PDA

Zobacz pełną wersję : Umowa? prawa autorskie



Peyo
12-03-2008, 17:14
Witam
Czy ma ktos z was moze wzor umowy czy jak tam to nazwac w ktorej osoba fotografowana oswiadcza, ze nie bedzie mnie sadzic itp jesli pokaze jej zdejcia tu i owdzie ?

wiecie o co mi chodzi?

zalozmy, ze chce zrobic wystawe. Na zdjeciach beda rozni ludzie i tak dla pewnosci chce miec podpisy od nich ze nie beda mieli zadnych roszczen itd za to, ze udostepnilem zdjecia ble ble ble ?

pomoze ktos?

jesli nie macie, to czy moge ( raczej tak) napisac ją sam, i co wg was, ma sie w niej znajdowac??

sebah
12-03-2008, 17:51
bardzo czesto pojawiajacy sie temat, jednak zadko kto odpowiada na nie.
moze tutaj cos znajdziesz

http://www.google.com/custom?domains=forum.nikon.org.pl&q=umowy&sitesearch=forum.nikon.org.pl&sa=Szukaj+Google&client=pub-000000000&forid=1&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&cof=GALT%3A%23CC9908%3BGL%3A1%3BDIV%3A%23999999%3B VLC%3A8A949E%3BAH%3Acenter%3BBGC%3A000000%3BLBGC%3 ACCE5F9%3BALC%3AFFFF66%3BLC%3AFFCC00%3BT%3AFFFFFF% 3BGFNT%3ACC9908%3BGIMP%3A223472%3BFORID%3A1%3B&hl=pl&s=&do=dosearch&quicksearch=1&title=

mArKo-85
12-03-2008, 17:53
postanowiłem zamieścić coś co znalazłem na innym forum i drugą wersję (bardziej ogólną) z książki "Fotografia cyfrowa - Przewodnik" Harolda Davisa

Wersje z pewnego forum:

Zgoda modela na wykorzystanie wizerunku (osoba powyżej 18 lat)

Wyrażam zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie mojego wizerunku poprzez publikację załączonego zdjęcia/zdjęć
wykonanych przez ……………………………………… (imię nazwisko fotografa) na łamach serwisu ………………………....
Niniejsza zgoda dotyczy publikacji w celach komercyjnych/nie komercyjnych..



Imię Modela:_______________________ Nazwisko Modela: ________________________


Adres Modela:

Ulica: ______________________________________

Miasto:___________________________________________ Kod: ______________________

Telefon:____________________________________



Imię i nazwisko świadka*:________________________________________ _ ________________

Podpis świadka*:________________________________________ _ __________


Opis zdjęcia: __________________________________________________ ____


Podpis modela:____________________________ Data: ___________________________



Numer/Numery ID zdjęcia**: _______________________________________________


* - jeżeli był obecny świadek,
** - jeżeli ten sam model występuje na wiecej niż jednym zdjęciu wpisać wszystkie numery ID.

================================================== =======


Zgoda modela na wykorzystanie wizerunku (osoba poniżej 18 lat)

Wyrażam zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie mojego wizerunku poprzez publikację załączonego zdjęcia/zdjęć
wykonanych przez ……………………………………… (imię nazwisko fotografa) na łamach serwisu ………………………...
Niniejsza zgoda dotyczy publikacji w celach komercyjnych/nie komercyjnych.

Oświadczam ,że jestem ojcem/matką/opiekunem prawnym* _______________________, modela wskazanego w niniejszym dokumencie. Przeczytałem/am warunki i w pełni je akceptuję


Dane Modela:

Imię:______________________ Nazwisko: ____________________

Ulica: __________________________________________________ ___

Miasto: _________________________________ Kod: _____________

Telefon: ___________________________________________

Imię i nazwisko rodzica/prawnego opiekuna** __________________________________

Podpis rodzica/prawnego opiekuna: __________________________________________

Opis zdjęcia:_________________________________________ _ ___________

Podpis modela***: ________________________Data: ___________________


Numer ID zdjęcia****:_____________________________________ _ ____________


* - wpisz właściwe,
** - wystarczy podpis jednego z prawnych opiekunów,
*** - jeżeli model nie jest w stanie złożyć podpisu wymagane jest uzasadnienie (np.: niemowle/dziecko/niepełnosprawność modela itp/itd)
**** - jeżeli ten sam model występuje na wiecej niż jednym zdjęciu wpisać wszystkie numery ID.

================================================== ====











i teraz wersja z ksiażki, której tytuł zamieszczony jest na początku tego posta:

Upoważnienie

Niniejszym udzielam zgody …………………………. (imię i nazwisko fotografującego) na publikację mojego zdjęcia wraz z imieniem i nazwiskiem (bądź bez niego) w charakterze ilustracyjnym, bądź jako fragment dzieła.
Jednocześnie oświadczam, że nie będę żywić roszczeń z tytułu rozpowszechniania mojego wizerunku na przedmiotowej fotografii w dowolnym środku masowego przekazu i zgadzam się na opatrzenie jej stosownym komentarzem bądź podpisem, wynikającym z kontekstu zdjęcia.

.................................................. ..
(data i czytelny podpis upoważniającego)


Dane adresowe upoważniającego (nieobowiązkowe)*
Ulica:............................................ ...................................
Nr domu / nr lokalu:........................................... ...................
Kod pocztowy:......................................... ..............................
Miejscowość:.................................... .. ............................
Telefon:.......................................... .................................

* miejsce na dane adresowe dopisałem sam, gdyż nie było go w wersji książkowej


Mam nadzieję, że się przyda
Pozdrawiam

Peyo
12-03-2008, 19:07
Dziekuje :)