PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] gdzie nad polskie morze



ekarol
15-02-2008, 10:02
Witam,

Zaplanowałem sobie tydzien urlopu w okolicy jednego z majowych weekendów. Mam zamiar wybrać się nad polskie morze, w wiadomym celu. Widze na forum wiele osób z wybrzeża, wiele interesujących kadrów w dziale "krajobraz". Gdzie pojechać aby mieć co focić? Bardziej różnorodne kamieniste plaże, nie tylko sam piasek.. może jakieś ruiny? Prosze o jakieś wskazówki, nazwy miejscowości... aha, prawdopodbnie nie bede miał auta :/

Sl@wcio
19-02-2008, 22:34
Jak ruiny to resztkę kościółka w Trzęsaczu.

piotereks
20-02-2008, 00:32
witam. Zawsze uwazalem ze nad Zatoka Gdanska jest super. ale.......... bylem na urlopie w Karwii, dla mnie rewelacja, przepiekne i niepowtarzalne zachody slonca, a i kamieniesta plaza sie znajdzie niedaleko - Jastrzebia Gora, polecam i to zdecydowanie

jarek.b
01-03-2008, 03:34
Jastrzbia Gora, polecam i to zdecydowanie

i troszkę dalej - Dębki. A blisko jezioro w Żarnowcu, pozostałości po elektrowni atomowej i elektrownia wodna. Ogrom ciekawych miejsc na foto.

Adam Trzcionka
01-03-2008, 10:16
witam. Zawsze uwazalem ze nad Zatoka Gdanska jest super. ale.......... bylem na urlopie w Karwii, dla mnie rewelacja, przepiekne i niepowtarzalne zachody slonca, a i kamieniesta plaza sie znajdzie niedaleko - Jastrzbia Gora, polecam i to zdecydowanie

potwierdzam, pieknie tam

m_cudny
01-03-2008, 15:30
W Karwii - super:)
Darłówko - tambyło super 5 lat temu, teraz coraz większe bydło...
Moja siostra jest zachwycona pobytem na mierzei wiślanej, ale nie pamiętam gdzie.
pozdrawiam, MC :)

frostic
11-03-2008, 11:02
Białogóra!!! Piękna malownicza miejscowość niedaleko Jastrzębiej, Dębek i Karwi ;)

Dyziek
11-03-2008, 12:58
Mierzeja - Sztutowo, Stegna, Kąty Rybackie.

verus
12-03-2008, 15:59
a może Rugia ? :-)

Turtles
16-06-2008, 16:32
Podczepie sie pod temat - jakieś okolice Ustki ktoś proponuje?

wilk325
16-06-2008, 17:00
Podczepie sie pod temat - jakieś okolice Ustki ktoś proponuje?

Orzechowo, Poddębie, Rowy.

Turtles
16-06-2008, 18:47
Wybrzeże tamże?

bsiuda
15-03-2009, 18:51
Odświeżę temat jako że powoli trzeba myśleć o wakacjach :)
Widze ze masa ludzi proponowała fajne miejscowości. A teraz pytanko co do jakichś noclegów do 30 zł. Macie może coś sprawdzonego?

bsiuda
17-03-2009, 11:46
nikt nic nie napisze?

sniper88
19-03-2009, 18:28
Jak ruiny to resztkę kościółka w Trzęsaczu.

Zabetonowane dookola:? Szczerze mowiac to paskudnie to wyglada, i nie wiem jak teraz, ale 2 lata temu morze tam zabralo cala plaze...

Mavierk
19-03-2009, 18:57
pare kilometrów dalej jest Pobierowo - które w okolicach '99-'02 było super cichą i spokojną mieściną, teraz coś tak zrobiło się tam strasznie tłoczno.. ale jest jeszcze Rewal ;)

fIlek
19-03-2009, 19:04
Karwia, Ostrowo - plaża świetna, Żarnowiec niedaleko, a tam nie tylko elektrownia, ale i stary klasztor i sporo fajnych obiektów w okolicy.

