Zobacz pełną wersję : Ciemna strona mocy
Witam
Bylem wczoraj na wystawie psów, wystawa byla w hali. Slabo oswietolna a ringi doswietlane halogenami. Do tej poru focilem kompaktem i fotki sa ciemne i rozmyta (www.dharmakaja.prv.pl - wystawy, galeria) ale pojechalem tym razem z kolega, ktory ma Canona 350D (od niedawna) Niestety nawet dla lustrzanki swiatla bylo za moło ;-( ,
O ile fotki ze statywu były ok to te robione w ringu w ruchu sa do D... Tryb auto sport pozwala na robienie fotek tylko do ISO 400 co jest za małą warotścią. Więc jak robić fotki w ruchu bez trybu AUTO :?: jakie parametry ustawić w aparacie?
Ja kce kupić niedlugo D50 i na pewno bede miał ten sam problem
w takich sytuacjach nie ustawiaj auto, to po pierwsze. po drugia czulosc w slabych pomieszczeniach moim zdaniem najmniej 800 ISO, albo ile fabryka dała, oczywiscie staraj sie miec jak najwieksza dziure przysłony co by jak najwiecej swaitla wpadlo, czasy mysle ze od 1/30tej i krótsze, chyba ze umiesz wstrzymac oddech i stac nieruchomo to da sie i troszki czas dluzszy uzyskac :) oczywiscie to wszustko bez lampy blyskowej co by klimacik był. no i wszystko zalezy od obiektywu i puszki TAK WOGÓLE.
jaki obiektyw zatem kupić?
w rozsądnych pieniądzach
moim skromnym zdaniem zalezy wszystko od tewgo jakie zdjecia robisz lub zamierzasz wykonywać oraz ile kasy masz na obiektyw, radze poppatrzec po sklepach np www.pstryk.pl mozesz poppatrzec mniejewiecej na roznice miedzy obiekltywami, maja oni tam duzy wybor na stronie, ale kupno polecam u naszego forumowego hesji www.imfoto.pl
pozdrawiam.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img147.imageshack.us/img147/3061/img15118ra.jpg)
i opis
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img400.imageshack.us/img400/759/opis4yu.jpg)
ale sa gorsze kwiatki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img400.imageshack.us/img400/439/img15694lu.jpg)
zdarza sie ze łapie ostrość gdzieś w dali mimo że w wizjerze jest ok
autofocus szaleje
no i wszystko zalezy od obiektywu i puszki TAK WOGÓLE.
puszka jest swietna mimo ze niezbyt urodziwa i ergonomiczna
co do obiektywu zgadzam sie mogl by byc duzo lepszy :)
male sprostowanie do zdjecia nr.2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img453.imageshack.us/img453/3230/27xg.jpg)
jak widac zdjecie bylo robione przy 1/20 w pelnym ruchu przy minimalnym oswietleniu
nie znam aparatu ktory by zrobil ostre zdjecie w tych ustawieniach
no i poza tym hala byla oswietlona halogenami punktowymi a co za tym idzie na jednym miejscu bylo jasno a za dwa metry calkiem odwrotnie wiec AF szaleje a i inne parmetry tez
ze zrobionych 460 zdjec zostalo 290 ktore sa dobre a jeszcze nie obrabialem ich w PS
no i ostatnia sprawa zdjecia sa robione w trybie medium (rozdzielczosc sredniego kompakta)co tez daje spadek na jakosci
dobra to tyle od canonowca
pozdrawiam braci nikonowcow
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.