Zobacz pełną wersję : poszukuje obiektywu portretowego do D40
kolega polecił mi NIKKOR 50mm F/1.8 D AF...
wszystko ładnie i cena dobra ,ale problem polega na tym ze ten obiektyw przy D40 nie ma funkcji auto focus..
prosze was o doradzenie mi czegos innego do mojego aparatu z funkcją AF.. w przystępnej cenie.
Z góry dziękuję
z AF-S w przystęnej cenie to chyba tylko w orange ;-)...
ale jeśli chodzi o podobą ogniskową i jasność ( prawie) to chyba nowość nikorra 60/2.8 makro
http://nikon.pl/product/pl_PL/products/broad/1549/overview.html
ale na niską cenę bym nie liczył (chyba nawet go jeszcze nie ma w polskiej dystrybucji)
może koledzy polecą jakiś zamiennik
ja polecam ostrzenie ręką
kronos28
25-02-2008, 14:15
hmmmm tanio nie bedzie jak ma byc stałka:
micro N 105VR albo nowa micro 60AFS ale ta jeszcze nie jest w sprzedaży
jak zoom no to wszystko co jest z AFS i HSM sigmy - najlepiej jasny 2.8 noo ale to tez tanio nie bedzie.
Jak ma być tanio to nie wiem - sigma 70-300APO ale to ciemnica ewentualnie N55-200 ale też ciemnica...
Co to znaczy w przystępnej cenie ? (bo za dobry obiektyw portretowy z silnikiem, 2k zł to cena przystępna, jeżeli kogoś stać), jaki protret ? sylwetka, twarz, niestety nie ma uniwersalnej ogniskowej, chociaż najbliżej jest właśnie 50-tka. Obecnie nowy AF-S 60 mm, nie ma chyba jeszcze w sprzedaży w Polsce.
no i mniej niż 2k kosztować ta 60 nie będzie skoro 105 to minimum 2500-2700
sie wje....em w "tanie" hobby ;-)
Tylko Micro AF-S 60/2.8
Cena na pewno będzie niższa niż 2kpln
sie wje....em w "tanie" hobby ;-)
Każde hobby na pewnym etapie jest drogie, a fotografia szczególnie :)
Welcome to the club :mrgreen:
a czy jest sens brac obiektyw bez AF-s???
przewaznie uzywam tylkio tej funkcji, jest tu ktos kto robi fotki w manualu obiektywem
NIKKOR 50mm F/1.8 D AF ???
PROSZE O OPINIE
sens zależy do zastosowania
moim zdaniem portrety da się spkojnie robic na manualu
ja mam 2 obiektywy bez silnika N50 1.8 i T 90 2.8m
tamron do makro i tutaj ręczne ostrzenie sprawdza sie swietnie
50, ze wzgledu na jasność, próbowałem robić zdjecia na koncertach, ale efekt kiepski (po ciemku trudno wysterowac ostrość), dlatego przymierzam sie do sigmy 30 1.4
portret to nie moja bajka ale pewni ejest tak ze dziewczyne da sie ładnie na manulau ustawić - psa i dziecko gorzej bo latają ;-)
Witam! Posiadam ten zestaw od ok. roku i muszę powiedzieć że fotografowanie jest przyjemne i efektywne, ale pod jednym warunkiem, że zarówno Ty jak i fotografowany obiekt jesteście cierpliwi. Pierścień chodzi dość lekko więc fatwo o pomyłkę, trzeba mieć pewną rękę. W porównaniu z manualnym nikkorem 28mm/2.8 w którym pierścień chodzi z właściwym dla manuali z oporem 50mm jest moim zdaniem trudniejsza do kontrolowania. Po roku obcowania z 50mm/1.8 zdarza mi się nie trafić w punkt. CIERPLIWOŚĆ!!!
Pozdrawiam
Witam! Posiadam ten zestaw od ok. roku i muszę powiedzieć że fotografowanie jest przyjemne i efektywne, ale pod jednym warunkiem, że zarówno Ty jak i fotografowany obiekt jesteście cierpliwi. Pierścień chodzi dość lekko więc fatwo o pomyłkę, trzeba mieć pewną rękę. W porównaniu z manualnym nikkorem 28mm/2.8 w którym pierścień chodzi z właściwym dla manuali z oporem 50mm jest moim zdaniem trudniejsza do kontrolowania. Po roku obcowania z 50mm/1.8 zdarza mi się nie trafić w punkt. CIERPLIWOŚĆ!!!
Pozdrawiam
pioter m
25-02-2008, 20:21
Ewentualnie sigma 50-150 f/2.8 HSM http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/102573
Na dzień dzisiejszy nie ma obiektywu portretowego z działajacym AF z d40! Braku śrubokręta nie przeskoczysz. Możesz sobie robić portrety zoomami albo wymienionymi wcześniej obiektywami makro (60 i 105). Mówi się trudno.
Jesli bardzo chcesz, to kup sobie tą 50 (używaną najlepiej) i ostrz ręcznie - tania jest, to aż tak kasy nie będzie szkoda. Inne wyjście: sprzedawaj to co masz (im wcześniej, tym mniej stracisz) i kupuj coś ze śrubokrętem albo idź do innego systemu.
Jest też 3 rozwiązanie: czekaj na zlitowanie. ;) Ja mam ten sam problem i wybrałem opcję 3 - na tegoroczne Boże Narodzenie liczę (bardzo) na 85/1,8 z silnikiem, ewentualnie Tamron 90/2,8 z silnikiem (jeśli to pierwsze będzie zbyt drogie). Jeśli się przeliczę, to... to... chlastał się nie będę. Powiem tylko sobie: "wdepnąłeś w g... Nikona, głupku".
P.S.
Witaj w klubie!
pioter m
26-02-2008, 16:21
Skoncz juz z ta frustracja. Tacy ludzi kojarza mi sie z malkontentami, ktorzy kupuja najtansza opcje (np. samochod), a potem marudza, ze nie maja czegos (np. kontroli trakcji w seicento).
Sigma 50-150 moze nie ma swiatelka 1.4-1.8, ale tez sie nada. AF bedzie mu dzialal. Moze byc nawet lepiej niz ze szklem makro, na ktore sie tak napalasz, bo mkro jest troche zbyt ostre do portretu.
cyrusvirus
26-02-2008, 23:36
Ewentualnie sigma 50-150 f/2.8 HSM http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/102573
I to byłby najrozsądniejszy wybór
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.