PDA

Zobacz pełną wersję : Torba - Crumpler Pretty Boy



lukikme
27-02-2008, 01:20
W związku z potrzebą zakupu torby foto kieruję pytanie do osób mających styczność z produktami Crumpler`a.
Który z rozmiarów modelu Pretty Boy będzie się nadawać pod towarzaystwo: d50, 18-70, 55-200 i 50mm + sb600/800? Na chwilę obecną ilość sprzętu mocno odbiega od wymienionego stuff`u, jednak myślę perspektywicznie i przeznaczając ponad 200zł na torbę, chciałbym już przy niej w przyszłości pozostać.

Czy ma ktoś zdjęcia wnętrza Pretty Boy 4000 i 7500? Sklepy internetowe w swoich ofertach podają głównie zdjęcia najmniejszej z nich, czyli - 2500, która gabarytami nie poraża. Treści opisów modeli 4000 i 7500 wskazują na kolejno "aparat + 3 obiektywy" i "aparaty + 4-5 obiektywów", choć spotkałem się z opiniami, że są to dane mocno zawyżone.

Wszelkie informacje dotyczące tego modelu torby Crumpler`a są tu mile widziane, zwłaszcza w związku z jej rzeczywistą pojemnością.

Btw.
W grę wchodzą wszelkie pochodne modele, np. That.

Pawel92
29-02-2008, 18:56
... Treści opisów modeli 4000 i 7500 wskazują na kolejno "aparat + 3 obiektywy" i "aparaty + 4-5 obiektywów", choć spotkałem się z opiniami, że są to dane mocno zawyżone...


Witam. Uzywam 7500 i moge do niego wlozyc D200 z gripem (lub D3)+50mm oraz jeden dodatkowy obiektyw w pionie(np. S10-20 ale N105 tez wejdzie). Mozna by od biedy dorzucic lampe "na plasko" nad puszka. Do kieszeni moge wlozyc wowczas szmatke, karty CF i juz.
Jakosc, no coz to Crumpler. Ja jestem fanem.
Podrzuce zdjecia w niedziele.

hedgehog
29-02-2008, 19:06
Mam Ben's Pizza XXL - nie mam pojęcia, czemu się tak nazywa, bo wchodzi korpus ze szkłem, drugie szkło plus śmieci. Taka wielka więc nie jest. Ale za to wykonanie - masakra. Rewelacja, bardzo wygodna, wodoodporna, mniam mniam. Polecam Crumplera w ciemno.

saygon
29-02-2008, 20:46
mam december quarter - niby jedna z najwiekszych toreb crumplera jakie wyprodukowali, ale wchodzi tam tylko (aż?) d300+grip+17-35 2.8;70-200 2.8;sb800;F3+50 1.4; databank, światłomierz, portfel, okulary, notebook (z zasilaczem trzeba juz się nieżle gimnastykować i upychać) - to maxymalny załadunek i jest wtedy bardzo ciężka (jakies 8 kilo). ale przy normalnym załadunku jest oki. duza pojemna, wygodna, rewelacyjnie wykonana. bardzo polecam. a no i nie widać na odleglosc 10 km ze masz w torbie aparat.

lukikme
01-03-2008, 00:16
Witam. Uzywam 7500 i moge do niego wlozyc D200 z gripem (lub D3)+50mm oraz jeden dodatkowy obiektyw w pionie(np. S10-20 ale N105 tez wejdzie). Mozna by od biedy dorzucic lampe "na plasko" nad puszka. Do kieszeni moge wlozyc wowczas szmatke, karty CF i juz.
Jakosc, no coz to Crumpler. Ja jestem fanem.
Podrzuce zdjecia w niedziele.


Paweł92, piszesz, że mieścisz w torbie D200 z gripem i podpiętym 50mm + jednym dodatkowym szkłem i tyle?
Torba wydaje się być spora i trochę mnie tym zaskoczyłeś. :|
D200 nie dysponuję, ale chciałbym do tego Crumpler`a zmieścić d50, 18-70, 55-200, 50mm i lampę - uda się?

Jeżeli ktoś jest w stanie to będę ogromnie wdzięczny za zrobienie fotki ze sprzętem w środku. Nie pogardzę też i kadrem z frontalnie ustawioną torbą - nigdzie nie mogę jej pomacać i nie jak jest duża (wewnętrznie i zewnętrznie)...


