PDA

Zobacz pełną wersję : Torba... a może plecak..? Oto jest pytanie.



prz3mo
11-02-2008, 11:33
Obecnie posiadam LowerPro Orion Trekker II, ale po zakupie Sigmy 70-200 brakuje miejsca i musze wymienic na coś wiekszego...
No i pojawił mi sie dodatkowy dylemat czy może jednak nie wziąć torby. Sam nie wiem...
Jeśli torba to może LowerPro Nova 4 AW. Użytkuje ktoś takową? Jak się sprawuje? Da sie zmieścić body z podpiętą np. Sigmą 70-200 i oprocz tego z 4 szkła i lampe?
A może jakies inne propozycje by pomieścić to co mam w podpisie? No chyba, że plecak... ale tu też dylemat - który?
Cena w jakiej chciałbym sie zmieścić to ok. 200pln.
Z góry dzieki za sugestie.

legologo
11-02-2008, 11:51
Nieśmiało proponowałbym torboplecak LowerPro SlingShot 200 AW lub ewentualnie 300 AW jeśli nie pomieścisz gratów w 200-stce.

Mi osobiście to rozwiązanie bardzo się podoba i od dłuższego czasu mam chrapkę na najmniejszą wersje 100.

piwkoo
11-02-2008, 11:52
Miałem Nova 4AW i sobie ją bardzo chwaliłem i zdania nie zmienię. Wykonana jest jak na Lowepro przystało super, nic nie pyli, nie pęka, nie odrywa. Obecnie mam Tamraca 8 pro ponieważ w lowepro nie mogłem się zmieścić. Wykonany jest z ciut innego materiału, ale również na wysokim poziomie.
Wydaję mi się że do długiego tele tamrac będzie lepszy. Lowepro w środku wygląda TAK (http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/images/lowepro_nova4aw/lowepro_nova4_300-1.jpg). Czyli tele wejdzie jedynie w pionie. Tamrac natomiast umieścił TAKIE (http://www.cambags.com/nikon/d70/shoulder/images/tamrac_5608/TamracPro8.jpg) ścianki w środku, dzięki czemu można spokojnie włożyć tele podpiętego pod body.
Oczywiście można dowolnie regulować przegródki w obu przypadkach dzięki czemu przestrzeń na szkła się zmienia.
Do oby wejdzie twoja sigma, ale do tamraca z podpiętym body,a do lowepro chyba się ten komplet nie zmieści.

Innych nie testował :)

prz3mo
11-02-2008, 12:09
Nieśmiało proponowałbym torboplecak LowerPro SlingShot 200 AW lub ewentualnie 300 AW jeśli nie pomieścisz gratów w 200-stce.

Mi osobiście to rozwiązanie bardzo się podoba i od dłuższego czasu mam chrapkę na najmniejszą wersje 100.

Kurcze, nie mam w moim mieście gdzie zobaczyć tego patentu z "szybkim" przekręceniem i wydostaniem gratów w SlingShocie, dlatego troche boje sie kupować w ciemno... Poza tym widze, ze za duzo miejsca tam nie ma chyba...


Miałem Nova 4AW i sobie ją bardzo chwaliłem i zdania nie zmienię. Wykonana jest jak na Lowepro przystało super, nic nie pyli, nie pęka, nie odrywa. Obecnie mam Tamraca 8 pro ponieważ w lowepro nie mogłem się zmieścić. Wykonany jest z ciut innego materiału, ale również na wysokim poziomie.
Wydaję mi się że do długiego tele tamrac będzie lepszy. Lowepro w środku wygląda TAK (http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/images/lowepro_nova4aw/lowepro_nova4_300-1.jpg). Czyli tele wejdzie jedynie w pionie. Tamrac natomiast umieścił TAKIE (http://www.cambags.com/nikon/d70/shoulder/images/tamrac_5608/TamracPro8.jpg) ścianki w środku, dzięki czemu można spokojnie włożyć tele podpiętego pod body.
Oczywiście można dowolnie regulować przegródki w obu przypadkach dzięki czemu przestrzeń na szkła się zmienia.
Do oby wejdzie twoja sigma, ale do tamraca z podpiętym body,a do lowepro chyba się ten komplet nie zmieści.

