PDA

Zobacz pełną wersję : propozycja tematu



Jas_
13-03-2008, 15:50
To ja może mało oryginalnie, proponuję temat:
"Zajączki, kurczaki, kotki, jajka - polska Wielkanoc"

jakubs
13-03-2008, 16:33
Bardzo fajnie, dziękuję :).
Od razu proszę o przesyłanie propozycji na PW, mam tam taki folder, który pozwala mi zachować porządek.

swiatlo
13-03-2008, 23:41
Bardzo fajnie, dziękuję :).
Od razu proszę o przesyłanie propozycji na PW, mam tam taki folder, który pozwala mi zachować porządek.

Już napisałem Jakubsowi na priwa, ale tutaj daję do przemyślenia ogółowi:
"Inspirowane Muzyką". Czyli obrazek którego tytuł jest jednocześnie tytułem ulubionego utworu muzycznego i który tym utworem jest też zainspirowany. Utwór muzyczny musi być międzypokoleniowym klasykiem, nie może to być żaden nowoczesny hit młodzieżowy. Jesteśmy grupą międzypokoleniową, więc i taki powinien być utwór abyśmy wszyscy mogli go znać i się z nim utożsamiać... :)

david555
14-03-2008, 21:03
Ponieważ zbliża się WIOSNA, to proponuję temat: "NARODZINY ...", oczywiście w szerokim rozumieniu tego tematu.;)

anchel
17-03-2008, 11:57
Już napisałem Jakubsowi na priwa, ale tutaj daję do przemyślenia ogółowi:
"Inspirowane Muzyką". Czyli obrazek którego tytuł jest jednocześnie tytułem ulubionego utworu muzycznego i który tym utworem jest też zainspirowany. Utwór muzyczny musi być międzypokoleniowym klasykiem, nie może to być żaden nowoczesny hit młodzieżowy. Jesteśmy grupą międzypokoleniową, więc i taki powinien być utwór abyśmy wszyscy mogli go znać i się z nim utożsamiać... :)

Podoba mi się (co prawda i tak będzie głosowanie) ale co to znaczy międzypokoleniowy klasyk to nie wiem. Dla mnie takim klasykiem jest "Kombinat" Republiki, "Prison Sex" Tool'a czy "Manic Depression" Hendrixa ale i "Smells Like Teen Spirit" Nirvany. Trudno będzie zadowolić każdego...

jakubs
17-03-2008, 15:07
Niestety temat może mieć do 30 znaków, więc do głosowania przedstawię temat: Inspirowane muzyką.
Ale przecież możemy tu podyskutować, uzgodnić jakieś wspólne zamierzenie i spróbować je realizować na zasadzie projektu... Jak myślicie?

Może od razu w tym miesiącu odpuścić głosowanie i zająć sie tym tematem, ale po uprzednim uzgodnieniu warunków.....

jacoslavgth
17-03-2008, 16:58
temat bardzi ciekawy :) mozna tez uzgodnic tytul - jeden tytul, wiele interpretacji

swiatlo
17-03-2008, 18:42
Podoba mi się (co prawda i tak będzie głosowanie) ale co to znaczy międzypokoleniowy klasyk to nie wiem. Dla mnie takim klasykiem jest "Kombinat" Republiki, "Prison Sex" Tool'a czy "Manic Depression" Hendrixa ale i "Smells Like Teen Spirit" Nirvany. Trudno będzie zadowolić każdego...

Pierwotnie chodziło mi o to że każdy fotograf sam obiera sobie swoją własną inspirację. Oczywiście można wybrać utwór znany tylko fotografowi, jest OK, problem jest taki że inni mogą tego w ogóle nie zrozumieć, a przecież chodzi o nawiązanie kontaktu z dość szeroką gamą odbiorców. Najlepiej właśnie jakby każdy wybrał utwór który ma szansę być znany innym. Jest to zresztą subiektywne. Dla mnie inspiracją jest Simon&Garfunkel, Cohen, Pete Seeger, Lennon, etc. Rozumiem że część może nigdy o nich nie słyszeć, choć prawdopodobieństwo że ktoś nie zna Lennona jest dość niskie.

