PDA

Zobacz pełną wersję : Fomei model WINNER 962 - z czym to się je?



puchbeary
10-03-2008, 11:00
Piszą że to odpowiednik LP Reporter. Przeczytałem - niezwykle skromne - informacje na naszym forum. Przejrzałem sieć i mało jest danych o tych modelach. Cena jest zachęcająca i zastosowane rozwiązania też wyglądają na przyjemne ale wiadomo - co pomacane przez kogoś to pomacane. czy któryś z kolegów ma może ten model i mógłby wkleić jakąś opinię popartą zdjęciami które pozwolą ocenić wielkość wnętrza tej torby. Coś z punktem odniesienia - body, szkiełko jakieś popularne. Będę niezmiernie zobowiązany. Potrzebuję czegoś wielkości Novej $ ale nie tak skrzynkowatego jak Nova.

asche
10-03-2008, 11:41
Ja mam ale model zdaje się 966 (największą wymiarowo), Z wad to mała ilość przegródek, które niestety nie mogą być przylepione "do siebie". Torba jest (966) stosunkowo ciężka ale rekompensuje to rozmiar. Plus to "kondom" zakładany na torbe w przypadku deszczu. Mam ją od początku roku i na razie jestem bardzo zadowolony, jakość materiałów i wykonania jak za tę cenę bardzo dobra - aha za moją dałem 135 zł (funkiel nówka ze sklepu).

Do torby (966) wchodzi to co mam w podpisie + zostaje sporo miejsca w środku).

puchbeary
10-03-2008, 11:45
A byłaby szansa żebyś pstryknął ze dwie fotki wnętrza z tym co w środku? Żeby mieć obraz tego co i jak ? Będę Ci dłużnikiem po wsze czasy. ;)

asche
10-03-2008, 11:51
Jak nie zapomnę to po pracy zrobię fotki ;)

puchbeary
10-03-2008, 12:17
dzięki jak nie wiem co :D

Trevor
10-03-2008, 14:06
Mam 962.

Odczucia podobne jw.
+Przegródek mi nie brakuje.
+Praktycznie żadnych napisów.
+Miękka i świetnie leży na biodrze

-Górny zamek mógłby otwierać się szerzej. Szkła wyciąga się spoko ale aparat zaczepia się sankami.
-Zamek główny, tzn ten po którego otwarciu masz otwartą całą klapę ma opory w okolicach rogów.
-Dla mnie to nie problem, ale może okazać się za niska

Tutaj poglądówka 1:
lewo góra: zenit-E z heliosem 58/2 (normalnie tego tam nie ma)
póżniej wg wskazówek zegara:
-FE z 50/1.4, a pod jego prawicą jeszcze stofen
-SB600
-nikkor 34-70 3,3-4,5
-Tokina 12-24/4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img79.imageshack.us/img79/4781/fomei1nm2.jpg)

tutaj normalnie tak jak noszę to w torbie:
U samej góry SB600
później wg wskazówek zegara:
-nikkor 50/1.4
-Tokina 12-24
-FE samo, choć mieści się z 50/1.4
-miejsce na D80 z 35/2,
-miejsce na pierdółki (stofen), musi się tam zmieścić prawa część D80, więc jeśli obiektyw, to rozmiarów 50/1.4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img81.imageshack.us/img81/9027/fomei2ci2.jpg)


Odwołując się do drugiego zdjęcia:
we wszystkich komorach, oprócz tych dwóch po lewej, mogłyby spokojnie siedzieć Tokiny 12-24. W tej komorze w której jest FE mógłby siedzieć zamiast Tokiny naprawdę jakiś naprawdę grubaśny obiektyw.
Tam gdzie jest stofen wejszlaby mała stałka. Tam gdzie lampa dałoby radę 85/1.8. I to wszystko na raz.

Gorzej sprawa może się mieć z długimi szkłami. SB600 z założonym stofenem sięga dokładnie zamka.

Ja jestem z niej w 100% zadowolony.
Mam nadzieję, że pomogłem. pozdrawiam

puchbeary
10-03-2008, 14:17
Bardzo pomogłeś ! :D Niestety zaczynam się obawiać że może być mała :( . Poczekam na fotki od kolegi asche (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=7415) - jego model jest chyba większy. Ale zaczyna mi się ten wynalazek bardzo podobać ;)

puchbeary
10-03-2008, 14:39
Powiedzcie mi jeszcze szanowni użytkownicy toreb Fomei - czy ten insert to on wyciągany jest ?

asche
10-03-2008, 14:48
Właśnie widzę, że w tej 962 są lepsze przegródki, które można ze sobą przyczepiać, w mojej nie ma tego. Fotki, tak jak obiecałem będą później ;)
O i jeszcze mi się podoba w niej patent z zamkiem na górze - otwierasz i masz fajny dostęp do puszki i tak jak zauważył przedmówca - mógłby się otwierać nieco szerzej :)

Trevor
10-03-2008, 14:56
Powiedzcie mi jeszcze szanowni użytkownicy toreb Fomei - czy ten insert to on wyciągany jest ?

