PDA

Zobacz pełną wersję : Kurs fotografów i operatorów kamer - KRAKÓW



Misiek85
25-02-2008, 00:03
jeżeli ktoś byłby zainteresowany : http://www.diecezja.pl/index.php?page=kurs :)

verus
25-02-2008, 22:57
wybiera się ktoś ? :-)

wmac
26-02-2008, 00:03
Nie lepiej do katowic pojechać 4 i 5 marca? Przynajmniej nie zdzierają kasy. Ja właśnie tak się wybieram mimo że jestem z Krakowa właśnie

verus
26-02-2008, 00:12
a za darmo jedziesz do tych katowic i darmo jest tam kurs ? :-) Za A4 trzeba zapłacić jednorazowo w obie strony 26zł + wlać do baku czyli dwa wyjazdy to prawie tyle co ten kurs w Krakowie :-)

Adam Trzcionka
26-02-2008, 00:25
robiłem kurs w krakowskiej kurii, da sie wysiedziec, kilka pozytecznych rzeczy można usłyszec

wmac
26-02-2008, 10:46
A jak nie jade sam to już sie opłaca do tych katowic przeciez. Chyba wole ta kase wydać na benzyne niż ksiądzu dawać.

bregalad
26-02-2008, 10:55
Proste, walczmy z władzą.... :)

mikkay
26-02-2008, 16:25
Liczą sobie... co roku coraz więcej. W Diecezji Tarnowskiej ten kurs kosztuje 50zł.

lupazoom
26-02-2008, 16:36
Mozna wiedziec gdzie, co i jak z tymi katowicami 4,5? Chetnie bym sie wybral jesli podacie jakies namiary...

wmac
27-02-2008, 12:56
tu masz cały wątek: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=48003

tito
01-03-2008, 23:33
robiłem kurs w krakowskiej kurii, da sie wysiedziec, kilka pozytecznych rzeczy można usłyszec

taaaaaaa i kto to mówi :-)

a gazetę, to kto cały czas czytał, a na drugi dzień usypiał?

Adam Trzcionka
03-03-2008, 20:14
taaaaaaa i kto to mówi :-)

a gazetę, to kto cały czas czytał, a na drugi dzień usypiał?


ma się podzielną uwagę :mrgreen:

Misiek85
03-03-2008, 21:29
No więc 27-28 lutego wyglądało to tak : 27 lutego - 16-17.00 Ks. dr K.Gryz - denne kazanie o moralności .....patrzyłem na zegarek i czułem jak pieniądze uciekają lądując w błocie....NIC o zdjęciach w kościele.... 17.15- 18.15 Ks. dr S. Mieszczak......pogrążamy się dalej.... wszyscy dookoła śpią ew patrzą z utęsknieniem na zegarki.... 18.20 - 18.50 Ks. dr S.Szczepaniec - wreszcie jakieś konkrety - omawiamy zasady komisji episkopatu dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii . 28 lutego 16 - 17.30 dr Jolanta Niewińska - b. sympatyczna kobitka pracująca przy produkcji filmów dla TVP Kraków itp - WRESZCIE sprawy konkretne - tj co i jak robić, czym fotografujący mogą przeszkadzać kamerzystom, wymiana poglądów- ogólnie spoko przynajmniej nie miałem wrażenia jak dzień wcześniej, że trafiłem na nauki przedmałżeńskie ;) a potem msza i rozdanie legitymacji ze zdjęciem przyciętym tak krzywo jakby robiło to ślepe dziecko lat 6 z zaawansowaną chorobą Parkinsona - ogólnie ciesze się że mam to za sobą bo zapłaciłem 120zł za 3 godzinne kazanie i 1,5 godziny interesujących mnie rzeczy .....ave kler i $$ ;)

Silent Hunter
22-08-2008, 13:09
Hejka. Być może ja się wybiorę 2-3 września w Krakowie , trzeba to będzie jakoś przeżyć... Ale po co msza :confused:

Fenek
23-08-2008, 11:35
Hejka. Być może ja się wybiorę 2-3 września w Krakowie , trzeba to będzie jakoś przeżyć... Ale po co msza :confused:

Eeeeej, moment, jaka msza?! :? Tam nic nie piszą że w ramach kursu idzie się na mszę... :razz:
Mam ochotę bezczelnie ich zapytać czy trzeba być wierzącym by w kursie uczestniczyć... :D W każdym razie chyba się wybiorę, zwłaszcza że dla studentów jest trochę taniej. Ktoś wie czy takie kursy robi się dożywotnio, czy trzeba po x lat powtórzyć?

j_szczygiel
24-08-2008, 16:53
Eeeeej, moment, jaka msza?! :? Tam nic nie piszą że w ramach kursu idzie się na mszę... :razz:
Mam ochotę bezczelnie ich zapytać czy trzeba być wierzącym by w kursie uczestniczyć... :D W każdym razie chyba się wybiorę, zwłaszcza że dla studentów jest trochę taniej. Ktoś wie czy takie kursy robi się dożywotnio, czy trzeba po x lat powtórzyć?

oczywiscie ze musisz byc wierzacym chcac robic zdjecia na katolickim slubie :lol: Tez sie zastanawiam, tylko ze do wrzesnia niewiele czasu a tu 100zl trzeba wywalic :/

Floyd Rose
25-08-2008, 15:41
Czy trzeba zgłaszać sie telefonicznie lub @, czy mozna zapisać się tam na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu?.

j_szczygiel
25-08-2008, 15:45
Na 1 stronie watku jest link do strony kurii - tam wszystko masz dokladnie opisane.

suomi
25-08-2008, 18:50
Czy trzeba zgłaszać sie telefonicznie lub @, czy mozna zapisać się tam na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu?.

