PDA

Zobacz pełną wersję : Prosta fotka



andrzej_laskowski
04-03-2008, 14:03
Trudno o prostszy kadr.
Dziecko spacerujące po parku.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

malibu
04-03-2008, 14:08
bardzo mi się podoba , dziecko pokazane w odpowiednich barwach, zdjęcie wywołuje pozytywne emocje

Bartek Witek
04-03-2008, 14:10
Rozumiem, że to fotka wyciągnięta z szuflady ;)
Piękne kolorki, tak jak powiedziałeś tradycyjny, prosty kadr. Niemniej jednak dzięki kolorystyce, ostrości i światełku fotka odstaje od przeciętnych pstryków.
Czy szkiełko to może 70-200 ?
Zdjęcie bardzo mi się podoba - kolejna wspaniała fotka albumowa. Dzieci Ci kiedyś odpłacą za te wspaniałe chwile z ich dzieciństwa.

Pozdrawiam!

Ruppel
04-03-2008, 14:13
Ładnie, szkło ładnie rysuje. Album będzie kiedyś robił furorę w rodzinie:)

andrzej_laskowski
04-03-2008, 14:25
Rozumiem, że to fotka wyciągnięta z szuflady ;)
Czy szkiełko to może 70-200 ?

Pozdrawiam!

No z szuflandii, ostatnie to tylko wakacyjne:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

Właśnie wróciłem z bachorami z wakacjii. Tak jak i tamto 70-200/vr.

Mi1980
04-03-2008, 14:26
Pan Andrzej Laskowski może wpędzić w kompleksy. Zamieszcza zdjęcia, które dosłownie rzucają na kolana pod względem kolorystyki i światła. A przy tym (chyba żeby nas jeszcze bardziej zdenerwować), opatruje je komentarzem typu "prosta fotka", "standardowy kadr", lub podobnym. Ja też chcę robić takie zdjęcia, bo też potrafię tak skomponować kadr (rzeczywiście nie jest wymyślny). Tylko jaki trzeba mieć aparat i jaki obiektyw, żeby uzyskać taki efekt. A może to sprawa obróbki? Chciałbym się dowiedzieć i wyleczyć z kompleksów.

Michał

andrzej_laskowski
04-03-2008, 15:31
Mi1980, zacznijmy od tego że najpierw trzeba sobie zrobić taką modelkę (modela), potem przewijać, karmić, wychowywać, a reszta to już łatwizna.;)

hedgehog
04-03-2008, 15:48
Mi1980, zacznijmy od tego że najpierw trzeba sobie zrobić taką modelkę (modela), potem przewijać, karmić, wychowywać, a reszta to już łatwizna.;)

Wiedziałem, że taka będzie odpowiedź ;) I słusznie, bo nie sądzę, żeby Andrzej używał jakichś aparatów z kosmosu... Mam rację?

andrzej_laskowski
04-03-2008, 16:07
Wiedziałem, że taka będzie odpowiedź ;) I słusznie, bo nie sądzę, żeby Andrzej używał jakichś aparatów z kosmosu... Mam rację?

Mocno sfatygowane D200 (zjeździło kawałek świata niezawsze w konfortowych warunkach) i 85/1.4 oraz ,coraz częściej z lenistwa, 70-200vr.
Filozofii nie ma najmniejszej w moich zdjęciach. Ot dziecakom pamiątki robię ku obopulnej uciechy.
Tylko jpg ( na RAW za leniwy jestem) i potem krzywe, poziomy i ewentualnie wyostrzanie. Wszystko "na oko".
Jak widać żadnych cudów.

hedgehog
04-03-2008, 16:09
Filozofii nie ma najmniejszej w moich zdjęciach. Ot dziecakom pamiątki robię ku obopulnej uciechy. Tylko jpg ( na RAW za leniwy jestem) i potem krzywe, poziomy i ewentualnie wyostrzanie. Wszystko "na oko". Jak widać żadnych cudów.

