PDA

Zobacz pełną wersję : przesiadka z D200 do D3



kuczi3
15-02-2008, 15:17
Witam.

Mam zamiar zmienic body z D200 na D3. Przy D200 uzywam 17-55 2,8 ED DX i 70-200 ED 2,8 VR. Co proponujecie w zamian za 17-55 tak abym mogl wykorzystywac format FX w D3 bez winietowania. D3 z 70-200 bedzie wykorzystywal wszystkie funkcje i obslugiwal format FX ?

stig
15-02-2008, 15:51
Mam zamiar zmienic body z D200 na D3. Przy D200 uzywam 17-55 2,8 ED DX i 70-200 ED 2,8 VR. Co proponujecie w zamian za 17-55 tak abym mogl wykorzystywac format FX w D3 bez winietowania.24-70 AF-S f/2.8



D3 z 70-200 bedzie wykorzystywal wszystkie funkcje i obslugiwal format FX ?A czemu nie? Widziales gdzies na nim napis "DX"?

kuczi3
15-02-2008, 16:03
no wlasnie nie widze ale wole sie upewnic :P

stig
15-02-2008, 16:09
no wlasnie nie widze ale wole sie upewnic :P:mrgreen:

Artur
15-02-2008, 17:08
Kolega Stig chcial napisac, ze mozesz byc pewny :p :-D

jacoslavgth
15-02-2008, 17:09
:) nie zebym sie czepial, ale jak kupuje sie d3 (przynajmniej moim zdaniem) to wypadalo by miec jakąkolwiek wiedze na temat szkiel zarowno dx jak i pod pelna klatke, ale moze to taka moja fanaberia :) no i sie nie znam
btw. zycze przyjemnego uzytkowania potwora :)

Artur
15-02-2008, 17:12
Nie znasz sie i jest to Twoja ewidentna fanaberia :mrgreen:

stig
15-02-2008, 17:12
:) nie zebym sie czepial, ale jak kupuje sie d3 (przynajmniej moim zdaniem) to wypadalo by miec jakąkolwiek wiedze na temat szkiel zarowno dx jak i pod pelna klatke,Bardziej bym to odniosl do elementarnej wiedzy podczas inwestowania, a pozniej posiadania takiego szkla jak 70-200. :)

Artur
15-02-2008, 17:23
... a pozniej posiadania takiego szkla jak 70-200. :)

eeee, daj spokoj, pozniej to sama przyjemnosc :-D

jacoslavgth
15-02-2008, 17:23
Bardziej bym to odniosl do elementarnej wiedzy podczas inwestowania, a pozniej posiadania takiego szkla jak 70-200. :)

nie moge sie nie zgodzic :mrgreen:

!AGresT
15-02-2008, 18:12
He, to ja ostatnio dyskutowałem z kumplem, który żyje (i prowadzi duże studio) z fotografii kilkanaście lat, posiada sprzętu za niebywałą kasę (3x Phase one, 3x N D2x, kilka hasseli, mamiye, linhofy, ze sześć generatorów bron.c itd itp) i marudził, że teraz jak przejdzie na D3 (zamówił, jeszcze nie ma) to N70-200 nie będzie mu działał :) Uwierzył, że mam rację, dopiero jak "organoleptycznie" przkonał się że to nie DX, o czym był cały czas przekonany ;)
Jak to ma ktoś w podpisie - amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze a artyści o światło, - czy jakoś tak...
Adam

jacoslavgth
15-02-2008, 19:08
He, to ja ostatnio dyskutowałem z kumplem, który żyje (i prowadzi duże studio) z fotografii kilkanaście lat, posiada sprzętu za niebywałą kasę (3x Phase one, 3x N D2x, kilka hasseli, mamiye, linhofy, ze sześć generatorów bron.c itd itp) i marudził, że teraz jak przejdzie na D3 (zamówił, jeszcze nie ma) to N70-200 nie będzie mu działał :) Uwierzył, że mam rację, dopiero jak "organoleptycznie" przkonał się że to nie DX, o czym był cały czas przekonany ;)
Jak to ma ktoś w podpisie - amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze a artyści o światło, - czy jakoś tak...
Adam

jest w tym troche prawdy, ale martwienie sie o sprzet to nieodlączny element pracy, bedąc grafikiem, architektem, czy fotografem, posiadanie dobrej klasy sprzetu zapewnia mi komfort pracy, a posiadana wiedza na ten temat tylko pomaga w doborze odpowiedznich skladnikow :)

