PDA

Zobacz pełną wersję : Letnia wyprawa w góry :)



Ponury_Kosiarz
28-02-2008, 20:02
Witam,

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taka mała wyprawa "wysokogórska".
Plan mam taki:
W końcu czerwca, kiedy noce będą krótkie, a turysci jeszcze się nie zwalą tłumnie do Zakopanego, planuję pojechać na nocny wypad w góry. Chcę wjechać po południu na Kasprowy [niestety, lata już nie te, skicham się na piechotę], pójść na Kopę Kondracką i:
1. sfotografować zachód słońca.
2. przesiedzieć całą noc do świtu, liczę, że nie zajmie to dłużej niż 5 godzin aż zacznie się robić widno.
3. licze na przepiękne foty o wschodzi e słońca.
4. zejście doliną Małej Łąki i powrót.

Czy ktoś ewentualnie byłby chętny ? Zdaję sobie sprawę, że to jeszcze mnóstwo czasu, ale ja na pewno w tym roku zrealizuję ten plan, nie wiem tylko dokładnie kiedy :) Jest więc dużo czasu na przemyślenia.
W razie czego proszę o PW albo maila.
Ponieważ wyprawa wymaga dość dużej... hmmm spontaniczności, więc nie spodziewam się wielkiej ilości chętnych, niemniej jednak znam kilka niedrogich pensjonatów w Zakopcu i w razie czego jako prowodyr postaram się zarezerwować odpowiednią ilość miejsc.
Ja planuję tą wyprawę na 1 weekend. Przyjeżdżam do Zakopca w piątek wieczorem, w sobotę idę w góry i zarywam noc, a w niedzielę śpię w dzień i wieczorem wyjazd :)

Jestem otwarty na wszelkie propozycje ;)

rooner
28-02-2008, 20:38
Pomysł ciekawy..i szczerze życzę powodzenia
Gdybym nie miał "zajętego" całego czerwca i lipca to chętnie bym się na to pisał-góry i foto -zawsze!
ps.doradzam małą korektę nicka-"noc w Tatrach z Ponurym Kosiarzem"-nie wróżę tłumu chętnych.):)

samek
28-02-2008, 21:25
...Jestem otwarty na wszelkie propozycje ;)

Nie polecam siedzenia - cholernie niewygodnie. Karimata i śpiwór. Wygodnie i ciepło. Popracuj nad kondycją - to wbrew pozorom nie są dużee odleglości do pokonania. Oczywiście można kolejką. Ale i można w sobotę rankiem wyjść z Z-nego, śniadanie w Murowańcu - i mała przerwa. Przez Gąsienicową spacer w kierunku Liliowego i foty po drodze. U góry wylądujesz i odpoczniesz na Kasprowym i potem już tylko spacer do upatrzonego miejsca. W czerwcu dzień długi więc spokojnie wynajdziesz wygodne miejsce na karimatę :)

Ponury_Kosiarz
28-02-2008, 21:46
Na skale siedzieć nie zamierzam :) Wezmę karimatę. Wymyśliłem sobie lampę naftową, żeby można było przynajmniej w karty pograć :)
Kiedyś przeszedłem Czerwone Wierchy od Kuźnic, ale teraz na bank nie dam rady. Na pewno nie ze sprzętem :) ale pracuję nad kondycją.

Mont
28-02-2008, 21:54
ale pracuję nad kondycją.


wszystko jest dla ludzi, a do czerwca daleko :)
ja po operacji kolana też muszę co nieco popracować ale mam nadzieję, że w czerwcu już w Tatry pojadę.
Kto wie, może się spotkamy.

pustelnik
28-02-2008, 22:06
Ja bardzo chętnie bym się wybrał, u mnie kondycja też już nie ta ;) Ale do czerwca można potrenować ;)

bradley
29-02-2008, 02:17
Od dawna szukam kompanów na taką "wyprawę" więc jestem chętny. Oczywiście do czerwca może sie zmienić to i owo ale się piszę i gdybyś jechał to proszę o kontakt. Takim kultowym wschodem jest wschód na Babiej gdybyś był chętny, tylko trzeba trafić na pogodę. Co do twoich planów, to prościej na Kopę będzie z Małej Łąki śmignąć niż tłuc sie przez Kasprowy. można też zastanowić sie czy nie ma "lepszego miejsca" na ten "wschodzik" choćby sam Kasprowy wszak słońce wschodzi nad Wysokimi a stamtąd bliżej ;-). Ale czasu jeszcze dużo na przemyslenia. nie wiem czy lampa naftowa to dobry pomysł, myślę , ze zwykłe czołówki wystarczą. Mogę zorganizować
Generalnie JESTEM CHĘTNY!!!!
pozdrawiam

