PDA

Zobacz pełną wersję : Test Zeiss 24-70 / 2,8 na Optyczne.pl



stn82
07-02-2008, 00:20
Co sadzicie o tym szkle?

Smurf
07-02-2008, 00:26
Ma ładną nazwę.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

Guancho
07-02-2008, 00:52
I świetny futerał w pakiecie

serberys
07-02-2008, 01:27
Świetne szkło. Poprostu.

tumiwisizm
07-02-2008, 03:57
szklo bez wad ?
bo cena wada byc nie moze. ani niedostepnosc w innych systemach.

Franeq
07-02-2008, 08:42
Nie podoba mi sie wyglad tego szkla i cena, ale widac, ze Sony kontratatkuje, ciekaw jestem jak im pojdzie z nowym flagowym lustrem, z takim szklem...

prz3mo
07-02-2008, 10:28
Optyczne chwali się, ze maja test tydzien po premierze...
Niech lepiej testują dłużej, a lepiej. Niedługo bedą robili testy w 15 min, tylko po to by napisać, ze są piersi ;)

HN70
07-02-2008, 10:43
stosunkowo lekki i nie aż tak długi:

Dimension(Max. Diameter x Length); mm 83 × 111
Weight; g 955

nowart
07-02-2008, 11:22
A co mamy sądzić..? kolejny, jeszcze lepszy stałkobójca. Gdyby miał na obudowie "Nikkor" to już połowa forum rozpuściłaby się nad nim w komplementach... :)
Dla mnie szkło idealne.

Piotr_
07-02-2008, 11:41
No gratulacje dla użytkowników Sony - piękne szkło. :)

Niedzwiedz
07-02-2008, 11:46
juz mnie denerwuje te stalkobojcy moze czas na stalki zoomobojcy ;)

Guancho
07-02-2008, 13:27
Niedźwiedź! Czyż nie byłoby pięknie jakby nikon wypuścił trio 35, 50, 85 wszystko 1.2...?
Stałkojebne zoomy szybko by poszły sie trzepać vr'ami z zazdrości (plagiater ze mnie :) sorry Czorny)

Ale przyznam! Zeiss Vario cośtam srośtam sonnar imponujące ma wyniki.
Ciekawe jak będzie pracował na tej 24mpx'owej matrycy FF, bo to nas głównie powinno interesować.
Testy na 10mpx'elowym sensorze alphy są niewspółmierne do możliwości, rozdzielczości szkła i jego faktycznych zastosowań.
Ale rokowania są dobre... co by powiedzieć asekuracyjnie :)

Czornyj
07-02-2008, 13:35
Niedźwiedź! Czyż nie byłoby pięknie jakby nikon wypuścił trio 35, 50, 85 wszystko 1.2...?
Stałkojebne zoomy szybko by poszły sie trzepać vr'ami z zazdrości (plagiater ze mnie :) sorry Czorny)

Ale przyznam! Zeiss Vario cośtam srośtam sonnar imponujące ma wyniki.
Ciekawe jak będzie pracował na tej 24mpx'owej matrycy FF, bo to nas głównie powinno interesować.
Testy na 10mpx'elowym sensorze alphy są niewspółmierne do możliwości, rozdzielczości szkła i jego faktycznych zastosowań.
Ale rokowania są dobre... co by powiedzieć asekuracyjnie :)

Nie ma za co - cytowałeś Vadima :D
24-o MP matryca FF ma rozdzielczość (w sensie ilości sensorów na mm, a nie jakichś duperelnych MP) zbliżoną do 10MP matrycy APS-C, zostaje tylko kwestia rogów.