pppppp
24-03-2009, 20:26
tereny WPN (klify, jeziora) i SPN (kraina piachu) no i Karwia (ma coś w sobie to prawda)

polo
24-03-2009, 23:01
poszukaj na stronce www.nadmorze.pl noclegi do 30zł można ale na kilka dni bez poscieli, jak dzień dwa to h... nawet niechcą gadać we łbach sie poprzewracało.
W Rewalu masz fajną baze wypadową blisko na Wolin, Świnoujście i Międzyzdroje. Za międzyzdrojami była (niewiem czy jest dalej) plaża nudystów, plaża w Lubiewie czy Świnoujściu super stamtąd rzut beretem do niemiec gdzie też jest co focić. w Rewalu jest fajny hotel Residence 3* dobrze jedzonko, fajna obsługa, parking strzeżony, pensjonat Tedy zaraz obok. to moge polecić

bsiuda
24-03-2009, 23:35
poszukaj na stronce www.nadmorze.pl (http://www.nadmorze.pl) noclegi do 30zł można ale na kilka dni bez poscieli, jak dzień dwa to h... nawet niechcą gadać we łbach sie poprzewracało.
W Rewalu masz fajną baze wypadową blisko na Wolin, Świnoujście i Międzyzdroje. Za międzyzdrojami była (niewiem czy jest dalej) plaża nudystów, plaża w Lubiewie czy Świnoujściu super stamtąd rzut beretem do niemiec gdzie też jest co focić. w Rewalu jest fajny hotel Residence 3* dobrze jedzonko, fajna obsługa, parking strzeżony, pensjonat Tedy zaraz obok. to moge polecić
chodzi o 5 dni, moze byc w spiworach :)
poszukam dzieki wielkie

FOTOP
24-03-2009, 23:41
Mierzeja - Sztutowo, Stegna, Kąty Rybackie.

Potwierdzam, w Kątach Rybackich można fajne foty kormoranów zrobić.
Teraz na bursztyny jest dobra pora przy ujściu Wisły...
W Stegnie fajne miejsca na nocleg na pewno się znajdą.

chróściel
01-04-2009, 14:20
prócz tego o czym już wspomniano, to polecam Słowiński Park Narodowy (http://www.slowinskipn.pl/spn_pl.php?lang=pl&site=strona_glowna).

fader_audio
29-04-2009, 15:24
Witam, proponuję Grzybowo koło kołobrzegu, ok 3-4km. rok temu było tam jeszcze w miarę spokojnie w nawet niezbyt tłoczno na plaży, noclegi do 30 zł może by się znalazły ale dalej od plaży. Bardziej na zachód jest jeszcze Wisełka ok 15km od międzyzdroi, ale to dla tych, którym nie przeszkadza chodzenie na plaże ok 15-20min piechotką przez las, okolica super. w pobliżu znajduja się też jeziorka. Piechotką z międzyzdroi ok 2h ale warto wielkie kamienia na plaży urwiska jest co focić, ach szkoda że jeszcze wtedy nie miałem cyfraka.....

Ksiazkiewicz
29-04-2009, 18:31
nie ma jak w piaskach k/Krynicy Morskiej, wychodzisz w południe, w środku sezonu a tam 30metrów co najmniej pasa plaży tylko dla Ciebie.

fader_audio
29-04-2009, 22:34
właśnie podobnie jkest w Wisełce, wystarczy tylko odejsc troszke od wejscia na plazę bo ludzie jak kamienie, jak zejdą tak się rozkładają.

tomalw
29-06-2009, 19:45
Polecam Dębki

fader_audio
06-07-2009, 11:46
słyszałem o dębkach, pdobno fajnie ale nie byłem tam więc się nie wypowiadam. Zależy co komu sie podoba. Ja proponuje wisełkę oraz grzybow. To pierwsze to cicha miejscowość nawet dyskoteki nie było, tylko taka knajpka przy hotelu gdzie można było potańczyć(z tym nie przepadam) Grzybowo natowmiast trochę większe ale na plaży juz nie jest tak pusto, ale też nie tłoczno. Pozdrawiam

fIlek
06-07-2009, 11:57
słyszałem o dębkach, pdobno fajnie ale nie byłem tam więc się nie wypowiadam. Zależy co komu sie podoba. Ja proponuje wisełkę oraz grzybow. To pierwsze to cicha miejscowość nawet dyskoteki nie było, tylko taka knajpka przy hotelu gdzie można było potańczyć(z tym nie przepadam) Grzybowo natowmiast trochę większe ale na plaży juz nie jest tak pusto, ale też nie tłoczno. Pozdrawiam

Pas wybrzeża od Ostrowa poprzez Karwię po Dębki - bodaj największe, piaszczyste plaże (i dno), mało ujść rzek, czysta woda i stosunkowo mniej ludzi.

