PDA

Zobacz pełną wersję : Jak osiągnąć taki efekt?



Miden
01-03-2008, 17:02
Witam,

od pewnego czasu zajmuje sie tematyka "rally" Ostatnio znalazlem zdjecia, ktore mnie dosc mocno zaintrygowały

I wszystko byłoby ok, gdyby nie czas 1.3 sekundy! Nie mam pojecia jak to sie udało, jak technicznie to wykonać (np prędkość samochodu, dodatkowe oświetlenie ) by wyszedł taki efekt

takie zdjęcia można robić na czasach 1/60-1/100 sekundy (ta dynamika np w kołach) ale 1.3 sekundy? Chyba że mój exif się myli....

ps.Fotka pstrykana D70s, jesli jest to zdjecie kogos z forum, mam nadzieje ze nie bedzie mial za zle wykorzystanie jego zdjec


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img101.imageshack.us/img101/6857/1048782jw2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img502.imageshack.us/img502/4117/1087569ac2.jpg)

no więc? ktoś ma jakiś pomysł?

Artur
01-03-2008, 17:10
Fotomontaz na layer'ach w PS. Samochod wyciety z tla, tlo "ruszone". Kola rowniez, ale na osobnej, kolejnej warstwie.

wmac
01-03-2008, 17:26
A nie są to zdjęcia zrobione z tak zwanego riga? Technika polega na tym że przyczepiasz do auta
długi statyw ( rure albo coś innego ) na sztywno. Na końcu aparat i robisz zdjęcie z właśnie takim czasem ( powyżej sekundy ). Wtedy auto jest ostre a reszta rozmazana. Na końcu wystarczy usunąć w PS ten rig i po sprawie.

Artur
01-03-2008, 17:28
Nie sadze. Zbyt duze drgania zostana przeniesione z samochodu na aparat.

egoiste
01-03-2008, 18:05
do pism o tematyce moto zdjecia czesto robi sie z drugiego samochodu z bagaznika , albo z tekiego specjalnego uchwytu rowniez zamocowanego na drugim aucie ...

Endryou
01-03-2008, 18:45
Są to tak zwane rig shoty, czyli foty robione ze specjalnego wysięgnika. Niestety potem jest sporo ślęczenia przed PS żeby fotę wyczyścić z tego wysięgnika.
Co do zdjęć zamieszczonych tutaj to są one autorstwa hotsauce z digart.pl - tutaj masz linka http://hotsauce.digart.pl/
A tutaj masz przykłady rigów z nie wyczyszczonymi wysięgnikami: http://www.automotiverigs.com/gallery.html

Pzdr4all

Bonthyc
01-03-2008, 21:12
Pierwsze co przyszło mi do głowy to śledzenie obiektu w aparacie, ale przy takim czasie ta metoda odpada, sądzę, że auto stało w miejscu a zdjęcie było zrobione ze statywu, i potem było dużo grzebane w PS. Przyjrzyj się 1 zdjęciu... no właśnie... nie ma kierowcy ;)

ozzy
01-03-2008, 21:17
[QUOTE=Bonthyc;615908no właśnie... nie ma kierowcy ;)[/QUOTE]

oczywiście że jest :) aczkolwiek widać tylko czoło i włosy.

Zdjęcia robione przy pomocy riga. rozmycie ruchu naturalne a nie z PS

Miden
01-03-2008, 21:20
mmm ok dzięki :)


BonthycPrzyjrzyj się 1 zdjęciu... no właśnie... nie ma kierowcy
widać kierowcę, przyjżyj się :P


ps.A ktoś z was poslugiwał (posługuje) się takim sprzętem :)?

Miden
01-03-2008, 21:27
a tak z ciekawosci? mozna gdzies kupic gotowy sprzet? czy trzeba (a nawet warto) zrobic go samemu ? :)

szukalem w goglach troche i nic nie znalazlem w polskich sklepach

Paprycjusz
02-03-2008, 18:51
Miden, napisz do ictusa, hotsauce albo bms'a.
Z tego co się orientuje, w pl nikt czegoś takiego nie robi. Ale samoróbki złe nie są.