Inną i być może lepszą wariacją tego tematu jest że zamiast każdy fotograf wybiera swój własny utwór, to raczej admin (Jakubs) wybiera autorytatywnie jeden szeroko znany klasyk muzyczny i my musimy podać własną fotograficzną interpretację tego jednego utworu. Np "Imagine" albo "Let it be" Lennona? Może to nawet lepiej tak to zrobić...?
Albo Jakubs podaje kilka wybranych tytułów muzycznych pod głosowanie?

swiatlo
17-03-2008, 18:53
P.S. Im dłużej o tym myślę tym większy to ma dla mnie sens. Jeden utwór - czy to podany przez Jakubsa, czy to przegłosowany, i wiele interpretacji. Jak ktoś utworu nie zna, to musi go przesłuchać, zrozumieć i wyrobić sobie własną interpretację.
Zamiast galimatiasu różnych utworów muzycznych - jeden dla wszystkich.
Tak, to jest świetny pomysł!

hedgehog
17-03-2008, 19:02
Proponuję "Inspirowane muzyką" w formie, w której zdjęcie podparte jest cytatem z utworu. Sam temat bardzo mi się podoba i chętnie powalczę.

swiatlo
17-03-2008, 19:08
Proponuję "Inspirowane muzyką" w formie, w której zdjęcie podparte jest cytatem z utworu. Sam temat bardzo mi się podoba i chętnie powalczę.

To też jest dobry pomysł. Jakubs, podejmij decyzję - jeden utwór dla wszystkich, czy każdy wybiera sobie swój?

hedgehog
17-03-2008, 19:10
To też jest dobry pomysł. Jakubs, podejmij decyzję - jeden utwór dla wszystkich, czy każdy wybiera sobie swój?

Swój swój swój ;)

swiatlo
17-03-2008, 19:17
OK, proponuję głosowanie. Głosowanie na listę utworów, nie więcej niż trzy, cztery piosenki, oraz jest dodatkowa opcja odrzucenia listy i wyboru własnego utworu.
Z tym że podsumowanie głosowanie nie jest liniowe, czyli aby zwyciężyła ostatnia opcja własnego utworu, to ilość głosów na tą opcję musi przekraczać sumę głosów na wybrane piosenki.
Jako utwory proponuję dwa: "Imagine" Lennona oraz "Blowing in the wind" Dylana.
Nie ma chyba większych klasyków niż te dwa. Chociaż to tylko moja propozycja. Bez problemu ugnę się przed innymi utworami.. :)

hedgehog
17-03-2008, 19:18
Jako utwory proponuję dwa: "Imagine" Lennona oraz "Blowing in the wind" Dylana.
Nie ma chyba większych klasyków niż te dwa.

Dorzuciłbym jeszcze "Money" Floydów, który daje miliony możliwości interpretacji i też zna go chyba każde dziecię. :)

jakubs
17-03-2008, 21:45
No dobra zróbmy głosowanie na jeden utwór szeroko pojętego rocka, klasyczny czyli co najmniej 25 lat... Ale ostrzegam będziemy głosować, aż nie wygra the end :D ;)...
Pomysł z cytatami też fajny, ale tym lepiej gdyby to były długie otwory, jak to chyba Kaczkowski określił "7up", ale to tylko sugestia...

Od teraz w tym wątku każdy może wpisać jeden utwór, po zebraniu 10 utworów zrobimy głosowanie na jeden- ten najlepsiejszy.

Czas start. Kto pierwszy ten lepszy :).

jakubs
17-03-2008, 21:45
the end ;)

swiatlo
17-03-2008, 22:22
the end ;)

OK, mój jeden - "Imagine" by John Lennon

ruda#
17-03-2008, 22:41
Fajny pomysł z tą muzyką - HOTEL CALIFORNIA.

kobyll
17-03-2008, 22:45
"Sound of silence"

swiatlo
17-03-2008, 22:53
And yet another one: :)
http://www.youtube.com/watch?v=I-NRriHlLUk&feature=related

anchel
18-03-2008, 00:30
Jeden!? Litości... No ale dobra:

Joy Division - Disorder

Ps. Lubię Dylana i Lenona, uwielbiam Doorsów no ale Panowie - toż to forum młodzież też czyta ;]
Ps. Jak ktoś nie ma pomysłu to podrzucę hehehe: Led Zeppelin - Dazed and Confused, Black Sabbath - Iron Man, Iggy Pop - Passenger. A z lżejszych staroci: The Moody Blues - Night in white satin.