Wini
07-02-2008, 14:12
rynek dobrych zoomów przyśpiesza. Teraz tylko spadek ceny i pewnie jakiś bezkompromisowy ruch Canona pozycjonujący systemy w odpowiedniej kolejności :twisted:

qooba
07-02-2008, 14:20
Na forum KKM piszą, że cena będzie w granicach 5500zł. A co do szkła to po prostu zajebisty odpowiednik Nikkora 24-70, każdy system powinien mieć coś takiego w ofercie. Świetne szkło dla bagnetu A i nie ma co marudzić :)

Guancho
07-02-2008, 15:00
Nie ma za co - cytowałeś Vadima

W taki razie... sorry Vadim :D


24-o MP matryca FF ma rozdzielczość (w sensie ilości sensorów na mm, a nie jakichś duperelnych MP) zbliżoną do 10MP matrycy APS-C, zostaje tylko kwestia rogów.

Matryca Soniaka APS-C: 23.6 x 15.8 mm = 372.88mm^2
10,2 mpx = 10 200 000
Czyli na 1mm^2 przypada gdzieś 27 354 px

Matryca FF 24 mpx: 36mm x 24mm = 863mm^2
24,6 mpx = 24 600 000
Czyli na 1mm^2 przypada 29 426 px

No w sumie Czornyj masz rację... zwracam honor :)
O rogi bym się nie bał :)... szkło jest na całej powierzchni APS-C prawie jednakowo ostre. Na FF aż tak dużo też nie może się zmienić.

stig
07-02-2008, 15:08
O rogi bym się nie bał :)... szkło jest na całej powierzchni APS-C prawie jednakowo ostre. Na FF aż tak dużo też nie może się zmienić.No jak to nie? Przeca APS-C to wyrzniecie idealnie ostrego i soczystego srodeczka z tego, co faktycznie rysuja soczewki obiektywu. Dopiero wlasnie w pelnej klatce wszystko wylyzie.

tumiwisizm
07-02-2008, 15:12
stig (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=80) , a wtedy bedziemy sie cieszyc ze sonacze nie maja sie z czego cieszyc ? :] joke

stig
07-02-2008, 15:16
stig (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=80) , a wtedy bedziemy sie cieszyc ze sonacze nie maja sie z czego cieszyc ? :] jokeEeee... Mi tam to lata -- niech se maja. Mi sprawia radosc to co mam. :)

Kolekcjoner
07-02-2008, 15:53
Strach się bać co ten Cajs jeszcze zrobi ;):).

robin102
07-02-2008, 19:03
Niedźwiedź! Czyż nie byłoby pięknie jakby nikon wypuścił trio 35, 50, 85 wszystko 1.2...?
Stałkojebne zoomy szybko by poszły sie trzepać vr'ami z zazdrości (plagiater ze mnie :) sorry Czorny)
:)
jestem jak najbardziej ZA, może bym i jeden kupił :)

And63
10-02-2008, 18:28
Wczoraj miałem okazję przyjżeć się bliżej temu obiektywowi - i niestety... zachorowałem :) - jest po prostu rewelacyjny. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę wrzucić kilka sampli.

Vadim
10-02-2008, 19:22
Wczoraj miałem okazję przyjżeć się bliżej temu obiektywowi - i niestety... zachorowałem :) - jest po prostu rewelacyjny. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę wrzucić kilka sampli.

Nie pytaj, tylko wrzucaj...:-D

Pozdrawiam

jjj
10-02-2008, 22:37
And63, wrzucaj, wrzucaj ...koniecznie

turkish
11-02-2008, 08:52
a ponoc zeiss jest ok jako zeiss a zeiss u sony to tylko z nazwy:)

Piotr_
11-02-2008, 09:11
a ponoc zeiss jest ok jako zeiss a zeiss u sony to tylko z nazwy:)

Wiesz o ile chodzi o plastikowe soczewki w kompaktach i komórkach to tylko marketing. Jednak takie obiektywy to co innego (mam nadzieję).

And63
11-02-2008, 10:03
Tak na szybko, Sony A700, jpeg prosto z aparatu niczym nie tykany.
Ogniskowa 50mm f 2,8
Cały kadr

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img208.imageshack.us/img208/1691/dsc01052hq3.jpg)

crop 1:1 bez żadnej obróbki

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img156.imageshack.us/img156/5740/dsc01052crfm7.jpg)

stig
11-02-2008, 10:05
Tak na szybko, jpeg prosto z aparatu niczym nie tykany.
Z jakiej to puszki?

