PDA

Zobacz pełną wersję : BRONICA SQ-A



cwieku
12-03-2006, 14:35
Chce kupi Bronice SQ-A. Ile taka impreza kosztuje jaki kupi obeiktyw do tego? Potrzebuje jakis super obiektyw portretowy. Za wszelkie rady bede wdzieczny. czy w 1800 zł zmieszcze sie z obiektywem?? Ile powinienem wydac? Chce dobry aparat 6x6 ale nie P6 ani Kiev a na Hassela mnie nei stac.

Czornyj
12-03-2006, 14:51
A może Mamiyę RB? Bardziej popularna, tania, dużo szkła na rynku? Bronki są u nas trochę bardziej egzotyczne...

cwieku
12-03-2006, 18:03
tylko ze ja chce 6x6 i nic innego zadne 6x7 czy 6x4,5

Czornyj
12-03-2006, 18:32
tylko ze ja chce 6x6 i nic innego zadne 6x7 czy 6x4,5
Do RBeki zakładasz kasetę 6x6 i masz 6x6 - żadne 6x7 czy 6x4,5. A jak ci się kiedyś odwidzi kwadrat, to zawsze możesz założyć 6x7 6x8 czy 6x4,5

jmj
12-03-2006, 21:22
tylko ze ja chce 6x6 i nic innego zadne 6x7 czy 6x4,5
Do RBeki zakładasz kasetę 6x6 i masz 6x6 - żadne 6x7 czy 6x4,5. A jak ci się kiedyś odwidzi kwadrat, to zawsze możesz założyć 6x7 6x8 czy 6x4,5

ale ciezar nie ten sam
Bronica jest zgrabna i leciutka

ja polecam SQ-B lub SQ-Ai ( nie A)
i radze szukac na ebayu uk.

cwieku
12-03-2006, 23:33
a majac te 2 tysiace? to da sie cos takiego znaleźc? najchętniej to mógłbym nie miec standartowego obiektywu tylko zamiast tego jakiś powiedzmy 120 mm. taki bardziej portretowy.


czym się różnie SQ-A od SQ-B od SQ-Ai??????????????????????????

jmj
13-03-2006, 00:00
a majac te 2 tysiace? to da sie cos takiego znaleźc? najchętniej to mógłbym nie miec standartowego obiektywu tylko zamiast tego jakiś powiedzmy 120 mm. taki bardziej portretowy.


czym się różnie SQ-A od SQ-B od SQ-Ai??????????????????????????

jakis rok z okladem kupilem na UK ebayu Bronica SQ-B z jedna kaseta i 80/2,8 PS ponizej 2000.
Dzis ceny mocniej spadły.

Najmłodszym dzieckiem byla SQ-B niskobudzetowa - czas maximum 8 sekund, brak kontaktów elektrycznych
taki calkiem manuala ale bez baterii nie pojdzie

AI - jest troszke strasza ale pelen wypas - po zalozeniu pryzmatu z pomiarem masz autmatyke naswietlania z priorytetem przyslony. Ma tez czas B. A jest starsza wersja - nie jestem pewien w tej chwili czym sie rózni pd AI.
Jednakw obu przypadkach byly to konstrukcje uzywane przez profi - mocno uzywane - SQ-B raczej amatorskie.

Szkla sa te same.
Szukaj szkiel PS.
Maja lepsze powloki, ponoc Tamron juz bardzo malo informacji podaje.

Kasety do Sq-b pasuja wszystkie z serii SQ.
Do sq-ai trzeba miec z kontaktami przenoszacymi czulosc.

ze szkiel - portretówka to 150 - bardzo ponoc dobre jest makro 110.

JacekCz
17-02-2012, 10:45
Do RBeki zakładasz kasetę 6x6 i masz 6x6 - żadne 6x7 czy 6x4,5. A jak ci się kiedyś odwidzi kwadrat, to zawsze możesz założyć 6x7 6x8 czy 6x4,5

Odświeżę wątek mimo lat ... kasety 6x6 chyba (niemal) nie istnieją na ebayu. Owszem 6x7 i względna ilość 6x4.5 ale kwadratowych ni hu-hu.

Kibicuję średniakom, ale jako obstawiony prostokątami do sytości, myślę że chodzi mi o kwadrat. Poza sprzętem Układu Warszawskiego gdy mowa o SLR są bronki, hasle ... Pentax ani Mamiya nie miała kwadratu (oprócz RB/RZ)
takie pytanie: jeśli bronka to tańszy zamiennik hasla, gdy chodzi o niski budżet (na 2011/2012 jakoś w grę to poszło strasznie), lepsza ona będzie czy leciwe i zużyte haselblady?

doktor
17-02-2012, 11:07
Jak rozważasz Haasa to zastanów się nad Rolleiem. Szklarnia jest ta sama (głowy nie dam czy w 100 procentach), pomijając mocowanie, a co do zaawansowania korpusu i ceny, sam sobie dobierzesz co ci odpowiada. Patrząc na ceny, Hassy ma doliczony Wow Factor, a nie wchodząc w szczegóły korpus Rolleia oferuje więcej za tą samą cenę. Jeśli sakiewkę masz skromniejszą pozostaje coś z mocowaniem Psix: Pentacon, Kievy, Araxy, chyba Exakta, ale tego systemu nie znam.

pastwisko
17-02-2012, 13:22
jeśli bronka to tańszy zamiennik hasla, gdy chodzi o niski budżet (na 2011/2012 jakoś w grę to poszło strasznie), lepsza ona będzie czy leciwe i zużyte haselblady?

No ale to kompletnie dwie różne inszości, ew. zużycie vs jakość/ergonomia/szkła... Plejstik vs metal. Hasselblady były uzywane przez zawodowców lub amatorów z zasobniejszym portfelem. Mozna trafić na 500ki w swietnym stanie, a można też za jakąś chwilę dokładać do ceny w serwisie. Z drugiej strony to nie współczesna elektronika ktora sie psuje po gwarancji. Jesli kupisz Hasa w dobrym stanie, to Bronia się moze pod łóżko schować.

enthropia
17-02-2012, 14:52
Tak z czystej ciekawości. Co miałeś na myśli pisząc:

Plejstik vs metal
w kontekście porównania Bronica vs. Hasselblad? :)

pastwisko
17-02-2012, 15:01
To co zwykle gdy się porównuje jakość sprzętów z różnych półek. Nikt nie twierdzi że np. Sigma sie rozleci po roku używania, ale porownaj ja sobie np. ze szkłami Zeissa ;)

enthropia
17-02-2012, 15:03
Nie no, ja rozumiem że to nie ta półka, ale jak taszczę ze sobą te swoją Bronicę to żałuję czasem, że z plastiku to tam jest tylko korbka. ;)

pastwisko
17-02-2012, 15:17
niech zatem będzie plejstik vs metal ;)