swiatlo
18-03-2008, 00:39
Joy Division - Disorder


No ciekawe, ciekawe...
Nigdy nie słuchałem, ale po Twoim wpisie obejrzałem ich wideo z Odyseją Kosmiczną 2001 na youtube i jeśli ten temat wygra no czeka mnie niezłe główkowanie... :)

anchel
18-03-2008, 09:04
No ciekawe, ciekawe...
Nigdy nie słuchałem, ale po Twoim wpisie obejrzałem ich wideo z Odyseją Kosmiczną 2001 na youtube i jeśli ten temat wygra no czeka mnie niezłe główkowanie... :)

Po prawdzie to ja nie wiem co ma "Odyseja" do Joy Division lub odwrotnie (to już wie twórca filmiku) ale powiem ci, że myślałem o tym filmie w kontekście zadań tematycznych. Ale od tej (http://www.youtube.com/watch?v=uhSYbRiYwTY)strony ;]. Bo to przecież też klasyk, ale jak pomyślałem o realizacji tego za pomocą zdjęcia...

eef
18-03-2008, 11:35
to ja poproszę Scarborough Fair :)

anchel
18-03-2008, 12:00
to ja poproszę Scarborough Fair :)

Ehhh kobiety.... ;]

jakubs
18-03-2008, 12:50
to ja poproszę Scarborough Fair :)


Na prowadzenie wysuwa się 'zysman i garkumpel' ;)


A co do joy division, to polecam film 'control', jest piękny, a dla amatorów fotografii dodatkowo piękne ujęcia :)... tzn film oczywiście smutny jak diabli, ale jak ona napisała o nim tę książkę juz po tylu latach od śmierci i z taką dawką miłości, to jest niesamowite

anchel
18-03-2008, 13:33
Na prowadzenie wysuwa się 'zysman i garkumpel' ;)

Tylko ciekawe jak wy to tej ballady celtyckiej czy jakiejś tam zdjęcia dorobicie :mrgreen:



A co do joy division, to polecam film 'control', jest piękny, a dla amatorów fotografii dodatkowo piękne ujęcia :)...

No w końcu wyreżyserowany przez fotografa. Ja też szczerze polecam - nie tylko fanom zespołu ale po prostu tym co lubią dobre kino.

jakubs
18-03-2008, 14:10
Południowoamerykańskich celtów :D


Ale zbierzmy, to co jest:

the end - doors
hotel california - eagles
imagine - lennon
sound of silence - simon i garfunkel
disorder - joy division
scarborough fair - simon i garfunkel


Jest 6 propozycji, zostały 4 wolne miejsca startowe...

hedgehog
18-03-2008, 14:11
Shine on you crazy diamond - Pink Floyd

darsedz
18-03-2008, 14:57
Plink Floyd - Another brick in the Wall :)
A może tez np Stairway to Heaven - Led Zeppelin

Jas_
18-03-2008, 15:42
Sting - Fragile

W sumie też świąteczny klimat ;-)

"Krew, która popłynie, gdy stal i ciało staną się jednością
Zastygnie w kolorze wieczornego Słońca
Jutrzejszy deszcz zmyje ślady
Ale w naszych umysłach pozostanie ślad
Być może ten ostateczny czyn miał na celu
Zbicie odwiecznego argumentu
Że nic nie rodzi się z przemocy i nigdy by nie mogło
Dla wszystkich tych urodzonych pod gniewną gwiazdą
Żebyśmy nie zapomnieli jak krusi jesteśmy"

jakubs
18-03-2008, 17:21
I ostatni ...

david555
18-03-2008, 17:30
Może: "WIOSNA ... " M.Grechuty? ;)

jakubs
18-03-2008, 17:41
Dobra, tym samym Grechutę zaliczamy do rocka i nasza lista zostaje zamknięta:

the end - doors
hotel california - eagles
imagine - lennon
sound of silence - simon i garfunkel
disorder - joy division
scarborough fair - simon i garfunkel
shine on you crazy diamond - pink floyd
another brick in the wall - pink floyd
fragile - sting
wiosna - grechuta

Propozycje zamknięte :)

Z premedytacją nie zrobię jeszcze ankiety, żeby wszyscy chętni posłuchali sobie tych utworów pod kątem robienia zdjęć.

