PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia Retro - Katowice



mikkay
20-02-2008, 17:40
http://www.muzeumslaskie.pl/wystawy_czasowe/2008/magia_dawnej_fotografii.htm Ktoś był? Jakie wrażenia? Byłem w ten weekend na Śląsku i akurat dzisiaj zobaczyłem, że jest wystawa jak leciałem na pociąg... ale nadrobię to początkiem marca :)

jakubs
21-02-2008, 11:43
Kurczę, dzięki za ten link :). Byłem w Muzeum, a tę wystawę przeoczyłem.

rabijki
21-02-2008, 13:18
odwiedzilismy dzisiaj
slabo niestety - sporo reprodukcji z ksiazek co jest juz totalna zenada. jeden oryginalny dagerotyp i jedna kopia chopina. kilka - moze z 5 ambrotypow, z max 10 ferrotypow reszta to cdv i cabinet. kilka albumow. co ciekawe to 2 kompletne wianki - duzy rarytas. sprzetu jak na lekarstwo. reszta to mniej lub bardziej przypadkowe zdjecia.

powiem tak - widywalem wiecej w prywatnych rekach - spodziewalem sie po muzeum zbiorow muzealnych. to co zobaczylem jest slabe.

oczywiscie niektore foty sa po prostu genialne. kunszt dawnych fotografow rzemieslnikow jest poza dyskusja szczegolnie gdy sie go skonfrontuje z obecnie zarabiajacymi na fotografii amatorami - posiadaczami cyfrowek. plastyka tych zdjec jest przecudowna, wiec chocby dlatego warto tam isc. zastrzezenia mamy jedynie do samych zbiorow muzeum - za male - i do pokazywania reprodukcji nawet bez zdjecia mory...to juz przesada.

cena katalogu powala - 60 zl szczegolnie biorac pod uwage ze przedstawia wlasnie te zbiory a one same sa nieszczegolne

pozdrowienia

jakubs
26-02-2008, 17:10
A ja byłem dzisiaj, jako że nie jestem fachowcem, to bardziej interesowała mnie wartość dokumentacyjna i estetyczna. Mogłaby z pewnością być bardziej rozbudowana strona różnych zastosowań fotografii i jej form, fakt jest w tym ubogo... Brak zdjęć artystycznych, ale nawet dla zobaczenia dokonań rzemieslników, ich przemyślenia działania i jakości wykonania- warto poświęcić tę godzinkę.