PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o pomoc d200



Ezuark Kemot
10-03-2008, 21:50
najmocniej przepraszam jezeli był juz taki watek a napewno był ...przyznaje sie bez bicia przeszukalem tylko kilka tematow...nieznalazłem nic podobnego
na fotkach ktore ostatnio robiłem znalazłem dziwne plamki.....
czy mam sie zaczac martwic ;/
przykladowy sampel

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img132.imageshack.us/img132/6483/dsc0243vl2.jpg)

Patio
10-03-2008, 21:59
Deadpixele :)
Jedni mają inni nie :)
A było na forum setki razy

wswiercz
10-03-2008, 22:02
Wygląda na wypalone piksele na matrycy. Dobrze by było zobić kilka zdjęć w ciemnych ujęciach jak to zdjęcie i jeśli pojawią się w tym samym miejscu to klops.

A przy okazji, ponieważ zamierzam kupić d200, to czy taka usterka to problem w/w aparatu, czy poprostu pech?

Ezuark Kemot
10-03-2008, 22:07
Wygląda na wypalone piksele na matrycy. Dobrze by było zobić kilka zdjęć w ciemnych ujęciach jak to zdjęcie i jeśli pojawią się w tym samym miejscu to klops.

niestety pojawiaja sie w tym samym miejscy przejzalem kilka ostatnich fotek ktore byly robione w podobnych warunkach ;/
przypuszczam ze nieda sie tego usunac....czy w zwiazku z tym aparat moze podlegac wymianie???

wswiercz
10-03-2008, 22:20
Jeśli jest na gwarancji to wydaje m się, że jest to powód do reklamowania. Niestety jest to nie do naprawienia-tylko wymiana matrycy.

maki
10-03-2008, 22:35
Wczesniej czy póżniej każdą matrycę dopadną hot albo dead pixele. Olej to, chyba że masz ich już tak dużo, że widać z daleka na fotkach.
Może powiem inaczej: Ja bym to olał (co najmniej jednego mam na pewno). Nie zawsze je widać, usunięcie za pomocą softu to banał...
A jeżeli nagle się zaczną mnożyć, to wtedy do naprawy.
Pzdr

Ezuark Kemot
10-03-2008, 22:38
czy wyminiana matrycy powoduje jakies wiekszy uszczerbek na nieszczelnosci body?

Ezuark Kemot
10-03-2008, 22:48
Nie zawsze je widać

domyslam sie ze niezawsze ale na dluższa mete jest to uciazliwe :) a ja to dopiero teraz zobaczylem to az niechce wiedziec co bedzie dzialo sie pozniej....
pozatym jestem ciekaw jak to bedzie w uk z załatwieniem tych spraw....czuje ze czeka mnie ciezka potyczka słowna...moze za mała doplata uda mi sie go wymienic na d300 :)

maki
10-03-2008, 22:54
Nie wiadomo, co się będzie działo póżniej.... A może być tak, że wymienisz matrycę, a może Ci tylko zmapują, a po jakimś czasie znowu wyskoczy jakiś dead czy hot, i od nowa frustracja... Moim zdaniem: do pewnego momentu jest to duperela z którą da się żyć. We mnie o wiele większą frustrację wywołują wszelkiego typu front/back focusy w szkłach wcale nie najtańszych.

Kaleid
10-03-2008, 22:59
Ale o czym Wy wogóle rozmawiacie? Dobrzy ludzie, litości... . Po pierwsze to nie są martwe piksele, tylko gorące. Martwe są białe. Gorące i martwe piksele ma każda matryca - tyle że mapowane już w fabryce :) Nie da sie tego uniknąć. Jak to tak bardzo drażni - dać do serwisu do zamapowania. Robią to gratis, nawet po gwarancji. Jeśli ktoś ma nadzieje że wymienią mu aparat na nowy z powodu dwóch hotów, jest w wielkim błędzie.

KozaK
14-03-2008, 12:04
Mieszkasz w Warszawie, więc jedziesz na Postępu do serwisu, mówisz że chcesz "oddać aparat do mapowania matrycy" czy jakoś tak podobnie ;) Dajesz aparat, czekasz 5 minut i odbierasz aparat bez hot-ów. Żadnych opłat nie ma, bez względu na to czy gwarancję masz czy też nie.

Jak dojechać do Postępu komunikacją miejską? Np. linia 189 zawiezie Cię pod drzwi serwisu ;) Jadąc metrem, wysiadasz na stacji Służew, wychodzisz w kierunku ulicy Wałbrzyskiej w stronę ulicy Puławskiej, wsiadasz w autobus (189) i już.

Aberrator
14-03-2008, 23:55
Zdjęcie było robione w słabym świetle, i jeżeli był długi czas naświetlania to mogą pojawić się szumy w postaci jasniejszych pikseli (tak wg instrukcji) spróbuj może ustawić redukcje szumów dla długich czasów i wtedy zobacz efekt ponownie.
pzdrawiam

Ezuark Kemot
15-03-2008, 10:41
1/50
f 3.5
iso 800
ev -1
.....itd

zreszta nieusuwalem exifa.....

lodzermensch
15-03-2008, 23:00
czy wyminiana matrycy powoduje jakies wiekszy uszczerbek na nieszczelnosci body?

Zależy kto, gdzie i jak wymienia... ;)