Innych nie testował :)

Widze, ze tylko ciut drożej mozna miec Nova 5 AW... Może do niego by wszedł korpus z tele na leżąco.
Co do Tamraca to jakos nie mam przekonania, moze dlatego, ze do tej pory miałem produkty LowerPro i CaseLogic. Jak z wykonaniem produktow Tamraca?

Orientuej sie ktoś ile długości ma ta przestrzen w prawym górnym rogu torby Nova 5 (zakładając, że wyciągnie sie te dwie przegródki patrząc od lewej) ?
http://www.cambags.com/nikon/d70/shoulder/images/lowepro_nova5AW/2038bag2.jpg

mini21
11-02-2008, 15:04
Ja aktualnie mam Nove 4.
I z Sigmą 70-200 2.8 podczepioną do body już się nie mieści (tzn. pionowo, poziomo wejdzie, ale na styk).
Do tego mam jeszcze plecak Naneu Pro Alphę i tam mieści się bez problemu.

Dziś byłem przymieżyć Lowepro Reportera 300 i okazało się, że nie jest dużo głębszy od Novy 4, więc jakbym chciał wsadzić aparat z podpiętym obiektywem pionowo, to tylko Reporter 400.

Slingshoot?
Gdzie ty chcesz zmieścić taki obiektyw w slingshoocie?
Dziś oglądałem i SS i ten nowe wynalazki Lowepro w stylu SS i tam nie widzę miejsca na taki szkło.

Nova 5 nie jest aż tak strasznie większa od 4 więc raczej bym sobie darował.

prz3mo
11-02-2008, 15:07
hmm... no to mam rebus... skoro piszecie, ze do żadnego nie wejdzie body z podpiętą SIgmą.. Az mi sie nie chce wierzyc, a sprawdzic u siebie nie mam gdzie, bo nigdzie w sklepach nie ma u mnie wyboru duzego LowerPro. W FJ maja tylko jakies małe pokrowce do kompaktów...

mini21
11-02-2008, 15:08
Ja ze swoją 4 zrobiłem tak jak tu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.cambags.com/nikon/d70/shoulder/images/lowepro_nova4AW/lowepronova4aw-3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.cambags.com/nikon/d70/shoulder/images/lowepro_nova4AW/lowepronova4aw-1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.cambags.com/nikon/d70/shoulder/images/lowepro_nova4AW/lowepronova4aw-2.jpg)

Jakoś tam wchodzi, ale miejsca za dużo już nie ma.

prz3mo
11-02-2008, 15:15
mini, ale wyglada na to, ze jednak wejdzie w poziomie body z Sigmą. Jakby te przegródki inaczej poukładac to na szerokosc powinno wejsc...
Tylko reszty gratów chyba nie zmieszcze z boku :(

Mont
11-02-2008, 15:21
Do Tamraca Velocity 9 (tańszy "odpowiednik" SlingShot 300 AW) mieszczę D300zMB-D10+24-70+70-200+12-24+SB800 i jeszcze parę pierdół.
W alternatywie mam duży plecak ale do torby nie mogę się przekonać.
Zajrzyj ewentualnie tu (http://www.taschenfreak.de/indexlisteart.htm).

mini21
11-02-2008, 15:22
Poziomo wejdzie, ale pionowo nie (a wolałbym jednak w pionie).
Co do reszty, to wydaje mi się, że będzie akurat na 4 obiektywy.

marekm
11-02-2008, 15:59
Do Tamraca Velocity 9 (tańszy "odpowiednik" SlingShot 300 AW) mieszczę D300zMB-D10+24-70+70-200+12-24+SB800 i jeszcze parę pierdół.
W alternatywie mam duży plecak ale do torby nie mogę się przekonać.
Zajrzyj ewentualnie tu (http://www.taschenfreak.de/indexlisteart.htm).

Masz rację, ale kiedy dokładnie to co wymieniłeś zapakowałem do Tamraca Velocity 9, plecak przekosił się i zaczął mnie dusić. Mam wrażenie, że SlingShot 300 ma lepiej wyprofilowany pas, który mimo sporego obciążenia i niesymetrycznego systemu nośnego, lepiej utrzymuje plecak na plecach (tzn. w pionie bez przekaszania się).