:D Nie jestem zdziwiony. I teraz wszyscy szacowni uznający, że nie da się zrobić prostym sprzętem dobrego zdjęcia - czytajcie i płaczcie. Oto finalny i prosty jak budowa cepa dowód na to, że onanizm sprzętowy miesza w głowach! :)

Cóż za dzień. :) Dzięki, Andrzeju.

david555
04-03-2008, 18:34
Tak mała GO, że zdjęcie wygląda mało autentycznie.

hedgehog
04-03-2008, 18:37
A pewnie, zawsze jakaś dziura w całym się znajdzie przecież ;)

Davidzie, ja bym chętnie zobaczył jakieś Twoje fotki... :)

david555
04-03-2008, 18:38
A pewnie, zawsze jakaś dziura w całym się znajdzie przecież ;)

Davidzie, ja bym chętnie zobaczył jakieś Twoje fotki... :)

Nie zobaczysz niestety, ale nie mówimy, tu o moich, ale o Andrzejowych zdjęciach.;)

A zarzut jest dość poważny.

hedgehog
04-03-2008, 18:45
Nie zobaczysz niestety, ale nie mówimy, tu o moich, ale o Andrzejowych zdjęciach.;)

Ach, naturalnie.

[QUOTE=david555;620286]A zarzut jest dość poważny.

Zarzut? Wybacz, nie chciałem cię urazić. Po prostu o wiele lepiej wiedziałbym, o co ci chodzi, gdybym mógł popatrzeć, jak to powinno wyglądać w wykonaniu poprawnym, którego - mniemam - dokonałeś nie raz. To tak jak z nauką tańca; o wiele łatwiej uczyć się od kogoś, kto może pokazać kroki niż od kogoś, kto widział raz "Dirty Dancing" i boskiego Patricka :)

wasia
04-03-2008, 18:47
Zdjecia , szczególnie pirwsze rewelacyjne.
David - zarzut bez sensu - tylko po to chyba , żeby sie przyczepić. T co istotne w tym zdjeciu jest wyeksponowane przez taka a nie inna właśnie GO. Po co w tego rodzju fotografii np. wyraźne listki na drzewie. Może gdyby były bliżej i jakoś wspłgrały z modelką , albo chociaż były jakies wyjątkowe- a tak ot parkowa alejka jakich wiele i wyjątkowa dla autora modelka - wszystko na swoim miejscu i we własciwych proporcjach.

david555
04-03-2008, 18:48
hedgehog, nie martw się, Andrzej dobrze wie o czym mówię i to do niego kieruję te słowa.

whatsilenceknows
04-03-2008, 18:48
Tak mała GO, że zdjęcie wygląda świetnie.

:)

hedgehog
04-03-2008, 18:50
hedgehog, nie martw się, Andrzej dobrze wie o czym mówię i to do niego kieruję te słowa.

Wspaniale. Ucieszyłeś mnie, za nic w świecie nie chciałbym cię urazić... :)

david555
04-03-2008, 18:51
Tak mała GO, że zdjęcie wygląda świetnie.

:)

Widać, lubisz bajki i w tym kontekście, to i owszem.;)

hedgehog
04-03-2008, 18:53
A tak na poważnie i _zupełnie_ nie złośliwie - Davidzie, możemy zobaczyć coś Twojego autorstwa? Bo tak przeglądam wątki, przeglądam i nic nie widzę, a naprawdę chętnie i bez chęci dopieczenia ci (bo i po co) zobaczyłbym, jakie jest Twoje praktyczne spojrzenie na fotografię. Wszyscy uczymy się od innych... Jestem pewien, że mógłbyś pokazać coś inspirującego.

david555
04-03-2008, 18:57
A tak na poważnie i _zupełnie_ nie złośliwie - Davidzie, możemy zobaczyć coś Twojego autorstwa? Bo tak przeglądam wątki, przeglądam i nic nie widzę, a naprawdę chętnie i bez chęci dopieczenia ci (bo i po co) zobaczyłbym, jakie jest Twoje praktyczne spojrzenie na fotografię. Wszyscy uczymy się od innych... Jestem pewien, że mógłbyś pokazać coś inspirującego.

Jak umiesz używać "szukajki", to wyszukaj teksty, gdzie tłumaczę, dlaczego nie publikuję zdjęć w internecie.;)
Tyle razy już to mówiłem, ze już mi się nie chce.:)
Chyba w stopce, będę musiał napisać, czy coś w tym guście. :D

hedgehog
04-03-2008, 18:58
Jak umiesz używać "szukajk"i, to wyszukaj teksty, gdzie tłumaczę, dlaczego nie publikuję zdjęć w internecie.;)

A, w porządku. Zaraz popatrzę. Dzięki ;)

whatsilenceknows
04-03-2008, 19:06
Widać, lubisz bajki i w tym kontekście, to i owszem.