Trzeba się zgłaszać i to z dużym wyrzedzeniem. Przed chwilą dostałam informację, że na najbliższy termin nie ma już miejsc, a następny kus za jakiś miesiąc :-|

Radek Radziszewski
25-08-2008, 20:43
Kurs w Krakowie był prowadzony (gdy a byłem) bardzo ciekawie i wart uwagi - dwóch księży miało większą wiedzę na temat czym powinna być fotografia niż wielu co ją wykonuje. Dla filmowców był Pan ksiądz robiący dla TVP więc również cenne wskazówki... msza była nie widzę problemu by w niej uczestniczyć skoro ktoś już na wstępie wychodzi z założenia że jest nie wierzący i nie będzie w niej uczestniczył to czy później robiąc zdjęcia również do kościoła nie będzie wchodził ? tu potrzeba troszkę kultury i klasy... nikt nie karze się wam tam spowiadać z grzechów ani modlić.

Fenek
25-08-2008, 22:18
(...)msza była nie widzę problemu by w niej uczestniczyć skoro ktoś już na wstępie wychodzi z założenia że jest nie wierzący i nie będzie w niej uczestniczył to czy później robiąc zdjęcia również do kościoła nie będzie wchodził ? tu potrzeba troszkę kultury i klasy... nikt nie karze się wam tam spowiadać z grzechów ani modlić.

Jaki jest sens iść na mszę, tylko i wyłącznie żeby sobie na niej postać?

Floyd Rose
26-08-2008, 14:55
Fenek no tak, sens według ciebie to iść do kościoła i pstrykać zdjęcia za kase bo tylko to sie liczy, natomiast iść do kościoła na msze i postać tam za free to juz nie ma sensu bo po co.To chyba nazywa sie brak szacunku do śwątyni itp... ale dla kasy wszystko.

Fakt już nie ma miejsc, szlak by to trafil bo akurat bede przebywał na początku września u braciszka w Krakowie, ciekaw jestem ile osób będzie na tym kursie.
Na tą fotografie ślubna to jest chyba jakiś wielki boom i w dodatku jest w stanie rozkwitu, jednak cyfra zrobiła swoje.

j_szczygiel
26-08-2008, 15:03
... natomiast iść do kościoła na msze i postać tam za free to juz nie ma sensu bo po co.To chyba nazywa sie brak szacunku do śwątyni itp... ale dla kasy wszystko.

Za 120zl. I jeszcze na tacke pewnie beda zbierac bo ksiadz jest biedny, skromny, nie ma na prad i benzyne do nowego samochodu. To nie brak szacunku tylko szukanie przez kosciol zarobku gdzie sie da. Dla kasy wszystko ;) Jedni pisza ze czegos sie dowiedzieli, inni ze przysypiali i czytali gazety. Wolalbym trafic na ta 1sza opcje aby nie byc jeszcze bardziej wk... na caly ten zacny wymysl szkoleniowy. Bardzo tez mi sie podoba gdy ksiadz okresla ile mlodzi maja placic za slub - co łaska, xxx zl :lol:

Skonczmy juz ten off topic dywagacji nt. platnosci. Ktos reflektuje na nast. kurs? Zaraz zadzwonie i dowiem sie kiedy bedzie ;)

Edit: nastepny bedzie na poczatku pazdziernika.

Floyd Rose
26-08-2008, 15:21
Skoro nie mają już miejsc i ze dużo wiary sie zgłosiło to powini zrobic kurs w następnym tygodniu a nie za miesiąc. W poczekalni jest już troche osób,potem jeszcze ktoś dojdzie. W końcu 120 zl to nie mała suma, kościół nie chce zarobic?.Troche dziwna ta polityka.

suomi
26-08-2008, 19:34
Skoro nie mają już miejsc i ze dużo wiary sie zgłosiło to powini zrobic kurs w następnym tygodniu a nie za miesiąc. W poczekalni jest już troche osób,potem jeszcze ktoś dojdzie. W końcu 120 zl to nie mała suma, kościół nie chce zarobic?.Troche dziwna ta polityka.

Też mnie to dziwi czemu nie zorganizują szybciej kolejnego kursu albo czemu nie załatwią wiekszej sali skoro za każdym razem jest tak wielu chętnych. Ale cóż, trzeba poczekać ten miesiąc... Oby tylko się nie okazało, że wtedy trzeba będzie jeszcze wiecej zapłacić :|

Fenek
26-08-2008, 21:38
Głupio zrobiłem że zwlekałem tyle z zaklepaniem sobie miejsca. :? Nie podejrzewałem że tyle będzie chętnych. No to jutro pewnie do nich zadzwonię zarezerwować miejsce na październik, bo będę wtedy wiedział kiedy czeka mnie mały pobyt w szpitalu.

