PDA

Zobacz pełną wersję : D300 Niemiecki czy Polski ???



Vooda
04-03-2008, 12:30
witam, mam pytanko - zastanawiam się czy brać Nikosia na niemieckich papierach i miec 1 rok gwar w polsce + 1 w dojczach ? czy jest w tym jakas " mala gwiazdka " ?czy tez lepiej kupic normalnie w polsce 1 rok i nic wiecej...? Pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedź.
Dziś chcialbym zamowić sprzet.

Piotr_
04-03-2008, 12:46
Można brać z Niemiec, tylko dopilnuj, żeby podbili ci gwarancję europejską (wszystkie strony) i dołączyli dowód zakupu (paragon lub faktura) najlepiej z numerem seryjnym aparatu.

Vooda
04-03-2008, 14:02
takowego chyba nie dostane, wiec raczej wezme z Polszczy :) dzieki za info

elanek
04-03-2008, 14:09
Z zagranicznej dystrybucji oby wszystko było podpisane i podpieczentowane bo potem serwis na PODSTĘPU bardzo chętnie sie będzie wykręcał jak czegoś w papierkach zbraknie. Orginalny dowód zakupu z Niemiec będzie Ci potrzebny.

I tak lepiej mu będzie do Berlina wysyłać aparat w razie czego. Nie ma co liczyć na tych z Podstępu.

Vooda
04-03-2008, 14:46
a o tym akurat się przekonalem :D

Vodafone
04-03-2008, 21:21
Czyli jednak D300 ;-)

Gacek80
04-03-2008, 22:02
A czemu nie z Polski ale z gwarancją europejską Nikona? Po roku czasu kiedy wygaśnie polska roczna gwarancja wyślesz do Niemiec bo tam masz jeszcze rok. Europejska gwarancja Nikona jest ważna wszędzie przez 2 lata za wyjątkiem Polski. Jak masz kogoś kto gada po niemiecku to zadzwoń do Düsseldorfu (centrala) i tam Ci wszystko wyjaśnią.
Tu masz numery: http://www.nikon.de/home/de_DE/local_content/broad/161/1.html

Vodafone
04-03-2008, 22:07
Tak moda panie, taka moda co poradzisz :) ;)

Sam jej uległem... i nie żałuję ;-)

Smurf
05-03-2008, 00:39
A czemu nie z Polski ale z gwarancją europejską Nikona? Po roku czasu kiedy wygaśnie polska roczna gwarancja wyślesz do Niemiec bo tam masz jeszcze rok. Europejska gwarancja Nikona jest ważna wszędzie przez 2 lata za wyjątkiem Polski. Jak masz kogoś kto gada po niemiecku to zadzwoń do Düsseldorfu (centrala) i tam Ci wszystko wyjaśnią.
Tu masz numery: http://www.nikon.de/home/de_DE/local_content/broad/161/1.html
Skąd masz takie informacje?
Europejska gwarancja obowiązuje przez 12 miesięcy, owe 2 lata gwarancji w niektórych krajach jest to promocja regionalnego przedstawiciela firmy i obejmuje sprzet zakupiony tylko u niego.
http://www.europe-nikon.com/home/en_...oad/386/1.html

poniżej fragment gwarancji europejskiej:

"Nikon European Service Warranty - Digital Imaging Products

1. THIS IS THE EUROPEAN ONE YEAR LIMITED WARRANTY (VALID IN THE AUSTRIA, BELGIUM, CZECH REPUBLIC, DENMARK, FINLAND, FRANCE, GERMANY, GREECE, HUNGARY, ITALY, NETHERLANDS, NORWAY, POLAND, RUSSIA, SPAIN, SWEDEN, SWITZERLAND, UNITED KINGDOM). YOU MUST PRESENT THIS FORM TOGETHER WITH PROOF OF PURCHASE AND PROOF OF PURCHASE DATE (BILL OF SALE) TO OBTAIN WARRANTY SERVICE. Should your Nikon product require warranty service, please contact the dealer from whom it was purchased or a member of our authorised service network in European countries."

krzysztofisko
05-03-2008, 15:50
O ile się nie mylę to w Polsce obowiązuje coś takiego co się nazywa niezgodność towaru z umową i jest to okres dwuletni. Po upływie gwarancji ( rocznej producenta ) zawsze można zareklamować wadliwy produkt u sprzedawcy z w/w tytułu. Mało tego , reklamując wadliwy produkt (nawet w okresie trwania rocznej gwarancji) do nabywcy należy określenie z którego tytułu chce skorzystać: z gwarancji czy z tytułu niezgodności towaru z umową. W drugim przypadku problem reklamacji wadliwego produktu należy do sprzedawcy:mrgreen:

Gacek80
05-03-2008, 16:37
Przepraszam jeśli wprowadziłem kogoś w błąd lub podałem nieprawdziwe informacje, sam jednak zostałem tak poinformowany.
Wg Nikon Polska: gwarancja obejmuje 12 miesięcy chyba że sprzedawca udzieli nam kolejnych 12 miesięcy ale to wtedy sprzedawca ponosi koszty naprawy.
Wg pani z Niemieckiej infolini Nikona: jeżeli posiadam odcinek C europejskiej gwarancji to moge wysyłać do nich przez 24 miesiące.
Sam już nie wiem co jest grane. Za 2 lub 3 tygodnie będę w Düsseldorfie i postaram się dowiedzieć co jest prawdą. Jeżeli można będzie odsyłac przez dwa lata to poproszę żeby mi to na piśmie dali.
A może któryś z Niemieckich kolegów mógłby się dowiedzieć co jest prawdą.

JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM ZA NIEPRAWDZIWE IFORMACJE :sad: jeżeli takowe napisałem i proszę o pokute.

apol
07-03-2008, 01:15
dokladnie zalezne od kraju gdzie się kupuje i tam honorowane dla przykladu UK
http://www.europe-nikon.com/home/en_GB/local/broad/386/1.html
za darmo daja 2-gi rok gwarancji a za 99 funtow mozna donabyc 3 rok(plus ubezpieczenie od upadku lub kradzieży na okres 3 lat) wzialem sobie ta opcje ;) tym bardziej ze mozna bylo na raty po 8.25funa w rok splacic. ;)