And63
11-02-2008, 10:16
Sony A700

stig
11-02-2008, 10:21
Sony A700Tak myslalem. Niestety -- zobaczyc co to szklo potrafi -- bedzie pewnie mozna dopiero na puszkach z nowymi matrycami. I niestety obaliles mit, ze tylko obiektywy sie licza. ;)

pablo73
13-02-2008, 23:49
Tak myslalem. Niestety -- zobaczyc co to szklo potrafi -- bedzie pewnie mozna dopiero na puszkach z nowymi matrycami. I niestety obaliles mit, ze tylko obiektywy sie licza. ;)

a kolega to ma jakieś argumenty czy do... rdala dla samego do... ;)

stig
13-02-2008, 23:50
a kolega to ma jakieś argumenty czy do... rdala dla samego do... ;)A Ciebie ten crop zachwycil? Bo mnie jakos nie...

pablo73
13-02-2008, 23:53
A Ciebie ten crop zachwycil? Bo mnie jakos nie...

oczywiśćie że nie ale z te zdjęcie jest kiepskie samo z siebie a raczej z winy osoby je robiącej ;)

stig
13-02-2008, 23:59
oczywiśćie że nie ale z te zdjęcie jest kiepskie samo z siebie a raczej z winy osoby je robiącej ;)Ale my tu nie oceniamy zdjecia, tylko to, jak rusuje szklo. Wybacz, ale na detale ktore uwidocznione sa na cropie -- fotografujacy mial niewielki wplyw. Mogloby byc nieco inaczej naswietlone, miec inny kontrast czy balans bieli, ale co to ma do detali?

pablo73
14-02-2008, 00:09
Ale my tu nie oceniamy zdjecia, tylko to, jak rusuje szklo. Wybacz, ale na detale ktore uwidocznione sa na cropie -- fotografujacy mial niewielki wplyw. Mogloby byc nieco inaczej naswietlone, miec inny kontrast czy balans bieli, ale co to ma do detali?

podchodząc od tej strony najlepiej gdyby to był jpg o najwiekszej rozdzielczosci i jakości a ideałem byłby plik z RAWu ;)

oczywiście trudno też prównywać aps-c do pełnej klatki np. D3 ;)

jeszcze jedno... ten obiektyw jest dedykowany własnie pod FF wiec pełne swoje mozliowści pokaże dopiero przy nowym korpusie... miejmy nadzieję że już po wakacjach

diZaster
14-02-2008, 00:50
mnie ten cropp sie podoba.
dzis rozmawialem ze znajomym, byl na plenerze z klubu minolty i mogli testowac nowe alfy 200/700 i rozne rozne szkla.
powiedzial, ze z wiekszosci tych szkiel obraz jest sliczny i niesamowicie ostry, 700ka na 16oo nie szumi dla niego.

aha, chlopak zna sie raczej na rzeczy, siedzi w foto juz dosc dlugo i ja mu tam ufam.
ps: zaznaczam, ze ja sie nie masturbuje nad wykresami mtf, wiec dla mnie liczy sie to co widac,
a to co widac na croppie jest conajmniej dobre, nie wiem czego sie spodziewasz stig

lesiu999
14-02-2008, 08:50
Ja tak samo zachorowałem na to szkło i chyba je kupie, przetestuje je też na analogu i postaram się Tu także wsadzić jakieś skany.

stig
14-02-2008, 10:36
jeszcze jedno... ten obiektyw jest dedykowany własnie pod FF wiec pełne swoje mozliowści pokaże dopiero przy nowym korpusie... No wydawalo mi sie, ze wlasnie o tym pisalem w wiadomosci, do ktorej sie przyczepiles... :)

And63
14-02-2008, 14:06
Cóż, rację macie, zdjęcie jak zdjęcie, crop jest jaki jest, ale miałem tylko chwilę na zabawę tym szkiełkiem.

