PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Dolny Śląsk



stempien
11-02-2008, 12:56
Doszło do takiej dziwnej sytuacji bo mam czas, mam transport, ale nie wiem co z tymi środkami zrobić :D
Tradycyjnie pomyślałem o Karkonoszach i jeżeli niczego nie znajdę to pewnie się tam wybiorę, lecz przed tym chciałbym się dowiedzieć od Was czy znacie jakieś ciekawe miejsca. Najbardziej interesuję mnie krajobraz czyli górki, doliny, kotliny, jeziorka, mogą być jakieś ciekawe, malowniczo położone obiekty architektoniczne. Urokliwe zakątki. Pogoda jest cienka, słońca niewiele, śniegu też, stąd mam małe szanse na ładne zdjęcia w miejscach po których można by się tego spodziewać o tej porze roku. Jeżeli macie jakieś sugestie, choćby najmniejsze to proszę dajcie znać. A jeżeli ktoś był w Karkonoszach i ma aktualne zdjęcia to również jestem zainteresowany.

Przemek Paśnik
11-02-2008, 13:01
Standardowa tura: Karpacz (zwiedzanie miasta: kościółek Wang, Skwer Odkrywców), potem na Śnieżkę, powrót z wizytą w schronisku Samotnia. Polecam też wycieczkę nieco na północ: Sokoliki i Góry Kaczawskie :)

stempien
11-02-2008, 13:20
Standardowa tura: Karpacz (zwiedzanie miasta: kościółek Wang, Skwer Odkrywców), potem na Śnieżkę, powrót z wizytą w schronisku Samotnia. Polecam też wycieczkę nieco na północ: Sokoliki i Góry Kaczawskie :)


Taką standardową turę, czasem trochę modyfikowaną, zaliczyłem już kilkanaście razy :P Zapomniałem dodać że mam około tygodnia czasu czyli jest co robić, wolałbym jakieś dłuższe wycieczki...

koziak
11-02-2008, 14:45
Przejdź się od Szrenicy na Śnieżkę. Na pewno będzie ciekawie.

mishieck
11-02-2008, 15:26
Góry Izerskie (i koniecznie opuszczona kopalnia odkrywkowa "Stanisław", Świeradów Zdrój), po czeskiej stronie Adrspach...

Polecam www.sudety.it (http://www.sudety.it) - kopalnia pomysłów :)

zdyboo
11-02-2008, 19:20
Doszło do takiej dziwnej sytuacji bo mam czas, mam transport, ale nie wiem co z tymi środkami zrobić

Jedź do Miedzygórza, co prawda teraz ferie i ludzi tam pewnie opór, ale w samym Miedzygórzu jest co pofocic, wioska z zabudowa tyrolską, jak i można się kopnąć na Śnieżnik, bardziej na masyw, niż na szczyt. Tylko uwaga, sporo sniegu. Warto sie odpowiednio przygotować.
Zresztą, zajrzyj na moją stronę, jak coś Ci się spodoba, to mogę podpowiedzieć co i jak. Co prawda zimy w górach tam nie ma, ale góry są. Głównie Kotlina Kłodzka, ale nie tylko.

stempien
11-02-2008, 19:52
Ta kopalnia "Stanisław" i Adrspach wyglądają ciekawie, prawdopodobnie tam pojadę. Poza tym Karkonosze, Szrenica -> Śnieżka, bądź na odwrót i jak starczy czasu to może Śnieżnik + kolorowe jeziorka, dawno tam nie byłem...Dzięki za sugestie.

jarek76
15-02-2008, 10:27
stempien do zwiedzania dolnego śląska polecam te książki
Mam prawie wszystkie i staram się odwiedzić każde z tych miejsc
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=49275

refresh
15-02-2008, 16:26
a byla by opcja zebys zrobil pdf'a albo skany ksiazki o dolnym slasku? bylbym bardzo wdzieczny.

jarek76
15-02-2008, 18:07
a byla by opcja zebys zrobil pdf'a albo skany ksiazki o dolnym slasku? bylbym bardzo wdzieczny.
Raczej nie za dużo tego, mam 5 książek a każda ma średnio po 300 stron
A ja mam mało wolnego czasu

stempien
01-03-2008, 18:12
stempien do zwiedzania dolnego śląska polecam te książki
Mam prawie wszystkie i staram się odwiedzić każde z tych miejsc
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=49275

dzięki, dopiero teraz zobaczyłem odpowiedź bo jak już wróciłem z 'wycieczki' to wątku nie śledziłem

co do książek to okazuje się że niektóre z nich ma mój ojciec :)