PDA

Zobacz pełną wersję : Żądanie usuniecia zdjęcia z WWW



kabanos
17-02-2008, 19:51
Witam.
Mam do Was bardziej doświadczonych pytanie.
Ostatnio przeglądałem strone internetową firmy w której pracuje i zauważyłem że jest na niej umieszczone zdjęcie z moją osobą. Nikt mnie nie pytał czy zgadzam sie na to przy podpisywaniu umowy o prace z firmą nie było napewno zgody na wykorzystanie mojego wizerunku. Chyba że jest cos takiego że jako pracownik firmy nie musze sie zgadzac a oni mogą i tak zamieścic. i teraz zasadnicze pytanie czy moge zażądac od firmy żeby usunęli to zdjęcie, jeśli tak to na jaki przepis się powołac.

450yamaha
17-02-2008, 20:14
Z tego co wiem chyba mogą umieścić Twoje zdjęcie na stronie jeśli tam pracujesz. Tak samo jest w szkole, mogą umieścić Twoje zdjęcie na WWW i nic Ci do tego, bo chodzisz do tej szkoły.

!AGresT
17-02-2008, 21:08
Z tego co wiem, to można umieszczać takie zdjęcia, jeśli nie niosą one dodatkowej/nieprawdziwej treści. Tzn. mogę zrobić fotkę na ulicy i wydrukować zdjęcie z podpisem "przechodzień na głównej ulicy Warszawy". Jednak jeśli napiszę "na tej ulicy często zdarzają się kradzierze - uwaga na potencjalnych kieszonnkowców" to już kęsim.
Tutaj dochodzi więc kwestia w jakim celu jest tam Twoje zdjęcie. Jeśli to po prostu informacja jacy ludzie tam prakują, to ok. Jeśli jednak jest tam dodatkowa treść reklamowo-promocyjna, to może być inna sprawa. Jest jeszcze kwestia, skąd oni mają zamieszczone zdjęcie.
Adam