PDA

Zobacz pełną wersję : TC 2x soligor pro i Tamron 90 sp



Niedzwiedz
18-11-2004, 11:50
Gamling masz TC 2x soligor pro i Tamrona 90 sp czy takie polaczenie bedzie dziłało tzn czy bedzie dzialal AF i i pomiar swiatła
aparat d70 ofkors :)

moze powiem o co mi chodzi
potrzbuje cos do 90-100mm do portretu ale i do macro rowniez
przydał by mi sie tele jakis 200mm (ale uzywam bardzo rzadko w tym roku moze ze 100 fotek)

taki zestaw zalatwia sprawe raz a pozadnie i chyba taniej !?
acha ile kosztował ten TCx2 soligorA?

Gamling
18-11-2004, 12:31
Ten tamronik to bardzo fajne (jeden z najlepszych obiektywow makro obok vivitara 90 series 1) szkielko ale niestety MF - udalo mi sie zakupic go za zupelnie smieszne pieniadze bo za 200 zł ;). I zeby bylo smieszniej to jedyny obiektyw ktorego nie da sie zapiac do mojego konwertera :( jest to chyba wina adaptalla do tego tamrona. Ale za to moge tego samego obiektywu uzywac z moim revueflexem na bagnet pk. A co do tc soligora to nawet jest calkiem przyzwoity. Na pewno nie to co oryginalny nikonowski ale nie narzekam.

Gamling
18-11-2004, 12:33
Aha, bo zapomnialem napisac: pomiar swiatla nie dziala ale nie jest to wielki problem zwlaszcza z cyfra. No i poza tym w makrofotografii i tak zazwyczaj trzeba nie do konca ufac swiatlomierzowi. Za to dostajesz potwierdzenie ustawienia ostrosci. A konwerter kosztuje w zaleznosci od stanu w jakim jest w okolicach 400 zł. Jak w kiepskim to mniej.

Krzysiek
18-11-2004, 14:57
Gamling masz TC 2x soligor pro i Tamrona 90 sp czy takie polaczenie bedzie dziłało tzn czy bedzie dzialal AF i i pomiar swiatła
aparat d70 ofkors :)

Wszystko bedzie dzialac, probowalem z moim tamronem AF i konwerterem kenko pro. Jakosc jak na zestaw z TC jest zadziwiajaco dobra.

Niedzwiedz
18-11-2004, 16:18
a daj samplle nefy z TC i bez PLizzzzzz
bo mialem kupowac 180 szklo i 90-100 macro a tak zalatwie to prostya metoda bo 180 rzadko uzywam

Krzysiek
18-11-2004, 16:41
Sampli niestety nie mam bo puknalem tylko kilka bezsensownych ujec zeby zobaczyc jak to wyglada i zaraz je wywalilem. Tc byl pozyczony ale chyba niedlugo bede widzial sie z Bogdanem, ktorego jest telekonwerter, to moglibysmy cos strzelic. A spotkanie pewnie bedzie w W-wie takze moglbys sie przylaczyc i mialbys wszystko za jednym razem. Umowmy sie jakos na maila lub PW.

Niedzwiedz
18-11-2004, 17:21
a sa spotkania w wawie ? kiedy gdzie dlaczego nic nie wiem !!!!!

Krzysiek
18-11-2004, 19:14
a sa spotkania w wawie ? kiedy gdzie dlaczego nic nie wiem !!!!!
Moze zle sie wyrazilem, mialem sie widziec z Bogdanem ale rozmawialem i na razie sie nie spotkamy. Ale chyba sie przejade na gielde w niedziele to jak chcesz to moge wziac tego tamrona i sobie cos sfocisz ale tc nie mam.

Niedzwiedz
19-11-2004, 12:19
Zaraz zaraz czy tamron ma literke D !?

Krzysiek
19-11-2004, 12:48
Zaraz zaraz czy tamron ma literke D !?

Ma, jest oznaczony AFD