PDA

Zobacz pełną wersję : D 80 i lampa



lovelas
09-02-2008, 22:57
Witam mam pytanie do makro używam mieszka od pentaxa plus stary obiektyw m42 i gdy chce zrobić zdjęcie z lampą nie da sie;/ mam pytanie czego to jest wina ?? i czy da sie to jakoś obejść?? bo chciałem kupić gorące stopki i zamontować małą lampę z przodu do doświetlania..

Gacek80
09-02-2008, 23:06
Przełącz lampe na manual - powinno pomóc.

lovelas
09-02-2008, 23:33
nie da sie;/ nie błyska;/

mpwt
10-02-2008, 00:29
Błyska błyska. Powiedz tylko co i gdzie zmieniłeś na manual :) Bo obawiam się, że nie to co powinieneś.

lovelas
10-02-2008, 00:32
no wziąłem przekręciłem pokrętłem na tryb m potem nacisnąłem guzik obok lampy i pokręciłem na slow:) jak chce zrobić zdjęcie to na górnym wyświetlaczu mruga tryb synchronizacji błysku ;/ i nie da sie zrobić zdjęcia dopiero gdy zamknę lampę..

mpwt
10-02-2008, 00:35
No więc źle zrobiłeś. Słusznie się obawiałem. Przeczytaj co kolega Gacek napisał :) Ewentualnie zajrzyj do instrukcji obsługi :p

[edit]Pomimo twojego dodatkowego wyjaśnienia podtrzymuję co napisałem :)

lovelas
10-02-2008, 00:42
już mam :)

mpwt
10-02-2008, 00:45
To podziękuj koledze Gackowi a sam schowaj się ze wstydu :p