stig
16-02-2008, 00:57
He, to ja ostatnio dyskutowałem z kumplem, który żyje (i prowadzi duże studio) z fotografii kilkanaście lat, posiada sprzętu za niebywałą kasę (3x Phase one, 3x N D2x, kilka hasseli, mamiye, linhofy, ze sześć generatorów bron.c itd itp) i marudził, że teraz jak przejdzie na D3 (zamówił, jeszcze nie ma) to N70-200 nie będzie mu działał :) Uwierzył, że mam rację, dopiero jak "organoleptycznie" przkonał się że to nie DX, o czym był cały czas przekonany ;)No coz... Niektorzy jak maja za duzo klamotow, to sie gubia... :)
Nie rozumiem, jak mozna miec obiektyw NIE DX i myslec, ze jest DX? Niech mi ktos to wytlumaczy...

Czornyj
16-02-2008, 01:10
eeee, daj spokoj, pozniej to sama przyjemnosc :-D

Przyjemność z uzyskiwanych efektów, bo fotografowanie przez dłuższy czas 3-kilowym zestawem to już takie przyjemne nie jest ;)

mike
16-02-2008, 01:12
może mnie ktoś oświeci D3 kierowany jest do ludzi którzy mają pojęcie o fotografi tak? wiec pytanie jaki obiektyw jest poprostu śmieszne... ? pewnie taki jkiego najczesciej wykorzystujesz, pracujesz i tak dalej. Niektórzy używają stałej ogniskowej nie którzy zooma a nie którzy otworka... i co i nic karzdy ma prawo wyboru.
pewnie zboczyłem z tematu ale irytuje mnie brak zainteresowania chocby specyfikacją techniczną bo tam te wszystkie info są o które pytasz... to moze ja zapytam czy obiektyw manualny będzie dzałał z cyfrowym lustrem?
no tak czytanie ze zrozumieniem...

Czornyj
16-02-2008, 01:15
może mnie ktoś oświeci D3 kierowany jest do ludzi którzy mają pojęcie o fotografi tak? wiec pytanie jaki obiektyw jest poprostu śmieszne... ? pewnie taki jkiego najczesciej wykorzystujesz, pracujesz i tak dalej. Niektórzy używają stałej ogniskowej nie którzy zooma a nie którzy otworka... i co i nic karzdy ma prawo wyboru.
pewnie zboczyłem z tematu ale irytuje mnie brak zainteresowania chocby specyfikacją techniczną bo tam te wszystkie info są o które pytasz... to moze ja zapytam czy obiektyw manualny będzie dzałał z cyfrowym lustrem?
no tak czytanie ze zrozumieniem...

A mnie np. irytuje twój brak zainteresowania ortografią i interpunkcją (że nie wspomnę o polskich znakach diakrytycznych)

jacoslavgth
16-02-2008, 09:51
A mnie np. irytuje twój brak zainteresowania ortografią i interpunkcją (że nie wspomnę o polskich znakach diakrytycznych)

:mrgreen:

kuczi3
16-02-2008, 13:02
może mnie ktoś oświeci D3 kierowany jest do ludzi którzy mają pojęcie o fotografi tak? wiec pytanie jaki obiektyw jest poprostu śmieszne... ? pewnie taki jkiego najczesciej wykorzystujesz, pracujesz i tak dalej. Niektórzy używają stałej ogniskowej nie którzy zooma a nie którzy otworka... i co i nic karzdy ma prawo wyboru.
pewnie zboczyłem z tematu ale irytuje mnie brak zainteresowania chocby specyfikacją techniczną bo tam te wszystkie info są o które pytasz... to moze ja zapytam czy obiektyw manualny będzie dzałał z cyfrowym lustrem?
no tak czytanie ze zrozumieniem...

Czytaj dokladniej. Jaki zamiast 17-55 z tej samej klasy. Nie mam czasu siedziec dniami i nocami na forach, onanizowac sie, rozprawiac co i jak. Wole ten czas poswiecic na zarabianie kasy (wlasnie na D3) a nie rozmyslanie i marzenie jak to byloby fajnie zmienic tego swojego fuuuujiiii.