W fotografii, owszem, w literaturze - niekoniecznie. 8)

hedgehog
04-03-2008, 19:09
A, w porządku. Zaraz popatrzę. Dzięki ;)

Niestety, nie znalazłem w opasłych 20 stronach historii Twego postowania uzasadnienia dla Twojej wypowiedzi. Forum trzyma tylko w miarę świeże posty w historii użytkownika, widać z tego. Cóż, trudno.

Mimo wszystko, gdybyś kiedyś zechciał uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentować zgromadzeniu swoje (nie wątpię w to!) zrywające beret i wtłaczające w asfalt codzienności prace - uczyniłbyś me artystyczne życie o wiele bardziej wartościowym!

Czekam z niecierpliwością, a na razie popatrzę jeszcze na tą zepsutą fotografię Andrzeja; działa ona kojąco na mój prosty, laicki mózg. :)

tito
04-03-2008, 21:10
nie no Andrzej, skopałeś te foty ;-)
a ta GO, to już przesada - sztuczna jak cholera


P.S. dlaczego nie jestem zdziwiony, że David znowu się czepia
David...
skoro nie pokazujesz swoich rewelacyjnych zdjęć w sieci, to bardzo bym cię prosił o info gdzie można zobaczyć twoje zdjęcia...
piszę to całkiem poważnie i nie mam zamiaru cię urazić, gdyż z racji twojego wieku (co często podkreślasz) należy się zachować elegancko
często jestem w Łodzi i może moglibyśmy się spotkać (zapraszam na obiad) - pokazałbyś jak się robi prawdziwe zdjęcia...
przecież jak się uczyć, to od najlepszych...

z drugiej strony David to...
"prawdziwa sztuka krytyk się nie boi"

david555
04-03-2008, 21:16
nie no Andrzej, skopałeś te foty ;-)
a ta GO, to już przesada - sztuczna jak cholera


P.S. dlaczego nie jestem zdziwiony, że David znowu się czepia
David...
skoro nie pokazujesz swoich rewelacyjnych zdjęć w sieci, to bardzo bym cię prosił o info gdzie można zobaczyć twoje zdjęcia...
piszę to całkiem poważnie i nie mam zamiaru cię urazić, gdyż z racji twojego wieku (co często podkreślasz) należy się zachować elegancko
często jestem w Łodzi i może moglibyśmy się spotkać (zapraszam na obiad) - pokazałbyś jak się robi prawdziwe zdjęcia...
przecież jak się uczyć, to od najlepszych...

z drugiej strony David to...
"prawdziwa sztuka krytyk się nie boi"

Wolałbym, abyś tą rozmowę prowadził na PW, bo to nie miejsce w cudzym wątku.;)
Nie sądzę jednak, aby była ona owocna, bo to ja sam decyduję, komu zaufać.
Chcesz, napisz, nie to, nie, ale publicznie się nie popisuj.:D

Pozdrawiam. David

tito
04-03-2008, 21:26
Wolałbym, abyś tą rozmowę prowadził na PW, bo to nie miejsce w cudzym wątku.;)
Nie sądzę jednak, aby była ona owocna, bo to ja sam decyduję, komu zaufać.
Chcesz, napisz, nie to, nie, ale publicznie się nie popisuj.:D

Pozdrawiam. David

napiszę Szanowny Kolego na 100% jak będę jechał do Łodzi...

co do popisywania się, to chciałem zauważyć, że Ty to robisz prawie w każdym ze swoich 4000 postów ;-)




Andrzeju...
super zdjęcia...
bardzo żałuję, że nie byłem na tyle konsekwentny w tworzeniu albumu dla mojego syna

david555
04-03-2008, 21:29
napiszę Szanowny Kolego na 100% jak będę jechał do Łodzi...

co do popisywania się, to chciałem zauważyć, że Ty to robisz prawie w każdym ze swoich 4000 postów ;-)




Andrzeju...
super zdjęcia...
bardzo żałuję, że nie byłem na tyle konsekwentny w tworzeniu albumu dla mojego syna

