PDA

Zobacz pełną wersję : Ciemna strona mocy



Grzesp
27-02-2006, 21:30
Witam
Bylem wczoraj na wystawie psów, wystawa byla w hali. Slabo oswietolna a ringi doswietlane halogenami. Do tej poru focilem kompaktem i fotki sa ciemne i rozmyta (www.dharmakaja.prv.pl - wystawy, galeria) ale pojechalem tym razem z kolega, ktory ma Canona 350D (od niedawna) Niestety nawet dla lustrzanki swiatla bylo za moło ;-( ,
O ile fotki ze statywu były ok to te robione w ringu w ruchu sa do D... Tryb auto sport pozwala na robienie fotek tylko do ISO 400 co jest za małą warotścią. Więc jak robić fotki w ruchu bez trybu AUTO :?: jakie parametry ustawić w aparacie?
Ja kce kupić niedlugo D50 i na pewno bede miał ten sam problem

bugdi
27-02-2006, 21:42
w takich sytuacjach nie ustawiaj auto, to po pierwsze. po drugia czulosc w slabych pomieszczeniach moim zdaniem najmniej 800 ISO, albo ile fabryka dała, oczywiscie staraj sie miec jak najwieksza dziure przysłony co by jak najwiecej swaitla wpadlo, czasy mysle ze od 1/30tej i krótsze, chyba ze umiesz wstrzymac oddech i stac nieruchomo to da sie i troszki czas dluzszy uzyskac :) oczywiscie to wszustko bez lampy blyskowej co by klimacik był. no i wszystko zalezy od obiektywu i puszki TAK WOGÓLE.

Grzesp
27-02-2006, 22:12
jaki obiektyw zatem kupić?
w rozsądnych pieniądzach

bugdi
27-02-2006, 22:27
moim skromnym zdaniem zalezy wszystko od tewgo jakie zdjecia robisz lub zamierzasz wykonywać oraz ile kasy masz na obiektyw, radze poppatrzec po sklepach np www.pstryk.pl mozesz poppatrzec mniejewiecej na roznice miedzy obiekltywami, maja oni tam duzy wybor na stronie, ale kupno polecam u naszego forumowego hesji www.imfoto.pl
pozdrawiam.

Grzesp
27-02-2006, 23:07
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img147.imageshack.us/img147/3061/img15118ra.jpg)
i opis

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img400.imageshack.us/img400/759/opis4yu.jpg)
ale sa gorsze kwiatki

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img400.imageshack.us/img400/439/img15694lu.jpg)

zdarza sie ze łapie ostrość gdzieś w dali mimo że w wizjerze jest ok
autofocus szaleje

jupol
28-02-2006, 21:15
no i wszystko zalezy od obiektywu i puszki TAK WOGÓLE.
puszka jest swietna mimo ze niezbyt urodziwa i ergonomiczna
co do obiektywu zgadzam sie mogl by byc duzo lepszy :)

male sprostowanie do zdjecia nr.2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img453.imageshack.us/img453/3230/27xg.jpg)
jak widac zdjecie bylo robione przy 1/20 w pelnym ruchu przy minimalnym oswietleniu
nie znam aparatu ktory by zrobil ostre zdjecie w tych ustawieniach
no i poza tym hala byla oswietlona halogenami punktowymi a co za tym idzie na jednym miejscu bylo jasno a za dwa metry calkiem odwrotnie wiec AF szaleje a i inne parmetry tez

ze zrobionych 460 zdjec zostalo 290 ktore sa dobre a jeszcze nie obrabialem ich w PS

no i ostatnia sprawa zdjecia sa robione w trybie medium (rozdzielczosc sredniego kompakta)co tez daje spadek na jakosci

dobra to tyle od canonowca
pozdrawiam braci nikonowcow