!AGresT
16-02-2008, 14:42
No coz... Niektorzy jak maja za duzo klamotow, to sie gubia... :)

Coś w tym jest - ostatnio pożyczyłem od niego grip bateryjny do H1 i po dwóch dniach odesłałem (on spod Poznania jest). Za kilka dni telefon - "Cześć, możesz mi powiedzieć, po co mi przysłałeś ten grip?... :) )
Ja też się za bardzo na sprzęcie nie znam. Na szczęście mam kilku znajomych, no i to forum. Kiedy czegoś nowego potrzebuję, po prostu robię szybkie rozeznanie. Być może, gdybym na bieżąco śledził rynek, lepiej bym na tym wyszedł. Inna sprawa, ze ja dość precyzyjnie wiem, czego od sprzętu oczekuję.

puchbeary
16-02-2008, 16:29
Nie rozumiem, jak mozna miec obiektyw NIE DX i myslec, ze jest DX? Niech mi ktos to wytlumaczy...

A normalnie :mrgreen: - jakbyś miał DX i założył do pełnej klatki to bys od razu zauważył a tak to nie widać :D

mike
16-02-2008, 16:55
Generalnie nie rozmyślam nocami nad zmianą bo to co mam mi odpowiada, a tak abstrahując z tego co się orientuje to mamy dx i fx i od wielka filozofia jeden mnoży 1.5 a drugi to cała klatka. Ale raczej o tym każdy wie wiec nie wiem po co pytasz. Na rynku nie zawyżyłem wielu zmian w klasie standardowych zoomów ze światłem 2,8 pod pełna klatkę ,są tylko 3 z AF a tak naprawdę dwa produkowane no fakt można się zgubić w tym gąszczu… jeden wyszedł z D3 a drugi z analogiem najprawdopodobniej z F5.
Zbieraj dalej ale może czasem warto się zastanowić i pomyśleć pouczyć się ale co ja tam mogę wiedzieć w końcu jestem czarną owcą bo mam fuji…

Piotr_
16-02-2008, 21:00
Czytaj dokladniej. Jaki zamiast 17-55 z tej samej klasy. Nie mam czasu siedziec dniami i nocami na forach, onanizowac sie, rozprawiac co i jak. Wole ten czas poswiecic na zarabianie kasy (wlasnie na D3) a nie rozmyslanie i marzenie jak to byloby fajnie zmienic tego swojego fuuuujiiii.

No to odpowiedź dostałeś w poście #2

andrzej_laskowski
16-02-2008, 21:36
:) nie zebym sie czepial, ale jak kupuje sie d3 (przynajmniej moim zdaniem) to wypadalo by miec jakąkolwiek wiedze na temat szkiel zarowno dx jak i pod pelna klatke, ale moze to taka moja fanaberia :) no i sie nie znam
btw. zycze przyjemnego uzytkowania potwora :)

Nie każdy kto kupuje np BMW M5 jest kierowcą rajdowym. Tak jak nie każdy kto sobie sprawia puszkę z wysokiej półki musi być fotografem.
Po prostu dla niektórych 20k to drobne na comiesięczne fanaberie.
Niestety w zestawie z D3 nie ma książki "Kurs fotografii dla początkujących". I stąd takie pytania czasami jak sądzę.

jjj
16-02-2008, 21:40
Nie każdy kto kupuje np BMW M5 jest kierowcą rajdowym. Tak jak nie każdy kto sobie sprawia puszkę z wysokiej półki musi być fotografem.
Po prostu dla niektórych 20k to drobne na comiesięczne fanaberie.
Niestety w zestawie z D3 nie ma książki "Kurs fotografii dla początkujących". I stąd takie pytania czasami jak sądzę.
Ale BMW M5 nie jest samochodem rajdowym. To samochód cywilny któremu bliżej jeżeli już, do samochodu wyścigowego a nie rajdowego;) Co nie zmienia faktu, że amator może sobie kupic D3 a nawet uczyc się na nim fotografii, bo czemu nie...? Zdjęcia da się nim robic tak samo jak D40;)

Czornyj
16-02-2008, 21:54
Nie każdy kto kupuje np BMW M5 jest kierowcą rajdowym. Tak jak nie każdy kto sobie sprawia puszkę z wysokiej półki musi być fotografem.
Po prostu dla niektórych 20k to drobne na comiesięczne fanaberie.
Niestety w zestawie z D3 nie ma książki "Kurs fotografii dla początkujących". I stąd takie pytania czasami jak sądzę.

BMW M5 to raczej kiepska rajdówka, bliżej mu do wyścigów. Z uwagi na wielgachną V10-tkę jest przyciężki, a moc przenoszona jest tylko na tylną oś.

