PDA

Zobacz pełną wersję : Seagate 5GB Microdrive CF II - problem



szampo___
11-03-2006, 15:22
witam
Mam problem z ta karta poniewaz nie dziala z D70s:( podlaczylem karte do komputra i sformatowalem ja (FAT32) i karta podlaczona do kompa dziala. mozna na nia przezucac zdjecia itd. natomiast po wlozeniu do aparatu wyswietla "Memory card can not be used" :(
czy wie ktos moze czym jest spowodowane? czy poprostu z karta jest cos nie tak? Bo wiem ze D70s bez problemu wspulpracuje z microdrive CF II.
Jezeli ktos wie co z tym zrobic albo czemu tak jest to bardzo prosze o pomoc!

Gamling
11-03-2006, 17:07
Niestety zdecydowana wiekszosc Seagateow 5Gb nie dziala z aparatami. Sam przerabialem ten problem bo kupilem identycznego, na szczescie udalo mi sie go oddac. Poszukaj w googlach po angielsku, problem jest dokladnie opisany. Karta dziala swietnie z czytnikiem ale tylko z nim. Jesli chcesz dobrego microdriva to kup Hitachi.

szampo___
11-03-2006, 18:41
Kurcze a ja kupielm ja w usa:/ wiec juz razcej nie oddam. Moze w jakims sklepie wymienia mi ja na inna.
Dzieki za odpowiedz

admin
11-03-2006, 19:13
Karta prawdopodobnie zostala wyciagnieta z urzadzenia (najczesciej odtw. mp3) i zablokowana przez producenta. Kiedys tak bylo z Muvo (jesli mnie pamiec nie myli). Uzytkownicy wypruwali z wnetrza 4GB MD. Producent sie zorientowal i zablokowal mozliwosc uzytkowania dyskow z np. aparatmi cyfrowymi.

szampo___
11-03-2006, 19:17
a czy orientujesz sie czy mozna to gdzies odblokowac? jest na to jakis sposob?

admin
11-03-2006, 19:19
Niestety, z tego co pamietam nie mozna :(

szampo___
11-03-2006, 19:43
Tylko ze ja ta karte kupilem nowa w skelpie w USA. i bylo napsiane ze nadaje sie do aparatow cyfrowych:/ wiec nie powinna miec zadnej blokady. A zna ktos moze jakis sklep foto lub komis gdzie by mi wymienili na inna?:)

sjm
11-03-2006, 19:54
Tylko ze ja ta karte kupilem nowa w skelpie w USA. i bylo napsiane ze nadaje sie do aparatow cyfrowych:/ wiec nie powinna miec zadnej blokady. A zna ktos moze jakis sklep foto lub komis gdzie by mi wymienili na inna?:)

O ile dobrze pamiętam FAT nie potrafi obsługiwać plików powyżej 4 Gb stąd twój problem z microdrivem :oops: mniejszy powinien działać . Spróbuj go wymienić na giełdzie komputerowej . :mrgreen:

JK
11-03-2006, 20:06
szampo___, nie wiem jak w D70s, ale w instrukcji D70 wyraźnie napisano, że obsługuje on Microdrive o pojemności 512MB, 1GB, 2GB i 4GB. Nie ma co próbować, trzeba wymienić lub sprzedać.

Gamling
11-03-2006, 20:26
A ja jakims cudem uzywam w D70 MD Hitachi 6Gb i wszystko dziala.
To nie wina korpusu tylko tamtej karty tak jak pisalem.

stig
11-03-2006, 20:31
O ile dobrze pamiętam FAT nie potrafi obsługiwać plików powyżej 4 Gb stąd twój problem z microdrivem
Hmmm... A co ma do tego wielkosc pliku? Przeciez zaden Nikon nie produkuje plikow 4 GB. Wspomniana wielkosc to pojemnosc karty przeciez a nie wielkosc pliku... :)

szampo___
11-03-2006, 21:01
No wiec chyba wybiore sie na ta gielde:)
sprobuje jeszcze sformatowac ja na FAT a nie FAT32. bo tak mi sie przypomnialo ze kiedys po sformatowaniu mp3 playera na FAT32 przestal dzialac i trzeba bylo formatowac na FAT.
Mam nadzieje ze nie bedzie problemu na gieldzie:)
dzieki wszyskim

wist
11-03-2006, 21:43
Spróbuj programem fdisk wydzielić na tej karcie obszar 4 lub troche mniej GB i sformatuj na fat lub fat 32. Pozostały obszar pozostaw nieoznaczony. Może w ten sposób będziesz mógł na tej karcie uzyskać przy współpracy z aparatem.
Powodzenia.

szampo___
11-03-2006, 21:50
poprubuje jutro ale z particion magic. Dam znac czy sie udalo

goplana
23-03-2008, 20:09
Witam,

Mam problem z pamięcią microdrive hitachi, kupiłam używaną na allegro, komputer rozpoznaje mi ją jako iPOD'a. Widocznie wcześniej w nim pracowała.

I w związku z tym czy ktoś zna program którym można ja sformatować??

Urządzenie tego nie zrobi ponieważ w ogóle nie rozpoznaje jej. Dodam że pamięć jest kompatybilna z urządzeniem.

Z góry dziękuję za pomoc :)