PDA

Zobacz pełną wersję : Powiększająca muszla oczna DK-21m a D70



Paradox
03-03-2006, 14:22
Witam
Właśnie otrzymałem okular powiększający dk-21m. Potwierdzam, że bez problemu pasuje do Nikosia D70. W Pstryku - gdzie go nabyłem- nie byli do końca pewni.
Wrażenia- cudów bym nie oczekiwał, ale za te pieniądze ( 99 zł +przesłanie) myślę, że nabyć naprawdę warto. I ta !@# gumka, która wiecznie spadała jest tym razem przytwierdzona na dobre.
Wszystkie wskazania widzę bez problemu. W okularach pracować się da, choć nie jest to zbyt wygodne ( nie jest ani gorzej , ani lepiej niż ze zwykłym wizjerem).
Nie rozumiem dlaczego sam Nikon nie informuję o kompatybilności tego wizjera z D70 .

ALF
03-03-2006, 21:10
Nie rozumiem dlaczego sam Nikon nie informuję o kompatybilności tego wizjera z D70 .


a bo to taki paradoks :mrgreen:

maroo
03-03-2006, 21:20
Też już mam.

Obraz jest zauważalnie większy i nie zauważam, żeby był ciemniejszy.
Teraz daje się zuważyć co jest ostre a co nie :D

Zakup uznaję za udany.

ALF
03-03-2006, 21:35
czy możecie mi wyjaśnić
to (http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/4516)
i to (http://pstryk.pl/opis.php/4636)
:shock: a może źle widzę i nie odróżniam prostokąta od okręgu? :idea:

pX
03-03-2006, 21:50
To okrągłe to DK-17M (daje trochę większe powiększenie, ale wymaga "gimnastyki" i dodatkowego oprzyrządowania, aby przypiąć do D70).
To prostokątne to DK-21M.

JK
03-03-2006, 21:51
ALF, to czysty marketing - można to sprzedać i tym co lubią okręgi, i tym co lubią prostokąty. :D A tak na poważnie, gdzieś na forum czytałem, że przyznali się do pomyłki, tylko chyba zapomnieli błąd poprawić.

Paradox
03-03-2006, 22:42
Ten właściwy DK21m jest prostokątny. Wizjer nie jest ciemniejszy, ale większy . Podobno o 17 % . Różnica zauważalna jak dla mnie. Przyda się do ręcznego ostrzenia.
Jutro sprawdze jak to się sprawuje " w polu" .
Alfie: Jeszcze większym paradoksem jest to, ze Nikonowi chyba wcale nie zalezy na sprzedazy tego gadzetu. A gdyby go rozreklamowali schodzilby jak swieze buleczki ;)
Zdjecia na wielu stronach wprowadzaja drobne zamieszanie. Ale na pstryku maja ta wlasciwa fotke.
Pogadajcie ze Slawkiem moze tez wprowadzi do sprzedazy.

Luca
03-03-2006, 23:11
Witam serdecznie :D

mam małe pytanie odnośnie Nikon DK-21M Magnifying Eyecup

Tak się waham przed zakupem w/w muszelki bo mam małą niejasność :
Czy przed zamontowaniem należy zdemontowac wizjerek w D70 ( utrata regulacji korekcji optycznej oraz gwarancji) czy tylko gumową muszle oczną i na jej miejsce nasunąć DK-21M.

prosiłbym aby to było "łopatologicznie" wyjśnione. :D



L

pX
03-03-2006, 23:16
Ściągasz DK-16 (sama gumka).
DK-21M ma wcięcie na regulację korekcji optycznej więc wszystko działa i nic nie tracisz.

Luca
03-03-2006, 23:19
OK


I o to chodziło !!! :D


to teraz na zkupy :D

pozdr

L

maroo
04-03-2006, 00:12
czy możecie mi wyjaśnić
to (http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/4516)
i to (http://pstryk.pl/opis.php/4636)
:shock: a może źle widzę i nie odróżniam prostokąta od okręgu? :idea:

Hehe.

