PDA

Zobacz pełną wersję : Światłomierz, jest sens?



Mateusz
18-11-2004, 22:46
Mam pytanko. Otóż rozglądam sie za jakimś światłomierzem. I np. taki

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35014507 wydaje się interesujący. Jak myślicie jest warto sie w to pchać i czy pomiar światła jest rzeczywiście dużo lepszy niż ten wbudowany?


Dziękuje i Pozdrawiam

Saint
18-11-2004, 22:48
bardzo pieknie tylko moze napisz jakim sprzetem dysponujesz i co zamierzasz robic.

tomba
18-11-2004, 22:49
Jeżeli chcesz zalozyc studio to kupuj, jest to flashmiarka do oswietlenia studyjnego :D

Mateusz
18-11-2004, 22:57
hmmm uzywam 10D. Nieznam sie bardzo na światłomierzach. Do studia nie nie bede uzywal. Głownie reporterka i czesto dosyc ostatnio zawody sportowe na zamknietych halach gdzie draznią mnie te kolorowe swiatelka takie rozne co sie blyskają coby niby ladniej bylo ;-) I poprostu czasami moja dziesiątka głupieje. ktos by mogl cos polecic do takich sytuacji? do 600zł nie nadwyrezajcie mojego budzetu :) :P

tomba
18-11-2004, 23:05
hmmm uzywam 10D. Nieznam sie bardzo na światłomierzach. Do studia nie nie bede uzywal. Głownie reporterka i czesto dosyc ostatnio zawody sportowe na zamknietych halach gdzie draznią mnie te kolorowe swiatelka takie rozne co sie blyskają coby niby ladniej bylo ;-) I poprostu czasami moja dziesiątka głupieje. ktos by mogl cos polecic do takich sytuacji? do 600zł nie nadwyrezajcie mojego budzetu :) :P

Mysle ze nie ma sensu tego kupowac. Ten w aparacie Ci wystarczy. Beznadziejnego oswietlenia sal niestety nie zmienisz i nie pomoze Ci jakis dodatkowy swiatlomierz.

Mateusz
18-11-2004, 23:08
Dziękuje za odpowiedz.

idiom
18-11-2004, 23:28
Też uważam, że w Twoim przypadku zakup jest bezsensowny. Przecież nie będziesz biegał za fotografowanym obiektem, że by zmierzyć na nim światło.