Łopal
07-07-2009, 10:52
Dla miłośników całkowitej dziczy nad Bałtykiem polecam wieś Wicie pomiędzy Darłowem a Jarosławcem. Przepiękna plaża, cisza, spokój- jeśli ktoś czegoś podobnego poszukuje- będzie zachwycony.

A dla miłosników lepszej infrastruktury, pięknej plazy i wspaniałego jedzenia- tylko Niechorze :) I najlepsze dania rybne jakie jadłem w życiu "U Cywila". Diabeł morski w sosie kaparowo-smietanowym, do tego chłodne białe winko, o raju........ :) (w gębie)

frostic
07-07-2009, 11:38
Pas wybrzeża od Ostrowa poprzez Karwię po Dębki - bodaj największe, piaszczyste plaże (i dno), mało ujść rzek, czysta woda i stosunkowo mniej ludzi.

... i jeszcze 6 km dalej (idąc tym tropem) mamy Białogórę !!!
Cicho, spokojnie, pięknie - genialnie po prostu,,,

jamirq
07-07-2009, 12:45
ta...... Biołogora jest juz rozjechana przez W-wke. Kilka lat temu było tam przyjmenie obecnie już mniej....niestety

frostic
07-07-2009, 13:30
ta...... Biołogora jest juz rozjechana przez W-wke. Kilka lat temu było tam przyjmenie obecnie już mniej....niestety

Wybacz ale zdecydowanie nie zgodzę się z Twoją opinią!!!

Od 5 lat spędzam tam minimum tydzień w pełni sezonu i nie stwierdziłem "rozjechania" ani przez W-wkę ani przez H-sówkę... Co prawda kilku aktorów czy reżyserów średniego szczebla można spotkac w kolejce po bułeczki o 7 rano...

Moja kobietka spedziła tam dokładnie 30 wakacji (czyli wszystkie wakacje życia ;) )... no i faktycznie, 20-30 lat temu było kameralnie: 3 domy na krzyż i nic wiecej
Teraz trochę już sie tam dzieje, jednak nadal jest to najspokojniejsza wioska nadmorska jaką znam (a troche ich widziałem). Co najważniejsze nie jest pozbawiona kilku knajp, sklepów i fenomenalnych terenów - a lasy powalają na kolana!

Reasumując: jakkolwiek byśmy nie planowali wakacji - zawsze lądujemy na chwil kilka w "białej" ;)

siedzonko
25-06-2010, 15:28
A ja polecam miejscowość Słajszewo ! Piękna pusta plaża i śliczne widoczki. A do Łeby jakieś 30 km. Żarnowiec też w okolicy:)

jarilitmanen
16-02-2011, 10:45
Białogóra!!! Piękna malownicza miejscowość niedaleko Jastrzębiej, Dębek i Karwi ;)

Białogóra swego czasu zafascynowała mnie pięknie tam jest polecam






_________________________


konferencje nad morzem (http://www.mojekonferencje.pl)

Fear
16-02-2011, 15:52
Jak ktoś mieszka gdzieś na południu to mogę polecić miejscowości typu Stegna, Jantar Leśny sam byłem we wsi Mikoszewo. Miejscowość ok 7km od Jantaru a turystów bardzo niewielu. Jest co zobaczyć bo plaże są niemal dziewicze, dość dużo wydm... W pobliżu ujście Wisły. Odległość do trójmiasta niewielka (do gdańska ok 40km) Warty odwiedzenia jak ktoś nigdy nie był jest Malbork z zamkiem krzyżackim również ok 50km. 20km i masz mierzeje wiślaną- kąty rybackie. W 7 dni w tamtych okolicach na pewno nie będzie się nikt nudził

Zolty
17-02-2011, 00:41
Białogóra swego czasu zafascynowała mnie pięknie tam jest polecam

Dodaje jeden glos za Bialogora - z zaznaczeniem ze lata temu bylo tam przyjemniej bo pusto.