swiatlo
18-03-2008, 18:54
Super tematy. Widzę że na pewno nie będę głosować na pozycję którą sam zaproponowałem! :)

eef
18-03-2008, 20:50
dla mnie sporo całkiem odpada, bo nie lubię (ja tak mam i już :)), troszkę muszę dosłuchać... ale na razie mam swój typ, hi hi... :)

...anchel mów co chcesz, da się zrobić... :twisted:

anchel
18-03-2008, 20:57
...anchel mów co chcesz, da się zrobić... :twisted:

A pewnie. Załatw sobie jakieś zgrzebne i zwiewne giezło, znajdź tam pod wawą jakąś ukwieconą i oziołowioną łączkę i wszyscy przyjedziemy do ciebie w plener :mrgreen:

eef
18-03-2008, 21:00
A pewnie. Załatw sobie jakieś zgrzebne i zwiewne giezło, znajdź tam pod wawą jakąś ukwieconą i oziołowioną łączkę i wszyscy przyjedziemy do ciebie w plener :mrgreen:

chciałbyś - ja mam innego pomysła :mrgreen:

david555
18-03-2008, 21:02
Żeby pokazać wiosnę niepotrzebna jest ukwiecona łąka, bo to banalne i wyeksploatowane.

Wystarczy piękna dziewczyna o promiennym uśmiechu.

"Dziewczyna o perłowych włosach".:D

ruda#
18-03-2008, 21:17
A wiesz o czym jest ta piosenka, do wiosny zupełnie nie pasuje.:D



Może więc: "WIOSNA ... " M.Grechuty? ;)

Dla twojej wiadomości nie mam zielonego pojęcia o czym jest ta piosenka - w końcu nie rozumiem ni w ząb żadnego obcego języka. Z resztą ja się przecież i tak na niczym nie znam więc co za różnica.......

Pozdrawiam

P.S. - miłobyłoby zobaczyć twoją interpretację którejkolwiek z tych piosenek :). I wcale nie musisz pokazywać mi tego w necie - odbitka, koperta i znaczek na mój koszt - podaj tylko nr konta.

eef
18-03-2008, 22:08
A czy ja mogę poprosić o brak pyskówek tutaj?
Nie podoba Ci się temat, nie podobają się piosenki - to proszę powiedz, dlaczego i co jest Twoim zdaniem nie tak.

Jeśli chcesz wstawić zdjęcie, bo masz pomysł, bo chcesz się pobawić lub z jakiegokolwiek innego powodu - proszę bardzo. Jeśli nie chcesz - powiedz, że nie chcesz, ale nie obrażaj innych uczestników dyskusji.

Ja tam się nie znam, ale z tego, co pamiętam, to w Zadaniach Tematycznych chcemy się pobawić fotografią oraz własną wyobraźnią i zobaczyć, co z tego wyjdzie - i jeszcze dalej idąc - co to wyszło w zderzeniu z innymi spojrzeniami :) I wcale nie bijemy się między sobą... (przynajmniej mnie jeszcze nikt nie uderzył :D)

eef
18-03-2008, 23:26
jak na razie ja zostaję przy swojej propozycji, choć znam oczywiście wieeeele innych... ale się powiedziało A, to i B może się znajdzie ;)

jakubs
18-03-2008, 23:38
Ostrzegam, że usunę każdy kolejny post Waszej sprzeczki, więc raczej się nie produkujcie... w tym względzie ;).

jakubs
18-03-2008, 23:45
Piosenka i tym samym temat nie będzie musiał w żaden sposób wiązać się z wiosną.

swiatlo
18-03-2008, 23:46
Nie zauważyłam, żeby temat rzucony przez kolegę Światło

Haha, mój temat Imagine jest bardzo wiosenny! :)
Wiosna jest w samych słowach Imagine: po mrozach i zawieruchach nietolerancji, ksenofobii i ciemnoty przychodzi wiosna otwarcia, równości i tolerancji! :) :)
Bardzo Ciebie Ruda pozdrawiam. Rozumiem problem z żyłkami, sam mam ten problem czasami, a na starość jest nawet gorzej. Ale na wiosnę jest łatwiej.. :)

eef
18-03-2008, 23:50
jakubs, to ja już nic nie mówię, najwyżej dla dobra ogółu nie wyślę fotki ;)

swiatlo
18-03-2008, 23:55
A wszystkim z "żyłkami" polecam jeszcze raz ten filmik: :)
http://www.youtube.com/watch?v=I-NRriHlLUk

ruda#
18-03-2008, 23:55
. Utwór muzyczny musi być międzypokoleniowym klasykiem, nie może to być żaden nowoczesny hit młodzieżowy. Jesteśmy grupą międzypokoleniową, więc i taki powinien być utwór abyśmy wszyscy mogli go znać i się z nim utożsamiać... :)

Czy tu jest coś o wiośnie? Hmmm ;). Ja wybrałam swój najulubieńszy klasyk i tyle. Swoją drogą znalazły się tu jeszcze 2 inne, które ubóstwiam i już sama nie wiem na co zagłosuję ;).

