PDA

Zobacz pełną wersję : Potwierdzenie ostrości przy M42



The Bill
18-03-2006, 21:07
Witam.
Gdzieś mi się obiło o oczy, że D70 potwiedza osrość z obiektywamie M42. Jeżli to prawda to jak dogmerać się do tego w menu?

Gamling
18-03-2006, 21:11
Nie trzeba nic gmerac. Po prostu potwierdza wyswietlajac zielona kropeczke w wizjerze.

PADI
18-03-2006, 21:13
Z tego co mi wiadomo i co obserwuję na własnym sprzęcie - nieprawda.

D70s + M42 -> zero automatyki > full manual > na szczęście lub niestety...

[ Dodano: Sob 18 Mar, 2006 ]

Nie trzeba nic gmerac. Po prostu potwierdza wyswietlajac zielona kropeczke w wizjerze.

O... Niby faktycznie jest. Ale słabiusio działa coś ten patent... Lampka głównie mruga, imo żaden wyznacznik. Więcej widać przez wizjer niż ta kropeczka pokazuje raczej ;)

The Bill
18-03-2006, 21:26
Nie trzeba nic gmerac. Po prostu potwierdza wyswietlajac zielona kropeczke w wizjerze.

UUuuuuu.... ja ja myśliłem, ze będzie pip, pip :-(

Oooo.... jest: jak widzę zieloną kropeczkę to sobie pip-am . hehe.
Czuję się oszukany przez Nikona :mrgreen:

jm
20-03-2006, 12:07
UUuuuuu.... ja ja myśliłem, ze będzie pip, pip :-(

:mrgreen:

a nie mówiłam :lol:

A poza tym że robisz pip pip samemu to inne wrażenia jak?

The Bill
22-03-2006, 11:21
UUuuuuu.... ja ja myśliłem, ze będzie pip, pip :-(

:mrgreen:

a nie mówiłam :lol:

A poza tym że robisz pip pip samemu to inne wrażenia jak?


Nooooooooooooooo chyba spełnił moje oczekiwania. Chyba, bo brak czasu i dziennie tylko coś tam pyknę, a i pogoda nie nastraja.
Co do jednego mam pewność jest OSTRY. Zarówno aparat jak i KIT. No i lampa błyskowa.
POza tym czuć w nim kroplę profesjonalnej maszyny.
A do pik, pik to co tam. W poprzednim też nie było, a warunki ekspozycji można wyczuć. (trudno coś za coś)
Ja widzę zielone światełko to szczypię córkę i ona robi ał, ał lub pi, pi :lol:
Reasumując brak pomiaru i pik, pik jest zrekompensowany przez inne walory.
A co najważniejsze KIT jest GIT naprawde jestem pod wrażeniem.
Ogromnie jestem ciekaw efektów z M42 a raczej Psixem. Mam zamiar zmienić obiektwy na Psixowe.
Ogólnie brak żalu po poprzednim.

A Karolinka co tam uknuła? :D

danz1ger
08-04-2006, 23:49
Gamling ma racje, klania sie instrukcja obslugi. w instrukcji dla D50 i D70s stoi jak byk w rozdziale "Manual Focus", ze po ustaieniu przelacznika na korpusie w pozycje "M" - manual, czyli reczne nastawianie ostrosci, zielona lampka w wizjerze zapala sie na stale gdy ostrosc jest ok, nie pipa ani bipa (niepotrzebne skreslic). tylko troszke delikatniej z pokrecaniem pierscienia ostrosci na obiektywie.