kabanos
29-02-2008, 13:23
ja 3 lata temu wlazłem od Kuźnic na Giewont szlakiem przez Kondratową Hale pózniej z Giewonta na Kope Kondracką a nastepnie na Kasprowy Wierch z którego później na Świnicę ze Świnicy na przełęcz Zawrat no i w dół do Murowańca a później do Kuźnic. Czasowo morderczy szlak jak wyszedłem z pensjonatu o 6 rano to wróciłem koło 21.
Ale trasa jaką sobie zafundowałem super nie pod względem trudności bo trudny był tylko odcinek od Liliowewgo na Świnice i ze Świnicy w dół przez Zawrat ale widoki super

Ponury_Kosiarz
29-02-2008, 21:00
Bradley :) Ja po prostu nie dam rady wejść na Kopę od Małej Łąki :)
Poza tym wiele sobie obiecuję ładnych widoków po drodze z Kasprowego na Kopę :)
Na pewno bliżej czerwca odświeżę tan wątek, a jakby co, to wal na PW żebym miał jakiś Twój ślad.
Co do miejscówki - też jestem owarty :)
I nie upieram się przy naftówkach. Po prostu tak sobie wymyśliłem.

Kabanos, szczerze Ci zazdroszczę...
Ja kiedyś jednego dnia wlazłem na Wrota Chałubińskiego i Zawrat. Ale wtedy byłem piękny i młody oraz miałem tylko zenita z jednym obiektywem :)

Mont
01-03-2008, 09:23
można też zastanowić sie czy nie ma "lepszego miejsca" na ten "wschodzik" choćby sam Kasprowy wszak słońce wschodzi nad Wysokimi a stamtąd bliżej ;-).

z Kasprowego wygląda wschód tak (widok na przeciwległa stronę, na Tatry Zach.) :

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img337.imageshack.us/img337/8241/panoramatatrzachad2.jpg)

Antonina
06-03-2008, 10:50
Może bym sie zabrała z Wami ale proponuję udać się na Starorobociański Wierch ładniejszy widok z tamtej strony jeśli chodzi o wschód

bradley
19-03-2008, 23:28
Mnie wsio rawno tylko tam kolejki nie ma :-). Im nas więcej , tym milej. Można się tam "kimnąć" pstryknąć "wschodzik", a potem , do natępnego zachodu dużo czasu to nawet przez Wołowiec i Grzesia wrócić można :-)).

bradley
26-05-2008, 10:26
Panie, Panowie przypominam, że zbliża się lato!!!

Mont
27-05-2008, 07:31
A co myślicie o weekendzie 20-22.06.2008r. ,może jakiś biwak pod chmurką gdzieś na grani ??

bradley
27-05-2008, 08:48
Jeżeli chodzi o mnie, to odpwiada mi i pomysł i termin. Zresztą ja jeżeli nie wypadnie mi naprawdę coś ważnego, to dostosuję się do każdego pomysłu. -

ryszarDZIK
27-05-2008, 12:46
Z chęcią wybiorę się w góry, co do terminu to postaram się dostosować.

Chciałbym zaznaczyć że jeśli chodzi o jakieś bardziej ekstremalne wyczyny np. biwak pod chmurka czy duże odległości w to nie ma problemów i jestem jak najbardziej za.

bradley:
jeśli chodzi o wschód na babiej to miałem jedno podejście ale niestety pogoda nie dopisała, chętnie bym spróbował jeszcze raz ...

bradley
27-05-2008, 17:11
...w listopadzie, to się ciesz, że Cię nie zwiało :-). Jak chodzi o Babią, to jestem do dyspozycji. Zajęte na bank mam tylko 08.06 (niedziela) i prawdopodobnie następny weekend tj 13,14 i 15.06

ryszarDZIK
28-05-2008, 10:38
Ja mam wolne dopiero 27-29/06/2008, choć może uda mi się wyrwać tydzień prędzej to bym w te tatry pojechał.

