PDA

Zobacz pełną wersję : Profi D3 - iso od 200?



Fotjaro
28-02-2008, 19:21
Tak sie zastanawiałem, puszka D3 profesjonalna a podstawowe iso tylko od 200, następna pucha pewnie D4? i będzie miała iso od 100?
Im mniejsze iso tym chyba lepsza jakość fotek, prawda? Czy czegoś tu może nie pojmuję to wyprostujcie mnie koledzy:-) ?

hedgehog
28-02-2008, 19:49
I co z tego, że ISO200, jeśli jakość zdjęcia z tej matrycy pewnie bliska ideałowi (technologicznie znaczy, bo zależy to oczywiście od ułomności operatora)?

:) Powodem tego są pewnie jakieś tam limitacje sensora czy innych badziewi...

Soprano
28-02-2008, 19:51
Uff... to w sasiednim watku chlopaki "tluka" sie o "mikroprzejsciamiedzytonalnewpoltonach", a ty takie pytanie? :)

Ale do rzeczy, to nie jest tak wprost jak myslisz. D3 ma czulosc natywna matrycy "ustawiana" na ISO 200, czyli przy tej czulosci osiaga swoja maksymalna jakosc. Dzieki temu "traci" dobre ISO 100, w zamian zyskuje lepsze wysokie ISO, a tak w ogole to cale to ISO jest jedynie przyblizonym parametrem dajacym jakis punkt odniesienia do fotografii analogowej (choc kazda firma sama sobie to "odniesienie" okresla, np Cwanon i Nikon maja stosunek jakies 1.25 do 1 czyli C ISO 100 = N ISO 125, czy jakos tak).

Ale co sie bede madrzyl jest paru niezlych znawcow techniki jako takiej, to i pewnie oni sa w stanie madrze to wyjasnic.

Fotjaro
28-02-2008, 20:03
... no i pewnie megasuperprocek jak tam zamiesza w środku bitami raz i dwa to super fociaki aż wyciekają prosto na papier światłoczuły z tej puchy...;-))

turkish
28-02-2008, 22:53
soprano idz sobie na dpreview poszukaj o tym iso bo to tak jest ze canon w niektorych starszych modelach mial czulsze iso niz pokazywal ale obecnie sa wyrownane czulosci.

iso 100 jest w d3 jako funkcja low 1 bodajze ale oprocz wydluzenia czasow migawki w pelnym sloncu to lepszej jakosci od iso 200 nie oferuje.

Soprano
28-02-2008, 23:20
soprano idz sobie na dpreview poszukaj o tym iso bo to tak jest ze canon w niektorych starszych modelach mial czulsze iso niz pokazywal ale obecnie sa wyrownane czulosci.


No fakt, te dane wynikaly z porownania bodajże 300D z D70, choc u mnie organoleptycznie 5D jest "jasniejszy" o ok. 1/2 dzialke przyslony (a moze to placebo, cholera wie).