PDA

Zobacz pełną wersję : kabelek do skyport



m_ak_s
05-03-2008, 16:12
Gdzie dostanę coś takiego... http://www.speedgraphic.co.uk/prod.asp?i=15349&1=PocketWizard++PC+Plug+to+WizardPlug

zgłupiałem...

przeczesałem polskie strony i nie ma, a to przecież żaden specjał. Możliwe, że to kwestia nieumiejętnego nazewnictwa :)... kombinacje jack, sync, synchro, pc sync 3.5mm itp itd nie przyniosły rezultatu.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Jacek_Z
05-03-2008, 17:52
taki kabelek był często dokładany do starych lamp błyskowych (czasy analoga). Miały one w boku stopki gniazdko na małego jacka, by jeśli aparat nie miał styku centralnego to lampę się podpinało pod PC. A skoro większość aparatów miało takie styki (gorąca stopka) to często się taki kabel po prostu wyrzucało jako niepotrzebny. Ja taki kiedyś miałem, ale nie pamiętam co się stało. Może i inni mają niepotrzebne takie kable.

m_ak_s
05-03-2008, 17:58
Potrzebuję dwa takie kabelki do podłączenia receiver'ów Elinchrom skyport z sb600 (przez kostkę) i sb800...
Dziwne, że nie ma takich kabelków. Jak zatem podpina się np. chinki do sabin?

Jacek_Z
05-03-2008, 18:02
łatwo. To tylko kable. Można uciąć coś co ma takie końcówki i zlutować. W twoim przypadku kawałek kabla z końcówką PC i dolutowac na kablu małego jacka. Koszt poniżej 10 zł.

m_ak_s
05-03-2008, 18:56
Tak będzie trzeba zrobić. Mam tylko nadzieję, że nie zlutuję zamiast błyskacza, małej czarnej dziury :)...