Po moim telefonie na pstryku zmienili fotkę na właściwą (gostek mówił, że sami pstrykają produkty).
Fotozakupy rżną fotki od pstryka, ale zapomnieli podmienić.
Gdyby bezpośrednio linkowali byli by aktualni, a tak wprowadzają naród w błąd. ;)

moshica
01-04-2006, 20:08
Chciałem zapytać tych co kupili tę muszlę Nikon DK-21M, jak rzeczywiście z ręcznym ostrzeniem jest. Mam na myśli zdjęcia macro przy małej głębii ostrości jak i portretówce (tam łatwiej wyostrzyć). Przy zwykłym wizjerze w D70 jak robię załóżmy przy 200mm czy nawet 300mm i ostrzę ręcznie to skok ostrości na obiekcie fotografowanym jest niewielki ale też i obraz jest niezbyt szczegółowy bym powiedział lub inaczej - oddalony.
Jeśli założe tę muszę DK-21M to jak wiele zyskam w tej materii ? Nie wiem obraz staje się bardziej przyblizony i więcej szczegółów widać, czy nie robi to zbytniej różnicy ?
Niestety posiadam okulary i w nich robię zdjęcia, jak będzie wyglądała czytelność parametrów wyświetlanych w wizjerze ?
Aha prosiłbym jeszcze o określenie o ile bardziej wystaje od korpusu ten nałożony DK-21M w stosunku do gumki w standardzie. Potrzebne mi to wiedzieć czy domknę torbę z aparatem po włożeniu aparatu z DK-21M ?

Dzięki za wszystkie info...

Pozdrawiam
Moshica

pX
01-04-2006, 20:30
Jeśli masz problemy z manualnym ostrzeniem bez lupy to nie oczekuj cudów z lupą - obraz jest trochę większy, ale nadal daleko mu do poprawności.

Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie fotografowania w okularach z DK-21M (choć ja nie fotografuję w okularach, ale próbowałem zaglądać przez okulary do komputera). W DK-21M okular jest jeszcze mniejszy niż w gołym korpusie. Ponadto (z powodu powiększającej soczewki) obraz w narożnikach kadru "rozjeżdża się" - myślę, że w okularach z powodu odsunięcia oka od wizjera efekt ten będzie pogłębiony.
Ale o okularach to niech napisze ktoś, kto na codzień w nich pracuje.

DK-21M odstaje od korpusu o 8mm w stosunku do DK-16.

Paradox
03-04-2006, 09:32
W okularach pracować się da. Nie jest to super komfortowa sytuacja, ale sie da .
Co do efektów pracy moim zdaniem sa zauważalne. Dużo łatwiej jest ostrzyć manualnie szczególnie w wypadku obiektywów gdzie granica ostrości nie jest wyraźnie widoczna.
Mi dużo lepiej pracuje sie na manualnu zarówno z 18-70 jak i Tamronem 90Di.
Ale cudów jak już pisałem nie należy się spodziewać.
Z drugiej strony cena 100 zl jest moim zdaniem bardzo korzystna

moshica
04-04-2006, 13:45
Ja wczoraj napisałem do www.fotozakupy.pl i mi odpisali że ta muszla pasuje tylko do D200. W zasadzie już nie z tego nie rozumie, żeby aż oni byli do tego stopnia o tym nie poinformowani, skoro pytałem o współpracę z D70 ?
Paradox szkoda że nie napisałeś jak przy zdjęciach makro to funkcjonuje, gdzie jest bardzo mała granica w głębi ostrości. Pod tym kątem mnie ten zakup by interesował...no ale jak mówią że nie pasuje do D70...dziwne to wszystko.

Pozdrawiam
Moshica

maroo
04-04-2006, 14:25
Pasuje.
Skoro mam i uzywam z D70, to znaczy, że pasuje.

Paradox
04-04-2006, 14:44
DK21m pasuje bez problemu do D70
Jeśli są pewni, ze sprzedaja dokladnie to , to nie ma problemu
Kup w pstryku , ja tam kupowalem. Choc wtedy tez nie dawali glowy,ze pasuje .
Ale pasuje :)
Na wszystkich moich obiektywach widac różnicę. Ja przynajmniej widzę. Także na Tamronie 90Di ( makro). Nie wiem tylko czego się spodziewasz- DK21 to ewolucja nie rewolucja.
Nie widzialem wizjera w D200, wiec nie powiem , ale d70 z ta muszla i bez niej- to różnica warta 100 zl. Wez pod uwage, że wczesnijesza wersja muszli powiekszajacej kosztowala kolo 350 zl.