Nawet doświadczeni fotograficy niekoniecznie muszą się znać na technikaliach. Pamiętam, że dawno temu nie kto inny jak nasz drogi Stig - bądź co bądź stary fachura - był przekonany, że ogniskowe obiektywów DX są przeliczone na odpowiednik w małym obrazku (czyli że kąty widzenia obiektywu 18-70 DX odpowiadają kątom widzenia hipotetycznego obiektywu 18-70 FX). Nikt nie jest wszechwiedzący ;)

Choć oczywiście zdarzają się też osoby, które kupują sobie po prostu piękną zabawkę, bo ich stać - i wcale się im nie dziwię :D

jjj
16-02-2008, 21:57
...Pamiętam, że dawno temu nie kto inny jak nasz drogi Stig - bądź co bądź stary fachura - był przekonany, że ogniskowe obiektywów DX są przeliczone na odpowiednik w małym obrazku (czyli że kąty widzenia obiektywu 18-70 DX odpowiadają kątom widzenia hipotetycznego obiektywu 18-70 FX)...
Poważnie...? :shock:
Pozdrowienia dla Stiga;)

Antonina
16-02-2008, 22:51
Nawet doświadczeni fotograficy niekoniecznie muszą się znać na technikaliach. Pamiętam, że dawno temu nie kto inny jak nasz drogi Stig - bądź co bądź stary fachura - był przekonany, że ogniskowe obiektywów DX są przeliczone na odpowiednik w małym obrazku (czyli że kąty widzenia obiektywu 18-70 DX odpowiadają kątom widzenia hipotetycznego obiektywu 18-70 FX). Nikt nie jest wszechwiedzący


A ja kiedyś napisałam że high-key nie da się zrobić na analogu :oops:

:mrgreen:

samek
16-02-2008, 23:36
A ja kiedyś napisałam że high-key nie da się zrobić na analogu...

A co to jest high-key?

Antonina
16-02-2008, 23:40
A co to jest high-key?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Technika_high-key

szymony
17-02-2008, 12:33
Czytaj dokladniej. Jaki zamiast 17-55 z tej samej klasy. Nie mam czasu siedziec dniami i nocami na forach, onanizowac sie, rozprawiac co i jak. Wole ten czas poswiecic na zarabianie kasy (wlasnie na D3) a nie rozmyslanie i marzenie jak to byloby fajnie zmienic tego swojego fuuuujiiii.

Bez jaj. 17*1,5=25.5 55*1,5=82.5 czyli interesuje nas 25-80 i co my tu mamy... Może 28-80G za cirka 150plnów ;-)
Wybór jest prosty jak świński ogon i nie trzeba zarywać nocek przy necie, ba wcale matrixa do tego nie potrzeba.
Nie, nie odpowiadaj na posta, nie masz czasu, musisz zarabiać na D3.

jacoslavgth
17-02-2008, 14:10
Bez jaj. 17*1,5=25.5 55*1,5=82.5 czyli interesuje nas 25-80 i co my tu mamy... Może 28-80G za cirka 150plnów ;-)
Wybór jest prosty jak świński ogon i nie trzeba zarywać nocek przy necie, ba wcale matrixa do tego nie potrzeba.
Nie, nie odpowiadaj na posta, nie masz czasu, musisz zarabiać na D3.

brawo - to jest kwintesencja tego wątku, ide porobic troche zdjęc na dx (x1,5 :))

Jacek_Z
17-02-2008, 20:54
Usunęłem wasz OT, choć pół watku to OT i przydałoby się może większe czyszczenie. Proszę pisać na temat.

ezin
18-02-2008, 19:26
najlepiej to zamknijmy forum albo zablokujmy i zostawmy jeden topic "MASZ PYTANIE - WWW.GOOGLE.PL". Tak bedzie najlepiej tak?


Weźcie się ludzie ogarnijcie. Każdy ma prawo zapytać. Zapytał - nie masz nic do powiedzenia na temat to zamknij okienko i nie odpisuj. Forum jest po to aby pytać, inna sprawa gdyby zapytał o rzecz która się przewinęła przez forum milion razy np. coś w stylu "Co lepiej - D40x czy D**". Frustracje rozładowujcie gdzie indziej a nie na ludziach którzy pytają z sensem.



A co do pytania to oczywiście tzw. "stałkojebca" 24-70 f2.8