Pisz na PW, albo kończymy te brednie.
W tym wątku cię żegnam.
David

MajaS
04-03-2008, 21:50
No i znowu jestem pod wrażeniem... :)
Lubię Twoje zdjecia
Gratuluję

faroni
04-03-2008, 23:38
Panie Andrzeju, jedno co można powiedzieć o Pana zdjęciach, to to, że Pana dzieci będą kiedyś bardzo wdzięczne, za to, że np. na lekcji języka angielskiego na studiach nikt, nie zrobi prezentacji na temat "Przedstawienia swojej osoby" takiej jak one - wszystko oczywiście dzięki takim zdjęciom jakie zrobił ich ojciec.
Nie przytaczam tego przykładu z kosmosu. Dawno temu na studiach na lekcji języka angielskiego przygotowywaliśmy prezentacje na temat "Swojej osoby" i właśnie wtedy uświadomiłem sobie kompletny brak jakiejkolwiek dokumentacji fotograficznej - nie wspominając o mistrzowskich fotach, jakie mają Twoje dzieci.
Można powiedzieć, że trzeba im pogratulować talentu ojca.

Mój syn skończył w zeszłym tygodniu 2 lata. Robię i będę robił wszystko, aby mógł się kiedyś pochwalić TAKIMI zdjęciami, choć trochę podobnymi do Twoich.

Pozdrawiam.

andrzej_laskowski
05-03-2008, 15:01
Faroni thx za miłe słowa.
Dawid555 też uważam że aby być wiarygodnym należy samemu pokazać że ma się choć blade pojęcie o fotografii.
Nawet surowa krytyka od kogoś kto wie co mówi jest cenna.
A tak to trudno brać poważnie Twoje uwagi.

david555
05-03-2008, 15:18
A tak to trudno brać poważnie Twoje uwagi.

A co, jakieś głupoty mówię, czy jakowąś nieprawdę, chcesz tylko komplementów?
Mówię co odczuwam, chyba zależy Ci na szczerości, a nie kadzeniu bez sensu.;)

W sprawie fotek na PW, poproszę, tam wyjaśnię.

Archibald
05-03-2008, 16:09
Pierwsza fotka faktycznie - temat prosty, kadr (dość) prosty, natomiast wrażenie świetnego odbioru spowodowane odpowiednim nasyceniem koloru i głębią jest mniej takie samo jak ważenie świetnego zdjęcia gdzie złapie się super ciekawy moment, ale skopie technicznie. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak się ustosunkować.

Druga zdecydowanie lepsza - tu jest świetnie technicznie, uchwycony super moment oraz badzo dobry kadr.

Wszystko powyższe nie zmienia faktu, że chciałbym robić takie zdjęcia ;-)

andrzej_laskowski
05-03-2008, 16:25
Tak mała GO, że zdjęcie wygląda mało autentycznie.


Czyli że co, tło wklejone czy może dziewczynka?

hedgehog
05-03-2008, 16:27
Czyli że co, tło wklejone czy może dziewczynka?

Andrzeju, David nie odpowie, bo czeka na nasze prywatne wiadomości. :)

david555
05-03-2008, 16:29
Czyli że co, tło wklejone czy może dziewczynka?

Ani tło, ani dziewczynka, naprawdę nie wiesz, co to mała GO przy długiej rurze?

Nierealistycznie wyizolowałeś dziewczynkę z otoczenia i to mój zarzut do tego zdjęcia.
Gdybyś podszedł bliżej, to efekt byłby lepszy, a tak wyszło dość nienaturalnie.

hedgehog
05-03-2008, 16:48
Tylko w sprawie moich zdjęć, ale widać, że nie stało Ci odwagi, by zaczepiać prawdziwe ZŁO.;)

Wybacz Davidzie, ale to się robi śmieszne. Komu tu brakuje odwagi?

