PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie sa istotne roznice D70 a D70s?



wign
14-03-2006, 17:36
Witam serdecznie wszystkich - to moj pierwszy, powitalny post :)

Nosze sie z zamiarem kupna lustra nikona. Jest opcja zakupienia D50 z 18-70 lub lekkiej uzywki (na gwarancji) D70 18-70 oraz 100pln drozej D70s 18-70
Stad moje pytanko: czym sie rozni D70s od D70?
Jest mniej awaryjny, szybszy...?
Od kilku dni przegladam archiwum i na D70 troszeczke skarg jest, czy w D70s poprawili cos istotnego??

Dzieki bardzo za fachowa pomoc!

Patio
14-03-2006, 18:18
http://www.dpreview.com/news/0504/05042003nikond70s.asp

Chyba najlepsze zestawienie wszystkich Nikonów serii D (D50 D70 D70s)

Co do poprawek niewielkie moim zdaniem, jedyną chyba wadą jest niedoświetlanie zdjęć ale to i tak nie jest duży problem :D

greg_g
14-03-2006, 19:27
witam..
z takich mniej istotnych to: czarny spust zamiast srebrnego ;), wiekszy telewizor LCD, podobno mniej awaryjny - ale tu nie mam wielkiego porownania (oprocz tego co czytam)..
a z bardziej istotnych - dodatkowe gniazdo na elektoniczny wezyk spustowy MC-DC1, ktorego to wezyka pewnie nigdy nie uzyje.. ale uzyje gniazda - do przerobki gripa delty lub opteki na gripa z normalnym spustem pionowym.. :D..
pozdrawiam
G.
a tych roznic jest jeszcze kilka (na stronie podanej przez Patio, znajdziesz na wszystko)

MYSZ
14-03-2006, 21:22
W D70S poprawiono kilka błędów D70 , zwróć uwagę na oznaczenie ACCU przed zakupem żeby na dzień dobry nie trzeba było go wymieniać . Różnica 100 zł w pełni uzasadnia wybór D70S .

volvo
14-03-2006, 21:58
zmieniono kolor spustu migawki hahaha :lol:

greg_g
14-03-2006, 23:30
volvo, Ty sie nie smiej ze mnie... ja po prostu estetą jestem i zwracam uwage na tak istotne zmiany ;)

Kaleid
14-03-2006, 23:37
Zasadnicze:

-ponoc lepsza matowka

-wiekszy LCD

-wejscie na wezyk spustowy

I byc moze kilka ukrytych wad:)

volvo
15-03-2006, 09:19
volvo, Ty sie nie smiej ze mnie... ja po prostu estetą jestem i zwracam uwage na tak istotne zmiany ;)

ja sięz Ciebie nie śmieje... otóż kolego bawiąc sięTwoim D70s narobiłem sobie na niego smaka i prawie codziennie rozważam opcje czy kupić Sony R1 czy drugą lustrzane (70s)... a wszystko za sprawą tego czarnego spustu migawki który mi się spodobał <lol>

PS. da się przełożyć spust (sam guziczek) :P migawki w D50??? bo chciałbym mieć czarny :lol: :lol: :o :o

greg_g
15-03-2006, 09:35
prawie codziennie rozważam opcje czy kupić Sony R1 czy drugą lustrzane (70s)... a wszystko za sprawą tego czarnego spustu migawki który mi się spodobał <lol>
volvo, to w tym ukladzie to juz na pewno 70s, bo sony ma niestety srebrny!! :D
hahaha

volvo
15-03-2006, 09:52
prawie codziennie rozważam opcje czy kupić Sony R1 czy drugą lustrzane (70s)... a wszystko za sprawą tego czarnego spustu migawki który mi się spodobał <lol>
volvo, to w tym ukladzie to juz na pewno 70s, bo sony ma niestety srebrny!! :D
hahaha

w ostatecznym akcie desperacji jestem w stanie kupić farbkę, taką do sklejanych modeli samolotów... powinna się trzyamć spustu? haha :P

patrycjusz
15-03-2006, 18:31
albo szkotem przykleic ;]

volvo
16-03-2006, 00:20
albo szkotem przykleic ;]

no tak, ktoś z naszego grona już pokazał jak oklejać aparat scotem hehehe :P

Valdek_Tychy
16-03-2006, 09:21
I oczywiście (o czym nikt nie wspomnial) D70S ma literkę S czego brak D70 :D