PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw w powiększalniku



cwieku
16-03-2006, 19:32
kto używa kto jakie ma obiektywy powiększalnikowe.
jakie firmy i modele polecacie i czy sa jakieś róznice pomiedzy modelami z wysokich i najwyższych półek

jmj
20-03-2006, 22:08
kto używa kto jakie ma obiektywy powiększalnikowe.
jakie firmy i modele polecacie i czy sa jakieś róznice pomiedzy modelami z wysokich i najwyższych półek

EL Nikkor
i wszystko na ten temat

cwieku
22-03-2006, 10:32
no wlasnie ponoc wcale nie el-nikkor. a jak to jest za podłaczeniem obiektywu do powiększalnika???? naprzykład standartu od bronici????

jmj
23-03-2006, 20:07
no wlasnie ponoc wcale nie el-nikkor. a jak to jest za podłaczeniem obiektywu do powiększalnika???? naprzykład standartu od bronici????

trudno dykutowac z taka argumentacja
EL- NIKKOR:
40/4 - TOP the besciak
50/2.8 the best
80/5.6 i wszytkie w gore

co do Bronica - spróbuj

andrzej500
26-03-2006, 22:30
M42 x 1
od sowietskiego zenita

cwieku
27-03-2006, 14:03
hehe tylko czy ktoś kiedyś próbował coś takiego popełni i czy jest róznica w jakości

jmj
27-03-2006, 14:17
hehe tylko czy ktoś kiedyś próbował coś takiego popełni i czy jest róznica w jakości

dlaczego hehe???
próbowałem i jest OK

cwieku
27-03-2006, 15:01
no tak ale rzuca na kolana ta jakośc? bo słyszałem wlasnie takie opinie

szympro
19-09-2006, 23:55
A czy jest mozliwosc kupienia El-nikkora w sklepie, w Polsce? Wszedzie jak patrze na eBay, to zagraniczni sprzedawcy, na gwarancji USA. Z koleji na strona Nikona ani slowa o el-nikkorach. Dlaczego? Jak to jest?

Jacek_Z
20-09-2006, 00:13
skoro analog umiera to ciemnia tym bardziej. watpię, by je produkowali.
obiektywy od aparatów to nienajlepsze wyjście. chyba, że makro - bo te są korygowane na małe odległości.
dobre (i tanie) są od czeskiego magnifaxa i opemusa - wyroby Meopty.
mieli swoje dwie serie - taką zwykłą i bardziej profi - z podświetlaną przysłoną

szympro
20-09-2006, 00:40
Jacek_Z, nie chodzilo mi o Nikkory, jako obiektywy od aparatu fotograficznego. Mialem na mysli El-Nikkory, czyli obiektywy dedykowane do powiekszalnikow. Jak juz pisalem, znalazlem takie np. na ebay.com (Tutaj (http://photography.search.ebay.com/el-nikkor_Cameras-Photo_W0QQfromZR8QQfsooZ2QQfsopZ3QQsacatZ625QQsbrs rtZd)) i to z roczna gwarancja Nikon USA. Sa na mocowanie 39mm, wiec pasuja pewnie do wiekszosci powiekszalnikow. Jakoscia tez podobno sa bardzo dobre, chociaz nie mialem mozliwosci uzywania El (Mariachi :mrgreen: ) Nikkora, wiec wiem tylko z opowiadan. Co mnie wlasnie zastanowilo to fakt, ze skoro jest na nie gwarancja (co prawda mozliwe ze sprzedajcy obiektyw zakupil z 10 lat temu, ale nadal ma prawo wystawic na niego gwarancje, bo przeciez normalnie go sprzedaje), to mogliby wspomniec na nich na stronach WWW, a tam ani slowa, nic. Az zaczynam sie zastanawial, czy Nikon w ogole robil takie obiektywy.

Jacek_Z
20-09-2006, 01:30
doskonale cie zrozumiałem, że chodziło ci o powiększalnikowe nikkory.
odniosłem się do obiektywu od zenita i od Broniki? to ostatnie to średni format - gabarytowo chyba nie pasuje.
nikkor robił też obiektywy aparatów wielkoformatowych do 4x5 cala i większych. bawiłem się takimi, kolega miał.

szympro
20-09-2006, 03:40
Bawiles sie obiektywami na maly, sredni i duzy format montuajc je do powiekszalnika? Dobrze Cie rozumiem?

shakk
20-09-2006, 06:39
szympro, zle ;) poprostu jacek stwierdzil ze sa takie obietkywy :)

Jacek_Z
20-09-2006, 10:05
nie, Szympro - pisałem, że wiem, że nikon robił obiektywy do powiększalników, podobnie jak i robił inne obiektywy o których mało kto wie - do kamer wielkoformatowych.
ja kiedyś eksperymentalnie podpiełem obiektyw standartowy od małego obrazka - nie pamiętam jaki i działało.
najlepsze efekty będą dawały jednak obiektywy powiększalnikowe, bo są one inaczej korygowane. Mogą być Meopty.

madmips
20-09-2006, 10:19
za dobrych czasów też jechałem na szkiełku z Zenita... i byłem zadowolony...

Adams
20-09-2006, 11:58
Nikon niedawno zakończył produkcje obiektywów EL, dlatego nie masz nic na stronie. W polsce zapłacił byś za niego pewnie ze 400pln. Na ebayu kupisz nowy za 30$ plus 10$ przesylka.