Odkąd pojawiłem się na tym forum, czytam codziennie nową porcję Twoich wynurzeń. I fajnie, każdy ma prawo do ekspresji. Bardzo lubię dyskutować z ludźmi na tym forum - zwłaszcza o zdjęciach; bo najczęściej krytykujący sami coś pokazują, a to uwiarygodnia (lub nie) ich przemyślenia. Ty, zapytany o swoje fotografie kilka już razy (sprawdziłem) zawsze polecasz wizytę na priv. Jakiego rodzaju informacje chcesz za jego pomocą rozprzestrzeniać? Może takie, że tak naprawdę nie ma co pokazać? Albo, że negatywy twych zdjęć, stary wyjadaczu, spłonęły i nie ma skanów? Lub też, że na co dzień zajmujesz się rodzajem fotografii, którego pokazywać publicznie nie należy z tych czy innych względów?

Jestem pewien, że coś takiego mógłbyś napisać do osób pytających o Twoje fotografie w prywatnych wiadomościach.

Wybacz, mój drogi - ale każde Twoje następne działanie i post jedynie odrealnia i poddaje w większą wątpliwość Twoje osądy zdjęć innych. Ziutek robi kiepawe zdjęcia, Edward też, Zuzia jako żywo, Andrzej to już w ogóle odstawia padakę - przecież to gorsze niż montaże w Photoshopie. Ciekawe tylko, co pokazać może David na poparcie swej wiedzy i tez.

Bo coś na pewno może. A jeśli nie może, to niech swoje tezy zapakuje sobie w chlebaczek i pójdzie popasać kozy, zamiast dawać rady ludziom, którzy przynajmniej mają odwagę pokazać, co zajmuje ich głowy i serca, zamiast pisać wierutne bzdury. Albo też niech ogląda i się uczy, miast "krytykować".

Przepraszam, Andrzeju, za takie jazdy w tym wątku. Nie mogłem się powstrzymać.

Davidzie, o, Ty mój Papierowy Tygrysie, Helmucie Newtonie i Henri Cartier-Bressonie w ukryciu - uchyl choć rąbek tajemnicy i pokaż swoje prace. Miej przysłowiowe jaja, chociaż raz.

hedgehog
05-03-2008, 17:07
hedgehog, jeszcze słowo i wylądujesz na liście ignorowanych, nie jesteś taki odkrywczy, byli i inni przed Tobą i musieli uszanować moją decyzję, więc albo ją uszanujesz, albo każdą następną do mnie wycieczkę w tym temacie, będę traktować jak osobistą zaczepkę i poddawać pod rozwagę moderatorom.

Kochany - możesz wrzucić mnie na jaką listę Chcesz. Tylko powiedz mi, kto będzie wtedy wyglądał dziwnie w oczach piszących tu? Ja, czy Ty? :) Zastanów się. Czy tego naprawdę nie widzisz?

Osobiste wycieczki? Jeśli tego rodzaju pytania to dla Ciebie osobiste wycieczki, to w istocie, widzę iż poziom dyskusji jest niezwykle wysoki. Zabawne; po kimś, kto potrafi tak zgrabnie wypowiadać się na temat fotografii oczekiwałbym większego obycia.

A ja tylko chciałem nauczyć się czegoś od kogoś, kto podaje się za eksperta. Cóż - i tak wiem, że polecę na listę ignorowanych lub nawet doczekam się e-maila od admina. Trudno, niech tak będzie. Jeżeli to jedyna reakcja, na jaką Cię stać, to nie pozostaje mi nic innego, jak uczynić cię szczęśliwym. Tutaj mawiają "whatever makes you happy, mate". Tak więc, Davidzie:

Whatever makes you happy. :)

hedgehog
05-03-2008, 19:24
Ha, i poleciałem do killfile - pewien jestem. Cóż, kolejny papierowy tygrys rozpada się w pył :) Ach, te autorytety. Zawsze, końcem końców, rozczarują człowieka.

arwic
05-03-2008, 19:43
Kochany - możesz wrzucić mnie na jaką listę Chcesz.
Oby nie IPN-u :) <-- to tak off topic.

Andrzeju zdjęcia są świetne, szczególnie podoba mi sie 2, jak dla mnie to ideał. Pogratulować.

hedgehog
05-03-2008, 19:45
Oby nie IPN-u :) <-- to tak off topic.

