PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro Rover AW oraz Lowepro Rover AW Plus



Robert S.
18-03-2006, 14:04
Witam
Mam pytanie, który plecak wybrać??
Do plecaka musi sie zmieścić Sigma 70-200 f2,8 | Sigma 24-70 f2,8 | SB600 | F80 | D70 na to wszystko frotka no i najlepiej jakby góra została na picie, polara itd (wypady całodniowe)
Planuję jeszcze Sigme 10-20
Czy to wszystko zmieści się w Rover AW?? Ze specyfikacji wydaje mi się, że Rover AW Plus jest strasznie wielki :shock: Jakbym na plecach nosił plecak turystyczny.
Proszę o poradę :D

[ Dodano: Nie 19 Mar, 2006 ]
To może zapytam inaczej:
Czy ktoś z forumowiczów ma taki plecak??

Toks
20-03-2006, 14:17
Witaj.
Mam wersję plus. Faktycznie, nie jest to mały i nieodczuwalny plecaczek, ale za to mieści naprawdę dużo. Nie wiem tylko czy bezproblemowo zmieścisz dużą sigmę w dolnym przedziale. W górnym na pewno. Sam wybrałem ten plecak dla jego pojemności, uniwersalności ( wyjmowany dno górnego przedziału). Poza tym jest gdzie statyw zawiesić. Co do minusów: mimo wszystko dość duży (przy marszu nie przeszkadza) i druga sprawa - dla mnie najbardziej uciążliwa (dotyczy wszystkich Roverów): niewygodny dostęp do dolnego przedziału. Nie da się tak otworzyć żeby wszystko było jak na dłoni - czasami wkurza. Jak masz jeszcze jakieś pytania służę pomocą.
Pozdrawiam

RedSasza
21-03-2006, 14:28
Miałem Rovera Plus, a teraz mam Rovera AW II. Rover Plus jest naprawe duży, ale i tak będziesz miał problem, żeby ten cały sprzęt zmieścić w części foto. Ma jednak lepszy system nośny niż jego mniejszy brat (regulowana wysokość uprzęży, solidniejszy pas biodrowy) i znacznie więcej miejsca w części górnej (do Rovera AW zmieścisz najwyżej polar i małe picie). Oba Rovery mają centralne mocowanie statywu i wyjmowaną przegrodę rozdzielającą dwie części. Jeżeli zać chodzi o dostęp do części foto, to rzeczywiście w obu jest z tym mały problem zwłaszcza gdy górę masz zapakowaną. Jest jeszcze Compu Rover, który ma stały ale solidniejszy niż Rover AW system nośny, jest pdobnej wysokości ale nieco szerszy, w którym ze względu na leżacego "na plecach" laptopa część foto "wyjeżdża" dając łatwiejszy dostęp do sprzętu niż w normalnych Roverach. Compu Rover jest jednak droższy.

Robert S.
21-03-2006, 19:12
A możesz powiedzieć, dlaczego przerzuciłeś się z Rovera Plus na mniejszego AW II?

RedSasza
21-03-2006, 20:28
Rovera Plus kupiłem na Allegro znając go jedynie ze zdjęć + jego wymiary. Kiedy dostałem plecak to stwierdziłem, że jest super ale jak dla mnie trochę za duży. Nie żebym ja był jakiś mały - prawie 190 cm :) - ale do biegania po mieście potrzebowałem czegoś mniejszego. Sprzedałem go i kupiłem Rovera AW. Rozstrzygająca była wielkość, bo jednak Rover Plus ma - jak już pisałem - kilka zalet w stosunku do Rovera AW. Według mnie Rover Plus to świetny plecak ale na dłuższe wyprawy w teren.

Robert S.
21-03-2006, 21:54
To przydałoby się mieć oba :) Bo nie tylko po górach chciałem z nim pomykać, ale także po mieście. Kurcze.....i co tu wybrac?

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2006 ]
A czy ktoś z okolic katowic ma taki plecaczek?? Chętnie bym się spotkał i sprawdził pojemność organoleptycznie :)

ka73ka
10-04-2006, 19:55
Witam!

Pozwole sie podpiac do tematu :)
Sadze sie na Lowepro Compu Rover AW ... tylko jeszcze nie jestem do konca przekonany ... W sumie zbyt wiele nie ma alternatyw na lustrzanke&stuff + laptop :/ Czy ktos kto go moze ma moglby podzielic sie ogolnymi wrazeniami i podeslac jakies foty (w Gdansku nie znalazlem zadnego sklepu gdzie moznaby go bylo sobie obejzec), bo to co w necie mozna znalezc, to nic tam prawie nie widac .... chodzi mi w szczegolnosci o komore laptopa i sposob unieruchomienia go w niej, bo mam 15' a nie 17' ... wiec zastanawiam sie czy to zda egzamin :) .

Pozdrawiam serdecznie !