Mont
29-05-2008, 10:16
Ja mam wolne dopiero 27-29/06/2008

w tym terminie ja odpadam, finał ME. 27.06 będę się leczył po koncercie The Police :mrgreen:

bradley
29-05-2008, 10:36
...proponuję zatem lipiec. Proszę o jakieś propozycje

mikkay
29-05-2008, 11:02
Weekend w lipcu.. Jak najbardziej tak! Dla mnie bez większej różnicy który.

Mont
30-05-2008, 09:15
...proponuję zatem lipiec. Proszę o jakieś propozycje

lipiec to już wysyp stonki !!

bradley
30-05-2008, 10:34
...jest zawsze, zwłaszcza w weekendy :-). ale my idziemy "na noc" :-). Zresztą to tylko propozycja. Ja mogę w dowolnym, prócz wymienionych wcześniej terminie.

milk
02-06-2008, 13:40
Czesc

Przeczytałem cały wątek, pytanie do przedmówców jest następujące: czy byłby ktoś chętny ale niekoniecznie w weekend? Taterki już nasze schodziłem prawie całe ale coraz częściej planuję wyjazdy w środku tygodnia. To co dzieje sie w wekendy wystarczająco mnie odstrasza, wiem wiem że to noc ale mimo wszystko później następuje dzionek po którym może przy dobrej pogodzie gdzieś "skoczyć". Aha i czemu nie przesunac tego od Kasprowego w lewo w kierunku Świnicy i Orlej P. Tak aby świt fotografować nad Wysokimi Tatrami. MOzna podjechać kolejką ...ostatnie kurys są bez powrotów więc w sam raz dla Nas... póxniej spacerkiem przez Liliowe w kierunku Świnickiej Przełęczy...

Pozdro

Grzegorz Mleczko vs milk

ps. oczywiście wyposażenie wysokogórskie jest, czołóweczka, maszynka do gotowania i takiem tam...:)

Angarel
02-06-2008, 16:45
Wybieram się w Tatry podczas weekendu 12 - 15 czerwca. Noclegi w schroniskach: Hala Kondratowa, Murowaniec, 5iątka. Faktycznie od lipca zaczyna się w tatrach wysyp stonki. Pozdr

milk
03-06-2008, 08:26
Troszke wczoraj powertowałem i zaciągnąłem "języka" u fachowców. Chyba trzeba bedzie sobie taką wyprawę odpuścic...
TPN wprowadził wzorem słowackiego TANAP-u zakaz przebywania w Parku 22-6 rano. NIby to tylko zakaz ale z otrzymanych informacji wynika że coraz częściej egzekwowany pod karą wcale nimałej grzywny! :( Pewnie dałoby sie przesiedzieć ale w chyba w zupełnych ciemnościach wtedy większa szansa na "niewykrycie". Co więcej mimo że weszliśmy do strefy Shengen nadal po jedej i drugiej stronie kręci się dużo Straży Granicznej...

milk

Mont
04-06-2008, 07:30
Wybieram się w Tatry podczas weekendu 12 - 15 czerwca. Noclegi w schroniskach: Hala Kondratowa, Murowaniec, 5iątka. Faktycznie od lipca zaczyna się w tatrach wysyp stonki. Pozdr

jechałbyś już w czwartek ??


TPN wprowadził wzorem słowackiego TANAP-u zakaz przebywania w Parku 22-6 rano

taki zakaz już chyba długo obowiązuje ale co zrobisz, jak Ciebie, niedoświadczonego turystę ;) ciemności zastaną na grani ??
Mnie już raz zieloni spisali, informację o mandacie wysłuchałem w stoickim spokoju, aż do chwili gdy padła kwota.... 500,00zł. :mrgreen:

Kasandra
04-06-2008, 08:14
no żartujesz!!!
zakaz poruszania się po szlaku to rozumiem, ale...kara?a Twoja wina, że zabłądziłeś i noc Cię złąpała w górach bo czasy źle wyliczone???