Nie testowałem tego co prawda na sobie, ale obserwowałem zachowanie się tego plecaka na plecach kolegi na naszym ostatnim plenerku.

markB
11-02-2008, 16:52
1. Do Slingshota 300 wkładam bez wysiłku D3 + 80-200; zostaje miejsce na parę obiektywów i lampę. Ten plecak jest dość stabilny (używam go na rowerze), bo ma dodatkowo pas biodrowy.
2. To samo mogę powiedzieć o torbie Tamrac 8 Pro. Włazi to samo, z tym że w bocznych przegródkach przestają się mieścić większe szkła; te dwie najbliżej puszki mieszczą zaledwie "wyprostowaną" lampę.
3 Lowepro Nova 5 z łatwością pomieści to co chcesz; trzeba tylko zmienić układ przegródek, tak jak zrobił to kolega z góry.

badi
11-02-2008, 23:29
Mam wrażenie, że SlingShot 300 ma lepiej wyprofilowany pas, który mimo sporego obciążenia i niesymetrycznego systemu nośnego, lepiej utrzymuje plecak na plecach (tzn. w pionie bez przekaszania się).

nie mialem tamraca, ale 300 przynajmniej na moich plecach miala tendencje do skretow na boki. a bylo w niej d80 + tele + sredni zoom + 50 1.8 + lampa + jakies *******y.

prz3mo
12-02-2008, 09:42
Coraz bardziej skłaniam sie ku Nova5. Mysle, ze jednak da rade...
Ma ktoś tę wlasnie torbe?

legologo
12-02-2008, 15:59
To odnośnie SlingShota, na sąsiednim forum jest ciekawy tekst najmniejszej wersji:
http://www.fotoprzyroda.pl/lowepro-slingshot-100-aw-vt907.htm

(m.im. filmik pokazujący, ile rzeczywiście trwa przejście z pozycji transportowej do roboczej.)

nowart
12-02-2008, 18:21
Slingshoot?
Gdzie ty chcesz zmieścić taki obiektyw w slingshoocie?
Dziś oglądałem i SS i ten nowe wynalazki Lowepro w stylu SS i tam nie widzę miejsca na taki szkło.

oj mini, to chyba nie SlingShota 300 miałeś w rękach...
mam tę torbę i bez problemu wchodzi body z gripem i podpiętym 70-200 oraz kupa szkła i akcesoriów. Dodatkowo druga kieszeń na "cośtam". Przerobiłem wiele toreb , ze 2 plecaki i żadne z tych rozwiązań nie było tak uniwersalne jak slingshoty.

mini21
12-02-2008, 20:58
Myślałem raczej o 200, bo 300 po przymiarce nie wydała mi się zbyt wygodna.

Przy założonej grubej kurtce, plecaczek nie chciał za bardzo przejść (a był pusty, jak by był pełny, to jeszcze gorzej).

badi
13-02-2008, 04:23
żadne z tych rozwiązań nie było tak uniwersalne jak slingshoty.

to jest fakt. w sumie sprzedalem tylko dlatego, ze na targach wole plecak, bo jednak po 10-14h zblizalem sie powoli do granicy bolu. z kolei na konerty wygodniejsza jest torba, bo photo pity zwykle sa ciasne, a i lepiej miec sprzet nie na plecach.

na plenerki, spacery ideal.

yaqb
13-02-2008, 08:15
Ja miałem Novę 4 ale była trochę za mała jak dla mnie(musiałem rezygnować z brania niektórych szkieł) i mam teraz Novę 5. Mieszczę w niej bez problemu D300+grip z podpiętym 24-70/2.8, 70-200/2.8, 14-24/2.8, fisha 10,5 2xSB800 i jest jeszcze sporo miejsca.
Jeśli jeszcze odpowiednio wszystko poukładać to zmieściłoby się tam body D3. Ale tego jeszcze nie próbowałem, ale spróbuje i dam znać.

