PDA

Zobacz pełną wersję : Fighter



RedMan
13-02-2008, 23:20
Koledzy co myślicie o takiej lampie do domowego studio

http://afe.pl/catalog/product_info.php?cPath=22_107&products_id=813

RBT
14-02-2008, 00:06
Lampa wykonana solidnie. Palnik dość głęboko osadzony, dobrze chroniony przed uszkodzeniem, jednak dający zbyt kierunkowe światło w softboksach bez wewnętrznego dyfuzora. Softboksy z dyfuzorem są oświetlane prawidłowo. Duża powtarzalność emitowanej energii +/- 0,1 Ev na prawie całym zakresie mocy, skręcona na minimum czasami +/- 0.2 EV. Rozładowanie (zmniejszenie mocy) powoduje samoczynny błysk, zaletą tego rozwiązania jest szybkość zmiany, wadą niestety przeszkadzający czasami błysk i szybsze zużycie palnika. Lampa nie ma wyłącznika fotoceli, co prawda, jego montaż jest bardzo prosty, ale powstaje wówczas problem praw gwarancyjnych. Na koniec wiadomość bardzo istotna, odnosząca się do lamp serii F. Liczba podana w nazwie lampy nie jest równoznaczna z energią w Ws. Mierzyłem lampę F 600. Jej energia, jak pamiętam, była nieznacznie wyższa od Elfo Quant 250. Tak więc można ostrożnie założyć, że lampa F 300 będzie miała nie więcej niż 200 Ws energii. Lampy z serii F pro mają energię w Ws zgodną z podaną w nazwie wielkością.

RedMan
14-02-2008, 00:50
Wczoraj dwie takie zamówiłem i mam nadzieje że nie będą się sypać. Myślę że na początek domowego studia wystarczą .

RedMan
14-02-2008, 01:27
Na koniec wiadomość bardzo istotna, odnosząca się do lamp serii F. Liczba podana w nazwie lampy nie jest równoznaczna z energią w Ws. Mierzyłem lampę F 600. Jej energia, jak pamiętam, była nieznacznie wyższa od Elfo Quant 250. Tak więc można ostrożnie założyć, że lampa F 300 będzie miała nie więcej niż 200 Ws energii. Lampy z serii F pro mają energię w Ws zgodną z podaną w nazwie wielkością.

chwyt marketingowy jak zawsze musi być jakiś haczyk :mrgreen:

fxd
17-02-2008, 20:38
RedMan moze napiszesz jak wrazenia .. pokazesz jakies fotki przykladowe ..?? Sprzetu .. i nie tylko !!!!

Afrati
17-02-2008, 20:46
Ja tak tylko skromnie wspomnę, że jestem zadowolonym właścicielem dwóch Fighterów f300, więc, jeśli macie jakieś pytania, to służę odpowiedzią :)

A co do mocy, to niestety nie mam pojęcia, czy jest mniejsza od deklarowanej - zwykle robię portrety i nie odczuwam braku mocy, ale to może dlatego, że pracuję na większych otworach przysłony niż f22 ;)

Ram
17-02-2008, 21:17
Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch Fighterów F300 i jak na razie bez zarzutów, spełniają swoje zadanie.

RedMan
17-02-2008, 22:32
Witam. Koledzy dajcie mi jeszcze tydzień. Zrobiłem parę fotek i jak dla mnie ekstra. Żona akurat urodziła dzieciaka. Dziecko zdrowe z żoną były problemy (cesarka , krwotok , później operacja) , już się ustabilizowało. Muszę teraz dojść do siebie. Powodzenia

Afrati
17-02-2008, 22:46
Witam. Koledzy dajcie mi jeszcze tydzień. Zrobiłem parę fotek i jak dla mnie ekstra. Żona akurat urodziła dzieciaka. Dziecko zdrowe z żoną były problemy (cesarka , krwotok , później operacja) , już się ustabilizowało. Muszę teraz dojść do siebie. Powodzenia

To my życzymy Ci powodzenia ;)
Gratulujemy narodzin dziecka i życzymy jak najmniej problemów ze zdrowiem żony! Tylko nie błyskaj maleństwu po oczach, bo podobno to niezdrowe ;)

A co do zdjęć sprzętu - te pokazane na stronie sklepu internetowego całkiem się zgadzają ze stanem faktycznym.
Brakuje tylko zdjęcia palnika...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fflash.ff.funpic.de/Afrati/palnik.jpg)

Co do zdjęć wykonanych przy pomocy tych lamp - mam portrety i mogę pokazać, ale nie wiem czy potrzeba ;)

Pozdrawiam

chezzi
02-03-2008, 00:19
Witam wszystkich. Poproszę o jakieś fotki robione tymi lampami gdyż biorę je pod uwagę przy niedługim zakupie. Myślę czy nie kupić jednak 600V.