Phi :) Byłem już na liście studentów, krwiodawców, honorowych dawców moczu (ach, te montypythonowskie klimaty), tancerzy, pijaków, bumelantów, akredytowanych, nienawidzonych, oczekujących i cierpiących, zaliczających i oblewających, zbanowanych i docenionych - mogę być i na takiej! :D

robertson
05-03-2008, 20:16
Panie Andrzeju,super fotki,szczególnie nr.2.Widzę ,że nadal robi Pan 70-200 vr.Piszę "nadal",bo w jednym z wcześniejszych postów chciał Pan zamienić to szkło na 80-200 AF-S-DLACZEGO?(chyba ,że to był żart).

Vodafone
05-03-2008, 20:54
Jedyneczka super... dwójeczka nie za bardzo,ale może być ;-)

andrzej_laskowski
06-03-2008, 03:57
Widzę ,że nadal robi Pan 70-200 vr.Piszę "nadal",bo w jednym z wcześniejszych postów chciał Pan zamienić to szkło na 80-200 AF-S-DLACZEGO?(chyba ,że to był żart).

Nie żart, tylko to VR to bajer dla mnie zbędny, a 80-200 lepiej leży w ręku. Co pewnie mało kto zrozumie.
Optycznie to dokładnie to samo imho.

hedgehog
06-03-2008, 11:08
Nie żart, tylko to VR to bajer dla mnie zbędny, a 80-200 lepiej leży w ręku. Co pewnie mało kto zrozumie.

Andrzeju, przecież obiektywem bez VR nie da się zrobić zdjęcia! ;)

wrrum
06-03-2008, 12:05
andrzej_laskowski, jak kiedyś pozbierasz te fotki dzieci do kupy i w końcu wydasz album, to... go kupię!

mpwt
06-03-2008, 15:08
Andrzeju, przecież obiektywem bez VR nie da się zrobić zdjęcia! ;)

Cóż, w Travenarze 500/8 przydałby się VR. ;)

Zdjęcie super. Baaa, wszystkie zdjęcia super (choć preferuję te w kolorze). Ech, pora chyba zbierać na 85/1.8... plastyka Twoich zdjęć mnie powala. I nie uważam, że mała GO jest nienaturalna. Jest super.

Masz gdzieś zebrane swoje fotki w jednym miejscu?

Kasandra
07-03-2008, 10:27
:D Nie jestem zdziwiony. I teraz wszyscy szacowni uznający, że nie da się zrobić prostym sprzętem dobrego zdjęcia - czytajcie i płaczcie. Oto finalny i prosty jak budowa cepa dowód na to, że onanizm sprzętowy miesza w głowach! :)
.

Jeśli uważasz 70-200/vr za prosty sprzęt to GRATULUJĘ;-))) bo ja marzę o takim prostym sprzęcie i jak mnie będzie na niego stać to już więcej nie będzie potrzebne za wiele.

A co do zdjęć to piękne!!!!

Archibald
07-03-2008, 23:29
...I teraz wszyscy szacowni uznający, że nie da się zrobić prostym sprzętem dobrego zdjęcia - czytajcie i płaczcie. Oto finalny i prosty jak budowa cepa dowód na to, że onanizm sprzętowy miesza w głowach! :)


Jeśli uważasz 70-200/vr za prosty sprzęt to GRATULUJĘ;-))) bo ja marzę o takim prostym sprzęcie i jak mnie będzie na niego stać to już więcej nie będzie potrzebne za wiele...

Santina - racja. Czy z vr czy nie to drugorzędne, ostatnio zrobiłem parę zdjęć "zwykłym" 70-200/f2,8 i identyczne kadry jakimś tanim, ciemnym odpowiednikiem - nie ma co porównywać efektu...

Niestety hedgehog, ale to nie jest prosty sprzęt, a na pewno nie tani... Prosta (i tania) to jest Sigma 70-300, ale spróbuj za jej pomocą popełnić tak czysty obraz z tak piękną GO...

Co w żaden sposób nie odbiera panu Andrzejowi jego umiejętności!

hedgehog
08-03-2008, 11:47
Niestety hedgehog, ale to nie jest prosty sprzęt, a na pewno nie tani... Prosta (i tania) to jest Sigma 70-300, ale spróbuj za jej pomocą popełnić tak czysty obraz z tak piękną GO...