Mont
14-02-2008, 14:31
dzis rozmawialem ze znajomym, byl na plenerze z klubu minolty i mogli testowac nowe alfy 200/700 i rozne rozne szkla.
to zdjęcie zdaje się też z tego pleneru pochodzi :-D Sony marketing opanowany ma do perfekcji, od gadżetów dla uczestników spędu po zakrapiane gratisy. Walczą o tych co zostali i powoli, powoli odbudowują rynek.


powiedzial, ze z wiekszosci tych szkiel obraz jest sliczny i niesamowicie ostry, 700ka na 16oo nie szumi dla niego.


Oczywiście, że nie szumi bo z szumu zostaje kolorowa papka, która ma niewiele wspólnego z wrażeniem "ziarnistości".
W porównaniu z A700, D300 szumi wyraźniej ale szum ma bardziej naturalny wygląd. Nie miałem w ręku A700 więc opierać się mogę jedynie na materiałach z netu i moje wrażenia są dosyć subiektywne. Subiektywne też może być odczucie kolegi, który wygłodniały po latach posuchy rzucił się na pierwszy od lat semiprof. dslr z bagnetem A.

And63
14-02-2008, 18:08
Mont - drobne sprostowanie - A700 nie jest modelem semi pro, a zaawansowanym modelem amatorskim, na semi pro przyjdzie jeszcze czas.
Co do plenerów, - jak chcesz zasmakować atmosfery to zapraszamy na następny plenerek w maju :)

qooba
14-02-2008, 18:40
A700 nie jest modelem semi pro, a zaawansowanym modelem amatorskim, na semi pro przyjdzie jeszcze czas.
fajna definicja... jakie są różnice w tych "klasach" jeśli można wiedzieć? Gdzie jest w takim razie D80, D200, D300 wg Ciebie?

Fatamorgana
15-02-2008, 15:46
No jak to nie? Przeca APS-C to wyrzniecie idealnie ostrego i soczystego srodeczka z tego, co faktycznie rysuja soczewki obiektywu. Dopiero wlasnie w pelnej klatce wszystko wylyzie.


Jakby kolega nie był zorientowany- bo widzi mi się, że nie jest - to ten Zeiss został skonstruowany właśnie z myślą o FF...
Zatem należy przyjąć, ze tak podstawowe szkło na pewno zostało przewidziane do takiej matrycy aby w pełni pokazać co potrafi, zaś APS-c to niejako uzupełnienie zastosowania, które też w tym systemie jest caly czas, zanim wejdzie flagship SONY.
Pozdrawiam.

Fatamorgana
15-02-2008, 15:53
fajna definicja... jakie są różnice w tych "klasach" jeśli można wiedzieć? Gdzie jest w takim razie D80, D200, D300 wg Ciebie?

Myślę, że to są zabawy dobre dla konstruktorów i marketingowców, oraz tych, którzy zamiast robić zdjęcia wolą się bawić w tabelki...

Ponieważ jednak i tak wszędzi i zawsze padają takie pytania, wiec można przyjąć, ze najprościej określić dwie klasy: zawodową i amatorską. Z modelami semi i pół- semi jest sporo ustalania, bo wchodza do nich wciąż nowe rzeczy wzięte z modeli pro, wiec nie jest to takie oczywiste wszystko.
Wydaje mi się, że jeśli podano gwarantowaną wytrzymałość migawki oraz korpus jest już częściowo uszczelniony, a także ma solidną budowę i jest szybki, z dobrym AF-em, to zasługuje na miano pół profi.
Ilość pierdół i wodotrysków w menu na pewno nie powinna stanowić wyznacznika.
Grunt aby podstawowe parametry i nastawy działały długo i niezawodnie w każdych warunkach.

Pozdro Qooba.