Z góry dzięki, pozdrawiam. :wink:

Pawel92
02-03-2008, 18:50
Jada zdjecia Pretty Boy 7500 :

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lech.free.fr/Crumpler/P1010945.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lech.free.fr/Crumpler/P1010949.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lech.free.fr/Crumpler/P1010950.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lech.free.fr/Crumpler/P1010951.jpg)

5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lech.free.fr/Crumpler/P1010952.jpg)

6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lech.free.fr/Crumpler/P1010953.jpg)


Na zdjeciach brakuje dwoch dodatkowych miekich przegrodek. Obiektyw solo to N85, raczej niezbyt dlugi i, jak widac, jest nad nim jeszcze miejsce.
Ani D200 ani D3 nie wchodza w poprzek do torby, ale mysle ze D50 wejdzie. Szkla, ktore wymieniles oraz lampa, powinny takze sie zmiescic.

lukikme
04-03-2008, 00:11
Jednak po rozrysowaniu na kartce wymiarów wewnętrznych spodziewałem się trochę większej przestronności wnętrza. :|
W każdym razie dzięki za zdjęcia! :wink:

filozzof
10-03-2008, 00:23
czy ta gazeta zmieści się do tej małej kieszonki z przodu ? :)

Pawel92
10-03-2008, 08:13
czy ta gazeta zmieści się do tej małej kieszonki z przodu ? :)

Gazeta sie nie miesci. :(

filozzof
10-03-2008, 11:58
Gazeta sie nie miesci. :(

ech to szkoda bo szukam czegoś gdzie jeszcze wejdzie jakaś teczka na papierki...
OT:
może jakiś inny model Crumpler'a?
Pawel92 - dzięki za szybka odpowiedź

Gall_Anonimowy
12-03-2008, 11:20
Jeżeli ktoś jest w stanie to będę ogromnie wdzięczny za zrobienie fotki ze sprzętem w środku. Nie pogardzę też i kadrem z frontalnie ustawioną torbą - nigdzie nie mogę jej pomacać i nie jak jest duża (wewnętrznie i zewnętrznie)...
:wink:

Witam,
Ten model możesz sobie obejrzeć w MM w Lublinie, widziałem ostatnio i mają chyba jeszcze The Daily L, dużą tobę.
Jeśli jej nie będzie to na stronie dystrybutora www.falter.pl masz dużo informacji i fotek tego modelu i innych większych. Jest tam również lista sklepów sprzedających Crumplera w Polsce ale nie wszystkie z nich mają go fizycznie na stanie, tak aby pomacać. Z tym najłatwiej będzie w Warszawie. Marka dopiero się rozkręca w Polsce i dystrybucja jeszcze kuleje ale Gnieciuch warty jest poszukiwań.

Pozdrawiam
GA

Blister
27-03-2008, 16:44
Można prosić kolegę Pawel92 o wrzucenie fotek jeszcze raz, bo niestety już się nie wczytują:/

Pawel92
27-03-2008, 23:25
Juz poprawilem.

Blister
28-03-2008, 00:17
dziękować;)

Veyron
01-04-2008, 09:55
Ja posiadam model Threeseven Daily w rozmiarze M i miesci mi D200 (bez gripa ) + 70-200VR + 24/2,8 + SB-800. Jesli chodzi o sama torbe to jest zrobiona bardzo porzadnie. Pare razy uzylem jej jako torbe foto, ale od pol roku swietnie mi sie sprawdza jako torba do noszenia kanapek do pracy. jednym slowem polecam Crumplera :D

Crumpler
04-04-2008, 17:10
Witam Wszystkich po raz pierwszy,

Dzieki uprzejmości adminów mogę pomagać forumowiczom w zakresie informacji o produktach CRUMPLERA. Najlepiej by było gdyby to była wiedza praktyczna i mam nadzieję że moje umiejetności będą dla Was wystarczajace. Próba nie strzelba, zawalczymy :)
Nie ma natomiast miejsca na jakąkolwiek działalność handlową - od tego jest już polski rynek.

Zachęcam do nękania mnie pytaniami :)

Pozdrawiam
Mariusz

The Structorr
12-04-2008, 11:02
Witam
Podłączę się do wątku. Na wypady na plenery mam plecak Tamraca i na razie dobrze spełnia swoje zadanie, jednak na spacerki z żoną i dzieckiem plecak jest wyjątkowo niewygodny. Nad zakupem torby myślę już od dawna ale jakoś ciągle odkładam to na później. Dziś zauważyłem że do czasopisma które czytuję do prenumeraty dokładają torbę Crumpler Pretty Boy XL (4000). Zacząłem się zastanawiać czy nie zamówić prenumeraty ale obawiam się, że do tej torby nie wejdzie D80 z gripem i z podpiętym T28-75 + ew. SB800 i jakiś mały obiektyw typu N50 lub S24. Może ma ktoś tą torbę i mógłby wstawić fotki wnętrza z aparatem wielkości D80 bo nie mogę wygooglać nigdzie.

Pozdrawiam