PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowie ślubni i restauratorzy



lucki
24-02-2008, 23:24
Jako, że zbliża się sezon ślubny, pomyślałem, że pójdę do kilku najbliższych restauracji i pogadam z ich właścicielami, żeby podsyłali mi klientów jak ktoś będzie pytał o zdjęcia ślubne. Jak wszyscy wiemy młodzi zawsze w pierwszej kolejności załatwiają salę i kościół, więc tutaj upatruję swoją szansę na zdobycie większej ilości zleceń. Moje pytanie do kolegów, którzy focą ślubne i współpracują z restauratorami, czy odpalają im coś za podsyłanie młodych? Czy raczej odbywa się to na zasadzie wymiany wizytówek i wzajemnej reklamy?

giziol
24-02-2008, 23:41
nie wiem ja chyba nie chciał bym wchodzić w takie coś z restauratorami

Adam Trzcionka
25-02-2008, 02:07
trochę za późno, chyba, że myslisz o sezonie 2009/10. sale są porezerwowane na rok-dwa do przodu.

egoiste
25-02-2008, 02:13
w kooperacje to lepiej wejsc z dobrym kamerzysta

mswilk
25-02-2008, 09:35
Pozostaw też swoje namiary np. w wypożyczalni sukien ślubnych

lucki
25-02-2008, 09:57
trochę za późno, chyba, że myslisz o sezonie 2009/10. sale są porezerwowane na rok-dwa do przodu.

Zgadzam się z tobą w 100 %

lucki
25-02-2008, 09:58
w kooperacje to lepiej wejsc z dobrym kamerzysta

W zeszłym sezonie wszedłem w taki układ, ale nie było wypasu jeśli chodzi o zarobek

elanek
25-02-2008, 10:41
Z orkiestrami weselnymi trzeba trzymać - oni tez dosyć wcześnie wiedzą...

Adam Trzcionka
25-02-2008, 10:44
W zeszłym sezonie wszedłem w taki układ, ale nie było wypasu jeśli chodzi o zarobek


ani restaurator, ani kamerzysta nie zapewnią ci "wypasu w zarobku" w tej branży, cokolwiek naczy wypas :)
podstawa to pryzwoite portfolio - rynek poleceń - obecnośc w interencie.

ktoś, kto będzie zainteresowany twoimi usługami z polecenia własciciela restauracji, to nie będzie raczej świadomy, wymagający klient, gotowy dać "wypas zarobek". tacy trzymaja się daleka od "układzików" i szukają zwykle na własna rękę ew. w branży foto, wśród znajomych. dużo lepszy układ może byc faktycznie z kamerzystą, ale to też nie reguła i jeśli masz ambicje dobrze zarobić, to musi to być dobry kamerzysta.

sv
25-02-2008, 11:08
W zeszłym sezonie wszedłem w taki układ, ale nie było wypasu jeśli chodzi o zarobek

"wypas" jeżeli chodzi o zarobek, to mogą Ci jedynie Twoje dobre zdjęcia zapewnić i restaurator, czyinny kamerzysta nie ma nic do tego :-)

wilus
25-02-2008, 11:11
... i jeśli masz ambicje dobrze zarobić, to musi to być dobry kamerzysta.
jak zarobisz więcej niż kamerzysta to masz po układzie :)

Niedzwiedz
25-02-2008, 11:13
system polecen jest najlpsza metoda , a dobre folio potwierdzeniem tego ze zdobedziesz wieksza ilosc zlecen :)

prz3mo
25-02-2008, 11:14
Teraz w modzie są też firmy, które kompleksowo obsługują imprezy (czyli współpracują z restauracjami, fotografami, kwiaciarniami, kosmetyczkami etc...). Może warto w takie coś uderzyć... i nie tylko na fotografii zarabiać :)
Znam gostka, który zajmuje się czymś takim i nieźle mu sie wiedzie.

Patyk
25-02-2008, 11:53
Nie ma to jak kompleksowa obsługa wesel... Odbitki z kamery i te sprawy :/

elanek
25-02-2008, 12:10
ani restaurator, ani kamerzysta nie zapewnią ci "wypasu w zarobku" w tej branży, cokolwiek naczy wypas :)



"wypas" jeżeli chodzi o zarobek, to mogą Ci jedynie Twoje dobre zdjęcia zapewnić i restaurator, czyinny kamerzysta nie ma nic do tego :-)

dobry kamerzysta pomoże rozkręcić interes tylko

prz3mo
25-02-2008, 13:06
Nie ma to jak kompleksowa obsługa wesel... Odbitki z kamery i te sprawy :/

Chyba masz problem ze zrozuminiem tekstu pisanego.

Patyk
25-02-2008, 13:18
Chyba tak.

lucki
25-02-2008, 16:17
Nadal nikt nie odpowiedział na moje pytanie...

giziol
25-02-2008, 16:47
moim zdaniem marketing szeptany najlepszy jest, do tego jak koledzy folio itd. Oczywiscie jeszcze trafic w gusta konsumenta. Wizytówki, Internet, prasa lokalna , wizytówki zostaw u znajomych w sklepach, czy jakas mala reklame postaw u nich, rozglaszaj, mow o tym co robisz niech wszyscy wiedza, niech wie o tym coraz wiecej osób, nawet status na gadu cos tam moze dac:), kazda forma jest dobra mimo iz nie dziala odrazu gdzies tam na przyszlosc procentuje. Osobiscie nie chcial bym zeby mnie polecal kamerzysta ani restaurator, wolalbym zeby mlodzi sami mnie znalezli i wybrali poprzez zdjecia ktore zobacza, lub tez z opinii innej pary.

ezin
07-03-2008, 10:02
Teraz w modzie są też firmy, które kompleksowo obsługują imprezy (czyli współpracują z restauracjami, fotografami, kwiaciarniami, kosmetyczkami etc...). Może warto w takie coś uderzyć... i nie tylko na fotografii zarabiać :)
Znam gostka, który zajmuje się czymś takim i nieźle mu sie wiedzie.

Obotrycka? :) Współpracuję z nim i faktycznie jest to dobra opcja kompleksowa obsługa imprez. Suknie, samochody, zdjęcia, film, sala, makijaż, kwiaty - wszystko w jednym miejscu i profesjonalnie wykonane. Nie ma później przynajmniej żadnych nieścisłości wynikających z różnych firm obsługujących jedną imprezę. Całą imprezę i jej tok ustala jedna firma.


PS. Patyk chyba nigdy nie widziałeś takiej firmy na oczy.... brak mi słów.