@suomi
W ogóle ciekawym jest fakt że w Krakowie biorą pieniądze, a gdzie indziej już nie. Gdyby opłata była wszędzie i wynosiła tyle samo, no to trudno - pogodziłbym się z tym, że koszt opłacenia osób które coś nam powiedzą konkretnego o fotografowaniu na ślubie itd... Ale tak - mam wrażenie że robimy jedynie za kolejny dopływ kasy dla KK. Małopolski kler nigdy pokorą i ubóstwem nie grzeszył... :?

Floyd Rose
26-08-2008, 23:05
Ja też glupio zrobiłem że zwlekałem, zresztą przykładałem sie już od marca ale sprawy sie tak potoczyły że nie mogłem niestety jechać do Krakowa a teraz wyszło że mam czas a tu sie okazuje że brak juz miejsca.
Z tego co sie orjetuje kursy odbywaja sie co miesiąc i jestem w lekkim szoku bo niespodziewałem się takiego zainteresowania.
Ksiądz (ks. St. Szczepaniec) odpisal na moją poczte że:
"Sala mieści maksymalnie 60 osób. Liczba ta już jest przekroczona, więc będzie ciasno. Tym, którzy się teraz zgłaszają, proponuję następny kurs. Jest to na razie ok. 10 osób.
Pozdrawiam."
Nie wiem co ksiądz miał na myśli pisząc "proponuję następny kurs. Jest to na razie ok. 10 osób."
To że następny dopiero za miesiac to już wiemy, a może jak sie zgłosi wiecej osob to zrobi kurs troche szybciej.

suomi
27-08-2008, 00:34
Z tego co obserwowałam zimą i na wiosnę to kursy nie odbywały się aż tak często i jakoś nie mogłam się wybrać. A cena od tamtego czasu wzrosła chyba o 40zł (dobrze kojarzy mi się sprzed kilku czy kilkunastu miesiecy 80zł? :|)

Fenek
27-08-2008, 01:59
A cena od tamtego czasu wzrosła chyba o 40zł (dobrze kojarzy mi się sprzed kilku czy kilkunastu miesiecy 80zł? :|)
Bezołowiówka zdrożała a coś te wszystkie Golfy muszą pić... :D

j_szczygiel
27-08-2008, 11:16
W takim razie tez wysmaruje maila i dopisze sie na pazdziernik, jeszce mi ktos zajmie... Cos czuje ze tyl sali bedzie nalezal do forumowiczow :D

sinner
27-08-2008, 20:21
kurs robiłem jakieś 12 lat temu i wtedy kosztowało to 100 i 2 x po 6 godz. w soboty w Lublinie nie było mszy a całość składała się z jakby wielogodzinnego nawracania na wiarę może ostatnich 15-20 minut było poświęconych na sprawy takie jak zachowanie się fotografa podczas mszy co wolno a co nie
najważniejsza sprawa jednak to to czy ktoś jest wierzący bo w sumie panowie nie tylko idziemy tam do pracy
ale uczestniczymy w mszy św. no i jak będzie wyglądał fotograf, który nie przeżegna się, nie uklęknie czy się nie pomodli ?

Fenek
27-08-2008, 21:12
najważniejsza sprawa jednak to to czy ktoś jest wierzący bo w sumie panowie nie tylko idziemy tam do pracy
ale uczestniczymy w mszy św. no i jak będzie wyglądał fotograf, który nie przeżegna się, nie uklęknie czy się nie pomodli ?
Zadaniem fotografa jest uwiecznić uroczystość, to czy będzie się modlił jest kwestią jego wyznania. A co jeśli pewien Arab żyjący w Polsce albo Polak, który przeszedł na islam, chciałby zostać fotografem ślubnym bo ma taką możliwość, talent itd. I w takim razie miałby wbrew swojej wierze modlić się do chrześcijańskiego boga?
Nie mam nic przeciwko przyklęknięciu, ale czynienie znaku krzyża tudzież recytowanie "Ojcze nasz" nie uważam za konieczne. Chociaż... jakby dobrze płacili to i mógłbym powiedzieć kilka formułek, czego to się nie robi dla klienta. :razz:

@j_szczygiel
Przychodzimy na kurs z identyfikatorami z napisem "Nikon forum" i siadamy blisko siebie. :mrgreen: Jakby przemówienie prowadzącego było wyjątkowo nudne to zawsze będzie można sobie podywagować o nowym D3x i nano-stałkach. :D

j_szczygiel
27-08-2008, 22:28
i jeszcze o ilosci fps w filmach hdtv w nowym d90 :mrgreen: platkietki obowiazkowe dla chetnych na ost. rzad lawek ;) a jesli wyjde z tej mszy, to nie dostane uprawnien? hmm... pomijajac islam, biada innym bardziej 'popularnym' wyznaniom...

j_szczygiel
28-08-2008, 09:20
Po pozytywnej weryfikacji zostalem dopisany do listy pazdziernikowej. Pozostalym chetnym radze aby tez to zrobili poniewaz podobno juz troche osob sie tam wpisalo i moze byc pozniej klopot z miejscami ;)

sinner
28-08-2008, 13:36
fenek - fajne podejście i postawa życiowa ;)

zaqer
30-08-2008, 13:26
Ja też już dopisany do listy. Robi się coraz tłoczniej. ;]

