PDA

Zobacz pełną wersję : Silnik w PRO1



mirqu
12-03-2006, 00:14
Czy moze ktos orientuje sie ile moze kosztowac wymiana albo cena samego silnika w obiektywie Canon PRO1??

Serwis Canona takich informacji niestety nie udziela :(

LeonArek
12-03-2006, 00:29
Dziwna firma ten Canon. A próbowałeś spytać w serwisie Xeroxa?
;-)


--
Leon

meduza
13-04-2006, 00:41
Niestety chyba akcja się nie uda! Sam miałem Canona PRO1 i wystąpiły w nim plamy w przedniej zespolonej soczewce (w środku, w sklejonym szkle) - jakiś grzyb albo coś takiego. Niby prosta sprawa, wymienić soczewkę. Zapytałem w serwisie Canona o takie szkiełko - a odpowiedź: "tylko możemy wymienić cały obiektyw, koszt ok. 1700 pln + robocizna". I to było ze 2 miesiące temu (tzn. na początku 2006) kiedy nowy aparat można było kupić na allegro, albo w fotojokerze za ok. 2100. Tzn. wygląda na to, że w ogóle nie ma możliwości kupienia żadnej części składowej obiektywu, tylko całość. :cry: No chyba żeby dostać jakiś zepsuty egzemplarz z akurat tą częścią sprawną. Jeśli chodzi o mnie, po dwóch miesiącach "monitoringu" odpuściłem i sprzedałem aparat za 1200.
Pozdrowienia!

dr junosza
13-04-2006, 01:48
witamy meduzę na forum. może się w końcu przekonasz do nikona.

Pozdrawiam

anwas1970
13-04-2006, 17:18
Sugerujesz że Nikon jest tani w serwisowaniu :) :) :) ?Ja wiem ile kosztuje wymiana silnika w Nikonie.... NIE O P Ł A C A SIĘ !!!!!! Nikon jest firmą nie mniej dziwną gdyż też takich informacji nie udziela/o cenie/ Robi to po słono płatnej ekspertyzie po której klient wystawia /zwykle/ uszkodzony element na Allegro jako złom :D

krystek
13-04-2006, 17:29
pinhole dla kazdego!