PDA

Zobacz pełną wersję : Zewnetrzny wyswietlacz w d200, mozna go wylaczyc i ...



sprocket
28-02-2006, 04:02
i... robic zdjecia normalnie jak analogiem , czy nawet jak kadruje sobie wizjerem wewnetrznym obraz i tak wyswietla sie na monitorze, pytam bo to przeciez oszczednosc baterii jest wielka a przez wyswietlacz moim zdaniem mozna kadrowac zdjecia tylko kompaktami na zabawie w parku :P a lustrzanke i tak musze przylozyc do oka jak rasowy fotograf a nie jak babcia robiaca zdjecia swojemu pieskowi ;)
Chce zakupic d200 i dlatego pytam , bo nie wiem , dzieki za odpowiedzi :D

Tomek_R
28-02-2006, 04:21
Raczej nie kupuj D200 sprobuj cos "latwiejszego". Z DSLR nie miales jeszcze zadnych doswiadczen, co?

sprocket
28-02-2006, 05:36
.. mozna niezle fotke wykadrowac, dlamnie to super sprawa
ale naprawde ciekawi mnie ten temat z wylanczaniem zew. wyswietlacza bo nie wyobrazam sobie tak robic zdjecia w plenerze

Irvine
28-02-2006, 06:25
Zgadza sie. Ja zawsze uzywam wyswietlacza do kadrowania. Wizjer jest za maly.
Troche ciezej zobaczyc przy duzym sloncu ale zakladam okulary przeciwsloneczne i jest duzo lepiej. I trzeba tez dodac ze ekram w D200 ma swietny konrast.
Ale pamietaj ze mozesz kadrowac szybko i wtedy monitorek sie wylaczy wiec i zuzycie energii bedzie niewielkie.

JK
28-02-2006, 09:44
sprocket, można włączyć, można wyłączyć, jak chcesz. W menu jest opcja Image Review, która określa, czy włączać podgląd po każdym zdjęciu, czy nie. W menu możesz też wybrać czas po jakim LCD się automatycznie wyłączy, jeśli nie będziesz niczego przyciskał. Masz więc duże pole do popisu. Chyba o to Ci chodziło?

teddy
28-02-2006, 11:43
JK, koledze sprocket chodzilo chyba o kadrowanie na wyswietlaczu w momencie robienia zdjecia...a to w 99% lustrzanek jest niemozliwe :)

JK
28-02-2006, 12:16
teddy, przeczytaj uważnie pierwszy post autora tego wątku i postaraj się zrozumieć co on tam napisał. Nie jest to łatwe, przyznaję. :D

greg_g
28-02-2006, 20:12
JK, moim zdaniem teddy dobrze zrozumial pierwszy post.. sprocket, zakladal, ze mozna robic zdjecia na wyciagnietych do przodu ramionach z aparatem, patrzac w wyswietlacz, w ktorym widzimy to samo co w wizjerze (i sie rusza wszystko) :roll: .. ja przynajmniej tak to zrozumialem!!
sprocket - nie da sie tak.. kadrujesz TYLKO w wizjerze!! na wyswietlaczu mozesz miec podglad po zrobieniu foty!!
pozdr G.

JK
28-02-2006, 21:01
Ludzie, sprocket napisał:

"Zewnetrzny wyswietlacz w d200, mozna go wylaczyc i ... i... robic zdjecia normalnie jak analogiem , czy nawet jak kadruje sobie wizjerem wewnetrznym obraz i tak wyswietla sie na monitorze"

Czyli chce robić zdjęcia jak analogiem i pyta jedynie o możliwość wyłączenia LCD - prawda? Rozumiecie to, czy zbyt trudne?

Dalej sprocket pisze:

"pytam bo to przeciez oszczednosc baterii jest wielka a przez wyswietlacz moim zdaniem mozna kadrowac zdjecia tylko kompaktami na zabawie w parku a lustrzanke i tak musze przylozyc do oka jak rasowy fotograf a nie jak babcia robiaca zdjecia swojemu pieskowi"

Czyli doskonale wie, że kadrować na LCD się nie da, bo to nie kompakt, a lustrzankę trzeba "przyłożyć do oka" - prawda? To też już rozumiecie?

teddy i greg_g, kto Was uczył czytać. :shock: A może wyczytujecie coś między wierszami. :D Przyznaję, że wypowiedź sprocketa jest troche pogmatwana, ale starajmy sie rozumieć co zostało napisane.

Bajupolska
28-02-2006, 21:06
pytam bo to przeciez oszczednosc baterii jest wielka a przez wyswietlacz moim zdaniem mozna kadrowac zdjecia tylko kompaktami na zabawie w parku :P
Albo pijesz w ostatki i goście juz poszli albo robisz nas wszystkich w balona ??? stawiam na to drugie :)

Grześ Pseudonim
28-02-2006, 21:11
Zdębiałem qrna, daję słowo!

nin
28-02-2006, 21:19
a ktos wie czy w d2x tez tak mozna ? :D

Grześ Pseudonim
28-02-2006, 21:20
Podobno można wyłączyć obiektyw

darko
28-02-2006, 22:37
Ostatnio kolega powiedział mi że mój D50 jest do bani bo filmów nie robi,
to co dopiero taki D200, który do tego jeszcze nie ma programów tematycznych

Kaleid
28-02-2006, 23:28
to co dopiero taki D200, który do tego jeszcze nie ma programów tematycznych