Yanluk
13-02-2008, 11:42
Ja uzywam Slingshota 200, i ladowalem do niego bez problemu F90x + 50mm, D80 + 18-135mm, dodatkowa 50, 75-300 i 4 akumulatory, troche filtrow i spokojnie wszystko sie miesci (bez wykorzystywania gornej czesci plecaka).

prz3mo
14-02-2008, 12:24
LowePro Nova 5 w drodze :)

dzieki wszystkim za opinie

pinio
15-02-2008, 19:23
Też jestem na etapie poszukiwań torby. Próbuję znaleźć coś, co zmieści body z podpiętym N70-200 w pozycji pionowej + dodatkowe trzy obiektywy + lampa + parę drobiazgów(baterie, ładowarka, kilka filterków itp.). Myślałem o LP Stealth Reporter D650/550, ale ich rozmiar jest spory. Przeglądając internet znalazłem dwie inne modele toreb LP: Specialist 85AW (http://lowepro.com.pl/Products/Beltpacks/allWeather/Specialist_85_AW.aspx) oraz Pro Mag II AW (http://lowepro.com.pl/Products/Shoulder_Bags/superior/Pro_Mag_2_AW.aspx).
Miał ktoś okazję użytkować takowe? Jakieś uwagi dotyczące funkcjonalności, pojemności?

krzysztof jot
15-02-2008, 21:11
Też jestem na etapie poszukiwań torby. Próbuję znaleźć coś, co zmieści body z podpiętym N70-200 w pozycji pionowej + dodatkowe trzy obiektywy + lampa + parę drobiazgów(baterie, ładowarka, kilka filterków itp.). Myślałem o LP Stealth Reporter D650/550, ale ich rozmiar jest spory. Przeglądając internet znalazłem dwie inne modele toreb LP: Specialist 85AW (http://lowepro.com.pl/Products/Beltpacks/allWeather/Specialist_85_AW.aspx) oraz Pro Mag II AW (http://lowepro.com.pl/Products/Shoulder_Bags/superior/Pro_Mag_2_AW.aspx).
Miał ktoś okazję użytkować takowe? Jakieś uwagi dotyczące funkcjonalności, pojemności?

to tak ładnie to tylko na rysynkach, w realu nigdy tak nie zapakujesz, a jak chcesz miec body z tele to mała torba byc nie moze, no praw fizyki nie zmienisz :). Jest jedna do której wsadzisz bez problemu
seria Lowepro Commercial. Do modelu Compact da rade ale nie wiem jak z pozostałym osprzetem, ja nosze 70-200 plus d300 z gripem i 17-55 podpietym na stałe, sb800, databank, kable, baterie, filtry i kupa akcesoriów, ale do modelu Magnum to wsadzisz z osłoną http://www.cambags.com/nikon/d70/shoulder/images/lowepro_magnumAW/lowepro_magnum_bag3.jpg
A i dodam, że jakosc wykonania i materiałów serii Nova do serii Commercial to jak A kalsa do SL :)

yaqb
15-02-2008, 21:23
Posiadam torbę Lowepro Commercial AW. Torba jest spora. Trzymam w niej cały sprzęt foto, oprócz statywów. Jest znakomita gdy trzeba cały sprzęt foto zabrać ze sobą. A na krótkie wypady Nova 5 wystarcza w sam raz.

P.S. Krzysztofie dla Ciebie klasa A to Nova 5 czy Commercial??;)

krzysztof jot
15-02-2008, 22:00
P.S. Krzysztofie dla Ciebie klasa A to Nova 5 czy Commercial??;)

no fakt - zła kolejnośc u mnie :) commercial po 2 latach poniewierania po ziemi jest jak ze sklepu, nova po roku juz była lekko sflaczała... :)

pinio
16-02-2008, 01:52
Torby LP Commercial, Magnum i Compact wyglądają ciekawie, jednak wtedy odpada pionowo body z 70-200. Może niepotrzebnie mam opory przed trzymaniem tego poziomo?
Taki Compact może wystarczy. W razie potrzeby można dopiąć coś (np. dodatkowy obiektyw) wykorzystując SlipLock.
Muszę im się dokładnie przyjrzeć.

pinio
18-02-2008, 17:56
Oglądałem LP model Compact - wykonanie bardzo dobre, ale body z przypiętym 70-200 ma trochę ciasno.
Czy do Magnum i Commercial wejdzie w pionie 70-200 bez podpiętego body?

markB
18-02-2008, 18:05
Przeglądając internet znalazłem dwie inne modele toreb LP: Specialist 85AW (http://lowepro.com.pl/Products/Beltpacks/allWeather/Specialist_85_AW.aspx) oraz Pro Mag II AW (http://lowepro.com.pl/Products/Shoulder_Bags/superior/Pro_Mag_2_AW.aspx).
Miał ktoś okazję użytkować takowe? Jakieś uwagi dotyczące funkcjonalności, pojemności?