Fenek
31-08-2008, 13:18
Dopisałem się na październik. Robimy jakieś forumowe spotkanie "po"? :D

j_szczygiel
31-08-2008, 13:24
W poniedzialek zadzownie jeszcze do Kurii w katowicach - ponoc tam kurs jest darmowy :| A ze jestwem z czestochowy to raczej problemu nie bede miec aby podskoczyc autkiem.
Fenek - myslisz ze po bedzie lepiej, a nie przed? :lol:

Fenek
31-08-2008, 16:18
Niestety w Katowicach i okolicy nie mam żadnych znajomych ani rodziny, a żałuję.
Wiesz, takie spotkania to wiadomo jak lubią się kończyć (bo zacząć mogą oczywiście plenerkiem). Przynajmniej złocistym napojem. A nie wypada iść na kurs pod wpływem. :razz:

Floyd Rose
31-08-2008, 17:36
Jakub a kiedy jest ten kurs w Katowicach? (mam dziadków w Częstochowie zresztą mam ich odwiedzić).
Zager jesteś z Krynicy Zdrój tam też chyba zachacze bo jade do Ojca, a z Piwnicznej Zdrój do Krynicy jest bardzo blisko.
Krynica Zdrój to piękna miejscowość a jakie tam sa piękne miejsca do slubnych zdjęc plenerowych, po prostu bajka.

j_szczygiel
31-08-2008, 17:50
Nie wiem, jutro bede dzownic ;)

zaqer
02-09-2008, 10:28
Chętnie się dołącze do ewentualnego spotkania "po", chociaż mam dziwne wrażenie że wszyscy tu się znają, a mniej aktywni forumowicze są tylko gośćmi. No ale może czas już złamać mój stereotyp.

To co? Gdzie plener "po"?

j_szczygiel
02-09-2008, 11:34
W katowicach kursy sa organizowane przed rozpoczeciem sezonu, tj. przed swietami wielkanocnymi. Kurs jest bezplatny (przynajmniej w tym roku byl), zgloszenia przyjmowane sa na miejscu, po przyjezdzie na kurs (juz widze te sceny batalistyczne miedzy fotografami i operatorami kamer :mrgreen: ). Czyli jesli chcemy sie doksztalcac juz teraz, chyba trzeba isc do Kraka :)

wacki4
02-09-2008, 12:01
tak zapytam - te kursy sa w calej polsce i sa jakies 'obowiazkowe' ? :| bo w sumie pierwsze o tym slysze a nigdzie nie mialem zadnych problemów ze zdjeciami...

Fenek
02-09-2008, 17:13
@zaquer
Nie znam nikogo osobiście z tych, co wyrażają tutaj chęć uczestnictwa w kursie. Więc nie bój się, normalne spotkanie towarzyskie. Jak nam się znudzi nawijanie o foto to tematy zejdą na samochody, politykę i inne takie... :D
A plener - oczywistym jest dosyć że gdzieś w Krakowie; może spacer na kopiec Kościuszki przed spotkaniem, w celu ustrzelenia jakichś panoramek? Wstyd się przyznać ale mimo tego że mieszkam tutaj od roku okolo to nie poznałem zbytnio tego miasta pod względem fotograficznym. :oops:

@wacki4
Teoretycznie jeśli nie masz ukończonego kursu i nie pokażesz legitymacji na wezwanie księdzu, to ma prawo on zabronić Ci robienia zdjęć w kościele. Ot, miałeś szczęście po prostu dotąd. :)

suomi
02-09-2008, 19:10
Widzę, że zbiera się mocna forumowa grupa na październik :twisted:
zaqer - nic się nie martw, będziemy mieć 6 godzin żeby się poznać ;) Ja też nie znam jeszcze żadnego z forumowiczów, którzy wybierają się na ten kurs

Fenek
02-09-2008, 19:12
Widzę, że zbiera się mocna forumowa grupa na październik :twisted:
Motamy transparent "Nikon" co by go rozwiesić nad naszymi rzędami? :D
BTW: Naprawdę moim zdaniem godne rozpatrzenia będzie opracowanie jakiejś metody, dzięki której będziemy się mogli wszyscy zidentyfikować. Chyba że np. ustalimy sobie gdzieś dobry punkt zborny (no chyba że plener przedkursowy zrobimy to wtedy problem znika).

j_szczygiel
02-09-2008, 19:24
...Ja też nie znam jeszcze żadnego z forumowiczów, którzy wybierają się na ten kurs

To wszystko przez to ze nie uczestniczycie w 'zyciu' towarzyskim grupy Malopolska :lol: Tak serio to w zeszlym roku bylo kilka fajnych plenerow, teraz sie przejadlo ;)

Co do zbiorki - mozemy sie zebrac w umowionym miejscu i grupa wpakowac na kurs. Plener przed moze byc kiepskim pomyslem - i tak bedziemy usypiac :razz: Wyobrazacie sobie caly rzad na dzieciola? :mrgreen:

suomi
02-09-2008, 19:36
To wszystko przez to ze nie uczestniczycie w 'zyciu' towarzyskim grupy Malopolska :lol: Tak serio to w zeszlym roku bylo kilka fajnych plenerow, teraz sie przejadlo ;)

To prawda :oops: szkoła, egzaminy i jakoś nie było czasu... Ale teraz mam mocne postanowienie poprawy :mrgreen:

zaqer
02-09-2008, 20:13
Trochę mnie Panowie uspokoiliście. Myślałem że tu wszyscy jak jedna rodzina.