Pozdrawiam Cię ciepło drogi Światło i jeszcze raz dzięki za eksta pomysł :).

P.S. - a żyłka powoli przestaje podskakiwać ;).

jakubs
19-03-2008, 00:15
jakubs, to ja już nic nie mówię, najwyżej dla dobra ogółu nie wyślę fotki ;)

Ale przecież moja uwaga nie odnosiła się do Ciebie :).

eef
19-03-2008, 00:17
Ale przecież moja uwaga nie odnosiła się do Ciebie :).

ależ wiem :)

...ale pogadać sobie mogę, no nie? ;)

jm
19-03-2008, 00:18
To ja pozwolę sobie zachować się jak...królowa angielska:

wybierzcie utwór, ustalcie temat oraz czas, a ja się stawię:)


Mam nadziejkę, że udało się rozładować gęstość atmosfery...?

eef
19-03-2008, 00:24
To ja pozwolę sobie zachować się jak...królowa angielska:

wybierzcie utwór, ustalcie temat oraz czas, a ja się stawię:)


Mam nadziejkę, że udało się rozładować gęstość atmosfery...?


Chylę czoła :)

Nie pozostało mi nic innego :)

swiatlo
19-03-2008, 00:28
wybierzcie utwór, ustalcie temat oraz czas, a ja się stawię:)


Excellente!

jakubs
19-03-2008, 08:48
To ja pozwolę sobie zachować się jak...królowa angielska:

wybierzcie utwór, ustalcie temat oraz czas, a ja się stawię:)


Mam nadziejkę, że udało się rozładować gęstość atmosfery...?

Dobrze, że nie napisałaś czwartego wersu, bo czcionka byłaby niewidoczna ;).

Ale co do samej idei, to czasem trzeba mieć dla siebie nieco czułości, no i fajnie, że Wasza Wysokość raczyła się obudzić :).

anchel
19-03-2008, 09:45
Peace, love and r'n'roll!

Światło po pierwsze to mam nadzieję, że tym razem weźmiesz udział w zabawie, po drugie co się stało z Twoim avatarem? ;]

swiatlo
19-03-2008, 09:55
Peace, love and r'n'roll!

Światło po pierwsze to mam nadzieję, że tym razem weźmiesz udział w zabawie, po drugie co się stało z Twoim avatarem? ;]

Tym razem naprawdę się postaram. Jednak jest bardzo możliwe że nic mi nie wyjdzie i oświadczam że gniota na siłę wstawiać nie będę! :)
Starczy umysł już nie jest tak kreatywny jak kiedyś....
Co do avatara to postanowiłem że avatar musi bardziej odzwierciedlać moje pacyfistyczno-lewicowo-rebelianckie poglądy więc wstawiłem tam pacyfę. Daj mi przynajmniej jeden powód dla którego nie powinienem tego zrobić? :)

anchel
19-03-2008, 10:22
Tym razem naprawdę się postaram. Jednak jest bardzo możliwe że nic mi nie wyjdzie i oświadczam że gniota na siłę wstawiać nie będę! :)
Starczy umysł już nie jest tak kreatywny jak kiedyś....

Tak, tak i wzrok już nie ten i kondycja i libido... Bla bla i tyle ;]


Co do avatara to postanowiłem że avatar musi bardziej odzwierciedlać moje pacyfistyczno-lewicowo-rebelianckie poglądy więc wstawiłem tam pacyfę. Daj mi przynajmniej jeden powód dla którego nie powinienem tego zrobić? :)

Ależ ja nic nie sugeruję i nie neguję. Jak byś miał anarchię albo swastykę (tą sanskrycką oczywiście) też bym się zaciekawił. Swoją drogą pacyfistyczno-rebelianckie poglądy... ;]