Racja - przepraszam. Nie wziąłem pod uwagę realiów geograficznych.

wupi
08-03-2008, 13:42
faktycznie, drzewa za sprawa malej GO i takiego, a nie innego, bokehu wygladaja jak namalowane. niemniej jednak bardzo mi sie podoba
2 rowniez bardzo przyjemna :)
pozdrawiam

andrzej_laskowski
08-03-2008, 20:16
Nienaturalna GO? Heh tu to dopiero postacie nijak się mają do tła:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

300/2.8 W PS tylko krzywe i poziomy.

paparazzo
09-03-2008, 00:31
cudowne!

misiobudrysio
09-03-2008, 07:56
zdjecia sa swietne
chcialbym by moje fotki byly tak "proste"
pozdrawiam

deoc
09-03-2008, 08:14
Super fotka... ktos napisal ze za mała głębia ostrości - mi sie podoba wlasnie tak.... a czy tło było jakoś dodatkowo rozmywane czy to 70-200 tak maluje??:>??

graf
09-03-2008, 09:53
Andrzeju gratulacje, super foty. Rzeczywiście na ostatniej postaci wyglądają jakby były wklejone ale ogólny odbiór całkiem pozytywny.

andrzej_laskowski
09-03-2008, 10:39
Super fotka... ktos napisal ze za mała głębia ostrości - mi sie podoba wlasnie tak.... a czy tło było jakoś dodatkowo rozmywane czy to 70-200 tak maluje??:>??
Deoc, przeca napisane powyżej 300/2.8.Tokina dla ścisłości.

A tu juz zupełnie "niefotograficzne" tło za sprawą w/w szkła z tcx2.
Tak dla ciekawości jak rozmywa GO długa ogniskowa.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Janis
09-03-2008, 10:44
Chciałbym robić takie proste fotki :D bardzo dobre zdjęcia, ale myślę że zaskoczeniem z Twojej strony mogłyby być złe foty ;)

hedgehog
09-03-2008, 12:18
Piękne to zdjęcie, Andrzeju. To z Twoją Małżonką i Małą, znaczy się, nie z dziadzią na plaży ;)

Gemini
09-03-2008, 13:30
A tu juz zupełnie "niefotograficzne" tło za sprawą w/w szkła z tcx2.
Tak dla ciekawości jak rozmywa GO długa ogniskowa.

http://img138.imageshack.us/img138/7721/23640054cb8.jpg (http://imageshack.us)

... no i mamy wreszcie autoportret :)

Panie Andrzeju foteczki miodne ... miło przyglądać się i czerpać ku nauce ... :)

graf
09-03-2008, 14:49
Na ostatnim chyba troszkę za dużo czerwonego ;)

deoc
10-03-2008, 06:41
Deoc, przeca napisane powyżej 300/2.8.Tokina dla ścisłości.



Przepraszam bardzo - powiem szczerze ze przeczytalem tylko pierwsza strone (40 odpowiedzi) i nie zobaczylem zdjecia nr. 3 (z żoną)

Rzeczywiscie do takich zdjec (w ktorych jest i tak dosc szeroko - pewnie byles z 50m od żony?? Uciekasz od niej?? :D jak tak to wracaj !!) troche to dziwnie wyglada, ale gdybys chcial portrecik zrobic to rozmycie bylo by jak najbardziej na miejscu. Ja wczoraj tez korzystajac z pogody wybralem sie za miasto z 70-300 i najfajniejsze zdjecia sa na ogniskowej >180mm :)
Jeszcze raz gratuluje zdjec, córki, syna i żony (kolejnosc przypadkowa) zyczac wielu wspanialych kadrow...
Tomek

hedgehog
10-03-2008, 10:58
Mnie się podoba to rozmycie drugiego planu. Tworzy strasznie tajemniczy i magiczny klimat... :)

Szuwar
10-03-2008, 11:18
Jezu, bolą mnie już kolana, bo co się podniosę po jednej fotce to następna znowu mnie powala. 1 i 3 są po prostu ...ech, nie ma słów.
Pięknie, naprawdę najwyższy poziom.

wrrum
10-03-2008, 11:32
Nienaturalna GO? Heh tu to dopiero postacie nijak się mają do tła:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

300/2.8 W PS tylko krzywe i poziomy.
Dla Ciebie World Press Photo Award za zdjęcie,
dla żony Oscara za kostiumy,
... a dla mnie to szkiełko ;), bo pięknie rozmywa.