;)

Zuzus
02-09-2008, 20:20
Hmm.. moze ja tez sie przejde z Wami na ten kurs.. ;) zawsze to w grupie razniej :)

j_szczygiel
02-09-2008, 21:11
Zuza, z Twoimi tendecjami spotkaniowymi to obawiam sie ze ciezko bedzie Ci dotrzec :-P

Fenek
02-09-2008, 21:18
@j_szczygiel
Może i bym uczestniczył w życiu grupy małopolskiej gdyby mnie w ciągu roku nie molestowało stado perwersów z dr i prof przed nazwiskiem. :razz: I gdybym na co dzień nie mieszkał w świętokrzyskim. :razz:

Plener czy nie - ustalmy dobre miejsce i grupą idziemy na kurs, a potem grupą po kursie pomyślimy co dalej... :D Jeśli to ma być za miesiąc w tym samym miejscu to możemy się ugadać np. przy "skarbonce" na rynku. Myślę że charakterystyczny punkt i mało prawdopodobne żeby inna grupa nagle się tam zebrała w tym samym czasie. ;)

j_szczygiel
02-09-2008, 21:27
Plener czy nie - ustalmy dobre miejsce i grupą idziemy na kurs, a potem grupą po kursie pomyślimy co dalej... :D Jeśli to ma być za miesiąc w tym samym miejscu to możemy się ugadać np. przy "skarbonce" na rynku. Myślę że charakterystyczny punkt i mało prawdopodobne żeby inna grupa nagle się tam zebrała w tym samym czasie. ;)
... 2 dzien na 1 roku studiow. Umawiamy sie wszyscy pod Glowa. Ide z innym gosciem z ruczaju. Jestesmy na miejscu, ptrzymy - stoja nasi! Podchodzimy, witamy sie, przedstawiamy, dziewczyny fajne ze hoho. Obok mnie z tej grupki stal niejaki Jasiu - to zagadalem - Jasiu, w ktorej jestes grupie? Jasiu - ...grupie? No tak, ja i Lukasz w 3 jestesmy. Jasiu - przeciez nie ma grup u nas! Jasiu wez nie p.., na 1 roku ekonomii jestes co nie? Jasiu - nie... 1 rok ASP :lol: Popatrzylismy z kumplem na siebie..., przeprosilismy i poszukalismy swoich :D

Ok, umawiamy sie pod skarbonka :P A co po kursie, to juz zostawcie mnie ;) A ze stadem perwersow to ja juz 3 rok bede igraszkowac... :?

Zuzus
02-09-2008, 21:31
Zuza, z Twoimi tendecjami spotkaniowymi to obawiam sie ze ciezko bedzie Ci dotrzec :-P

Dotre, dotre.. :mrgreen:
Tylko badz tak dobry i mi napisz gdzie mam zadzwonic, zeby sie zapisac.. :)

suomi
02-09-2008, 22:22
Zuzus - TU (http://www.diecezja.pl/index.php?page=kurs) masz wszystkie informacje. Termin jeszcze nie jest znany ale ma to być początek października.

Coraz wiecej chętnych, może powinniśmy dostać jakiś rabat jako zorganizowana grupa z Forum? :mrgreen:

Zuzus
02-09-2008, 22:32
dzieki suomi, dostalam juz info od Kuby. :)

Zuzus
06-09-2008, 21:01
zainteresowanych zapraszam do tego watku http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=71089 ;)

zaqer
06-09-2008, 21:56
Zuzus - TU (http://www.diecezja.pl/index.php?page=kurs) masz wszystkie informacje. Termin jeszcze nie jest znany ale ma to być początek października.

Coraz wiecej chętnych, może powinniśmy dostać jakiś rabat jako zorganizowana grupa z Forum? :mrgreen:

Ja myślę że to całkiem sensowny pomysł, tyle że trohchę za późno.
Szkoda, byłoby na piwo "po"

Skarbonka mi się jak najbardziej podoba.
Tyle że plenerek po spotkaniu będzie już tylko i wyłącznie nocny, to co? Może lepiej statywy pozabierać? :D

Fenek
07-09-2008, 11:20
Dlaczego za późno? To już jest po kursie? :mrgreen:

depcius
10-09-2008, 21:01
ja bede na kursie :) zamawiam ostatnia lawke :)

j_szczygiel
10-09-2008, 21:14
ostatnia lawka jest juz dawno rozdzielona :lol: Tak BTW jesli idziecie na ten kurs wpisujcie sie do watku Zuzus ;)

ArtX
10-09-2008, 23:16
ostatnia lawka jest juz dawno rozdzielona :lol: Tak BTW jesli idziecie na ten kurs wpisujcie sie do watku Zuzus ;)

a przewidziane jakies afterparty? jesli tak to sie pisze ;)

j_szczygiel
11-09-2008, 00:09
Art - afterka to mozna zrobic ot tak, bez kursu - lepiej rozporzadzimy wtedy te 100zl :twisted: swoja droga, ten kurs chyba bedzie kolidowac z plenerkiem w bieszczadach.