To są całkiem pojemne torby i w każdą z nich wsadzisz to co napisałeś. Nawet można wsadzić drugą (nieprofesjonalną) puszkę. Jedyny problem z nimi polega na tym, że aby dostać się do czegoś załadowanego na dnie trzeba zawsze wyciągać tą puszkę z podłączonym szkłem. No i nie są tanie: nowe kosztują w granicach 550 (Specialist) do 700 (Pro Mag) zł. LP Pro Mag ma bardzo dobrą opinię: http://www.photographyreview.com/cat/camera-cases/soft-case/lowepro/PRD_84129_3124crx.aspx
Commercial jest IMO zbyt wielki do dźwigania na codzień.

yaqb
18-02-2008, 18:29
Oglądałem LP model Compact - wykonanie bardzo dobre, ale body z przypiętym 70-200 ma trochę ciasno.
Czy do Magnum i Commercial wejdzie w pionie 70-200 bez podpiętego body?

W Commercial bez problemu zmieścisz 70-200 w pionie:)

yaqb
18-02-2008, 18:31
[...]
Commercial jest IMO zbyt wielki do dźwigania na codzień.

fakt jest za duży by go dźwigać na codzień ale jest znakomity do transportu sprzętu podczas dalszych wypraw. Ja jak narazie się w nim mieszczę z moim sprzętem. Jedynie statyw i monopod są w osobnym pokrowcu.

pinio
18-02-2008, 19:13
To są całkiem pojemne torby i w każdą z nich wsadzisz to co napisałeś. Nawet można wsadzić drugą (nieprofesjonalną) puszkę. Jedyny problem z nimi polega na tym, że aby dostać się do czegoś załadowanego na dnie trzeba zawsze wyciągać tą puszkę z podłączonym szkłem. No i nie są tanie: nowe kosztują w granicach 550 (Specialist) do 700 (Pro Mag) zł. LP Pro Mag ma bardzo dobrą opinię: http://www.photographyreview.com/cat/camera-cases/soft-case/lowepro/PRD_84129_3124crx.aspx
Commercial jest IMO zbyt wielki do dźwigania na codzień.

Z koniecznością wyciągania body nie powinno być problemów. W większości przypadków sięganie po szkło będzie związane ze zmianą szkła.
Pro Mag ostatnio widziałem. Niestety nie miałem możliwości "przymiarki" szkieł, ale przegrody na dodatkowe szkła (poza komorą na obiektyw z body) nie sprawiały wrażenia zbyt obszernych - może jak się zrobi porządne przemeblowanie przegród w środku, to będzie lepiej. Pytanie, czy D300 z podpiętym gripem i N70-200 faktycznie wejdzie? 7,5cm + 21,5cm = 29cm - podawana wysokość wewnętrznych rozmiarów do 25,5cm. Może być problem. A może osobiście miałeś okazję to sprawdzić?
Jeśli chodzi o ceny, to Pro Mag można dostać za około 450zł. Specialist 85 można dostać poniżej 400.


W Commercial bez problemu zmieścisz 70-200 w pionie:)
Chociaż tyle. A jest wtedy trochę luzu na TC17 przypiętym do niego :) W poziomie spokojnie da radę z podpiętym body - to już wiem.


fakt jest za duży by go dźwigać na codzień ale jest znakomity do transportu sprzętu podczas dalszych wypraw. Ja jak narazie się w nim mieszczę z moim sprzętem. Jedynie statyw i monopod są w osobnym pokrowcu.

Commercial sporych rozmiarów jest, ale do takiej zmieściłbym na wyjazdy wszystko co chcę :) (oczywiście sprzęt foto - oprócz statywu ;), skrzynki piwa też nie da rady :( ). Czy jej rozmiary są na tyle spore, że po odchudzeniu zawartości (przyjmijmy biorę to co trzeba na bieżąco - body, ze trzy obiektywy, filterki) i odpięciu kieszeni bocznych dalej jest to tak ogromne, że używanie codzienne mija sie z celem, tzn. użyteczność jej jest tylko transportowa?

