nie bedzie dane korzystac z AS.

Niedzwiedz
29-11-2004, 16:45
odrazu widac ze minolta chce isc w full frame :) teraz juz wiem oco chodzi :)

Tr0n
29-11-2004, 16:46
Znaczy że minolta chce miec tylko swoje obiektywy

Kaleid
29-11-2004, 16:48
Full frame niczego nie zmienia....bedziesz mial to samo :) Jesli matryca o srednicy klatki 35 mm ma poruszac sie w podobnych proporcjach...wymaga to adekwatnie wiekszego pola krycia niz obecne obiektywy 35 mm.

Tr0n
29-11-2004, 17:26
Full frame niczego nie zmienia....bedziesz mial to samo :) Jesli matryca o srednicy klatki 35 mm ma poruszac sie w podobnych proporcjach...wymaga to adekwatnie wiekszego pola krycia niz obecne obiektywy 35 mm.

To po co minolta tak robi ??? wytłumacz laikowi

yoss
29-11-2004, 19:01
Stosujac AS Minolta uniemozliwila sobie sotosowanie wlasnego odpowiednika EF-S/DX . (...)W związku z tym obiektywy Minolty będą miały większe wymiary, wyższą cenę...badz tez nie bedzie dane korzystac z AS.

A ja mam wrazenie ze obiektyw sprzedawany z D7D to jest Tamron 17-35 :?:

Tr0n
29-11-2004, 19:03
Stosujac AS Minolta uniemozliwila sobie sotosowanie wlasnego odpowiednika EF-S/DX . (...)W związku z tym obiektywy Minolty będą miały większe wymiary, wyższą cenę...badz tez nie bedzie dane korzystac z AS.

A ja mam wrazenie ze obiektyw sprzedawany z D7D to jest Tamron 17-35 :?:

ten który ogladalem na targach to był 28-75/2,8 Tamrona oczywiscie o czym uświadomił mnie Piotr ;)

Kaleid
29-11-2004, 20:49
Full frame niczego nie zmienia....bedziesz mial to samo :) Jesli matryca o srednicy klatki 35 mm ma poruszac sie w podobnych proporcjach...wymaga to adekwatnie wiekszego pola krycia niz obecne obiektywy 35 mm.

To po co minolta tak robi ??? wytłumacz laikowi


NIe wiem..trza sie Minolty spytac. Wzgledy marketingowe pewnie.....stabilizacja z kazdym szklem..brzmi fajnie. Minolta jest strasznie zapozniona w stosunku nawet do Pentaxa...czyms pewnie chca przyciagnac klientow.

Sylwiusz
30-11-2004, 12:11
NIe wiem..trza sie Minolty spytac. Wzgledy marketingowe pewnie.....stabilizacja z kazdym szklem..brzmi fajnie. Minolta jest strasznie zapozniona w stosunku nawet do Pentaxa...czyms pewnie chca przyciagnac klientow.
Problem w tym, ze sytucaja Minolty wyglada w ogole jakos niefajnie. Nie dosc, ze ich nowe szkla sa bez dwu zdan robione przez Tamrona, to jeszcze takie szklo jak 70-200/2.8, ktore ma SSM (odpowiednik AF-S) kosztuje 1900$, czyli prawie 500$ wiecej niz Nikon 70-200/2.8 VR... No i rzeczywiscie sa opoznieni.