Fenek
11-09-2008, 00:27
No to musisz się zdecydować czy chcesz mieć już "z głowy" pouczenie przez kler. :razz: Cza śmiało iść i już się później więcej nie martwić niczym takim. ;)

depcius
11-09-2008, 08:41
...Tak BTW jesli idziecie na ten kurs wpisujcie sie do watku Zuzus ;)

Niestety nie moge wpisywac postow do watku Zuzus :( Niestety nie wiem czemu.

Fenek
11-09-2008, 14:09
Niestety nie moge wpisywac postow do watku Zuzus :( Niestety nie wiem czemu.

Zapisz się do grupy małopolskiej. W "Panelu Użytkownika" poszukaj odpowiedniej funkcji.

j_szczygiel
11-09-2008, 14:14
Fenek - obawiam sie ze prawdopodobienstwo natrafienia na ksiedza ktory bedzie chcial cos takiego zobaczyc, jest takie jak to ze na plenerze w bieszczadach wszyscy beda trzezwi ;) A i tak z tego kursu niewiele wyniesiemy, choc moze sie taki glejt przydac np. przy wnisoku o dotacje z UE :lol:

Tommy
15-09-2008, 13:18
ostatnio byłem na ślubie gdzieś za Buskiem zdrój, w jakiejś wiosce na 100mieszkańców i ksiądz legitymował kamerzystki

Fenek
15-09-2008, 14:58
Fenek - obawiam sie ze prawdopodobienstwo natrafienia na ksiedza ktory bedzie chcial cos takiego zobaczyc, jest takie jak to ze na plenerze w bieszczadach wszyscy beda trzezwi ;) A i tak z tego kursu niewiele wyniesiemy, choc moze sie taki glejt przydac np. przy wnisoku o dotacje z UE :lol:

Tu byś się zdziwił. Robiłem sąsiadowi ślub po znajomości i ksiądz mnie wypytywał o pozwolenie. Wykręciłem się tym że to przysługa i inne takie. :razz:

Floyd Rose
15-09-2008, 21:15
No to do zobaczenia w październiku.

mimsky
18-09-2008, 13:37
Cześć, ja nowy ;0 jeśli można to też chętnie się przyłącze :)

kroolik
18-09-2008, 13:51
wpisalem sie na ten kurs,
do zobaczenia

Floyd Rose
22-09-2008, 03:07
No to kolejna 60:
"Najbliższy kurs odbędzie się w dniach 7-8 października 2008 (wtorek-środa).Na ten kurs lista jest już zamknięta. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń podajemy następny termin kursu. Odbędzie się on w dniach 4-5 listopada (wtorek-środa). Jeśli ktoś, zgłoszony na kurs październikowy, nie ma pilnych zobowiązań i może się przenieść na kurs listopadowy, to prosimy, aby to uczynił. Zmianę można zgłosić telefonicznie lub mailowo."

Fenek
22-09-2008, 08:43
Szczerze wątpię w to, że ktoś się dobrowolnie przeniesie na listopad... :razz: Ciekawe czy w ich mocy byłoby organizowanie takich kursów nawet i co tydzień, a nie tylko co miesiąc. Zapewne siacyś "eksperci" nie mogą częściej, a szkoda.

zaqer
22-09-2008, 10:16
Nikon się nigdzie nie przenosi. Może Ci z Canona powędrują na listopad. ;)

Misiek85
22-09-2008, 19:54
Fenek - obawiam sie ze prawdopodobienstwo natrafienia na ksiedza ktory bedzie chcial cos takiego zobaczyc, jest takie jak to ze na plenerze w bieszczadach wszyscy beda trzezwi ;) A i tak z tego kursu niewiele wyniesiemy, choc moze sie taki glejt przydac np. przy wnisoku o dotacje z UE :lol:


Fenek ma racje - ja robiłem łącznie 4 śluby i na każdym pytano mnie o "blache" :) o proboszczu z św. Anny krążą już legendy ale to pewnego rodzaju ekstremum :] Znajomemu kamerzyście który spytał czy może rozstawić 2 dodatkowe lampy kazał płacić za prąd :mrgreen: po obliczeniu że będzie to kosztować max 50gr zrezygnował ale.... ;)

mimsky
23-09-2008, 01:16
taaa... proboszcz Św. Anny jest znany z różnych jazd. Szczególnie jeśli chodzi o finanse ;)

Fenek
23-09-2008, 07:22
Fenek ma racje - ja robiłem łącznie 4 śluby i na każdym pytano mnie o "blache" :) o proboszczu z św. Anny krążą już legendy ale to pewnego rodzaju ekstremum :] Znajomemu kamerzyście który spytał czy może rozstawić 2 dodatkowe lampy kazał płacić za prąd :mrgreen: po obliczeniu że będzie to kosztować max 50gr zrezygnował ale.... ;)

Jestem w lekkim szoku, o czymś takim nie słyszałem. :mrgreen: Życie w ubóstwie i inne takie, tja... :razz:

Misiek85
23-09-2008, 10:53
Są też miłe zaskoczenia - w Krzeszowicach wszystko było na tak :D o co nie spytałem to odp była : jak panu wygodnie itd Ogólnie problemem nie są księża ale ambitne "ciotki fotografki" ;) nam na kursie mówiono żeby prosić księdza prowadzącego ślub żeby on albo ministrant zapowiedział przed mszą że zdjęcia i film mogą robić tylko osoby z upoważnieniem kurii. Nie widziałem żeby ktoś z tego korzystał ale mnie trafił się facet który zamontował sobie do alfy100 starą lampe błyskową bez dyfuzora i ustawioną w manualu caly czas na 1/1 i ładował mi prosto w obiektyw :/ przy weselu to samo....koleś pierwsze co musiał sfotografować to jak wcinam kotleta - jak spytałem czy zna takie małe niepisane zasady kiedy i czemu się zdjęć nie robi to powiedział że pierwsze słyszy... Ta więc jak ktoś jest burak i psuje innym prace + robi zdjęcia konsumpcji rosołu to i kurs nie pomoże, poprostu trzeba umieć się zachować.

mimsky
23-09-2008, 13:03
Jestem w lekkim szoku, o czymś takim nie słyszałem. :mrgreen: Życie w ubóstwie i inne takie, tja... :razz:

Niestety, księża nie ślubują życia w ubóstwie...:-?

Floyd Rose
28-09-2008, 19:33
Jakie mają być wymiary zdjęcia które trzeba przynieść ze sobą na kurs, czy to ma być 3.5x4.5, czy mniejsze?.

Zuzus
28-09-2008, 19:49
Floyd pytaj Fenka, on mial sie dowiadywac :)

zaqer
01-10-2008, 10:18
Ja biore zwykłe jak do dowodu czyli 3,5 na 4,5 o ile dobrze kojarze...

A tak apropos to co jest z tym naszym spotkaniem/plenerem przed/po kursie?
Ustalmy coś... :)

Fenek
01-10-2008, 19:12
Wysłałem im zapytanie odnośnie tych wymiarów. Pewnie najdalej pojutrze będzie odpowiedź.

Co do pleneru przedkursowego: odpadam. I tak prawdopodobnie będę musiał się urwać z jakichś zajęć żeby na sam kurs zdążyć. A nie wiem czy każdy ma ochotę na plener wieczorny, niektórzy mogą być po wszystkim cholernie zmęczeni (cały dzień + kurs). Generalnie jestem otwarty na propozycje ale chwilowo wstrzymuję się od głosu.

Fenek
02-10-2008, 13:26
No to sypnęli konkretem, nie ma co... :razz:
"Wydajemy małe legitymacje, podobne do dowodu osobistego, więc i zdjęcie powinno być podobnej wielkości czyli małe. Większość zdjęć musimy przycinać, gdyż są za duże."
Więc jeśli będzie możliwość zrobienia czegoś ciut mniejszego niż 35x45, to takie wezmę. A jak nie to trudno - będą mnie ciachać. :(

zaqer
02-10-2008, 13:32
He he..
Widać mamy do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami w dziedzinie fotografii.. :mrgreen:

Fenek
02-10-2008, 15:46
He he..
Widać mamy do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami w dziedzinie fotografii.. :mrgreen:

Jak już ktoś tutaj wspomniał - ci panowie będą podczas pierwszego spotkania jedynie wpajać nam, iż warunkiem niezbędnym i koniecznym przy foceniu ślubu jest głębokie duchowe uniesienie. :razz: Konkrety będą dzień później.

Pierwszego dnia zjawię się już bezpośrednio na spotkaniu. Nie zdążę się spotkać z grupą z forum, gdyż będę miał tylko pół godziny (koniec wykładu o 15.30) na przemieszczenie się z AGH. Reszta jakoś planuje się spotkać "przed" i przyjść razem? :)

Misiek85
02-10-2008, 18:30
Fenek jak już wspominałem kilka postów wcześniej ja mam bardzo gustownie wycięte zdjęcie z bokami w stylu "fale dunaju" widocznie pani bawiąca się kompletem nożyczki+zdjęcie nie miała wprawy :D myślę że z albumu rodzinnego też by przycięła jeśli byłaby taka potrzeba :D

zaqer
02-10-2008, 20:31
Reszta jakoś planuje się spotkać "przed" i przyjść razem?

No właśnie cholerka też nie dam rady "przed" bo mam wykłady. Niestety zarówno w pierwszy jak i drugi dzień. Ale piwko "po" to jak najbardziej!

zaqer
06-10-2008, 17:40
halo halo!
Panie, Panowie?
Co z kursem.
Spotykamy się już jutro. Czy wybieramy jakiś "punkt zbiorczy' żeby razem przemaszerować na ul. św Marka?
Wszystko jest już dograne czy tylko ja o niczym nie wiem? :D

Zuzus
06-10-2008, 19:07
ja niestety pasuje.. :( zajecia mam i nie dam rady... ale czekam na wasze wrazenia :) bo predzej czy pozniej wybiore sie na ten kurs.