Mont
04-06-2008, 08:26
no żartujesz!!!
zakaz poruszania się po szlaku to rozumiem, ale...kara?a Twoja wina, że zabłądziłeś i noc Cię złąpała w górach bo czasy źle wyliczone???

wyczuwam niepokojącą ironię w Twojej wypowiedzi :?
Sytuacja dotyczyła spaceru poza szlakiem, z Walentkowego na Szpiglas.
Z Piątki widać nas było jak na dłoni, tylko się dziwiłem po co ten "turysta" lezie w naszą stronę.
Gdy się dowiedziałem było już za późno na odwrót :oops:

Kasandra
04-06-2008, 08:42
Nie ironie a ZANIEPOKOJENIE i to powazne!!!;-)
ano stad sie to bierze, ze mi sie ostatnio spodobalo lazenie po szlakach, ale podkreslam po szlakach po nocy-np podczas pelni ksiezyca.
I mialam przygotowana gadke na te ewentualność właśnie, że człowiek teraz zależny od elektroniki, map czytać nie umie, przeceniłam kondycję i stąd jestem w nocy w Parku, a że z latarką...no cóż zawsze ją mam;-)
Czyli karę dostałeś za bycie poza szlakiem a nie w nocy na szlaku jak rozumiem?
http://img261.imageshack.us/img261/6825/wrc52868ec3.jpg
a dla udowodnienia tego co napisałam zdjątko zrobione w pełnię, ale chmury były w pewnym górskim parku-nie piszę nazwy,bo forum publiczne i nie wiadomo kto to przeczyta;-)))
powiem jedno-POLECAM KAŻDEMU
w nocy jasno, a od rana się chodzi i zero ludzi wtedy...poezja

Mont
05-06-2008, 07:14
powiem jedno-POLECAM KAŻDEMU
w nocy jasno, a od rana się chodzi i zero ludzi wtedy...poezja


niom, zgadza się. Tylko nie lubię tego wczesnego wstawania :(

Angarel
08-06-2008, 14:30
jechałbyś już w czwartek ??
Mont jadę już w prawdopodobie w środę wieczorem i będe nocował w Domu Turysty w Zakopanym, albo w czwartek z zamego rana, jadę ze znajomymi z forum jedzie nas już 10osób, jak chcesz to możesz dołaczyć. Hmm 10 osób chyba potrzebujemy przewodnika :) najwyżej będziemy chodzić w podgrupach:]

bradley
22-07-2008, 15:21
W ten weekend - prawdopodobnie niedziela 27.08, choć możliwa sobota- wybieram się w Taterki. Cel wycieczki Szpiglasowy ew. Bystra - jeszcze się nie zdecydowałem . Chętnie "zgarnę" kogoś po drodze. Koszt - dorzucenie "co łaska" do paliwa.
Starto 6:00 z Chrzanowa , przez Kraków i dalej zakopianką ew. przez Wadowice.

imat
30-07-2008, 23:34
Troszke wczoraj powertowałem i zaciągnąłem "języka" u fachowców. Chyba trzeba bedzie sobie taką wyprawę odpuścic...
TPN wprowadził wzorem słowackiego TANAP-u zakaz przebywania w Parku 22-6 rano. NIby to tylko zakaz ale z otrzymanych informacji wynika że coraz częściej egzekwowany pod karą wcale nimałej grzywny! :( Pewnie dałoby sie przesiedzieć ale w chyba w zupełnych ciemnościach wtedy większa szansa na "niewykrycie". Co więcej mimo że weszliśmy do strefy Shengen nadal po jedej i drugiej stronie kręci się dużo Straży Granicznej...

milk

...niby tak jest, z własnego doświadczenia wiem, że nawet jesli Cię spotkają i zobaczą, że jesteś normalnym turystą nie Jasiem w trampkach z chlebakiem - to zapytają gdzie idziesz i czy wszystko jest ok. - jeszcze nigdy nie miałem przyjemności dostac kary lub nawet upomnienia wręcz przeciwnie - moje wyprawy w góry zaczynają się wejsciem na szlak o godz. 12.00 - 3.00 w środku nocy - nawet na parkingu w Białce przywitają Cie o tej porze z otwartymi rękami. Tyle, że musisz zachowywać się jak nalezy w górach i być odpowiednio wysprzęcony - mandaty dostaą goście którzy nie myślą - przeważnie tacy łamią nogi i skrecaja kostki - przede wszystkim rozwaga, myślenie i prowaint + solidna zaprawa :)
powodzenia