Jacek_Z
02-03-2008, 01:23
........ Poproszę o jakieś fotki robione tymi lampami ..
a w czym to pomoże? lampa to palnik. Reszta zalezy od modyfikowania. A mozliwości jest mnóstwo, więcej niz nasadek. Nie rozróznisz zapewne podobnego reflektorka jednej firmy od drugiej od efektu na zdjęciu. To niemozliwe.

chezzi
13-05-2008, 19:34
Mam fighter-y z wyzw. radiowym. Jak narazie jestem zadowolony bardzo! :) Zacznie się teraz zabawa!

sailor
14-05-2008, 16:11
a w czym to pomoże? lampa to palnik. Reszta zalezy od modyfikowania. A mozliwości jest mnóstwo, więcej niz nasadek. Nie rozróznisz zapewne podobnego reflektorka jednej firmy od drugiej od efektu na zdjęciu. To niemozliwe.

zgadzajac sie z Jackiem dodam jedynie ze osadzenie gleboko palnika mimo ze chroni przed uszkodzeniem to jednak jest wyjatkowo niekorzystne dla "swiecenia" tejze lampy. wszyscy liczacy sie producenci wysuwaja palniki kilka cm poza obudowe. hensel i broncolor je chronia szklanymi kopulkami, bowens od modelu bodajze 1000ws rowniez elinchrom tez chyba w wyzszych modelach aczkolwiek glowy nei dam.
dlatego tez nalezy zwrocic na to uwage

chezzi
14-05-2008, 18:45
Głębiej osadzony palnik oczywiście nie świeci całą mocą na bokach ale wystarczy nieco mocniejszy błysk ustawić aby to zniwelować. Czy się mylę?

Jacek_Z
14-05-2008, 23:02
schowany głęboko palnik nie świeci ładnie w boki, a chodzi o to by pracował odbłyśnik softboxu czy reflektora. Wtedy jest lepszy rozkład światła w tej stosowanej nasadce.

chezzi
26-06-2008, 09:08
Zapewne trochę racji w tym jest ale osłonięty palnik to także jego ochrona przed przypadkowym uszkodzeniem przy zakładaniu i zdejmowaniu softboxów.
Pracuję zbyt krótko na lampach i nie mam porównania. Sądzę że ma to raczej małe znaczenie jeśli softboxy są ok.

Jacek_Z
26-06-2008, 10:57
... ale osłonięty palnik to także jego ochrona przed przypadkowym uszkodzeniem przy zakładaniu i zdejmowaniu softboxów.
najbezpieczniej jest gdy na czas transportu zakłada się metalową kopułkę, ale wtedy lampy kiepsko swiecą :-D.
Lepszy jest wysunięty palnik niz schowany. Nie chodzi to o straty mocy, a o rozkłąd światła w odbłyśniku.
W samochodach masz światła długie i krótkie - a to tylko inaczej połozony "palnik" w odbłyśniku.
Jeszcze inaczej - jesli masz SB800 w pozycji tele - to ciężko zmiękczyć światło wkładając te lampę w softbox. Bo i tak SB800 nie świeci na boki i softbox się "marnuje", nie daje na tyle miękkiego światłą jakby mógł.

Całkiem możliwe, że w amatorskich konstrukcjach bardziej się martwią o uszkodzenia i celowo chowają palnik.
Mozna parafrazowac pewne motto, które gdzieś się tu na forum przewineło - jedni matrwią się o światło, a drudzy o uszkodzenia sprzętu :-D

chezzi
26-06-2008, 17:42
Oczywiście chodzi mi TYLKO o ochronę sprzętu :)))
Bo ja bidulka nie mam na lampy za kilkadziesiąt tysięcy :(((
Kompromisy są konieczne....
Jak na razie jestem zadowolony. Zobaczę z czasem.