PDA

Zobacz pełną wersję : Małe studio ... ?!



Radek_1
07-02-2008, 22:36
Witam.
Proszę, aby ktoś pomógł ocenić zawartość oferty jaką przedstawia oferent na allegro. Zaznaczam ma to być początek amatorskiej "działalnosci". http://www.allegro.pl/item303999522_male_studio_2x_68ws_softbox_50x70_st atyw_225cc.html

Czy elementy tam prezentowane są wystarczające - jak na początek? Jak zawartość ma się do proponowanej ceny.
Wdzięczny z góry pozdrawiam
Konrad

bogdi64
07-02-2008, 23:14
ja osobiście nie przepadam za kulkami błyskowymi choć by przez brak regulacji mocy błysku (trzeba kombinować z foliami) - zobacz to http://www.funsports.pl/product_info.php?cPath=22_54&products_id=84 lub całość http://www.funsports.pl/product_info.php?cPath=22_33&products_id=72 - trochę droższe, ale masz pełną regulację błysku i w typowych pokojach zrobisz od fotek stołowych po całą postać, jest możliwość dokupienia dużo akcesori, a lampki się sprawdzają, używam je już grubo ponad rok jako dodatek

szumigt
08-02-2008, 09:38
Nie żebym był uprzedzony ale jeśli możesz to odpuść sobie te zakupy w abitus-ie. Nie mówię tego tylko ze względu na podejście do klienta ale dlatego żę lampki bez reglacji mijają się z celem. Za jakis czas okaże się że tak naprawde dobre są do oświetlenia tła. Ja kiedyś też myślałem że kupie dwie takie ze statywami i będzie ok. Szybko okazało się że tak naprawdę przy takich żarówkach bez regulacji o małych (mała GO) przesłonach w domowym zaciszu to można zapomnieć. Trza by ze żródłem światła odjeżdżać dość daleko a jak tak to się znów światło podobija od ścian i tak koniec z końcem będzie go za dużo. Te żarówki mają jeszcze jedną przynajmniej według mnie wadę. Dają bardzo ostre światło w porównaniu do nawet najtańszych lamp błyskowych. Ale wracając do tematu. Mając jedną żarówkę właśnie te 68Ws udało mi się kupić jadną w miarę niezłą lampę błyskową. O losie, jakby się dostało źródło światła które jest całkowicie pod naszą kontrolą. Moc jak za duża ... można skręcić, światło nie jest tak mocne ze względu na kształt odbłyśnika, pilot ... umożliwia zobaczenie rozkładu cienia. Jak do takich lamp dostawissz softbox-a czy jakiegoś tubusa to wtedy jest, nawet amatorska, ale fajna sprawa...
Dlatego podsumowując lepiej poczekaj i zakup ten zestaw z FS...

motyl
08-02-2008, 11:00
Witam.
Proszę, aby ktoś pomógł ocenić zawartość oferty jaką przedstawia oferent na allegro. Zaznaczam ma to być początek amatorskiej "działalnosci". http://www.allegro.pl/item303999522_male_studio_2x_68ws_softbox_50x70_st atyw_225cc.html

Czy elementy tam prezentowane są wystarczające - jak na początek? Jak zawartość ma się do proponowanej ceny.
Wdzięczny z góry pozdrawiam
Konrad
Osobiście radzę dać sobie spokój z takim "sprzętem". Robię w fotografii kilka ładnych lat i przerabiałem różne wynalazki. To nie jest warte zakupu. Już lepiej mieś zwykłe żarówki mimo ich licznych wad.

slaw74
08-02-2008, 11:21
Dolacze sie do pytanka.

Mysle o malym studio portret, co mogloby mi sie przydac?
Myslalem o dwuch softboxach, jakims spocie.... moze cos jeszcze?

Chodzi oczywiscie o oswietlenie, mysle o systemie podwieszanym pod sufit.
Aparaty pracujace w owym studio to: D50, D70, D200 w zwiazku z tym moje nastepne pytanie, jaki sposob wyzwalania blysku sprawdzalby sie najlepiej z takim zestawem?

Prosze o jakies sugestie. Dzieki!

motyl
08-02-2008, 12:38
Rany felek. Trudne zadajesz pytanie. Powiem tak w fotografii ważne jest światło a właściwie jego charakter dzięki niemu buduje się nastrój zdjęcia. Softboxy oczywiście ale różne. Takie, które dają bardzo rozproszone światło ( w środku dwie szmaty rozpraszające) i takie, które będą rysowały trochę ostrzej. Przydadzą się też zwykłe czasze, które dają ostre, kontrastowe światło. Co do wyzwalania lamp to polecam promienniki na podczerwień. Małe, poręczne biorą mało prądu. Do dużych pomieszczeń a nawet do zdjęć poza studiem to fajne są wyzwalacze radiowe.

Radek_1
08-02-2008, 17:26
Dziękuję za komentarze, wiedziałem, że "diabeł tkwi w szczegółach" jeszcze raz dzięki.:)
Pozdrawiam
Konrad

slaw74
08-02-2008, 22:32
Dzieki MOTYL, mam juz katalog i wstepna oferte Fomeia....
Tylko dylemat zostaje, moze jakas inna ciekawa alternatywa?

motyl
11-02-2008, 09:31
Dzieki MOTYL, mam juz katalog i wstepna oferte Fomeia....
Tylko dylemat zostaje, moze jakas inna ciekawa alternatywa?

Alternatywa ? na co ?