PDA

Zobacz pełną wersję : Czy szkła z Mocowaniem Minolta M/MD pasują do M 505 si super??



emet_b
22-02-2008, 22:25
mam na sprzedaż Minoltę 505 si super dynax i zostałem zapytany czy obiektywy z mocowaniem Minolta M/MD podchodzą do tegoż aparatu. Ja nie mam pojęcia więc będę wdzięczny za szybką i konkretna odpowiedź.

hedgehog
22-02-2008, 22:32
mam na sprzedaż Minoltę 505 si super dynax i zostałem zapytany czy obiektywy z mocowaniem Minolta M/MD podchodzą do tegoż aparatu. Ja nie mam pojęcia więc będę wdzięczny za szybką i konkretna odpowiedź.

Obiektywy MD nie będą pracować z tą Minolcią. Niech mnie ktoś naprostuje, jeśli się mylę, ale chyba nie mylę.

...bez adaptera, powinienem dodać.

emet_b
22-02-2008, 22:34
a jeśli przez adapter to czy będzie automatyka przenoszona i pomiar światła??

hedgehog
22-02-2008, 22:38
Wnosząc po czymś takim, na przykład: http://tinyurl.com/2df7ld to nie wydaje mie się, pane hrabjo.

lesiu999
02-03-2008, 22:37
Więc masz 3 możliwości, kupić adapter bez soczewki ale wtedy nie będziesz miał ostrzenia w nieskończoność albo kupić adapter z soczewką ale tracisz na jakości lecz możesz ostrzyć w nieskończoność . W obu 2 przypadkach nie będzie działała żadna automatyka.
I w końcu trzecie i najlepsze rozwiązanie: jak masz szkła MD to kup sobie do tego aparat :) X700 np jest przecudnym aparatem :)

hedgehog
02-03-2008, 22:59
X700 np jest przecudnym aparatem :)

W rzeczy samej. Mogę tylko potwierdzić :D

wyrwiflak
10-03-2008, 11:38
Więc masz 3 możliwości, kupić adapter bez soczewki ale wtedy nie będziesz miał ostrzenia w nieskończoność albo kupić adapter z soczewką ale tracisz na jakości lecz możesz ostrzyć w nieskończoność . W obu 2 przypadkach nie będzie działała żadna automatyka.
I w końcu trzecie i najlepsze rozwiązanie: jak masz szkła MD to kup sobie do tego aparat :) X700 np jest przecudnym aparatem :)

Jest czwarta mozliwosc - kup sobie canona - tam sie da zamontowac szkła MD bez dodatkowej optyki i ostrza w nieskonczonosc

lesiu999
18-03-2008, 21:43
Jest czwarta mozliwosc - kup sobie canona - tam sie da zamontowac szkła MD bez dodatkowej optyki i ostrza w nieskonczonosc
No chyba nie bardzo się da. Jedyny sposób aby Canon przyjął obiektywy MD bez dodatkowej soczewki to wymiana bagnetu w aparacie, ale tak to zrobić można z każdym aparatem, tylko gdzie sens.