PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorowa błona i cz-białe odbitki.



Leszczu
19-02-2008, 18:10
Jak w tytule.
Drodzy koledzy i koleżanki da się ?
Wiem że jest czerwona maska.

Jeszcze nie próbowałem..
Może ktoś ma jakieś doswiadczenia z tym.
Kolorowy negatyw w powiekszalnik i naświetlany cz-biały papier.
Wyjdzie to ?

wilus
19-02-2008, 18:23
Kiedyś próbowałem ale kiepsko było, brak kontrastu.
może kontrastowy papier trza dać?

Leszczu
19-02-2008, 18:45
Dzieki bardzo :)
Może ktoś się jeszcze wypowie.

PS. Bardzo kiepsko jest z tym kontrastem ?
Czasem kupi sie kolor a człowiekowi coś wyjdzie i zapragnąłby jednak dołaczyć to do teczki :) eh problemy.

wlopis
19-02-2008, 20:59
Kiedyś próbowałem ale kiepsko było, brak kontrastu.
może kontrastowy papier trza dać?

potwierdzam,
kopiowałem wiele lat temu jeszcze NC19 kolorowy fegatyw ORWO, odbitki bez kontrastu, słaba biel, brak czerni

Piotreks
13-03-2008, 02:13
próbowałem kolorowy negatyw Kodaka. Kompletna kiszka. Kontrastu nie ma do tego stopnia, że odbitki wychodzą rozmyto-nieostre. Czerni i bieli faktycznie nie ma, ale za to występuje ogromne bogactwo szarych tonów: tak ze cztery :)
Jeśli bardzo chcesz eksperymentować, to rób, ale wyjdą Ci naprawdę artystycznie rozmyte zdjęcia. Być może Ci się spodobają, bo szczerze mówiąc mnie też się czasem podobają dziwne odbitki jeśli coś w sobie mają. Ale jeśli ma być ładnie, to trzeba założyć czarno-białą kliszę do aparatu.

Zorki
14-03-2008, 15:35
Ja kiedyś dawno temu robiłem. Używałem do tego specjalnego papieru z emulsją panchromatyczną.
Wychodziło w miarę poprawnie, ale bez rewelacji. Była czerń i biel, ale mało półtonów i ziarenko takie nieciekawe.

c-man
15-03-2008, 16:01
Daj sobie z tym spokój -tez kiedyś próbowałem, ale tylko marnowałem papier...
Dawno temu, produkowano specjalny papier do powiększeń czarno-białych z kolorowych negatywów, nie pamiętam jak się nazywał... Na zwykłym nigdy nie osiągniesz zadowalającego kontrastu, a to ze względu na typ emulsji. A tamtego od dawna się juz nie produkuje...
Jak chcesz przerobic swoje kolorowe zdjęcia na b&w, to jedynym wyjściem jest skaner i obróbka komputerowa. Ale lepiej po prostu uzywać filmu b&w. Ja juz od dawna nie uzywałem koloru...:)

jAZZ
16-03-2008, 23:40
hmm...a da sie bez większych problemów;) może jakoś nie powalająca ale nie do przesady;) tylko trzeba mieć filtry w powiększalniku, wkręcasz 150-200 purpury i trochę zabawy i efekty nawet przyzwoite....



.pozdrawiam!

mpwt
17-03-2008, 11:29
Też eksperymentowałem, ale efekty niestety kiepskie, wręcz beznadziejnie. Jeszcze może trochę zależy od sceny. Ale jak ktoś powiedział - 0 kontrastu.

fIlek
17-03-2008, 11:45
Da radę. Jeśli puścisz na fuji frontier 350, to wystarczy poprosić laboranta o ustawienie trybu b/w, all hard i correction na off. Efekty mogą Cię miło zaskoczyć :)