Czornyj
16-02-2008, 14:24
Wyczyściełm. Proszę trzymać się tematu

tompac
17-02-2008, 00:19
Subiektywne też może być odczucie kolegi, który wygłodniały po latach posuchy rzucił się na pierwszy od lat semiprof. dslr z bagnetem A.

Wacku ciesze sie że subiektywnie czujesz się lepiej po zmianie systemu, tylko nie rozumiem po co subiektywnie probujesz wykazać swoja wyższość nad tymi, którzy przy bagnecie A pozostali?
Moje subiektywne odczucie mówi mi ze dalej robisz przeciętne foty, a zmiana systemu poprawiła Ci tylko humor i mniemanie o sobie :(

PS Nie chciałbym aby to zostało odebrane jako zaczepka czy coś podobnego, wyraźnie napisałem ze to moje subiektywne odczucie, tym bardziej ze zwracałem Wackowi uwagę na pewne aspekty jego fotografii w momencie kiedy używał jeszcze sprzętu KM.



Tak na szybko,
...
Cały kadr


Andrzeju rozsądniejsze było umieszczenie zdjecia jakiegos martwego detalu a nie wizerunku pań, zktórych jedna nie koniecznie ... ;)

Mont
17-02-2008, 10:55
Wacku ciesze sie że subiektywnie czujesz się lepiej po zmianie systemu, tylko nie rozumiem po co subiektywnie probujesz wykazać swoja wyższość nad tymi, którzy przy bagnecie A pozostali?
Moje subiektywne odczucie mówi mi ze dalej robisz przeciętne foty, a zmiana systemu poprawiła Ci tylko humor i mniemanie o sobie :(

Jasne, od kiedy mam Nikona uśmiech mi z gęby nie złazi :mrgreen: Kupiłem go żeby się dowartościować bo Ci co mają Sony/Minoltę to są be, a ja teraz będę robił cudne zdjęcia bo mam cudny aparat :mrgreen:
Nie chcę wznawiać znowu dyskusji w tym wątku więc w skrócie odpowiem, że absolutnie nie zamierzałem wywyższać się nad innymi czy kogoś urazić. Nie wiem jak moja wypowiedź mogła doprowadzić Cię do takich wniosków.
Znam wielu forumowiczów KKM i szanuję ich.
Atmosfera panująca na Forum w okresie "zmian własnościowych" jest chyba ogólnie znana i moje uwagi nic w tym temacie nie zmienią.

HN70
17-02-2008, 16:35
Cena nowego Zeissa nie jest jeszcze znana, ale zakłada się, że będzie to coś w granicach 5500pln. Jeśli do tego doliczyć koszt A700 (4000pln) to wychodzi nam w sumie 9500pln... w tej cenie można kupić nowego nikona d200 i N24-70/2.8. Canon za swojego 40d i C24-70/2.8L życzy sobie o 1500pln mniej bo "tylko" 8000pln...

kanap4
17-02-2008, 18:31
Aha :) .

diZaster
17-02-2008, 23:38
heh, kolega mial d7d, kolega teraz posiada d200 i kolega nie jest wyglodnialy...
poprostu opisal co widzial, nie co przeczytal w necie, a porownanie ma (jesli chodzi o rozne puszki)

marketing i gadzety raczej nie oszukaja tego co widzial, chocby PRowcy z sony sie zesr**i.

Agat
18-02-2008, 11:44
heh, kolega mial d7d, kolega teraz posiada d200 i kolega nie jest wyglodnialy...
poprostu opisal co widzial, nie co przeczytal w necie, a porownanie ma (jesli chodzi o rozne puszki)

marketing i gadzety raczej nie oszukaja tego co widzial, chocby PRowcy z sony sie zesr**i.

To znaczy co? Napisz wyraźniej.

Jacek_Z
18-02-2008, 17:42
wątek dawno nie jest o obiektywie, a schodzi na wojenki międzysystemowe.
co do wymogów pełna klatka i szkła można sobie podyskutować przy innych obiektywach - np analogicznym nikkorze
co do pełnej klatki w sony - też jest wątek.
ten zamykam.