Jeszcze jest ta Magnum - pośrednia pomiędzy Compact, a Commercial. Wg informacji na stronie 70-200 w pionie też powinien wejść.

yaqb
18-02-2008, 19:52
[...]
Chociaż tyle. A jest wtedy trochę luzu na TC17 przypiętym do niego :) W poziomie spokojnie da radę z podpiętym body - to już wiem.

Oj z TC17 nie da rady jej zamknać.



Commercial sporych rozmiarów jest, ale do takiej zmieściłbym na wyjazdy wszystko co chcę :) (oczywiście sprzęt foto - oprócz statywu ;), skrzynki piwa też nie da rady :( ). Czy jej rozmiary są na tyle spore, że po odchudzeniu zawartości (przyjmijmy biorę to co trzeba na bieżąco - body, ze trzy obiektywy, filterki) i odpięciu kieszeni bocznych dalej jest to tak ogromne, że używanie codzienne mija sie z celem, tzn. użyteczność jej jest tylko transportowa?


Ogólnie jest za duża by z nią śmigać na codzień. Na codzień używam Nova 5 i wystarcza w sam raz. Mieszczę w niej body D300+grip lub body D3 i obiektywy 14-24; 24-70; 70-200. I jest jeszcze trochę miejsca na inne pierdoły.

markB
19-02-2008, 16:33
Pytanie, czy D300 z podpiętym gripem i N70-200 faktycznie wejdzie? 7,5cm + 21,5cm = 29cm - podawana wysokość wewnętrznych rozmiarów do 25,5cm. Może być problem. A może osobiście miałeś okazję to sprawdzić?

Aczkolwiek nie mam tej torby, bo nie zdecydowałem się kupić dwa lata temu, ale sprawdzałem. Niestety nie z 70-200, a D200 (+ MB-200) + 80-200 (pompka). Wchodziło bez trudu. Wymiary puszki: 7.4 cm to jest z uchwytem. Trzeba od tego odliczyć jakieś 1-1.5 cm, bo bagnet jest trochę głębiej. Najlepiej zmierzyć całość po założeniu szkła. Tym niemniej chyba lepiej sprawdzić, a z tym mogą być kłopoty. W momencie kiedy ja chciałem to zrobić w żadnym sklepie nie mieli na stanie (włączając internetowe). Udało mi się dopiero za granicą.

Władca Pixeli
20-02-2008, 06:26
Przy okazji pytanie. Czy ktoś ma SlingShot 100.
Interesuje mnie czy zmieści się w nim aparat + zapięty zoom max 200mm, w sposób jak poniżej na zdjęciu w wersji SligShot 200


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2035-IMG4.jpeg)

Artur
20-02-2008, 11:34
Zeby schowac body z podpieta 200 potrzebujesz SlingShot'a 300. Miesci sie body jak na zdjeciu z podpietym 70-200 - do konca drugiego boku (nie ma wtedy jak na zdjeciu - przegrodki za obiektywem podpietym do body).

rxb
20-02-2008, 12:25
Zauważyłem, że plecaki nie są zbyt wygodne na eskapady w okresie zimowym kiedy ma się na sobie grubą kurtkę, jakoś niefajnie się układają (niezależnie od tego w jakim stopniu plecak jest załadowany). Posiadam Lowepro Mini Trekker AW. W pomieszczeniach typu ciasne kluby, czy na koncertach zdecydowanie lepiej sprawdza sie torba - z plecakiem ciężko się czasami przepchnąć przez tłumy ludzi :)

Artur
20-02-2008, 13:53
SlingShot nie jest typowym plecakiem. To cos na ksztal plecako-torby na jednym, przechodzacym na klatce piersiowej pasku. W kazdej chwili mozna ja przemiescic na bok lub do przodu.