No wlasnie.....moze sie ktos zamieni? :mrgreen:

pebees
28-02-2006, 23:30
Kaleid, ja, dam Ci f75, nie dość, że ma programy tematyczne, to jeszcze filmy robi :D

darko
01-03-2006, 22:28
to co dopiero taki D200, który do tego jeszcze nie ma programów tematycznych


No wlasnie.....moze sie ktos zamieni? :mrgreen:

Stawiam mojego D50, chętnie ulżę w Twoich "cierpieniach"

Korchez
02-03-2006, 23:11
Cyfrowe lustrzanki mają coraz bardziej dostępne ceny i coraz więcej będzie tego typu pytań na forum. Ale przynajmniej człowiek się rozweseli czytając :D Z drugiej strony niezły start od dwusetki :)

mati_wrc
06-03-2006, 00:19
Nie chce zakładać nowego tematu ale mam małe pytanie, mam nadzieję że mi ktoś pomoże - błagam...

Kupiłem D50 i chyba coś nie działa. Przełączam na tryb on i nie wysuwa się żaden obiektyw :( Cały czas klapka na obiektywe jest tak jak była przed włączeniem aparatu...nie wiem totalnie co mam robić - chyba muszę iść do serwisu.

Druga sprawa - gdzie tam w ogóle są przyciski od ustawiania zooma? :roll:

pebees
06-03-2006, 00:49
mati_wrc, na kpiny trochę późna pora :)

mati_wrc
06-03-2006, 01:10
No dobra już nie robie sobie jaj.... :wink: Ide zmienić film w mojej D50 i popstrykam jakieś fotki :P

jaki71
07-03-2006, 20:29
Ludzie, sprocket napisał:

"Zewnetrzny wyswietlacz w d200, mozna go wylaczyc i ... i... robic zdjecia normalnie jak analogiem , czy nawet jak kadruje sobie wizjerem wewnetrznym obraz i tak wyswietla sie na monitorze"

Czyli chce robić zdjęcia jak analogiem i pyta jedynie o możliwość wyłączenia LCD - prawda? Rozumiecie to, czy zbyt trudne?

Dalej sprocket pisze:

"pytam bo to przeciez oszczednosc baterii jest wielka a przez wyswietlacz moim zdaniem mozna kadrowac zdjecia tylko kompaktami na zabawie w parku a lustrzanke i tak musze przylozyc do oka jak rasowy fotograf a nie jak babcia robiaca zdjecia swojemu pieskowi"

Czyli doskonale wie, że kadrować na LCD się nie da, bo to nie kompakt, a lustrzankę trzeba "przyłożyć do oka" - prawda? To też już rozumiecie?

teddy i greg_g, kto Was uczył czytać. :shock: A może wyczytujecie coś między wierszami. :D Przyznaję, że wypowiedź sprocketa jest troche pogmatwana, ale starajmy sie rozumieć co zostało napisane.

Na poczatek sorki za odgrzebywanie trupa ;)

Ale jak posadzasz kogos o nieumiejetnosc czytania to moze sam dobrze przeczytaj;)

Jeszcze raz zacytuje pewien fragment:


czy nawet jak kadruje sobie wizjerem wewnetrznym obraz i tak wyswietla sie na monitorze

Czyli chce robić zdjęcia jak analogiem i pyta jedynie o możliwość wyłączenia LCD - prawda? Rozumiecie to, czy zbyt trudne?

Wlasnie ze nie bo kluczowe wyrazy to:
jak kadruje oraz i tak wyswietla sie
To tyle co mialem do napisania na temat czytania ze zrozumieniem.

Pozdrawiam ;)

sprocket
07-03-2006, 21:11
To ja - autor pytania - dajcie juz spokoj, no moze fakt ze haotycznie napisalem ale widze ze nikt nie traktuje aparatu jako narzedzia tylko mam wrazenie ze jako zabawke. Kto robil zdjecia w lesie ale tak naprawde polujac wie ze kolorowy zewn. wyswietlacz b. moze zaszkodzic. Chodzilo mi tylko oto czy jest pcja by go wylaczyc i cyfry uzywac jak normalnego analoga, pozniej ok - schowam sie za drzewem i obejrze efekty na wyswietlaczu ale niechce by swiecil mi podczas manewrow :D
Ps. :) zastanowilem sie juz kupuje D50 nie zaczynam od D200
Pozdrawiam NIkonowcow :)

greg_g
08-03-2006, 02:29
sprocket, nacisniecie spustu do polowy automatycznie wylacza wyswietlacz bez wzgledu co na nim w danym momencie masz (menu, ostatnia fotka) (przynajmniej w d70 i d70s tak jest - w d50 i d200 tez pewnie)

mmalkow
12-03-2006, 13:22
u mnie tam nic nie swieci, chyba ze sam poprosze o to aparat...
W sumie to nie chcialbym zeby moj aparat sam cos robil!

Grześ Pseudonim
13-03-2006, 18:54
Kaleid, widząc Twojego nowego awatara bez kozery napiszę że mam ochotę walnąć Cię w mordę (sorry - chodzi mi o towarzysza na fotce). :shock:

Kaleid
13-03-2006, 23:59
lol...to gdzie kiedy i o ktorej ? :)

Grześ Pseudonim
14-03-2006, 08:27
Jutro rano w Mińsku na rynku :D