Fenek
06-10-2008, 19:58
Uuuu, szkoda. :( No więc ja prosto z wykładu przylecę na kurs więc nie jestem w stanie zebrać się nigdzie wcześniej. Ale mam propozycję - rozpoznajemy się po Nikonach zawieszonych na lewym ramieniu? ;)

MikeP
06-10-2008, 20:30
Czy na ten kurs trzeba wziac swoj sprzet? Po co wlasciwie?

Fenek
06-10-2008, 23:47
Czy na ten kurs trzeba wziac swoj sprzet? Po co wlasciwie?

Nie trzeba. Ja tylko zasugerowałem taką sobie metodę rozpoznania się nawzajem, bo np. ja niestety osobiście nie znam nikogo z forumowiczów z Krakowa. ;) To była tylko luźna propozycja, podejrzewam że jakoś tak albo inaczej jednak się poznajdujemy. :)

mimsky
07-10-2008, 00:19
Żeby się rozpoznać ustalmy może sygnał błyskania fleszem na "sali rozpraw" ;)

Flar
07-10-2008, 21:05
No i drodzy forumowicze jak wrażenia po pierwszym dniu ?? Dobrze się spało / czytało ??

Fenek
07-10-2008, 22:37
No i drodzy forumowicze jak wrażenia po pierwszym dniu ?? Dobrze się spało / czytało ??

Niektórzy całkiem smacznie spali, niektórym lekko odbijało (z powodu złego promieniowania wytwarzanego przez Canona 40D :razz:), ja za to obalałem książkę Kossakowskiej opatuloną dla niepoznaki w broszurkę z info o zasadach focenia w liturgii (ten sam tekst co swego czasu gdzieś tutaj wklejał chyba Alf). Co poniektórzy po dwóch godzinach niestety byli bardzo zmarnowani. Powiem tak: 1sza część wykładu to całkowita indoktrynacja (czyli gadanie o tym że powinniśmy doznawać ekstazy podczas mszy, modlić się za parę młodą i... modlić się o dobre zdjęcia :D), dowiedziałem się m.in. że nie mogę teoretycznie robić fot na ślubach bo jestem niewierzący. :razz: Druga część była już całkiem sensowna bo pojawiały się w niej informacje o tym, kiedy wolno a kiedy nie wolno robić zdjęć, jak postępować by najmniej rzucać się w oczy, gdzie nie włazić itd. Generalnie tutaj można było posłuchać. Trzecia część miała tytuł w stylu "Praca i moralność" czy coś takiego. Tutaj już za wiele nie powiem bo zaczytałem się... :D

milk
08-10-2008, 09:36
No i drodzy forumowicze jak wrażenia po pierwszym dniu ?? Dobrze się spało / czytało ??

No cóż... będąć kiedyś aktywną służbą liturgiczną i po fotograficznym dokumentowaniu kilkudziesięciu uroczystości kościelnych nic nowego się nie dowiedziałem...
Ale mus to mus papierek musi być ... wprawdzie nigdy mnie o niego nie pytano ale cza się ponudzić aby go mieć :) a zagrywka że legitymacje po Mszy św. to czysty marketing...na siłę jest :)

zaqer
08-10-2008, 09:56
Spoglądając na plan który dostaliśmy dziś powinniśmy się mniej nudzić, no ale żeby nie było za wesoło to dołożyli nam na do widzenia msze ;P
Trudno...
Pamiętajcie tylko że po mszy robimy zgrupowanie i idziemy na jakieś piwko...

Flar
08-10-2008, 22:35
No i miło było ale się skończyło... oblewanie legitymacji oczywiście ;)
Koledzy nie zapomnijcie dać cynku kiedy mamy obowiązkowe rekolekcje bo my nietutejsi :mrgreen:

milk
09-10-2008, 08:44
No i miło było ale się skończyło... oblewanie legitymacji oczywiście ;)
Koledzy nie zapomnijcie dać cynku kiedy mamy obowiązkowe rekolekcje bo my nietutejsi :mrgreen:


Jedno jest pewne że nasze legitki się nie rozeschną :) poświęcone żółtawą wodą z bombelkami :)

Flar z Piękniejszą Połową, Zager, Fenek, MRT Greg i dwóch "starych wyjadaczy" z Lusiny :) miło było Was poznać i pogadać...

do nastepnego więc spotkania! ... jesli nie plener to z pewnością Rekolekcje... :) moga być "Pod Papugami"

Pozdr z Krakowa

Grzegorz Mleczko vs milk

boski.luk
05-05-2009, 09:54
Odświeżam wątek.

Czy ktoś w Was się wybiera na najbliższy kurs?

Izara
12-05-2009, 14:19
Właśnie jestem w Krakowie i za 2 godzinki się zaczyna :) i idę oczywiście.

looki1989
05-05-2015, 10:03
orientuje sie ktoś kiedy jest w krakowie taki kurs????
Próbowałem się skontaktować z http://www.liturgia-foto.pl/ ale nikt nie odpowiada na maile ani tel. :(

dmk
05-05-2015, 10:06
Zawsze możesz przejść się do kurii

looki1989
05-05-2015, 10:07
No niestety ostatnimi czasy żadko bywam w krk :( więc pytam może ktoś z szacownych kolegów koleżanek się orientuje;)