Władca Pixeli
20-02-2008, 16:21
Zeby schowac body z podpieta 200 potrzebujesz SlingShot'a 300. Miesci sie body jak na zdjeciu z podpietym 70-200 - do konca drugiego boku (nie ma wtedy jak na zdjeciu - przegrodki za obiektywem podpietym do body).
A gdyby wkładać aparat z obiektywem przekręcony 90 stopni (od góry do dołu plecaka w tej przegrodzie ) to czy wtedy wejdzie do wersji 200 lub 100?

Artur
20-02-2008, 16:39
Tego nie wiem, musialbys sprawdzic gdzies w sklepie. Dlaczego nie chcesz 300'ki?

Władca Pixeli
20-02-2008, 20:58
Tego nie wiem, musialbys sprawdzic gdzies w sklepie. Dlaczego nie chcesz 300'ki?
Bo potrzebuje jak najmniejsze. Chce tylko aparat z tele + dodatkowo lampę lub szeroki kąt.

Rozmawiałęm z firmą.
100 ma szerokość 7.5 in
200 ma szrokośc 8.7 in
300 ma szerokośc 11 in

Niestety podobo rzepy są tylko w kilku miejscach i nie pozwalają na przekręcenie aparatu o 90 stopni bo wtedy trzeba samemu wykładać wnętrze innymi materiałami.

pinio
07-03-2008, 09:42
Moje poszukiwania zakończyły się zakupem LP Reporter D400 - przynajmniej na jakiś czas. Dla zainteresowanych, kilka moich spostrzeżeń na temat oglądanych toreb znajduje sie w wątku http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=51435

johny_85
09-03-2008, 12:08
Mam pytanie...Wyjeżdżam na przełomie kwiecień/maj na wycieczkę krajoznawczą do Londynu - na 11 dni. Wziąć plecak czy torbę (tamrac pro 8) - jeżeli plecak to jaki najlepiej na piesze wycieczki po mieście?

temporalis
15-03-2008, 14:18
Mam pytanie do miastowych ;) Przymierzam się do zakupu opakowania na sprzęt foto. Regularnie czytam posty, czeszę internet, oglądam pakunki innych userów i chyba nie wybiorę w tem sposób. Muszę dotknąć i posmakować.
W związku z tym zdradźcie tajemnicę gdzie jest największy wybór takich toreb i plecaków? Może jakaś marketowa sieć najchętniej w Łodzi albo na trasie z nad morza na Śląsk ? Gdzie Wy robicie takie zakupy ?

marekm
15-03-2008, 14:48
Mam pytanie...Wyjeżdżam na przełomie kwiecień/maj na wycieczkę krajoznawczą do Londynu - na 11 dni. Wziąć plecak czy torbę (tamrac pro 8) - jeżeli plecak to jaki najlepiej na piesze wycieczki po mieście?

Torba daje lepszy dostęp do sprzętu (wymiana szkieł w biegu, itd.).

Plecak pozwala nosić większe ciężary i wygodniej, a tym samym dłużej.

Sam musisz zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze.

Złotym środkiem może być plecak typu SlingShot, ale niekoniecznie. Nie wszyscy lubią ten patent.

rg2000
20-03-2008, 14:41
Do centrum Londynu plecaka nie polecam - chyba nie chcesz stracić sprzętu?
A to się niestety zdarza. Lepiej torbę i to taką bez szpanerskich napisów.
Ja używam plecaka i wygodnie się go nosi, ale na szybko to szkieł nie wyjmiesz.
Pozdrawiam

johny_85
20-03-2008, 16:47
Z tego wynika że jestem zmuszony wziąć torbę jak i plecak....dzieki

jarek76
27-03-2008, 15:37
A moje poszukiwania zakończyły sie kupnem SlingShota 200
Teraz przyjdzie czas na testowanie plecaka :)

Artur
27-03-2008, 15:40
Z tego wynika że jestem zmuszony wziąć torbę jak i plecak....dzieki

Nie musisz. Polaczeniem torby i plecaka jest wlasnie SlingShot.

Tomson
28-03-2008, 12:07
Miałem do analoga Lowepro Nova Mini. Do cyfry polecam Lovepro Toploader. Uwaga- jest topload i toploader. Oba mniej więcej takie same, ale do toploader mieści się D80 z gripem. Można doczepiać z boku dodaktowe systemowe pokrowce na szkła (nawet 70-200 się zmieści). Polecam - wybrałem zamiast slingshota.