PDA

Zobacz pełną wersję : Retusz - poprawa jakości...



Lucky_Luck
28-02-2008, 21:42
Zostałem poproszony o retusz starej fotografii, wiecie (nasza klasa) i te modne sprawy ;) Macie jeszcze jakieś pomysł na poprawe jakości tej fotografii?

ORG.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pixjet.net/img/5894ddd1dce3d3ef83f35472573a6453/ORG.jpg)

ZMIANA


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pixjet.net/img/b6cc5a0199c9184835752d3db3111c88/NOWE2.jpg)

Pozdrawiam Pomocnych ;)

bayzell
28-02-2008, 22:06
dodaj saturacji troszkę

Marcin T
29-02-2008, 00:32
Lucky_Luck (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=9177), anie chciałoby Ci się opisać jak doszedłeś do takiego efektu?

prz3mo
29-02-2008, 01:12
Może tak?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img144.imageshack.us/img144/7351/nowe2fq9.jpg)

fidain
29-02-2008, 01:43
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img167.imageshack.us/img167/2886/zdj2ws2.jpg)

hm?

Lucky_Luck
29-02-2008, 08:58
fidain - to teraz ładnie opowiedz co zrobiłeś? :)

Lucky_Luck
29-02-2008, 09:03
Lucky_Luck (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=9177), anie chciałoby Ci się opisać jak doszedłeś do takiego efektu?

Ja zrobiłem jedynie Auto Levels. Na początku bawiłem się suwakami, ale efekt był kiepski :]

fidain
29-02-2008, 11:50
fidain - to teraz ładnie opowiedz co zrobiłeś? :)

Nic specjalnie odkrywczego ;) Najpierw, tak jak kolega bayzell sugerował dodałem trochę saturacji (tak z +50) ale wyszły dziwne kolorki. Więc pobawiłem się trochę odcieniami (hue) dla każdej barwy osobno. Potem tylko pomalowałem trochę pędzlem o niskim kryciu drzewka (bo były żółte) i zdjąłem trochę saturacji z chodnika bo zrobił się niebieski. To tyle w sumie...

Tutaj pliczek z dokładnymi ustawieniami odcieni:

http://www.fidain.3000.pl/rozne/zdjecie.ahu

Chociaż i tak robiłem wszystko na oko więc równie dobrze można samemu pokombinować - może będzie lepiej.

Pozdrawiam,

Czornyj
29-02-2008, 12:12
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/kls_2.jpg)

pafelek
29-02-2008, 16:27
Ja zrobiłem jedynie Auto Levels.

ostatnio mialem podobna fote w rekach i patrzylem na nia z zalem a tu prosze jeden przycisk i jak ladnie :mrgreen:

jak sie pobawic to chlopaki daja rade :-D

diZaster
29-02-2008, 18:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img144.imageshack.us/img144/4017/orga2as4.jpg)

Miden
01-03-2008, 16:23
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/kls_2.jpg)

nie za dużo fioletu ?