Zobacz pełną wersję : Retusz - poprawa jakości...
Lucky_Luck
28-02-2008, 21:42
Zostałem poproszony o retusz starej fotografii, wiecie (nasza klasa) i te modne sprawy ;) Macie jeszcze jakieś pomysł na poprawe jakości tej fotografii?
ORG.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pixjet.net/img/5894ddd1dce3d3ef83f35472573a6453/ORG.jpg)
ZMIANA
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pixjet.net/img/b6cc5a0199c9184835752d3db3111c88/NOWE2.jpg)
Pozdrawiam Pomocnych ;)
Marcin T
29-02-2008, 00:32
Lucky_Luck (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=9177), anie chciałoby Ci się opisać jak doszedłeś do takiego efektu?
Może tak?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img144.imageshack.us/img144/7351/nowe2fq9.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img167.imageshack.us/img167/2886/zdj2ws2.jpg)
hm?
Lucky_Luck
29-02-2008, 08:58
fidain - to teraz ładnie opowiedz co zrobiłeś? :)
Lucky_Luck
29-02-2008, 09:03
Lucky_Luck (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=9177), anie chciałoby Ci się opisać jak doszedłeś do takiego efektu?
Ja zrobiłem jedynie Auto Levels. Na początku bawiłem się suwakami, ale efekt był kiepski :]
fidain - to teraz ładnie opowiedz co zrobiłeś? :)
Nic specjalnie odkrywczego ;) Najpierw, tak jak kolega bayzell sugerował dodałem trochę saturacji (tak z +50) ale wyszły dziwne kolorki. Więc pobawiłem się trochę odcieniami (hue) dla każdej barwy osobno. Potem tylko pomalowałem trochę pędzlem o niskim kryciu drzewka (bo były żółte) i zdjąłem trochę saturacji z chodnika bo zrobił się niebieski. To tyle w sumie...
Tutaj pliczek z dokładnymi ustawieniami odcieni:
http://www.fidain.3000.pl/rozne/zdjecie.ahu
Chociaż i tak robiłem wszystko na oko więc równie dobrze można samemu pokombinować - może będzie lepiej.
Pozdrawiam,
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/kls_2.jpg)
Ja zrobiłem jedynie Auto Levels.
ostatnio mialem podobna fote w rekach i patrzylem na nia z zalem a tu prosze jeden przycisk i jak ladnie :mrgreen:
jak sie pobawic to chlopaki daja rade :-D
diZaster
29-02-2008, 18:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img144.imageshack.us/img144/4017/orga2as4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/kls_2.jpg)
nie za dużo fioletu ?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.