PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic taki efekt?? Photoshop



igoreQ
07-03-2008, 15:56
http://www.foryou.katowice.pl/foto/_641b97fc7307a227ba3428969d8c65de0.jpg jak zrobic taki efekt jak jest na tym dziecku na dole... takie "plynne" zakonczenie... ?? Prosze o pomoc, jest mi to bardzo potrzebne !!

bombel
07-03-2008, 16:08
Rany boskie!!!






A efekt jest bardzo prosty i można go osiągnąć na wiele sposobów. Najprościej byłoby zrobić to za pomocą dwóch layerów i maski, ale powiem Ci inaczej.

1. masz 2 layery: jeden to tło, drugi dziecko (coś potwornego) :)

2. Dzieck ma mieć zapas od tej strony, gdzie ma być rozmyte.

3. Weź gumkę, z palety narzędzi wybierz pędzel (to znaczy gumka, ale w kształcie pędzla), zmniejsz temu pędzlowi/gumce twardość i wymaż dziecko taką zmiękczoną gumką.

jacek.gold
07-03-2008, 16:11
bombel (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=2706) człeku tajemniczy :)
Nie wzywaj ran na tak banalne rzeczy!!!
Ewentualnie zamiast gumki można owal z duzym rozmyciem bo wtedy wyjdzie równo i resztę domazać

igoreQ
07-03-2008, 16:14
Rany boskie!!!






A efekt jest bardzo prosty i można go osiągnąć na wiele sposobów. Najprościej byłoby zrobić to za pomocą dwóch layerów i maski, ale powiem Ci inaczej.

1. masz 2 layery: jeden to tło, drugi dziecko (coś potwornego) :)

2. Dzieck ma mieć zapas od tej strony, gdzie ma być rozmyte.

3. Weź gumkę, z palety narzędzi wybierz pędzel (to znaczy gumka, ale w kształcie pędzla), zmniejsz temu pędzlowi/gumce twardość i wymaż dziecko taką zmiękczoną gumką.
Jakby tym sposobem wyszedl taki efekt to bym sie nie pytal... :/ Probowalem juz tak robic i niestety, ale taki efekt nie wyjdzie


bombel (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=2706) człeku tajemniczy :)
Nie wzywaj ran na tak banalne rzeczy!!!
Ewentualnie zamiast gumki można owal z duzym rozmyciem bo wtedy wyjdzie równo i resztę domazać
czyli sie znaczy ze jak ?? :P :)

mikkay
07-03-2008, 16:34
Jak to nie wyjdzie? Pobaw się parametrami krycia gumki... chodzi o intensywność w %.

PS ale ktoś zdjęcie zrobił..wygląda strasznie ta twarz :| Zielona jakaś... jak tak można dziecko skrzywdzić.

kulama
07-03-2008, 16:38
Hmmm........panowie, wg mnie na 99,9% to lalka nie niemowlak :mrgreen:

bombel
07-03-2008, 16:39
Tym sposobem wyjść nawet nie tylko może, ale wręcz musi. Wiem co mówię, bo robię w tym już kilkanaście lat.

Jeśli Ci nie wychodzi, albo nie spełniasz założeń (np. nie masz dwóch layerów jeden nad drugim), albo gdzieś robisz błąd.

Teraz wpadło mi do głowy, że być może usiłujesz to zrobić z jednego zdjęcia - a w takim razie ja odpadam. Tłumaczenie jak używać stempla przechodzi w tym momencie moje możliwości.




Wezwałem ran, bo zdjęcie jest upiorne. :) I oczywioście niemowlak jest jaknajbardziej sztuczny.

igoreQ
07-03-2008, 16:52
Tym sposobem wyjść nawet nie tylko może, ale wręcz musi. Wiem co mówię, bo robię w tym już kilkanaście lat.

Jeśli Ci nie wychodzi, albo nie spełniasz założeń (np. nie masz dwóch layerów jeden nad drugim), albo gdzieś robisz błąd.

Teraz wpadło mi do głowy, że być może usiłujesz to zrobić z jednego zdjęcia - a w takim razie ja odpadam. Tłumaczenie jak używać stempla przechodzi w tym momencie moje możliwości.




Wezwałem ran, bo zdjęcie jest upiorne. :) I oczywioście niemowlak jest jaknajbardziej sztuczny.
nie nie hehe nie z jednego

ozzy
07-03-2008, 17:12
sluchajcie, ale ja to mam wrażenie że na tym zdjęciu nie jest niemowlak tylko przebrana lalka :)
więc efekt jest prosty do uzyskania. Kupujesz lalkę, nieudolnie wklejasz na kiepskie zdjęcie. Voila!

jacek.gold
07-03-2008, 17:18
ozzy (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=7131) żartujesz!!! To nie dziecko???
No jaja sobie robicie!!! Przecież widać ze to lalka

mikkay
07-03-2008, 17:25
Lalka, lalka :) I to z zieloną twarzą :D

igoreQ - a co ci wychodzi?

igoreQ
07-03-2008, 17:52
Lalka, lalka :) I to z zieloną twarzą :D

igoreQ - a co ci wychodzi?

nierowno lekko zmazany kolor po prostu i tyle

Tomasz Dudrak
07-03-2008, 23:25
Rany boskie!!!

3. Weź gumkę, z palety narzędzi wybierz pędzel (to znaczy gumka, ale w kształcie pędzla), zmniejsz temu pędzlowi/gumce twardość i wymaż dziecko taką zmiękczoną gumką.

Chyba temu pędzlu... :-D

bombel
07-03-2008, 23:38
Też racja, panie kierowniku. Byle oczko mu nie odpadło, temu pędzlu. :)

Oczywiście powinno być: tej pędzlo-gumie. :)

Tomasz Dudrak
07-03-2008, 23:50
Może po prostu tej pędzumie?