Zobacz pełną wersję : Polaroid
hedgehog
17-03-2008, 15:59
Czy ktoś oprócz mnie uprawia zabawę polaroidem? :) Jakie wrażenia? Czego używacie?
hedgehog
17-03-2008, 23:38
Co jest, nikt się w to nie bawi? Ueeeee... :(
fotojacek
18-03-2008, 03:41
pewnie nie bo wklady juz ciezko dostac
hedgehog
18-03-2008, 10:13
pewnie nie bo wklady juz ciezko dostac
E tam, ciężko. Ebay w szwach pęka, Allegro pewnie też... :p Drogie, to fakt. Ale jaka jazda... :)
Witam
sorry że przekleiłem całe PW:)
zobaczyłem ten post i odżyło moje dziecięce marzenie.
wszedłem czym prędzej na allegro i zacząłem szukać. mało się na tym znam, dlatego proszę o poradę.
jaki Ty masz model? co wybrać? gdzie kupić do niego kasety (żeby nie były przeterminowane)? w jakiej cenie? proszę Cię o wszelkie informacje na ten temat, gdyż planuje przeznaczyć część kieszonkowego na ten co by nie było zwariowany pomysł
pomóż proszę bo coraz bardziej się nakręcam:)
Pozdrawiam
Mrozu
hedgehog
18-03-2008, 11:56
Fajnie, że ktoś się odezwał :D
Na początek najlepiej kupić coś, co zjada produkowany (?) film Polaroid 600. Najtaniej i najweselej (bo bez żadnej możliwości kontroli, ha ha) wyjdą aparaty tejże serii. Ja mam Polaroida One 600 właśnie, który jest kawałem plastiku niepodatnym na najmniejsze próby ustawiania. Wspaniałe! Nigdy nie wiadomo, co Ci wyjdzie. :D
Klasyką gatunku jest piękny, stary Polaroid SX-70. Niewielki, śliczny po prostu i naprawdę dobry. Niestety, trudno znaleźć go w dobrym stanie i wymaga przeróbki na film 600.
Polaroido-mania jest dosyć droga, ale uczucie, w którym zdjęcie wyjeżdża z aparatu jest świetne :) A potem czekasz, aż coś się pokaże...
Polecam. A na śniadanie proponuję mistzynie natychmiastowego obrazu - Rose i Olive: http://tetheredtothesun.com/home.html (więcej na http://www.flickr.com/photos/tetheredto/). Piękne, beznadziejne technicznie i niezwykle wymowne fotografie.
no właśnie ja poprostu zawsze, gdy na filmach widziałem taki aparat mówiłem - kurde, jak fajnie. robisz i masz:)
teraz mam cyfre, d80 - niby to samo, robie i widze.
ale już sobie wyobrażam - imprezka, znajomi delikatnie ten:), a ja wyciągam takiego polaroida i AAAAAA SZOK:D
dlatego chce coś takiego mieć, chociaż na miesiac-potem sprzedam;)
a więc, na allegro puściłem licytacje Polaroida 600, już wczoraj. mam nadzieje że w ok 20-30 zł się zamkne z aparatem.
teraz kasety - masz jakiegoś pewnego dostawce? zorientowałem się wczoraj że film polaroid 600 - ten o którym napisałeś.
na allegro cisza, na stronie foto-nova
627150
Type 780 Turbo Gloss (Single Pack) 54,00zł - seria 600, niestety nie wiem ile zdjęć pewnie 10
Polaroid 600 (780) ekstreme gloss 1*10szt. Polaroid 600 (780) ekstreme gloss 1*10szt. 67,60zł - to cena z www.czarno-biale.pl
ceny średnie, myślałem że za 10 zdjęć 50 zł się zamknie bez problemu
co Ty na to powiesz?
hedgehog
18-03-2008, 12:13
teraz kasety - masz jakiegoś pewnego dostawce? zorientowałem się wczoraj że film polaroid 600 - ten o którym napisałeś.
Kasety kupuję w Stanach, znajomi przywożą większe ilości. Nawet Ebay.co.uk wychodzi drogo, niestety.
W paczce jest 10 klatek.
Ceny, które podałeś nie są złe.
hmmm w takim razie, czekam na aparat - potem kasety.
20 kwietnia jade do pragi ze znajomymi na 4 dni, może uda mi się skompletować zestaw i zabrać ze sobą:)
jak to jest zasilane? jakimi bateriami?
hedgehog
18-03-2008, 12:29
jak to jest zasilane? jakimi bateriami?
Każda kaseta ma wbudowaną baterię. Sprytne, co? :) Pewnie dlatego takie drogie.
spytne... tylko że pewnie przez to kaseta jest droższa o jakieś 10$
ty masz Polaroida 600? jak Ci się to sprawuje? jeśli wogóle można mówić o jakimś sprawowaniu:)
hedgehog
18-03-2008, 13:30
ty masz Polaroida 600? jak Ci się to sprawuje? jeśli wogóle można mówić o jakimś sprawowaniu:)
Który mam _dokładnie_ model, to prawdę mówiąc... nie pamiętam. :) Ale tak, serii 600. Strasznie dużo ich było.
Sprawuje się świetnie, poza tym oczywiście, że to full auto (jak większość Polaroidów amatorskich). A więc to, co wyjdzie jest kwestią raczej domysłu, niż przewidywania. Zwłaszcza, że aparat robi, co chce jeśli chodzi o ekspozycję i podobne rzeczy. :)
Najświeższy jest Sprosiak: zobacz; http://www.flickr.com/photos/wojtek_k/2335521962/
Tak to mniej więcej wychodzi. Acha, aparat _zawsze_ włącza lampę :D
Największy jego minus to rozmiar. Nie waga, ale właśnie rozmiar. To wielka krowa.
hm mógłbyś mi pokazać na zdjęciu w necie jaki masz ten aparat? bo polaroidów 600 jest od cholery:)
tym się jakoś kadruje, ma jakiś wizjer??;)
coraz bardziej się wkręcam... a to nie jest dobre;p
edit:
o kadrowaniu już wiem, ładny wizjerek
twój ma AF czy FF? bo puściłem licytacje Polaroid 600 FF, nie wiem czy dobrze robie, zobaczymy;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.