PDA

Zobacz pełną wersję : A może weź pan Panasonica... ?



lesiuc
26-02-2006, 21:22
http://fotopolis.pl/index.php?n=3994
http://fotopolis.pl/index.php?n=3993

Smakowicie to wygląda. Przynajmniej jak dla mnie.
Ta 'analogowa manualność' nastaw to jest to za czym nieco tęskni ę,
a jeśli z takim kitem toto ma być sprzedawane...
Gdyby jeszcze cena była sensowna.
Wiem to Panasonic :D , i nie ma sterczącego pryzmatu... ale jestem amatorem. Wolno mi :wink:
Jak myślicie jak będzie wyglądała cena?
Zdaje się że 4/3 rośnie w siłę a z leicą w szeregach sporo mogą zdziałać.

Michu
26-02-2006, 21:52
Lesiuc - no owszem, ale takie osoby (a sam siędo nich zaliczam) są w mniejszości, poza tym pierścień przysłon wydaje mi się cokolwiek za wąski - może być mało wygodny, ale o tym to jedynie organoleptycznie można się będzie przekonać.
Cena - to Leica - nie sądzę, byś Ty - czy ja kupił go sobie dla kaprysu ;)

lesiuc
27-02-2006, 11:13
Dla kaprysu to może nie :)
Ale, jakieś 2 lata temu też m i się nie marzyła nawet lustrzanka cyfrowa za względu na ceny
a dzisiaj proszę. Leży sobie obok.
Cena wcale nie musi być kolosalna. W końcu to olimpus z inną, barzdziej tradycynie
wyglądającą i działającą obudową. A szkiełko cóż...
Te jasne do nikona też kosztują, a jakoś przy co drugim podpisie na forum stoi wyraźnie że ktoś je kupuje :roll:

meliszipak
27-02-2006, 21:05
Aparat z manualną duszą, a kółko nastaw to już sam miód.
Podobno będzie sprzedawany w kicie z obiektywem Leica d 14-50.
Ciekawe jaka cena.
Ode mnie 5 za wygląd .

wyrwiflak
27-02-2006, 23:15
wygląd niemal jak dalmierzowiec z lat 60tych, ergonomia moze byc lepsza niz na pierwszy rzut oka wyglada, przydatne kadrowanie na LCD (de facto jest to e330 w ciuszkach z wyporzyczonych z teatru - bedzie droższa o koszta wypożyczenia ciuszków ;) ) no ale przede wszystkim ma sporą szanse być jednym z tych aparatow wokol ktorych powstają legendy - a czy pozytywne? czas pokaże... a im bedzie droższy tym legenda pozytywniejsza (ludzie czesto z zacietoscia godna wyzszej sprawy bronią honoru wydanych pieniedzy ;) )

a tak kompletnie na serio, martwi mnie pierwsza jaskółka niekompatybilnosci wewnątrz systemu który został stworzony jako docelowo niekompatybilnosci calkowicie pozbawiony - starsze lustra 4/3 nie beda mogly wykorzystac stabilizacji optycznej bo do jej wspolpracy potrzebny jest Venus Engine III ktory pojawil sie dopiero w e330/L1... zwazywszy na prawdopodobną półke cenową szkla leiki z OIS, dla wlascicieli starszych puszek wlasciwie zadna strata...

Michu
28-02-2006, 09:54
Moim zdaniem, problem jest jeden.
Aby go dobitnie zobrazować, proponuję wejśćna stronę Pstryka i odszukać tylną ściankę do R9 i zachwycić się jej ceną.

grissley
01-03-2006, 21:04
Wyglądem to ten Panasoniczek powala. Normalnie rewelka ;)

gumis
01-03-2006, 21:29
juz zaczalem nikosia piłować i szlifować, coby choć troszke tak wygladal :):):) tylko nie moge wyrownac wzgórka od lampy.

Niedzwiedz
01-03-2006, 21:30
bawilem sie leica cyfrowa nie pamietam jaka ale tak z mala matryca ccd i powiem tak mimo ze obraz okropny to sam obiektyw i sterowanie super fajowe !!!!!


ten takze wyglada ekstra !!! cos co wyglada jak dalmierz plus jasny standard to bardzo ciekawy dodatek moze byc do np streetfoto :)