PDA

Zobacz pełną wersję : Elfo i chińczyk razem ?



ddarc
17-02-2008, 19:59
Potrzebuje kupic jakieś dwie tanie lampy do oświetlenia tła niestety brak kasy wymusza takie posunięcie . Mam już dwie Elfo q500 chce wyzwalac wszystkie razem na fotocele w lampach. Myślałem o quantuum ..ale..Czy ktoś może mieszał jakieś Elfo z innymi chińczykami ? w ten sposób. Boje się wtopy że kupie i będzie problem.

Prosze o pomoc.

RBT
17-02-2008, 20:18
Mieszałem Elfo z Fighterami. Bez żadnych problemów. W obie strony.

ddarc
18-02-2008, 12:17
Dzieki za informacje RBT, Do Elfo mam osprzęt od Quantuumów ( softboksy, statywy ) wolałbym zachować zgodność ponieważ jestem zadowolony z ich jakości i ceny. Martwią mnie te fotocele w Quantuumach czy błysną idealnie w czasie z Elfo . Lubie pracowac odbijając błysk z lampy od ścian i sufitu ( studio mam białe ) dlatego pytam. No ale jak muwisz że Fightery działaja to przemyśle sprawe

ZbychuO
18-02-2008, 16:43
Fighter to to samo co Quantum i Bowling, jeśli chodzi o kompatybilność osprzętu, więc spoko. Wszystko jest oparte na systemie Bowensa

ddarc
18-02-2008, 21:17
Dzięki ZbychuO, ale czy ktoś mi jeszcze powie czy Quantuumy błyskają równo z Elfo Q500 ? Dzwoniłem do ich przedstawicielstwa w Krakowie i twierdzą, że tak ale czy musze być pierwszym co to sprawdzi:)

Jacek_Z
18-02-2008, 22:20
Niby dlaczego miałaby być jakakolwiek róznica w synchronizacji? Tego się nie obawiaj. Prędzej małych róznic w temperaturze barwowej z obu rodzai lamp. Nie wiem czy są w nich te same palniki. Jeśli będą, to dla większość niezauważalne, chyba, że jestes testerem :-D

ddarc
19-02-2008, 14:52
Niby dlaczego miałaby być jakakolwiek róznica w synchronizacji? Tego się nie obawiaj. Prędzej małych róznic w temperaturze barwowej z obu rodzai lamp. Nie wiem czy są w nich te same palniki. Jeśli będą, to dla większość niezauważalne, chyba, że jestes testerem :-D


Ok. Chyba zarezykuje

beachcomber
20-02-2008, 21:12
sprawdz tylko jaki jest czas ladowania tych chinczykow - zeby sie nie okazalo, ze za kazdym razem musisz czekac, az ci sie dodtakowa lampa naladuje....

ddarc
20-02-2008, 23:32
Zdecydowałem będę łączył te dwa modele ( czas ładowania powinny być ok. )

http://quantuum.pl/detal.php?id=9&lang=pl&curr=PLN

http://www.elfo.pl/index.php?menu_id=2&kat_id=1&parentid=15&prodid=41

Jutro zamawiam. Myślę że do wtorku przetestuje oby tylko nie było jakiś opóźnień w błysku jak nie będą strzelać razem to potnę się szarym jeleniem … w płynie :)

Jacek_Z
20-02-2008, 23:43
synchro będzie OK, tylko się dziwię, że bierzesz nowe lampy dwóch róznych firm, nie będziesz mógł swobodnie przekładac nasadek (softboxów itp)

ddarc
21-02-2008, 13:25
Quantuum ma w ofercie pierścień do Elfo za 75zł mam 2 softy Quantuum założone na elfo i pasuje idealnie

Jacek_Z
22-02-2008, 11:24
niektórzy myślą, że sa pierścienie redukcyjne międzysystemowe. A to niestety jest tak, że trzeba demontowac jeden pierścień i zakładać drugi.
Nie jest to wygodne w trakcie sesji zdjęciowej.

ddarc
22-02-2008, 14:17
Spoko dam rade, przekładek za dużo nie przewiduje a jak już to właśnie na tańszej lampie Quantum więc w jednym systemie...za dwie godzinki dojedzie DHL z gratami od nich. Jak lampa będzie w porządku to dziś pod wieczór pierwsze próbne strzały ..jestem ciekaw bardzo ile są warte fotocele w tych Q300 . W najgorszym wypadku będę musiał przejść na radio

ddarc
24-02-2008, 19:36
Wiec powiem tak...To działa ..Można spokojnie pracować razem na Elfo i Quantuum