U mnie jest wyciągany

mini21
10-03-2008, 14:57
puchbeary zobacz torbę Mekko P206.
To też klon Reportera.
Ja taką mam i to jest KOLOS (pewnie okaże się dla ciebie za duża).

Tu masz taki mały test:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=50182

puchbeary
10-03-2008, 15:29
mini21 (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=7259)
Widziałem, jest za duża. Potrzebuje odpowiednika Nova 4 tyle że bez tych usztywnień które sprawiają że ta seria jest taka kanciasta? Wielkość Novej a wykonanie Reportera.

mini21
10-03-2008, 16:01
To może p204?
Nie pamiętam rozmiarów Novy 4 (choć miałem ją poprzednio), ale ta jest mniejsza:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=318781532

asche
10-03-2008, 16:11
Nie wiem czy Ci sie na coś to przyda ale tak wygląda moja torba (tzn. tak jest skonfigurowana), oczywiście widać tylko górę, pod klamotami jest drugie tyle miejsca.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images29.fotosik.pl/173/30a066358d411c45.jpg)

cyrusvirus
10-03-2008, 16:13
Ja tez się zastanawiałem nad którąś z tych toreb jednak wybór padła na Nova3 :) Dlaczego zrezygnowałem z Fomei? Z 2 powodów.

1. Klamry od paska - wiadomo sprzęt trochę waży i jakieś tam obciążenia są, a jak zauważyłem na zdjęciach aukcji te klamry są identyczne jak od mojej smyczy na klucze (z pewnością większe), ale moja smycz wygląda tak od noszenia 5 kluczy


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img151.imageshack.us/img151/8075/dsc2442ts9.jpg)

Dla niewtajemniczonych dodam, że ten odstający wihajster ma się "odchylać" do środka klamry. Słowem ten materiał się chyba rozciągnął od kluczy :???: i muszę to doginać co jakiś czas, ale pewnie kiedyś pęknie

2. Zamki. Czytałem kiedyś o plecakach Fomei, że po paru miesiącach użytkowania zamki odmawiają posłuszeństwa.

Dlatego mając już wcześniej sprawdzoną firmę pełen optymizmu postawiłem na Lowepro :)



Z tego co widziałem to ta Mekko Mini'ego ma porządniejsze klamry

puchbeary
10-03-2008, 23:29
Dzięki za pomoc i za zdjęcia. Chyba się skuszę na tą pierwotną opcję czyli WINNER 962.
Ponoć pierwsza myśl najlepsza ;) . 966 jest już za duża - podobna do mojej Nova 5 a ja potrzebuję czegoś mniejszego żeby całości gratów nie dźwigać tylko jedno body i tele. Mekko to jednak też nie ten rozmair - albo duże albo małe - nic średniego a i cenowo w stosunku do Fomei gorzej wypadają. Jutro poszperam za najlepsza ofertą i chyba zamówię. Dzięki wielkie raz jeszcze.

ps:
cyrusvirus
w najgorszym wypadku LowePro swoje paski do toreb sprzedaje za 40 złotych - wymieni się i groźba urwanych zaczepów odejdzie w niepamięć ;)

vasco5
10-03-2008, 23:59
jeśli nie interesuje ciebie Lowepro Reporter to zastanów się jeszcze nad tymi Mekko...
widziałem tą torbę miniego i jest spoko... tylko jak dla ciebie to 2x za duża...
ale na alledrogo są mniejsze wersje tych toreb Mekko...

cyrusvirus
11-03-2008, 00:20
w najgorszym wypadku LowePro swoje paski do toreb sprzedaje za 40 złotych - wymieni się i groźba urwanych zaczepów odejdzie w niepamięć ;)
no, ale miejmy nadzieję, że nie bedzie takiej potrzeby :)

Jak byś kupił ten model to wrzuć fotki bo ciekawy jestem jak wygląda :)

puchbeary
11-03-2008, 14:51
Ok. Jak tylko kupię to coś powrzucam.